İçeriğe Yönlendir

Silecek ve silecek suyu soruları

Ali Türkmen

Recommended Posts

Fatih Mehmet Uslu

Arkadaşlar 2 ay önce taktırdığım bosch marka çiftini 25 tl ye aldığım sileceklerim, geçen ay içinde yalnızca bir defa cam kirliyken su fışkırtarak çalıştırdıktan sonra mahvoldu.artık camı silerken her biri silip geçtiği yerde yaklaşık 100 e yakın minik su kanalı bırakıyor.kirliyken çalıştırdım ama çok da kirli değildi.3-4 günlük toz vardı.bütün silecekler sizce aynımıdır.eğer değilse bosch kullanmayın derim.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Büyük bir ihtimalle silecekler mağazada raf ömrünü tamamlamışlardı...Ben sanayiden silgeç marka lastik aldım. Eski lastikleri demir aksamdan söküp onları taktım...Bosch falan hikaye, sanki camı güderi ile kuruluyorlar..Suyun molekülü kalmıyor.. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
Büyük bir ihtimalle silecekler mağacada raf ömrünü tamamlamışlardı...Ben sanayiden silgeç marka lastik aldım. Eski lastikleri demir aksamdan söküp onları taktım...Bosch falan hikaye, sanki camı güderi ile kuruluyorlar..Suyun molekülü kalmıyor.. :rolleyes:

İlk aldığımde bendeki de kuruluyordo ama kirliyken denedin mi hiç?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
İlk aldığımde bendeki de kuruluyordo ama kirliyken denedin mi hiç?

Bosch lara buz bile kazıttım birşey olmamıştı...Bunlara daha birşey yapmadım..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Büyük bir ihtimalle silecekler mağazada raf ömrünü tamamlamışlardı...Ben sanayiden silgeç marka lastik aldım. Eski lastikleri demir aksamdan söküp onları taktım...Bosch falan hikaye, sanki camı güderi ile kuruluyorlar..Suyun molekülü kalmıyor.. :rolleyes:

Kocaman +1

Hep derdim sileceğe fazla para vermeyin diye.. Duymadım lafımı 20 liraya yeni tip sileceklerden aldım.. Sağ taraf 1 haftada cama yapıştı ve yarısı camda kaldı.. bir daha aldım.. tek olmasın diye.. 2 ayda 30 lira para verdim sileceğe.. Şu na iki taraf da düzgün silmiyor...

En güzeli 3 liralık lastik..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
Cam suyu fışkırtan deliklerden biri tıkalı nasıl açılır acaba..?

Şırıngayla kireç çözücü sıkmamı sölediler ama, olur mu acaba...?

İğne ile deneyin açılır..

Yorum bağlantısı
Yetkin Akın

Sileceğe fazladan para vermek gereksiz.

Sadece lastik değişimi yaparım genelde komple silecek değişimi çok gereksiz alın 3-4 liralık lastik takın güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Sadettin Çelik

Sadece lastik değişimi yaparım genelde komple silecek değişimi çok gereksiz alın 3-4 liralık lastik takın güle güle kullanın.

5 - 6 ayda bir sizin gibi değiştiririm :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Lastiğide iyi bişey almak lazım.Ben 3 liraya almıştım çin malı çıktı rezil etti camı..Sonradan Silbak-silgeç mi ne aldım çok güzel..

Yorum bağlantısı
Mehmet Acar
Lastiğide iyi bişey almak lazım.Ben 3 liraya almıştım çin malı çıktı rezil etti camı..Sonradan Silbak-silgeç mi ne aldım çok güzel..

Ben de lastik aldım 5 liraya ama geçmedi yerine, Alt kısmı uyumsuz gibi. Sorun ne olabilir ki?

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Atilla Uğurel

Arkadaşlar benim hb focusun arka cam yıkama fıskiyesini çalıştırdığımda bagajdan içeri su sızıyor. Bu sorun neden kaynaklanıyor olabilir. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Atilla Uğurel

[mehmet abi teşekkür ederim. Ben yarın kendim yapmaya çalışayım yoksa bir ustaya göstereyim

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Basit bir operasyonla yapabilirsiniz..3.stop lambasını sökünce hortumu görürsünüz..

Yorum bağlantısı
Atilla Uğurel

ayhan hocam teşekkür ederim.Sorunu hallettim. Dediğiniz gibi arka stop lambasını söktüm.Ordan çıkan hortumu yerine taktım,sorun halloldu

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
ayhan hocam teşekkür ederim.Sorunu hallettim. Dediğiniz gibi arka stop lambasını söktüm.Ordan çıkan hortumu yerine taktım,sorun halloldu

Geçmiş olsun.. :lol2:

Yorum bağlantısı
Selçuk Baysal

Klasik F1 sorunuymuş Hakan abinin dediği gibi,ben de de var aynı problem ;) Hemen halletmeye çalışayım :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre Okur

su haznesini tamamen doldurmama rağmen hala su az ışığı sönmüyor.gereksiz bi ayrıntı ama gözüm takılıyor :rolleyes:

servise para verme yolu gözüktü

Yorum bağlantısı
Mustafa Zeki

öncelikle herkese selam.

benim sorum su sıkınca silecekler otomatik çalışmıyor. acaba bizim modellerde böyle mi yoksa bi problem mi var? yardımcı olursanız sevinirim.

(focus sedan 1.6 comfort 2003)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
öncelikle herkese selam.

benim sorum su sıkınca silecekler otomatik çalışmıyor. acaba bizim modellerde böyle mi yoksa bi problem mi var? yardımcı olursanız sevinirim.

(focus sedan 1.6 comfort 2003)

Bende su sıkınca otomatik çalışmasından şikayetçiyim.Daha cam ıslanmadan silgiler haldur huldur çalışıyor :) Bence sizinkilerinde çalışması lazım..Ama çalışmıyorsada daha iyi bence kurcalamayın.

Yorum bağlantısı
Mustafa Zeki
Bende su sıkınca otomatik çalışmasından şikayetçiyim.Daha cam ıslanmadan silgiler haldur huldur çalışıyor :) Bence sizinkilerinde çalışması lazım..Ama çalışmıyorsada daha iyi bence kurcalamayın.

çok gerekli diye düşünüyorum. ama öyle diyosan öyle olsun tşk ederim. nasıl çalışması gerektiği konusunda bilginiz olursa paylaşın lütfen.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Mustafa bey, avatarınızı ben sildim. Çünkü forumda sadece kendi fotoğrafımızı avatar olarak kullanıyoruz. Boşta bırakabilirsiniz.

Silecek problemi içinde sigorta tablasının oralarda bir röle var diye hatırlıyorum. Arızalı olupta işini yapmıyor olabilir. Ayrıca bende su püskürtürken hemen çalışmasından şikayetçiyim.. :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Zeki
Mustafa bey, avatarınızı ben sildim. Çünkü forumda sadece kendi fotoğrafımızı avatar olarak kullanıyoruz. Boşta bırakabilirsiniz.

Silecek problemi içinde sigorta tablasının oralarda bir röle var diye hatırlıyorum. Arızalı olupta işini yapmıyor olabilir. Ayrıca bende su püskürtürken hemen çalışmasından şikayetçiyim.. :)

özür dilerim bilmiyordum kuralları. yeniyim daha

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...