İçeriğe Yönlendir

Yakıt tasarruf kitleri

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

• 3 hafta sonra...
GÖKHAN ASLIHAK
(düzenlendi)

hidrojen üretiyor olabilirler

Tasarruf cihazından bende aldım malesef bir yararını göremedim alacak arkadaşlara tavsiye etmem.130914012013294.jpg

tarihinde GÖKHAN ASLIHAK tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Tasarruf cihazından bende aldım malesef bir yararını göremedim alacak arkadaşlara tavsiye etmem.

Biliyorduk :)

Yorum bağlantısı
Samet Daş

Eğer trışka olmasaydı, araba üreticileri 20 lira bile maliyeti olmayan bu cihazı araçlarına takar ve arabayı 1000lira daha ekstra fiyatlı satardı. Yada opsiyonel donanım listesine koyar 1500 TL farkla alabilirsiniz derdi :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

verin bana bir tane, size yarım saat sonra söyleyeyim tasarruf yaptırıp yaptırmadığını...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Erkan Aktaşgül

Cem Yılmaz diyor ya "Adam gerçekten uçabilseydi (haşa) peygamberliğini iddia ederdi zaten" diye..

Maliyeti 1-2tl olan bu cihaz da gerçekten %20-25 yakıt tasarrufu, emisyon değerlerini düşürmeye falan yarasaydı muciti Nobeli, oscarı, altın küreyi, altın portakalı hepsini alırdı o sene.

Tırt yani..

Ama pazarlama teknikleri açısından master/doktora konusu. İnsanlara ucuza satıyorlar ki "ya nolcak, en fazla 40tl kaybederim" diyen meraklılar alıyor ve firmalar da yüzbinlerce dolar kazanıyor bu "tırt" üründen.

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

koca koca markalar iki damla daha az yaksın iki metre daha çok gitsin diye milyonlarca dolar harcayıp ar -ge çalışmaları yapıyor.bu adamlar 120 liraya (hatta şu an inanılmaz ama gerçek 100 değil 80 değil tam tamına 50 liraya :shok: ) bu işi çözmüşler helal olsun onlara vallahi :bravo: inanmayın kanmayın... o paraya deponuza biraz daha yakıt koyun yada eskimiş hava filtrenizi değiştirin çekişin arttığını yakıtın bir miktar daha azaldığını görürsünüz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Güney

0bCSx.jpg

değerli forum üyeleri bu tip bir tasarruf cihazı dizel fiestama gider mi? gerçekten tasarruf ettirir mi acaba bilgisi olan varmı ?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Önceden konuşulmuştu forumda bu olay. Çıkan sonuc: Egsozdan takılan daha fazla ekonomi yaptırıyordu :sandalye:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Bu cihaz neyden tasarruf ettiriyor? Ben anlamadım da çakmaklığa takarak neyden tasarruf etmiş oluyoruz :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Öyle deme Sercan.. led var içinde.. :)

Yüz yılın aydınlatma aracı.. ;)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Tasarruf, sağ ayağınızın altında arkadaşlar, oraya bakın. ;)

Ben baktım, nasır gördüm abi, nasırla mı tasarruf edeceğiz ? :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
Tasarruf, sağ ayağınızın altında arkadaşlar, oraya bakın. ;)

fındık motorlarınızda oluyor da benim canafarda olmuyor o iş. Hapşursam bile şaha kahkıyor araç :rofl:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

fındık motorlarınızda oluyor da benim canafarda olmuyor o iş. Hapşursam bile şaha kahkıyor araç :rofl:

Grip aşısı yaptır :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Güney

valla işin gerçeği bende pek ümitli değildim ama sorayım dedim :) bunların evler için elektrik tasarrufu yapanları varmış işe yarıyormuş bir elektrik mühendisi söylemişti bilgiyi belki aynı mantık çalışır diye tahmin ettim :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

Forumda arattım ancak hatırlamama rağmen bir başlık bulamadım. Eğer benim beceri eksikliğimden ise modlar özür dilerim.

http://www.haber7.com/advertorial/haber/990960-yakit-tasarrufuna-odtuden-onay

Haber sitesinde bugün denk geldim ancak başka marka ama tipi ve uygulanışı aynı olan bir cihazı dün inceledim. Bir arkadaşımı arayıp ücretsiz sadece 19 lira kargo ücreti demişler. 34 lira kargo ücreti ödeyen daha doğrusu kargo ücreti ödediği sanan arkadaşım ürünü bana gösterdi. Ürün bedeli olarak üzerinde 33,90 yazıyordu ve 2 tane göndermişler. Ürünü ilk açtım bir kalıp sabun gönderdiklerini sandım zira aynı sabuna benziyordu :D

Sabun şeklinde olan cihazı ikiye bölmüşler içlerine bildiğiniz mıknatıs yerleştirmişler (delikli içi rahat gözükebiliyor) birbirine yapışıyor :)

Yakıt borusuba takılıyor ürün. Birbirini mıknatıs ile çekerek boru için açılan yuvadan tutuyor.

Yani tamamen saçmalık gözüküyor ancak yukarıdaki sitede yaptığı reklama göre ODTÜ onaylıymış ürün :shok::unsure2:

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

%2 tasarrufu garanti etsinler ve bunu yazı ile bildirsinler deneyelim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şaban Arhan

Hocam ben ilk defa bugün Md.yrd. olarak bizim okulda çalışan bi abimizden duydum, 90 TL'ye almış cihazı kombiye bağlamış, tasarruf sağlıyor diyor, hatta bir tane daha almış aracı için,onu da kayınbiraderine kaptırmış, kayınbirader LPg'li araca takmış, 350 km giden araç 425 km yapıyor diyor.. Ben bugüne kadar hep olumsuz şeyler duydum, bugün böyle bir şey duyunca şaşırdım ve ne yalan söyleyeim çok da inanmadım :) mutlaka başka faktörler olmuştur dedim..

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Bu ürünler arasında elektronik komponent sayısı en fazla olan FuelShark'ı hala tek geçiyorum :)

cBevnqi.png

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...