İçeriğe Yönlendir

VW Golf 7 (2012-2019) xenon far

Gencay Bengli

Recommended Posts

Fatih Tursun

Soğukken selektör xenonun ömründen yiyor diye duymuştum o yüzden uzaktım biraz xenona. Tavsiye edebileceğiniz xenon kit var mı 250 300 liraya kadar ? Birde bu mercek hakkında bilginiz var mı anlayabildiniz mi model marka vs nasıldır ?

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Orijinal D2s Hella xenon kit internette bulabilirsiniz.

Mercek için ampul ne kullanır diye yazdım.Diğer türlü yan sanayi ürün demekten başka diyeceğim bir yorumum maalesef yok.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Mercek için takılabilecek ampul çeşidini yazmaya çalıştım.Ampul tutucu uymayacağı için d1s zor.D2s Hella balast soguk sellektör yapabilir.

On 26.08.2018 at 11:05, Fatih Tursun yazdı:

Bu merceğe d1s ampül takabilir miyim peki soğuk selektör için ?

Yorum bağlantısı
On 2/13/2016 at 02:11, Oktay Toker yazdı:

Farın arkasında ampul değişim kapağının hemen yanında diye hatırlıyorum içe kıvrımlı dişli parça var.Kalın agzı olan yıldız tornavida ile ayar yapabiliyorsunuz.Yapamıyorsanız merceğin takılı olduğu dış çerçevenin içten mafsal tip mekanızma yerinden çıkmış olabilir.Bu zor olasılık fakat ampul takarken aşırı bastırma yapıldı ise normal.Bu farlarda bu parçalar çok nazik oluyor.

Sol farın çizgisinden bahsediyorsanız.Farın camı açılacak merceğin vidaları gevşetilecek vida iç delikleri milim boşluklara sahip resme göre mercek 1mm dahi ters yöne çevrilirse çizgi düzğünlüğü yakalanabilir.

Bu farlarda ki merceklerin h7 ampul takılış şekli ampul tutucu metalinin şekli yanılttığı için ters takılma yapılabiliyor.Aynı tip 2 farda yanlış yönde ampul takma ile karşılaştım. 

Replika U led golf7 far olan arkadasa d2s xenon onermissiniz. Benim ampul yuvasi da bu sekilde. Hatta su an H7 halojen ile kullaniyorum. Sizce benim H7 ampulu takma yonum yanlis mi? Bunu sormamdaki neden xenon alabilecek durumum ve xenon montajini yapacak veya yaptirabilecek guvenilir biri tanimamam. Halojen veya led benim seceneklerim sadece. Bu konu da yardimci olabileceginiz birsey olursa memnun olurum. H7 Philips ultron xtreme LED leri kisalardan cikarttim halojen taktim ama sanirim aydinlatmaya katkisi olmayacak.

ilk foto halojen h7 ampul mercek icinde. agacin oldugu yerdeki karanligi gideremedim sanirim ampulun kendisi karartiyor.

ikinci foto philips h7 led. uzerinde geldi farlarin. guzel aydinlatiyor fakat yetersiz. uzunlara taktim bende.

ucuncu foto da h7 ampulun takilmis hali. 

68644712-8703-4C80-BE31-BE5F73BDD240.jpeg

692A14E2-7E8D-4ABD-83DD-FBB59E254ACE.jpeg

5596D1E6-45FE-4C71-8CB5-DD3082815F4A.jpeg

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Son resme göre D2s xenon için yapılmış bir mercek olduğunu düşünüyorum.Bu mercek tipinde şimdiye kadar h7 ve d2s olanını gördüm.Yazdıklarınıza göre zaten istediğiniz ampul türleri için tecrübe edinmişsiniz.D2s xenon kılıfında başka bir ampulle verim vermediği açık.

İlla ampulle yada ledle kullanmayı düşünüyorsanız kenarlarını biraz daha tıraşladığınızda yuvaya oturacaktır lakin odak lama hizasını sizin yapmanız lazım olacaktır.

Her şekilde D2s xenon kullanmöanız ve oem olmasında öncelik olarak bulup kullanmanızı tavsiye ederim.

Linkteki konu fikir verebilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
42 dakika önce, Oktay Toker yazdı:

Son resme göre D2s xenon için yapılmış bir mercek olduğunu düşünüyorum.Bu mercek tipinde şimdiye kadar h7 ve d2s olanını gördüm.Yazdıklarınıza göre zaten istediğiniz ampul türleri için tecrübe edinmişsiniz.D2s xenon kılıfında başka bir ampulle verim vermediği açık.

İlla ampulle yada ledle kullanmayı düşünüyorsanız kenarlarını biraz daha tıraşladığınızda yuvaya oturacaktır lakin odak lama hizasını sizin yapmanız lazım olacaktır.

Her şekilde D2s xenon kullanmöanız ve oem olmasında öncelik olarak bulup kullanmanızı tavsiye ederim.

Linkteki konu fikir verebilir.

Verdiginiz konuyu okudum. D2S xenon gecisi icin akusen sase (sasi) kablosu cekilmeli mi ? Bir yerde gordum not olarak yazmislar. yoksa sistemi sabitleyip direk kablolari tak seklinde kullanabilir miyim ? 

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Xenon montajı için genel tavsiye,sağlıklı bir işlem olması ilede Roleli sistem ile çalıştırılması yönünde.Lakin roleli sistem sonrası arıza ışığı hatası çıkması normal olacak bunun içinde direnç kullanılması gerekecek.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Burak Karakuş
(düzenlendi)

Arkadaşlar cümleten iyi akşamlar. 

Replica çift u led fara öncelikle led ampul taktirdim, aydinlatmasi kötü oldugu icin xenona gecmeye karar verdim. Led ampulle aydinlatmasi asagidaki fotolardaki gibiydi.

8EE1EB95-DCE4-4C29-A440-FCFB4FB381DB.jpeg

E060610D-7206-46D0-9F25-1A0E505FE3FE.jpeg

00EF5243-F8BA-48E5-B1B9-6469CB2D5AB7.jpeg

E0723BAE-13CF-4452-B9A5-345C1C7F712B.jpeg

tarihinde Burak Karakuş tarafından düzenlendi
Foto ekleme
Yorum bağlantısı
Burak Karakuş

Hem aydinlatmasi daha iyi oldugu, hem de farin yuvasiyla tam uyumlu oldugu icin d2s ampul takmaya karar verdim. General electric d2s 5500k ampul, otoban marka (muhtemelen yan sanayi ya da çin mali) slim balast ve d2s dönüstürücü alarak ustama montaj yaptirmaya gittim. Ampulleri takip montaji bitirdigimizde sol farda led takiliyken oluşan sari isik xenon takinca da olustu, farlar titreme yapti, sag fardaki titreme gecmesine ragmen sol farda hala titreme mevcut. Acaba sizce mercekte mi bi problem var? Bunlar da xenon takildiktan sonraki fotolar

7849B5B2-E6E4-43B6-B386-B84FC1C31043.jpeg

B8B76BE3-D1B2-4C9F-AEAB-1926B3178E82.jpeg

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Araç çalışıyorken mercek titiriyorsaki bu çok nadir olan durumdur titreme mercek kaynaklı degildir merceğin topuz mafsal birleşim kısımları ve özellikle yükseklik motoru kısmı yapar.Bunun dışında titreme yan sanayi ürünlerde genelde balast veya ampul kaynaklıdır.Ampul Ge ise net olmasada elenir,balast kaynaklı olma ihtimali veya ampul çevirici iyi değilse çevirici kaynaklı olabilir.Kesin şu yapar demek zor. 

Yorum bağlantısı
Burak Karakuş
On 2.10.2018 at 16:54, Oktay Toker yazdı:

Araç çalışıyorken mercek titiriyorsaki bu çok nadir olan durumdur titreme mercek kaynaklı degildir merceğin topuz mafsal birleşim kısımları ve özellikle yükseklik motoru kısmı yapar.Bunun dışında titreme yan sanayi ürünlerde genelde balast veya ampul kaynaklıdır.Ampul Ge ise net olmasada elenir,balast kaynaklı olma ihtimali veya ampul çevirici iyi değilse çevirici kaynaklı olabilir.Kesin şu yapar demek zor. 

Çok tşk ederim @Oktay Toker, en kisa zamanda balastlari ve dönüştürücüleri değiştirip tekrar deneyeceğim. Müsait bi zamanda da videosunu cekip buraya yüklemek istiyorum, belki teşhisi daha net koyabiliriz. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
Çağatay Özkan
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba,

Golf7 aracıma replika çift u led far aldım. Hem h7 hem de h11 girişlerinde mercek var. H7 için Runstreet H7 led ampül aldım ancak daha elime ulaşmadı. Ledi aldığım satıcıyla konuştuğumda golf 7de iki ürüne ihtiyaç duyabileceğimi söyledi;

1. Golf 7 H7 tutucu aparat Link

2. H7 Led Canbus  Link

Sizce bu ürünlere ihtiyaç duyar mıyım? (Resim yükleyemediğim için link koydum)

Teşekkürler

tarihinde Çağatay Özkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
5 saat önce, Çağatay Özkan yazdı:

Arkadaşlar merhaba,

Golf7 aracıma replika çift u led far aldım. Hem h7 hem de h11 girişlerinde mercek var. H7 için Runstreet H7 led ampül aldım ancak daha elime ulaşmadı. Ledi aldığım satıcıyla konuştuğumda golf 7de iki ürüne ihtiyaç duyabileceğimi söyledi;

1. Golf 7 H7 tutucu aparat Link

2. H7 Led Canbus  Link

Sizce bu ürünlere ihtiyaç duyar mıyım? (Resim yükleyemediğim için link koydum)

Teşekkürler

http://www.geceucusu.com/announcement/1-halojen-farlara-takılan-h1h4h7h11-tipi-xenon-kitler-ve-led-ampullerle-ilgili-mesajlar/

Yorum bağlantısı
Çağatay Özkan
On 10.01.2019 at 16:14, Selçuk Keleş yazdı:

Kusura bakmayın bunu görmemişim.

Hocam bu konu dışında merak ettiğim başka bir konu daha var. Aldığımız led ampullerin uyumluluğunu nasıl sağlarız? (uzaktan araca bakınca bütün ışıkların eşit şiddette yanmasını)

Misal bir h7 ampul 6000k ve 4800 lümen ise yanına gelecek h15 ve sislerdeki h11 ampullerin değerleri nasıl olmalı?

Teşekkürler

Color Temperat

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut
Bir saat önce, Çağatay Özkan yazdı:

Misal bir h7 ampul 6000k ve 4800 lümen ise yanına gelecek h15 ve sislerdeki h11 ampullerin değerleri nasıl olmalı?

H7 xenon ampulün max. üretebileceği Lümen değeri 2800-3000 civarıdır , 4800 hayali bir değer . OEM xenon ampuller bile max. 3200L değerine ulaşabiliyor . 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
10 saat önce, Çağatay Özkan yazdı:

Kusura bakmayın bunu görmemişim.

Hocam bu konu dışında merak ettiğim başka bir konu daha var. Aldığımız led ampullerin uyumluluğunu nasıl sağlarız? (uzaktan araca bakınca bütün ışıkların eşit şiddette yanmasını)

Teşekkürler

Color Temperat

4800 lümen mi, osram/philips'in yapamadığını çinliler yapmış 20 dolara mı satıyolarmış :lol:
En optimum aydınlatma 4300K civarında olur, onu da led olarak bulmanız pek mümkün değil. Araç farlarının eşit parlaklıkta yanmasını sağlamanız mümkün değil, optik ve geometrik olarak yapıları farklı. Sadece renk olarak benzer görünebilir belki aynı üreticinin ampulleri kullanılırsa o da çinlilerde ne kadar olur emin olmak zor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mustafa Alpay Sönmeztürk

Arkadaşlar 2015 golf highline oem bi xenon duvar fotoları hakkında yorum yaparmısınız? 

B3514D8F-2E50-4D35-9622-A2DCBA8E4004.jpeg

5412A4F5-9BE9-4954-886B-991527B6C96D.jpeg

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
17 saat önce, Mustafa Alpay Sönmeztürk yazdı:

Arkadaşlar 2015 golf highline oem bi xenon duvar fotoları hakkında yorum yaparmısınız? 

Sağ farınızda odaklama sorunu var ampul düzgün yerleştirilmemiş olabilir.  Hatta tam tersi bile olabilir, solu da kontrol etmek lazım.
Yükseklik ayarı normal gibi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sağın zayıflığı dışında sorun görmüyorum.. 

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Ampullerle ilgili bir sıkıntı var sanki , yerine oturmamış olabilir gerçi farlar Valeo mercekliyse bu zor bir ihtimal ama yinede kontrol etmekte fayda var . Sağ far ampul odağındaki zayıflık tespiti doğru buna bende katılıyorum ...

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Oem mercekli farlar d3s xenon kit kullanıyor.Ampuller d1s takıldı ise çentik d3s de farklı olduğu için ampullerin tam oturmamasına sebep olmuştur.Orijinal d3s ise ampulün yerine oturduğuna emin olunması gerekirki şu an resimler bunu gösteriyor.

Araç duvara 5 metre kadar sanırım ve yakın ampul kontrolünden sonra 10 metre civarından aynı tarz resim eklerseniz yorumlar için fikir verecektir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Alpay Sönmeztürk

Merhaba yorumlar için teşekkürler. Farlar söküldü ampüller tekrar sökülüp takıldı ve ayar yapıldı. Güncel durum bu şekilde. 

42768B4B-7C6B-48F8-9B08-2B7F945C6927.jpeg

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Sag far odaklama yine zayıf gibi olsada öncekinden daha iyi görünüm mevcut.Ayrıca biraz daha sola doğru içe çekilmesi lazım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...