İçeriğe Yönlendir

Silecek ve silecek suyu soruları

Ali Türkmen

Recommended Posts

Sani Gerşon

aha emminin ki gelmiş :D:p

HEheh, bunu da 6 ayda 1 ortaya çıkarmak lazım aslında :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

HEheh, bunu da 6 ayda 1 ortaya çıkarmak lazım aslında :D

Sani ürünün eline geçmiş olması lazım diye düşünüyorum.Senin aldığın sileceklerin ölçüsü ne Ayhan abi ile konuştuğumuzda 70cm-40cm gibi bir rakamda mutabık kaldık ama gözüme büyük geldi.Senin ölçülerden yola çıkarak hareket etmek istedim ona göre sileceğin siparişini geçeceğim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani ürünün eline geçmiş olması lazım diye düşünüyorum.Senin aldığın sileceklerin ölçüsü ne Ayhan abi ile konuştuğumuzda 70cm-40cm gibi bir rakamda mutabık kaldık ama gözüme büyük geldi.Senin ölçülerden yola çıkarak hareket etmek istedim ona göre sileceğin siparişini geçeceğim.

60+45 diyor. Ancak daha ulaşmadı :(

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

60+45 diyor. Ancak daha ulaşmadı :(

Kendin gitsen alsan almıştın şimdiye :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kendin gitsen alsan almıştın şimdiye :D

Nereden :) Sokakta garip garip markalar var :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Nereden :) Sokakta garip garip markalar var :)

Yok ya hepsiburadanın binasına gitsen almıştın demek istedim :D

Yorum bağlantısı
İhsan Cingil

Normal silecek boyunuzun ayarlarını değiştirmeyin bence çünkü yaylar o santimetrelere göre ayarlanmıştır orta kısımlarda iz bırakır. 2 cm bile oynamayın derim.

Bide bu inwels markayı bende kullanıyorum 10 tl ye aldım ankarada heryerde aynı...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yok ya hepsiburadanın binasına gitsen almıştın demek istedim :D

Hee, bi kaç firmaya yapmışlığım var. Hepsiburada yemiyor ama :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ayhan Onaran

FII de de çok fark yok boy olarak :p ondada 70-50 olur gibi :D

Aylardır alamadığım silecekleri bugün sipariş verdim nihayet..Ölçüler 70 cm e 45 cm :) Bakalım ne olacak..45 cm nin üstüne çıkmaya cesaret edemedim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ah be abi nerden çıkardın 40ı :p aklımda öyle kalmış gittim 40 aldım :D Anıl doğru söylemiş. 50 cm kadar yolu var kısada.

Test edip onayladım. focus I için silecek ölçüsü olarak sürücü tarafı 70 yolcu tarafı 50 cm ye kadar çıkılabilir. ama 70 lik silecek bulmak zor. kalitelileride pahalı :) ben 70 e 40 aldım valeo marka olarak 30 lira verdim. kısa tarafı bir dahakinde 50 ile değişecem eldeki orjinal sileceklere göre camda silinen kısım çok daha iyi. hatta uzun tarafı 75 yapsak :D ( abarttıp ) sürücü camında en alttan en üste siler o derece :D bu arada parçacı olmaz dedi çok büyük dedim sen tak. takınca vay anasını dedi :D

bunlar kısa taraf için denediklerim. 40 valeo -48 -ve 55 ford. 55 camdan 3cm taşma yapıyor 50 lik tam olur yani.

21052012857.jpg

silinen kısmı tekrar çekecem güzgün çıkmamaış

21052012856.jpg

21052012858.jpg

Tahir abi burada yazmışım 70 e 50 en ideali
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Gördüm şimdi Mustafa teşekkür ederim 70-45 olarak eklemiştim siparişe onu 50 olarak değiştireyim.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Gördüm şimdi Mustafa teşekkür ederim 70-45 olarak eklemiştim siparişe onu 50 olarak değiştireyim.

Taktım Tahir silecekleri.

İlk izlenimim olumlu. Sadece büyük boy olanın küçüğe en yakın ucu biraz iz bırakıyor. İzden de kastım, kirli lekeli bırakıyor. Hani tam su sıkmazsın, çamurlu alan kalır ya. Öyle. Geri kalan gayet sessiz, temiz, çizgisiz.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Taktım Tahir silecekleri.

İlk izlenimim olumlu. Sadece büyük boy olanın küçüğe en yakın ucu biraz iz bırakıyor. İzden de kastım, kirli lekeli bırakıyor. Hani tam su sıkmazsın, çamurlu alan kalır ya. Öyle. Geri kalan gayet sessiz, temiz, çizgisiz.

Hakikaten güzel Sani ben alamadım hala kart dönsün diye bekliyordum :D Neyse döndü kart siparişleri geçeceğim ama bakıyorum öyle başka ihtiyacım var mı diye ? Ayrıca 2 kış çok rahat geçiriyor 3. kışa keyfine göre bakarsın.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

abi ben klasik tip kullandım ona göre :D muzu bilemem :p benim aldıklarımda hep bosch valeo felandı.
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

abi ben klasik tip kullandım ona göre :D muzu bilemem :p benim aldıklarımda hep bosch valeo felandı.

Muzları ucu biraz dışarıda o yüzden sıfıra sıfır almasam mı diye düşünüyorum.Neyse ya hiç olmadı 1 sene idare eder seneye atar yenisini alırım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

silecek kollarının açısı sayesinde bir birine değme vs ikmansıza yakın düz sileceklerde ama dediğim gibi muzu denemedim. bide klasiklerde dediğim gibi cama basma noktaları için kollar var. ama muzda mevzu nedir bilmiyorum. oldum olası sevmem zaten. Hatta rüzharlıklı tiplerinden bulmuştum orjinal silecekler gibi ama boyutlarını istediğim gibi değildi.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Muz silecekte anladığım kadarıyla sistem şu lastiğin takıldığı yüzey içe doğru eğimli cama temas edince içe eğilim gösteriyor bu sayede cama tam oturuyor.Kısaca klasikte ki desteklerin yaptığı görevi bu eğim sağlıyor.Muz tipler karda çok işe yarıyor çünkü yapısı gereği galiba kar tutmuyor üzerinde o yüzden klasikte ki gibi geri dönüşte üzerinde biriken karlarla tekrar camı ıslatmıyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Tahir sipariş vermemişsen henüz 70 e 45 olarak almanı tavsiye ederim.. 50 cm büyük gelir..Ben iyice ölçtüm biçtim 50 cm 3.5 cm kadar büyük oluyor..

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Tahir sipariş vermemişsen henüz 70 e 45 olarak almanı tavsiye ederim.. 50 cm büyük gelir..Ben iyice ölçtüm biçtim 50 cm 3.5 cm kadar büyük oluyor..

Geçmedim siparişi daha ama 48 nasıl olur ki abi?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmedim siparişi daha ama 48 nasıl olur ki abi?

48 de ilk etapta camın dışına çıkıyor 1.5 cm kadar.Tespitlerim öyle.Sürtünmeden silginin ucu yırtılabilir..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Benim aracımdaki sileceklerde ömrünü tamamladı ve değiştirmem gerekiyor. Bu muz tipi silecekleri almayı düşünüyorum focus 2,5 larada acaba bu söylediğiniz ölçüler uyar mı ve hangi marka silecek almam daha doğru olur ?

Benim bildiğim kadarıyla f2 ve f2.5 focus ölçüleri aynı..Orjinal ölçüleri 65 cm e 43 cm..Ancak ben daha iyi performans vereceğini düşündüğüm için 70 cm e 45 cm olarak sipariş verdim..Marka olarak modacar 6 apartla birlikte gelen sileceklerden aldım.

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Teşekkürler Ayhan bey bi araştırayım dediğiniz ürünü parçacılardan. Bi de forumdan biraz daha araştırdım da silbak markalı silecekler içinde iyi diye söylenmiş. Fiyat açısından internet üzerinden baktığımda sizin söylemiş olduğunuz ürün daha uygun, birisi 5,65 TL diğeri 35 TL civarı .

Aynen öyle sileceklere çok para vermeye gerek yok..Yazlık-kışlık olarak 2 takım alırsınız çok daha iyi olur..Kaliteli silgilerde karda-buzda yada çok sıcak havalarda bozuluyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...