İçeriğe Yönlendir

VW Golf 7 (2012-2019) xenon far

Gencay Bengli

Recommended Posts

Mustafa Alpay Sönmeztürk
Şimdi, Oktay Toker yazdı:

Sag far odaklama yine zayıf gibi olsada öncekinden daha iyi görünüm mevcut.Ayrıca biraz daha sola doğru içe çekilmesi lazım.

Ampülleri değiştireyimmi sizce? 

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Ampulle alakalı durum degil.Mercekle alakalı olarak görülüyor ve bence artık ellemeyiniz,sadece sağ farı biraz daha sola doğru içe alın kafi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Alpay Sönmeztürk
2 dakika önce, Oktay Toker yazdı:

Ampulle alakalı durum degil.Mercekle alakalı olarak görülüyor ve bence artık ellemeyiniz,sadece sağ farı biraz daha sola doğru içe alın kafi.

Tamamdır teşekkür ederim. Peki mercek değişimi önerirmisiniz? Fark olurmu? 

Yorum bağlantısı
Mustafa Alpay Sönmeztürk
7 dakika önce, Oktay Toker yazdı:

Bu arada ne kadar içe almam gerekiyor? Yardımcı olurmusunuz? 

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Aynı merceğin temizini bulmanız zor bulursanız değişim iyi olur.

Aslında far ayarı yapan kişi sağ sol ayar hizasını makinada iyi alıp düzgün ayar yaparsa tarife gerekl kalmaz.Lakin 2 tur daha içe alınırsa oldukça iyi olur. 

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Alpay Sönmeztürk

Far ayarını kendim yapmaya karar verdim. Siz değerli üstadlardan benim mercekle eşdeğer bir aracın duvar fotosu varsa gönderirmisiniz? O fotoya göre yapacağım bende. 

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Far ayarınız ideal demiştik.Lakin ben sadece ince ayar ile daha iyi olabilir diye yazmıştım.Başka far ayarı olmuş araç resimleri ile ayar olmaz.Linkte far ayar tekniği anlatılıyor uğraşayaım diyorsan yardımcı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Mustafa Alpay Sönmeztürk
Bir saat önce, Oktay Toker yazdı:

Far ayarınız ideal demiştik.Lakin ben sadece ince ayar ile daha iyi olabilir diye yazmıştım.Başka far ayarı olmuş araç resimleri ile ayar olmaz.Linkte far ayar tekniği anlatılıyor uğraşayaım diyorsan yardımcı olacaktır.

Teşekkürler Oktay bey. Arkadaşımın 2008 Passat variant highline aracı var. Mercekleri eski bayağı, demin kulaklarınızı çınlattık telefonda. Sizde bahsetmiştim daha önce kısmet olursa sizin elinizden geçirecez farları. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Alpay Sönmeztürk

Arkadaşlar son kez yorumunuzu rica ediyorum. Far ayarı ve aydınlatmada sorun varmı sizce?

CE294711-A813-4C5A-9C64-6B4169F7F03C.jpeg

Yorum bağlantısı
Mustafa Alpay Sönmeztürk
8 saat önce, Oktay Toker yazdı:

:good1:

Oktay bey, Bu sefer olmuş değilmi?

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Recep Ertan
(düzenlendi)

Merhaba malüm şu dönemde vaktimiz oluyor. bende sağ farı söktüm ve önceden temizlik için açıldığını gördüm  kötü bir şekilde kesilerek açılmış  resimlerini atacağım .  açmak çok zor olmadı  ama araçtan sök buna uğraş derken zor işler. 

Elektronik ve mekanikten iyi anladığımdan dolayı açılmışken  2 renkli Beyazı sabit  sinyal verildiğinde turuncu olan şerit aldım onu da uygulayacağım .. far camı pahalı çıkma halojen bulup düzgün çıkarıp takacağım daha  uygun olur gibi. 

Açılmışken içindeki valeo mercek yerine birbebir orjinal gibi oturan lens yada mercek varmıdır.  Bu lensler kararma ve kirlenmeyi kısa sürede yapıyor tekrar tekrar sök tak uğraşılmaz  ..  Hella ya da bosch takılırmı Teşekkürler.   

20200405_143308.thumb.jpg.923bfcffda91fa4d55555199ff64d7c5.jpg

20200418_163809_HDR.thumb.jpg.4f1d04dcddd0556a653158ecefe9bbc1.jpg

20200417_193831_HDR(1).thumb.jpg.dcf0f709df366200ff2d64dbd595d593.jpg

20200419_101501(1).jpg.b9a8b3b89ef7a39e2b56b6f6dd02b541.jpg

IMG-20200418-WA0004.thumb.jpg.7ce0e8ca3e89bd5cf249e3e061bfa5e5.jpg

tarihinde recep akalin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Recep Ertan
On 20.03.2018 at 08:49, Ali Osman Kaymaz yazdı:

Evet ampulun takıldığı metal yerin içinde kalan kısım beyaz seramik  gibi. Ampulun yaydığı ısıyı dağıtmak iiçin seramik yapılmış olabilir. Ayrıca yaklaşık 5 yıldık  araçlardan farlarından mercek çıkarıyorum.

Yeni tip hellalarda kararma oranı yaklaşık yüzde 1-2

İntemolarda kararma oranı  yüzde 7-8   (yeni model arçlardan bile içi buğulanmış çıkıyor.)

Yeni tip boschlarda da kararma oranı yüzde 1-2

Eski tip d1s boschlarda kararma oranı yüzde 10 a yaklaşıyor (uzun dönem kullanıldığı için olabilir. Ayrıca bosch mercekleri sanırım mercedese ayrı kalitede üretiyor. çunkü 2007 mercedesten çıkan mercek tertemiz iken 2014 fluenceden çıkan d1s bosch kararmış oluyor)

Eski tip hellalarda kararma oranı  uzun yıllar kulanıldığı için yaklaşık yüzde 30-40 kararmış oluyor.

Valeo bixenon ise Allaha emanet 2015 ten bile içi bugulanmış mercek çıkıyor.

selam valeo d3s  xenon lens  yerine ne takılır tadilatsız uyan varmı sökmüşken  lens ve lambalarıda değiştirip takmayı düşünüyorum. 

araç golf 7 2013 

20200417_193831_HDR(1).thumb.jpg.dcf0f709df366200ff2d64dbd595d593.jpg

20200419_101501(1).jpg.b9a8b3b89ef7a39e2b56b6f6dd02b541.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
21 saat önce, recep akalin yazdı:

selam valeo d3s  xenon lens  yerine ne takılır tadilatsız uyan varmı sökmüşken  lens ve lambalarıda değiştirip takmayı düşünüyorum. 

araç golf 7 2013 

Lensi değiştirmeyin, gerek de yok zaten. Temizleyip silin yeterli.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Oktay Toker
On 19.04.2020 at 12:51, recep akalin yazdı:

Merhaba malüm şu dönemde vaktimiz oluyor. bende sağ farı söktüm ve önceden temizlik için açıldığını gördüm  kötü bir şekilde kesilerek açılmış  resimlerini atacağım .  açmak çok zor olmadı  ama araçtan sök buna uğraş derken zor işler. 

Elektronik ve mekanikten iyi anladığımdan dolayı açılmışken  2 renkli Beyazı sabit  sinyal verildiğinde turuncu olan şerit aldım onu da uygulayacağım .. far camı pahalı çıkma halojen bulup düzgün çıkarıp takacağım daha  uygun olur gibi. 

Açılmışken içindeki valeo mercek yerine birbebir orjinal gibi oturan lens yada mercek varmıdır.  Bu lensler kararma ve kirlenmeyi kısa sürede yapıyor tekrar tekrar sök tak uğraşılmaz  ..  Hella ya da bosch takılırmı Teşekkürler.   

IMG-20200418-WA0004.thumb.jpg.7ce0e8ca3e89bd5cf249e3e061bfa5e5.jpg

Valeo merceğin iskeletine hella takmak oldukça zordur.lensleri güzelce siliniz ve reflektörüde baskı uygulamadan isini alınız ideal seviyeyeye ulaşır.Lakin reflektörü inceleyiniz grıleşme yerine siyahlık oranı yüksek ise değişim şart.

Resimdeki xenon yan sanayi imkan dahilinde oem d3s bulup kullanınız bu mercekte odaklam çok hassas seviyede.

Bahsettiğiniz ürünü ömür açısından çok tavsiye etmem.Lakin karar sizindir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Yıl

Merhabalar @Oktay Toker hocam, hayırlı ramazanlar dilerim. 2013 jetta araca sahibim, halojen merceksiz farlarımdan memnun kalmadığım için; replika bixenon u led far aldım ve montaji yaptirdim, görüntüsünü çok seviyorum.   Ampul olarakda h7 photon milestone ürün kullandık, aydınlatma halojenlere oranla güzel sayılır.  Ama yinede tatmin etmiyor.   360° led veya d2s kit tavsiye ediliyor replika farlarda.      Kimisi xenondan dolayı 2 ay sonra lensi  ve farı yakarsın, kimisi de farklı şeyler ortaya atarak 360 led kullan diyor.           Kazalı ve highline orjinal opsiyonlu fara sahip araç bulsam afl beyinler far, tesisat   direk yapışırım satıcının yakasına ama bulamadım, ha deyince bulunan tofaş parçası değil sonuçda.    

Ayrıca biz d2s çıkıntılı  yuvaya h7 oturtmaya çalıştığımız için h7 led ampulun adaptörü (kafası) mercek yuvasına tam oturmadığı için düz çizgi alamıyorum yanlara doğru kesme çizgisi yükseliyor kayıyor, illa d2s adaptörlü led kullanmam lazım bu sorunu çözmek için

Sizce ben ne yapayım, resimdeki veya benzer markadaki d2s kitmi takayım?   Led ürünler ile yola devammı edeyim?

IMG_20200507_221106.jpg

IMG_20200507_203143.jpg

IMG_20200507_203209.jpg

IMG_20200507_213009.jpg

Screenshot_2020-04-28-15-06-18-931_com.android.chrome.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Yıl

Kullandığım farın arkası  bu şekilde, kullandığım led ampul adaptörüde resimdeki gibi. Dün nöbette biraz boşluk bulup far kapagini sokerek ugrasdim, ampul tam oturmadigi icin hem titresim yapiyor hem odaklanmada sorunu olduğu kanaatine vardım.  Sanırım yağmurda ve karda bu ledler ile (6000kelvin) verim alma şansım hiç yok.  🤔

Screenshot_2020-05-11-13-34-25-327_com.instagram.android.jpg

Screenshot_2020-05-11-13-34-30-901_com.instagram.android.jpg

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Mercek d2s yuvaya sahip ve en i,yi olabilecek aydınlatmayıda d2s set ile her şekilde bu kullandığınız ürünlerden daha iyi sonucu illaki alabilirsiniz.Lakin mercek kalitesi malum ve perde yapısıda uzunda tam açılamayan hatalı olan bir model.Kit olarak tavsiye orijinal set olandır lakin yan sanayi vesaire bu karar size aittir.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hilmi Işık

İyi günler abilerim, tecrübeleriniz benim için çok önemli zira zenon ile ilgili pek bi bilgim yok. Sıkıntım şu ekteki farlardan aldım bi-xenon diye geçenlerden. Kısalar açıkken uzunlar kısalardan yani mercekten yanıyor. Kısalar yanmazken iç taraftaki u ledin içerisinden atıyo. Mercekte philips in h7 ledi mevcut. Ama aydınlatmasından pek memnun kalmadım kime sorduysam xenon tak dendi. Aracım orjinalinde halojen farlı comfortlinedı. Far sensörü, beyin vs hiç bişey yok yani. Balast ve xenon ile sorunum hallolur mu? Far içindeki soketler uzun ve kısa h7 kodlu.

13136F01-4267-4071-8BF2-F6E0E31ABBA1.jpeg

82E76BA8-C5DD-46D8-A91F-E4002F793789.jpeg

C629B056-05A2-45D2-8939-A6975320EB62.jpeg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Xenon ampul takarsan aydınlatman aratacaktır ancak, mercek iç ısısı artacağı için merceğiniz çok uzun ömürlü olmayacaktır. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Daha önceki mesajlarda bu farların D2S duylu olanlarından bahsedilmiş. Doğru ampulü seçebilmek için farın ne olduğunu netleştirmek lazım.
Fotoğrafta duyun detayları görünmüyor, ampulsüz olarak yakın plan çekin.
Eğer H7 ise uyarı ışığı yakmayan bir xenon kit ile ortalama bir sonuç elde etmek mümkün. Forumda bu tip xenon kitleri önermiyoruz ve tartışmıyoruz.

On 28.05.2020 at 14:39, Hilmi Işık yazdı:

İyi günler abilerim, tecrübeleriniz benim için çok önemli zira zenon ile ilgili pek bi bilgim yok. Sıkıntım şu ekteki farlardan aldım bi-xenon diye geçenlerden. Kısalar açıkken uzunlar kısalardan yani mercekten yanıyor. Kısalar yanmazken iç taraftaki u ledin içerisinden atıyo. Mercekte philips in h7 ledi mevcut. Ama aydınlatmasından pek memnun kalmadım kime sorduysam xenon tak dendi. Aracım orjinalinde halojen farlı comfortlinedı. Far sensörü, beyin vs hiç bişey yok yani. Balast ve xenon ile sorunum hallolur mu? Far içindeki soketler uzun ve kısa h7 kodlu.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mustafa Yıl
On 11.05.2020 at 13:28, Mustafa Yıl yazdı:

Merhabalar @Oktay Toker hocam, hayırlı ramazanlar dilerim. 2013 jetta araca sahibim, halojen merceksiz farlarımdan memnun kalmadığım için; replika bixenon u led far aldım ve montaji yaptirdim, görüntüsünü çok seviyorum.   Ampul olarakda h7 photon milestone ürün kullandık, aydınlatma halojenlere oranla güzel sayılır.  Ama yinede tatmin etmiyor.   360° led veya d2s kit tavsiye ediliyor replika farlarda.      Kimisi xenondan dolayı 2 ay sonra lensi  ve farı yakarsın, kimisi de farklı şeyler ortaya atarak 360 led kullan diyor.           Kazalı ve highline orjinal opsiyonlu fara sahip araç bulsam afl beyinler far, tesisat   direk yapışırım satıcının yakasına ama bulamadım, ha deyince bulunan tofaş parçası değil sonuçda.    

Ayrıca biz d2s çıkıntılı  yuvaya h7 oturtmaya çalıştığımız için h7 led ampulun adaptörü (kafası) mercek yuvasına tam oturmadığı için düz çizgi alamıyorum yanlara doğru kesme çizgisi yükseliyor kayıyor, illa d2s adaptörlü led kullanmam lazım bu sorunu çözmek için

Sizce ben ne yapayım, resimdeki veya benzer markadaki d2s kitmi takayım?   Led ürünler ile yola devammı edeyim?

Tekrardan merhabalar, far ayarını Mayıs ayından bu zamana kadar yapamadım. Photon marka d2s balast ve ampuller temin ettim ve taktım (son resim).

Sürekli gündüz yolculuğu yapıyorum. Ancak lazım oluncada gece karanlığında farlar çok işimi görüyor lakin selektör yiyorum.

Diyarbakir-Elazığ-Ankara illerinde   U led farlarıma ince ayar yapabilecek birini arıyorum.   Yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
17 saat önce, Mustafa Yıl yazdı:

Tekrardan merhabalar, far ayarını Mayıs ayından bu zamana kadar yapamadım. Photon marka d2s balast ve ampuller temin ettim ve taktım (son resim).

Sürekli gündüz yolculuğu yapıyorum. Ancak lazım oluncada gece karanlığında farlar çok işimi görüyor lakin selektör yiyorum.

Diyarbakir-Elazığ-Ankara illerinde   U led farlarıma ince ayar yapabilecek birini arıyorum.   Yardımlarınızı bekliyorum.

Işık deseni ne şekilde, bir duvar fotosu gönderin. Odaklama sorunu ise çözmeniz zor. 

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...