İçeriğe Yönlendir

Yakıt tasarruf kitleri

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

Bu cihazlar power factor correction yaparlar. Şebeke için aslında olmaları faydalıdır. Normalde sanayide aktif ve reaktif güç diye iki bedel alınır. Evlerde ise sadece aktif alınır reaktif yok kabul edilir. Bu cihaz bir cihaz değil kondansatördür. Genelikle floresan lamba ya da motor (buzdolabı vs) tip yüklerde indüktif (bobin) etkisi nedeniyle power factor açısı idealde durmaz kayar. Bu da enerji hattında kullanılmayan bir "sanal" enerjinin gidip gelemsine salınmasına yol açar. Kondansatör doğru değerde konduğunda bu kesilir. Bu nedenle sanayide bu reaktif enerji denilen bu kısım ücretlendirilir. Kondansadör devreleri ile bu gider sıfırlanmaya çalışılır.

Ölçü aletleri ile yapılan demoda ise floresanla yapılan ölçümlerde ölçü aleti yanılmaktadır. Bu nedenle akım düşmüş gibi görünür. Osiloskopta bakıldığında hiçbir aktif enerjinin değişmediği görülür.

SOnuç olarak fabrikadaysanız ve reaktif enerji bedeli ödüyorsanız bu alet iyidir (zaten profesyonelleri kullanıyorsunuzdur muhtemelen) evlerde ise anlamı yoktur. Şebekeye hayır sağlamış olursunuz. Zaten klima ve buzdolaplarında bu kondansatörün takılması zorunludur. Çünkü şebekeye yük getirir aksi takdirde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Enerji deyince anında ev için sandık. Videoyu izlemedim bile. Mıknatıslı olanlar yıllardır var. İşe yaramaz.

Yanacak malzeme belli. Kalorisi belli. Kombinin verimi belli. Dışardan enerji girmediği sürece nerden geliyor degirmenin suyu derler.

Yüce kristal felan bulunsa tamam da, gölgelerin gücü adına felan..

aslında şöyle bişey de var

http://www.energeticforum.com/renewable-energy/1591-magnetic-fuel-savers.html

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bizim tükkanda 10 TL , 4o TL tasaruflusu var :fiuw: yani, montajı da 2 dak. sürmüyor çok basit, ekanamik hem de

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hasan Basri Bayraktar

Hikaye...adı farklı bir sürü muadili piyasada var...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

""Hepsi bu kadar kurulum tamamlandı, artık aracınız 10 beygir daha güçlü ve daha ekonomik kullanılmaya hazır."" çipçiye gideyim de paramı geri isteyeyim, bak burada beleş beygir de var, hem de sanayi bakanlığı onaylı, kesin işe yarıyodur, alıp kazan dairesini de bunla döşesem, doğalgazdan da yırtarım :crazy: bunun satış adeti kadar nüfus planlaması şart.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Hikaye...adı farklı bir sürü muadili piyasada var...

türbülatör kullan hasanım, faydası var :)

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

türbülatör kullan hasanım, faydası var :)

o konuyu burada açmıştım Ruhan...kullanım tecrübelerini paylaş... :tongue:

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Siz bilmiyonuz,peşpeşe bağlayında %99.8 güç alınıyormuş...

gözümle görmesem inanmam, depoya çakıl taşı dolduran vardı, daha az paraya fulleniyor ağğhbii diyordu, yani az yakıyormuş :sihirbaz: heee diyerek uzaklaştım....

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

gözümle görmesem inanmam, depoya çakıl taşı dolduran vardı, daha az paraya fulleniyor ağğhbii diyordu, yani az yakıyormuş :sihirbaz: heee diyerek uzaklaştım....

Offf.off. Kurna başında konuşulacak o kadar mevzu biriktiki...Boyumda çok ağrıyor zaten....

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Çağlar fikir fena değilmiş.Ağırlıktan kurtulmak için pet su şişeside atılabilir. İçitiğimiz suların şişeleri de değerleniş olur böylece. :bambam::vreka::crazy: :konuylailgilidiğersmileyler:

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

ben türbülatör kullandım. içinde pervane şeklinde kanatçıklar olan bir silindir... hava filtresinden sonra ki kelepçeyi çözüp kendiniz hortumun içine yerleştirin. ben takmadan önce teste zemin hazırlamak için samsun tıp fakültesi yokuşunu 60 km ile çıktım 4. vitesle titreyerek çıktığım yeri, taktıktan sonra aynı vitesle titremeden çıktım. şehir içi değilde şehirler arası ekonomiyi hissettim. 3 sene kullandım combo da...100 km de 0,3 litre ile 0,5 litre arası ekonomi var. şimdi focusada takacağım.(ekonomi oranı araçtan araca markadan markaya değişiyor)

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Özarı

ben türbülatör kullandım. içinde pervane şeklinde kanatçıklar olan bir silindir... hava filtresinden sonra ki kelepçeyi çözüp kendiniz hortumun içine yerleştirin. ben takmadan önce teste zemin hazırlamak için samsun tıp fakültesi yokuşunu 60 km ile çıktım 4. vitesle titreyerek çıktığım yeri, taktıktan sonra aynı vitesle titremeden çıktım. şehir içi değilde şehirler arası ekonomiyi hissettim. 3 sene kullandım combo da...100 km de 0,3 litre ile 0,5 litre arası ekonomi var. şimdi focusada takacağım.(ekonomi oranı araçtan araca markadan markaya değişiyor)

Siz bunun faydasını gördüğünüzü mü belirtiyorsunuz ?

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

bu combo intercooler lı tdci mıydı? kaç km deydi?

1.3 cdti idi. 30 binde taktım 85 bine kadar kullandım.sonra aracı sattım. hasan beni tanır, yakıt tüketiminde çok ama çok ince test yaparım. kullandığım arabaya silah zoruylada olsa en az yakıtı yaktırırım. test yapmak için gerekirse sabreder, 6 saat 90 la giderim.

Siz bunun faydasını gördüğünüzü mü belirtiyorsunuz ?

:yes:

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

Dolandırıcılıkta odtü onayımı almışlar o kısmı anlamadım ;) Adamlar iade etme prosedurunden kaçıp amaaan aldık bikere diyenlerden ve götür -getir kargo masrafından ve aşağıda yazan ''gg masrafı'' neyse artık ordan parayı kazanıyor heralde...Dikkat edin düşmeyin

ilandan alıntı:Memnun kalmazsaniz 30 gun icinde iade edebilirsiniz.Iade masraflari aliciya aittir.( kargo+gg masrafi+banka para iadesi eft)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...