İçeriğe Yönlendir

Silecek ve silecek suyu soruları

Ali Türkmen

Recommended Posts

Gökhan Caner
Role arızalı.Araç içinde göstergelerin altındaki sigortaların olduğu yerde.Geçen sene 40 TL.ye değiştirmiştim.

Birde ona bakalım. Sağol abi.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Mert Üçkaleler

Sileceklerin ömrü artık bitmiş suyu çekmiyor. Değistirmem gerek fakat kararsız kaldım bir normal tip silecek var bide banana dedikleri silecekler.Sizler hangisini kullanıyorsunuz?Bugüne kadar normal silecekten başka takmadım. ne gibi artısı ve dezavantajı olabilir??

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Banana tipleri camdaki suyu önündeki baraj gibi topluyor, yana savuruyor, modaya uyduk taktık, bir daha da takmam. En kalitelisi orjinal sileceği.

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler
Banana tipleri camdaki suyu önündeki baraj gibi topluyor, yana savuruyor, modaya uyduk taktık, bir daha da takmam. En kalitelisi orjinal sileceği.

Anladım Çağlar abi tavsiye etmiyorsun demekki. Bir kaç kişi banana'nın daha iyi çektiğini söyledi.Bende kararsız kaldım dedim foruma sormadan iş yapmayım. :D

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Peki normal tip olarak tavsiye edeceğiniz marka varmı? 35-40 TL verip orjinalmi taktırmalıyım yoksa 10-15 TL.ye silbak marka veya başkası işimi görürmü??

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Orjinal iyidir. Bir kere sanayide sadece lastik taktırmıştım, bir ayda bozuldu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İki yıldır, oldukça çeşitli silecek veya lastik denedim... Hiç birinden mutlu olmadım...

Bananasını da gördüm, yerli üretimini de, Bosch setini de gördüm...

En son, silecek kollarının bir ayar tekniği olduğunu fordlarda bunun eğitiminin verildiğini ve bir aparatı olduğunu öğrendim..

Nevşehir Ford Servisine gittim.. Aslan Usta, böyle bir ayarın varlığını bildiğini, eğitimini aldığını da söyledi..

Ancak bir lastik deneyeceğim.. Bundan da memnun kalmazsan uğraşalım dedi..

Benim sol, yani sorunlu olan tarafa, Bosch marka lastik taktı.. Bildiğimiz sileceğin tek lastiği.. 15 lira ödedim.. Ama helal olsun 15 lirama..

Çok güzel temizliyor..

Banana tipini önermiyorum.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Honda CRV sileceği kullanıyorum,markasını bilmem. Pek bi memnunum. :keyifli:

Vesile ile silecek değişimlerine rağmen sonuç alınamıyorsa,silecek kolunun içten çatlak,kırık olma ihtimalini göz önünde bulundurun. Benim sol taraf içinden çatlaktı mesela.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Forda bak ya. Mondeoya bunun bile ayarını koymuş :keyifli: Teneke :nargile:

Mondeo ile alakalı bir durum değil bu...

Belki tüm markalarda vardır...

Honda CRV sileceği kullanıyorum,markasını bilmem. Pek bi memnunum. :moto:

Vesile ile silecek değişimlerine rağmen sonuç alınamıyorsa,silecek kolunun içten çatlak,kırık olma ihtimalini göz önünde bulundurun. Benim sol taraf içinden çatlaktı mesela.

Benim silecek konunun ayarını parçacının biri bozdu...

Silecek aldım... Garantili dedi..

Taktık denedik.. silemedi..

Parçacı kaş göz arasında kolu cama doğru eğdi.. Sonra düzeltti falan derken açısını bozdu...

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Benim silecek konunun ayarını parçacının biri bozdu...

Silecek aldım... Garantili dedi..

Taktık denedik.. silemedi..

Parçacı kaş göz arasında kolu cama doğru eğdi.. Sonra düzeltti falan derken açısını bozdu...

Kolların silecek motoruna giren uzantısıyla,kaput üstünde kalan uzantısını birbirine bağlayan mafsallı kısımda bu sebepten çatlaklar oluşuyor. :nazar:

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Anil Berke Kavraal

bugun minibus yolunda bir Michelin bayiisinden würth marka silecek aldım 20 liraydı tanesi ... sanırım biraz pahalıya aldım ama çok güzel siliyor şimdilik tavsiye edebilirim ...

Yorum bağlantısı
Kamil Can

arkadaslar bende pıysada satılan 2 ytl lik cam suyu aldım.acaba forda özel cam suyu varmı?

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
arkadaslar bende pıysada satılan 2 ytl lik cam suyu aldım.acaba forda özel cam suyu varmı?

Cam suyu cam suyudur. Markaya özeli olmaz.

Yorum bağlantısı
Taner Dağlıgil

Bolu'da fabrika sahibi biriyle tanıştık. Adam kışın aracındaki silecek cama yapışınca, kafaya koymuş. kendi imalatı bir silecek üretmek :D

Silikondan -60 dereceye kadar dayanan bir silecek icat etmiş. Sağolsun bizede hediye etti. Böyle birşey olamaz, suyu sık gerisine karışma. Ses yok, sorun yok, temizlik çok :D

Unutmazsam foto çekeyim, eklerim görüntüleri.

Yorum bağlantısı
Ümit Akkaya

Son kontrolde banana takılmıştı benim araca da. Gayet memnunum, sessiz ve güzel temizliyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
İlker Anıl

benim silecek suyuda kendi kendine çalışmamaya başladı bu ara hafifte çamur yağıyo sileceği çalıştırmaya korkuyorum sigortası nerede oluyo silecek suyunun arkadaşlar bulamadım ?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Torpidonun arkasındadır...Fıskıye şeklini görürsünüz zaten, arka silecek suyu çalışıyor mu, ya da su püskürtmeye bastığınızda motor sesi geliyor mu ?

Yorum bağlantısı
Özay Uçar
Bolu'da fabrika sahibi biriyle tanıştık. Adam kışın aracındaki silecek cama yapışınca, kafaya koymuş. kendi imalatı bir silecek üretmek :)

Silikondan -60 dereceye kadar dayanan bir silecek icat etmiş. Sağolsun bizede hediye etti. Böyle birşey olamaz, suyu sık gerisine karışma. Ses yok, sorun yok, temizlik çok :good1:

Unutmazsam foto çekeyim, eklerim görüntüleri.

taner markası falan varsa yaz da bizde alalım bu silecekten..

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay
taner markası falan varsa yaz da bizde alalım bu silecekten..

+1

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

14 liraya bosch silecek seti alıyorum. tam fordlar için ölçüleri. Önceden paket açtırıyordum bir uzun bir kısa. şimdi 2 li paket ypamışlar ebatları tam.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay
14 liraya bosch silecek seti alıyorum. tam fordlar için ölçüleri. Önceden paket açtırıyordum bir uzun bir kısa. şimdi 2 li paket ypamışlar ebatları tam.

İzmir Metro Market'tede görmüştüm. 17 TL gibi bir fiyatı vardı.

Yorum bağlantısı
İlker Anıl
Torpidonun arkasındadır...Fıskıye şeklini görürsünüz zaten, arka silecek suyu çalışıyor mu, ya da su püskürtmeye bastığınızda motor sesi geliyor mu ?

araç sedan arka silecek yok ama motor sesi de gelmiyor. da torpidoyu çıkarttım ama sigorta kutusunu göremedim bi yerlerden çıkartılıyomu yoksa ?

Yorum bağlantısı
Güray Ünal

Belki komik belki saçma ama sorucam ya

Arkadaşlar, abiler ön camda zamanla bi çukurlaşma veya çökme olur mu :p

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Belki komik belki saçma ama sorucam ya

Arkadaşlar, abiler ön camda zamanla bi çukurlaşma veya çökme olur mu :p

Sileceklerin etkisiyle mi?

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Arkadaşlar silecek depo suyunu bu güne kadar hep cam suyu koydum yani hiç su ilave etmedim.

Sek cam suyu zararlı denildi,su ile karıştırmak gerekiyor falan diye duydum aslı varmı??

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...