İçeriğe Yönlendir

Atiker; Sorunlar, Yorumlar

Ali Tütün

Recommended Posts

Metin Güven

herkese iyi günler 2004 fiestama lpg taktırmak istiyorum.Aracım 1,6 olduğu için km de 0,36-0,38 kuruş yakıyor.Buda beni arabadan soğutuyor.Biraz araştırma yaptım ve brc markasının herkes tarafından olumlu yorumlarını okudum ve bende brc taktırmaya karar verdim.Ama brc yetkili servisine gittiğimde fiyat sorduğumda yetkili bana 1600 ytl fiyatı olduğunu söyledi.İsterseniz dedi ben ayrıca atikerinde bayisiyim dedi istersen atiker takalım dedi oda 990 ytl dedi arada çok ciddi bir fiyat farkı var dedim.Oda bana sadece marka farkı var senin işini atikerde çok rahat görür dedi.Bende bir düşüneyim dedim.Sizce bu kadar fiyat farkı olması normal mi brc çok mu iyi bir marka.Orda ki usta bana brc veya atiker hiç önemli değil önemli olan bunu araca monte edecek usta dedi.Sizce ne yapmalıyım brc mi atiker mi.Bide yakıtı ne kadar etkiler yılda ortalama 8000 km yol yapıyorum 2-3 sene daha binerim allah kısmet ederse değer mi acaba.Şimdiden teşekkürler.

Utku bey,

Benim 2007 Fusion 1.6 Otomatik aracım var, 2010 da Aldığımda 30.000 km. de ve hiç LPG takılmamıştı,

Eskişehir de Özel Umut Ford Servisi var, Arkadaşımın yakın tanıdığı, Uzun yıllardır Ford servisi, Ona danıştık,

Diğer markalara hiç fazla para vermeye gerek yok, Atiker Ford'larda hiç sorun çıkarmıyor gönül rahatlığı ile taktırın,

Tek dikkat edilecek nokta Montajı yapanın iyi bir Usta ve İşçiliği..

ve 3 yıldır çok şükür Tık demeden gönül rahatlığı ile kullanıyorum.

Genelde şehir içi kullanıyorum (otomatik vites) ve Ortalama da 100 km. de 11 Lt. civarı tüketimim var.

Yorum bağlantısı
Utku Gömeç

Utku bey,

Benim 2007 Fusion 1.6 Otomatik aracım var, 2010 da Aldığımda 30.000 km. de ve hiç LPG takılmamıştı,

Eskişehir de Özel Umut Ford Servisi var, Arkadaşımın yakın tanıdığı, Uzun yıllardır Ford servisi, Ona danıştık,

Diğer markalara hiç fazla para vermeye gerek yok, Atiker Ford'larda hiç sorun çıkarmıyor gönül rahatlığı ile taktırın,

Tek dikkat edilecek nokta Montajı yapanın iyi bir Usta ve İşçiliği..

ve 3 yıldır çok şükür Tık demeden gönül rahatlığı ile kullanıyorum.

Genelde şehir içi kullanıyorum (otomatik vites) ve Ortalama da 100 km. de 11 Lt. civarı tüketimim var.

Teşekkürler Metin bey

Bende o zaman karar verdim atiker taktırayım.Beni tek düşündüren sorun arabayı 2 ay önce muaneye sokmuştum şimdi tüpten sonra tekrar sokacağım :( :( :( İnanın araç 0,38 kuruş yakınca arabaya binesiniz gelmiyor.

Ben 1900 tl ye prins taktırdım. Ya 1600 yerine 1900 verin prins olsun veya 990 tl ye atiker taktırın. Lpg de %40 tasarruf yapılacağı belirtiliyor. Yani 100 tl benzin veriyorsanız aynı yere 60 tl veriyorsunuz. Benim benzin ve lpg tüketimim litre olarak hemen hemen aynı oluyor. Ustam enjektörlerle ve kitle alakalı diyor. Çoğu marka 10 binde 50 tl ye lpg filtresi değiştiriyor. Prins 20 binde. Filtre 80 tl. Ben uzun süre arabamı kullanmayı düşünüyorum. Ama siz 20-25 bin km sonra arabayı satarım diyorsunuz. Ucuzuna yaptırın gitsin. Kabaca kilometrede ki maliyetiniz 0,23 tl olur.

Bu kadar yakarsa bayram ederim vallaha.Arabamdan çok memnunum tek sorun bu yakıt.

Yorum bağlantısı
İlker Dinçer
(düzenlendi)

kusura bakmayın tatıldeydim vallahi atıkerden memnunum klıma acıkken zorlanma falan hissetmıyorum enson istanbuldan aygaz lpg yı fulledim 1.7200litre fiyatı marrmara ereglısıne otobandan gittim deneme mahiyetınde klıma 2inci konumda acıktı ve sol şerit 140dan aşagı olmammak kaydı ile 160-180 km arası bastımzorlanma yok hiç hissetmedim marmaraereglisicıkışında yıne opetten fulledimyıne aygaz lpg litresi yine aynı fıyattı 15milyonluk gazaldı yaptıgı km ise 105 km de idi .öte yandan basmadan yanı 90 -110 arasıhız ile tabiki klıma aralarda acıldı agrı merkezdencıkarak tam 1525km yol katettimtoplamda 167 milyonlira yaktım.başka sorunuz varsa bekleri ben memnunum

nasıl yani 100 kmde 6.5 lt lpgm i yakıyorsunuz yani?Hesabınızın doğru olduğundan eminmisiniz?

Teşekkürler Metin bey

Bende o zaman karar verdim atiker taktırayım.Beni tek düşündüren sorun arabayı 2 ay önce muaneye sokmuştum şimdi tüpten sonra tekrar sokacağım :( :( :( İnanın araç 0,38 kuruş yakınca arabaya binesiniz gelmiyor.

Bu kadar yakarsa bayram ederim vallaha.Arabamdan çok memnunum tek sorun bu yakıt.

atikerde ben çok problem yaşadım ama herkes memnun görünüyor sanırım usta faktörü devree giriyor burda.Rolantisimi bozulmadı arıza ışığımı yakmadı hep sorun

tarihinde İlker Dinçer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Recep Mura

Benim aracımda da aldığımdan beri Atiker Fast sıralı sistem var ve yakıttan çok memnundum hala da memnundum ama bir bakımda kendini usta zanneden biri yalnızca filtre değişimi yapmasını istememe rağmen benden habersiz enjektörleri söküp aklınca temizlik yapmaya çalışmış ama bir türlü yerine düzgünce takamamış saatlerce uğraşmış ve sonrasında da giderek sistem bozulmaya başlamıştı ve en son enjektör ve regülatörü yenilemek zorunda kaldım aslında bir usta yalnızca enjektör değişse yeter demişti ama soğukken araç tekleme yaptığı için kısa süreli regülatörü de değiştirttim en başında böyle olacağını bilseydim sistemi yeniletirdim neyse şu an çok şükür nazar değmesin iyi...Diyeceğim o ki usta çok ama çok önemli bir faktör...Herkese kurcalatma memnunsan asla elletme. Bizim araçlar lpgden kaynakla motor ikaz lambası yanma olayı meşhurdur aracı ilk aldığımda 7 ay hiç yanmadı sonra bir yandı kendiliğinden söndü yandı sürekli şimdi değiştirince parçaları nazar değmesin 1500 km yanmadı demek ki istendiğinde yanmayabiliyormuş halbuki Atiker yetkili servisi bile dükkanına bazı araçlarda motor ikaz lambası yanması normaldir bu bir problem değildir aracı o şekilde kullanabilirsiniz yazmıştı halbuki çok güzel ayar yapılsa benzin ayarlarına yaklaşsa kolay kolay yanmaz..Ben depom 43 LTlik simit en fazla 32 litre alıyor tam doldurduğumda bu kadar litre ile uzun yolda en fazla 484 km ki bir kez oldu bu genelde ortlama 420 km şehir içi ise 350-375 km arası gidiyorum...en son uzun yolda mesela fullemiştim bitmedi bitmeye yakındır diye tekrar doldurttum 48.41 TL (2.24 TL den) 382 km gittim uzun yolda bende şaşırdım normalde 30 Litreye yakın almasını beklerken 21 litre aldı. Ancak bunu farklı istasyondan aldığımdan basınç farkına bağlıyorum olur da bu kadar olmaz tabii hatta pompacıya söyledim o da şaşırdı keşke hep böyle olsa şuan şehir için 17-19 Kuruş (tabii litre fiyatına göre değişiyor) ki son parça değişiminden sonra bana katkılı alma dendiğinden çok ucuz lpg olmasına rağmen şuan shellden alıyorum veya total vb.den...Yoksa daha düşük çıkar...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

1-nasıl yani 100 kmde 6.5 lt lpgm i yakıyorsunuz yani?Hesabınızın doğru olduğundan eminmisiniz?

2- atikerde ben çok problem yaşadım ama herkes memnun görünüyor sanırım usta faktörü devree giriyor burda.Rolantisimi bozulmadı arıza ışığımı yakmadı hep sorun

1-Sakin kullanımda 90-110 km arasında 6.5 litre yakabilir.

2-Atiker değil tüm sistemlerde usta çok önemli. Bir arkadaşımız prins taktırdı usta yüzünden isyan etti. Benim araçta 30 bin km sorunsuz kullandım. Ustanın biri bir el attı araca dünya kadar masraf ettim.Motor bile açtırdım. En son prins taktırdım kurtuldum.

Yorum bağlantısı
Utku Gömeç

Benim aracımda da aldığımdan beri Atiker Fast sıralı sistem var ve yakıttan çok memnundum hala da memnundum ama bir bakımda kendini usta zanneden biri yalnızca filtre değişimi yapmasını istememe rağmen benden habersiz enjektörleri söküp aklınca temizlik yapmaya çalışmış ama bir türlü yerine düzgünce takamamış saatlerce uğraşmış ve sonrasında da giderek sistem bozulmaya başlamıştı ve en son enjektör ve regülatörü yenilemek zorunda kaldım aslında bir usta yalnızca enjektör değişse yeter demişti ama soğukken araç tekleme yaptığı için kısa süreli regülatörü de değiştirttim en başında böyle olacağını bilseydim sistemi yeniletirdim neyse şu an çok şükür nazar değmesin iyi...Diyeceğim o ki usta çok ama çok önemli bir faktör...Herkese kurcalatma memnunsan asla elletme. Bizim araçlar lpgden kaynakla motor ikaz lambası yanma olayı meşhurdur aracı ilk aldığımda 7 ay hiç yanmadı sonra bir yandı kendiliğinden söndü yandı sürekli şimdi değiştirince parçaları nazar değmesin 1500 km yanmadı demek ki istendiğinde yanmayabiliyormuş halbuki Atiker yetkili servisi bile dükkanına bazı araçlarda motor ikaz lambası yanması normaldir bu bir problem değildir aracı o şekilde kullanabilirsiniz yazmıştı halbuki çok güzel ayar yapılsa benzin ayarlarına yaklaşsa kolay kolay yanmaz..Ben depom 43 LTlik simit en fazla 32 litre alıyor tam doldurduğumda bu kadar litre ile uzun yolda en fazla 484 km ki bir kez oldu bu genelde ortlama 420 km şehir içi ise 350-375 km arası gidiyorum...en son uzun yolda mesela fullemiştim bitmedi bitmeye yakındır diye tekrar doldurttum 48.41 TL (2.24 TL den) 382 km gittim uzun yolda bende şaşırdım normalde 30 Litreye yakın almasını beklerken 21 litre aldı. Ancak bunu farklı istasyondan aldığımdan basınç farkına bağlıyorum olur da bu kadar olmaz tabii hatta pompacıya söyledim o da şaşırdı keşke hep böyle olsa şuan şehir için 17-19 Kuruş (tabii litre fiyatına göre değişiyor) ki son parça değişiminden sonra bana katkılı alma dendiğinden çok ucuz lpg olmasına rağmen şuan shellden alıyorum veya total vb.den...Yoksa daha düşük çıkar...

Aracınız 2004 fusion 1,6 sanırım.Verdiğiniz tüketim oranları 0,19 kuruşa geliyor bu da çok iyi benim araçta 2004 1,6 fiesta benimkide tüpten sonra bu oranlara düşer inşallah.Bu arada motor ikaz ışığı yandığında bir sorun olmayacağını söylemiş ustalar sanırım peki muaneden geçer mi öyle.

Yorum bağlantısı
Utku Gömeç

Arkadaşlar motor ikaz ışığı yanan araba muaneden geçermi.

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Aracınız 2004 fusion 1,6 sanırım.Verdiğiniz tüketim oranları 0,19 kuruşa geliyor bu da çok iyi benim araçta 2004 1,6 fiesta benimkide tüpten sonra bu oranlara düşer inşallah.Bu arada motor ikaz ışığı yandığında bir sorun olmayacağını söylemiş ustalar sanırım peki muaneden geçer mi öyle.

Evet öyle çok daha iyi rakamlarda gördüm ancak kuruş hesabından ziyade yaptığı km den hesap daha mantıklı olur. Ama burada harcanan benzini ayırmadım onu da belirteyim az da olsa ilk çalıştırmada benzin de kullanıyor ama özellikle sıcak günlerde neredeyse daha harekete etmeden gaza geçiyor tabii. aracımla iki kez muayeneye gittim her ikisinde motor ikaz lambası yanmıyordu o nedenle bu konuda bir şey diyemeyeceğim ama çok dikkat edeceklerini sanmıyorum. Muayenemi 27 Mayısta yaptırdım ben herhâlde geçmez diyordum frenlerden memnun değildim diskler sanırım yamulmuş direksiyonu titretiyordu usta balatalar iyi gibi birkaç bin daha yap hepsini birlikte değiştirelim demişti sorun olmadan muayeneden geçti darısı başınıza...

Yorum bağlantısı
Utku Gömeç

Evet öyle çok daha iyi rakamlarda gördüm ancak kuruş hesabından ziyade yaptığı km den hesap daha mantıklı olur. Ama burada harcanan benzini ayırmadım onu da belirteyim az da olsa ilk çalıştırmada benzin de kullanıyor ama özellikle sıcak günlerde neredeyse daha harekete etmeden gaza geçiyor tabii. aracımla iki kez muayeneye gittim her ikisinde motor ikaz lambası yanmıyordu o nedenle bu konuda bir şey diyemeyeceğim ama çok dikkat edeceklerini sanmıyorum. Muayenemi 27 Mayısta yaptırdım ben herhâlde geçmez diyordum frenlerden memnun değildim diskler sanırım yamulmuş direksiyonu titretiyordu usta balatalar iyi gibi birkaç bin daha yap hepsini birlikte değiştirelim demişti sorun olmadan muayeneden geçti darısı başınıza...

Ben iki ay önce muaneden geçtim muane daha yeni arabayıda yeni aldım 5 ay oldu ama baktım olacak gibi değil hemen tüp taktırayım dedim.Tüpten sonra arabanın tekrar muaneye girmesi gerekiyormuş..Bende şans yoktur tam muanede motor ışığı yanar geçemem muaneyi bu arada daha taktırmadım ayın 15 i gibi taktıracağım lpg kiti taktırdıktan sonra bide motor ışığı yanarsa vay halime bide onunla uğraş. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Recep Mura

Ben iki ay önce muaneden geçtim muane daha yeni arabayıda yeni aldım 5 ay oldu ama baktım olacak gibi değil hemen tüp taktırayım dedim.Tüpten sonra arabanın tekrar muaneye girmesi gerekiyormuş..Bende şans yoktur tam muanede motor ışığı yanar geçemem muaneyi bu arada daha taktırmadım ayın 15 i gibi taktıracağım lpg kiti taktırdıktan sonra bide motor ışığı yanarsa vay halime bide onunla uğraş. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Hemen yanacağını sanmam motor ikaz lambası daha çok sistem biraz kullanıldıktan ayarlarla kurcalandıktan sonra iyi ayar yapılmadığında felan yanıyor bendeki kendiliğinden yanar bir müddet yine kendiliğinden sönerdi ben ara ara benzinde kullanırdım ki benzinle bir müddet kullanıldıktan sonra kesinlikle sönüyordu yanılmıyorsam yanma sebebi de hego sensörlerinin ayarının benzine göre olduğundan lpg ayarı iyi yapılmadığında hata vermesi diye biliyorum yansa bile muayenede sıkıntı olacağını sanmam ama yanıp sönüyorsa o zaman ciddi bir durum var demektir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Kontağı kapatınca bipbip diyor. Bu atiker ne demek istiyor mors alfabesi bilmiyorum :)

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
(düzenlendi)
Kontağı kapatınca bipbip diyor. Bu atiker ne demek istiyor mors alfabesi bilmiyorum :)

Filtre değişim zamanı olmasi lazim

Risk alayım derseniz bir sonraki muayene tarihine kadar işletmeyebilirsiniz

tarihinde Nuri Güngör tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

sadece onu mu demek istiyor. başka bir sıkıntı yaratmıyordur heralde. atiker çirkefliğe yatıp bakıma hemen gitmeyince bozulmasında :D bi 1bin km böyle gidecem çünkü de.

Yorum bağlantısı
Utku Gömeç

Risk alayım derseniz bir sonraki muayene tarihine kadar işletmeyebilirsiniz

Bugün bir arkadaşım daha aklıma soktu bu formülü.Polis beni çevirse ve arabanında tüplü ve ruhsata işlemediğini görse ne olur arabayı mı bağlar yoksa ceza yazıp bırakırmı.Biraz dil döksek kurtulabilirmiyiz :) :) :) yani böyle arabayı kullanmanın cezası ne.Ben hiç değilse ocak ayına kadar yani 6 ay bineyim diyorum ruhsata işletmeden 2014 de yaptırırım muaneyi diyorum.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Lpg yi ruhsata geçen hafta işlettim. 391 TL tutuyor. İşletmezseniz cezası 58 TL. Hemen ilk düşündüğüm 391 TL yi 7 defa durdurulursam cezalarla karşılayacağım oldu. Örneğin iyi bir çocuk koltuğu 300-400 tl den başlıyor. Kullanmamak 58 lira. Cahil insanımız çok. Kim kullanır ki? Kullanılmıyor. Bir işi yapmanın maliyeti cezasından az olmalı. 400 lira Lpg yi işletmek. Ceası 1000 TL olursa işletilebilir. Ama 58 tl ise insan düşünüyor. Ama lpg işletilmezse polis arabayı bağlıyor. Ve derhal işletmenizi istiyor. Artık süre mi veriyor ne yapıyor bilmiyorum.

30 gün içinde lpg yi işletmeniz lazım. İşletmezseniz bu bir suçtur.

Ama benim lpg dönüşümü ve diğer yan masrafları için baştan ayırdığım bir para olmasaydı ben kesinlikle işletmezdim. Muayene zamanı gelince yapardım. Veya ne zaman ki tüm ihtiyaçlarımı karşılar maddi manevi huzura ererdim o zaman, ya hadi şu lpgyi de bi işletiim derdim.

tarihinde özgür özuysal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

sadece onu mu demek istiyor. başka bir sıkıntı yaratmıyordur heralde. atiker çirkefliğe yatıp bakıma hemen gitmeyince bozulmasında :D bi 1bin km böyle gidecem çünkü de.

Lpg kiti garantili degilse sorun olmaz en kötü filtre çok kirlendiyse lpg tüketimi biraz artar benim de filtre degisim zamani 1500 km kadar gecti firsat bulup gidemedim

Bugün bir arkadaşım daha aklıma soktu bu formülü.Polis beni çevirse ve arabanında tüplü ve ruhsata işlemediğini görse ne olur arabayı mı bağlar yoksa ceza yazıp bırakırmı.Biraz dil döksek kurtulabilirmiyiz :) :) :) yani böyle arabayı kullanmanın cezası ne.Ben hiç değilse ocak ayına kadar yani 6 ay bineyim diyorum ruhsata işletmeden 2014 de yaptırırım muaneyi diyorum.

Bunu yapacaksanız lpg nin faturasını kestirmemeniz lazım fatura kesilirse 1 ay içinde isletilmesi gerekiyor geri kalan dediğim gibi size kalmis 2, 5 yıldır isletmeyip muayene tarihini bekleyeni biliyorum arac sıfır oldugu icin ilk muayenesi 3 yil sonraydi

Lpg yi ruhsata geçen hafta işlettim. 391 TL tutuyor. İşletmezseniz cezası 58 TL. Hemen ilk düşündüğüm 391 TL yi 7 defa durdurulursam cezalarla karşılayacağım oldu. Örneğin iyi bir çocuk koltuğu 300-400 tl den başlıyor. Kullanmamak 58 lira. Cahil insanımız çok. Kim kullanır ki? Kullanılmıyor. Bir işi yapmanın maliyeti cezasından az olmalı. 400 lira Lpg yi işletmek. Ceası 1000 TL olursa işletilebilir. Ama 58 tl ise insan düşünüyor. Ama lpg işletilmezse polis arabayı bağlıyor. Ve derhal işletmenizi istiyor. Artık süre mi veriyor ne yapıyor bilmiyorum.

Ama benim lpg dönüşümü ve diğer yan masrafları için baştan ayırdığım bir para olmasaydı ben kesinlikle işletmezdim. Muayene zamanı gelince yapardım. Veya ne zaman ki tüm ihtiyaçlarımı karşılar maddi manevi huzura ererdim o zaman, ya hadi şu lpgyi de bi işletiim derdim.

Bence cocuk oto koltugu ile lpg nin işletilmesi pek uygun bir kıyas olmamış

Yorum bağlantısı

Lpg kiti garantili degilse sorun olmaz en kötü filtre çok kirlendiyse lpg tüketimi biraz artar benim de filtre degisim zamani 1500 km kadar gecti firsat bulup gidemedim

Bunu yapacaksanız lpg nin faturasını kestirmemeniz lazım fatura kesilirse 1 ay içinde isletilmesi gerekiyor geri kalan dediğim gibi size kalmis 2, 5 yıldır isletmeyip muayene tarihini bekleyeni biliyorum arac sıfır oldugu icin ilk muayenesi 3 yil sonraydi

Bence cocuk oto koltugu ile lpg nin işletilmesi pek uygun bir kıyas olmamış

Güvenlik, bilinç ve akıllılık gözetilmeksizin, yalnızca maliyet-ceza olarak verdim bu örneği.

Mesela köprü-otoyol normal geçişi 5 tl ise, kaçak geçiş 11 katı, 55 tl. gibi. 5 liralık legal geçişin 2 liralık cezası olmadığı gibi.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

garantisi dolmuş. filitre değişeli 10 bin olmamamış. bu filitre değişimi esnasında bilgisayara bağlayıp bakım aralığı uyarısını işaretliyorlarmış. önceki bakımıda 52 binde imiş. galiba 20 bine kurmuşlar ikazı :) çekişinde yakıtında sıkıntı yok hatta tüketimi çok iyi o yüzden elletmek istemiyorum :D

Yorum bağlantısı
Utku Gömeç

Arkadaşım sen eminmisin cezanın 58 tl olduğuna.Sonuçta bir kemer takmamak yada kırmızı ışıkta geçmenin cezası bile bu kadar yüksekse lpg yi ruhsata işletmemek bence bunlardan daha büyük bir suç cezası 58 lira ise gerçekten çok komik bir ceza.

Yorum bağlantısı

Arkadaşım sen eminmisin cezanın 58 tl olduğuna.Sonuçta bir kemer takmamak yada kırmızı ışıkta geçmenin cezası bile bu kadar yüksekse lpg yi ruhsata işletmemek bence bunlardan daha büyük bir suç cezası 58 lira ise gerçekten çok komik bir ceza.

Yani. Türkiye'ye yeni taşınmadınız inşallah.

Ülkemizde cezalar bu şekilde ucuz. Kemer takmamak ta 58 lira. Işıkta geçmekse 115,5 tl. Hiç te yüksek değil. Cezalarımız çekirdek-gazoz hadi olsun en fazla 1 depo benzin parası. O da eds olup ta yakalanırsanız;

Trafik cezası Madde 32 ;

Araç üzerinde yapılan teknik değişikliği 30 gün içinde tescil yapan kuruluşa bildirmemek,

Cezası 77 tl 2 hafta içerisinde öderseniz %25 indirim var. 57,75 tl ediyor. "Yapılan değişikliler belgelere işlenene kadar" trafikten men ediliyormuş.

Yorum bağlantısı
Utku Gömeç

Yani. Türkiye'ye yeni taşınmadınız inşallah.

Ülkemizde cezalar bu şekilde ucuz. Kemer takmamak ta 58 lira. Işıkta geçmekse 115,5 tl. Hiç te yüksek değil. Cezalarımız çekirdek-gazoz hadi olsun en fazla 1 depo benzin parası. O da eds olup ta yakalanırsanız;

Trafik cezası Madde 32 ;

Araç üzerinde yapılan teknik değişikliği 30 gün içinde tescil yapan kuruluşa bildirmemek,

Cezası 77 tl 2 hafta içerisinde öderseniz %25 indirim var. 57,75 tl ediyor. "Yapılan değişikliler belgelere işlenene kadar" trafikten men ediliyormuş.

Yok yeni taşınmadım :) :) :)

O zaman bende işletmiyecem yarın gidip taktıracağım bir arkadaşın dediği gibi yapıp faturayı kestirmiyecem.Peki polis arabayı bağlarsa o arabayı ordan almam gerekiyorki muaneden geçip işleteyim onu nasıl yapıcaz yani araçı bırakıcaklarmı yada yine bir süremi verecekler.

Millet ehliyetsiz araba kullanıyor.Benim kadar sitres yapmamıştır. :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Demin atiker bayisine gittim. Ikazı iptal etsin diye. Yasakmis tamamen kapatmak. 2 bin km ileri aldı bir kmyi de 50 den başka değer verdi. Orada iptal seçeneği de varken çocuk kandirmasi saf yerine koymasına bozuldum. Bi atiker kablosu alacam o kaybedecek :)

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

Yakit iyiyse oynatma filtre degisimi sonrası bazı kitler ayar istiyor bozabilirler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...