İçeriğe Yönlendir

Atiker; Sorunlar, Yorumlar

Ali Tütün

Recommended Posts

Ömer Türkşanlı

Atikerin de süper regülatörü var ama önermem.Zavoli, mgs,Landi lsı den birini taktırın fiyatına göre iyi iş yapan uzun ömürlü ürünler.Atiker sisteme üçü de uyum sağlar.

Bahsettiğiniz markaların 1500 milibar regülatörü var mıdır
Yorum bağlantısı
Ünal Doğar

Ömer Bey zavoli ve mgs ikisinin de var.İki ürünü yazmamın nedeni fiyat fayda ilişkisi bu ürünleri 200-300 arası taktırırsın.Brc,prins ve lovato dan eksikleri yok bu üç markanın kini 400- 600 tl arası ancak taktırırsın.

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

Ömer Bey zavoli ve mgs ikisinin de var.İki ürünü yazmamın nedeni fiyat fayda ilişkisi bu ürünleri 200-300 arası taktırırsın.Brc,prins ve lovato dan eksikleri yok bu üç markanın kini 400- 600 tl arası ancak taktırırsın.

Ünal bey ilginiz için teşekkür ederim, atikerin regülatörü söküp bu iki markayı tadilat gerektirmeden direkt takabilir miyiz?

Link varsa verebilir misiniz?

Mgs=? Bilmiyorum ilk kez duydum

Yorum bağlantısı
Ömer Türkşanlı

140 kw ve üstü regülatörler olmaktaymış ama netleştiremedim hala sağlam bir Lpg ustasına ihtiyaç var.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet çağıran

Mrb arkadaşlar sizlere bir sorum olacak aydınlatırsanız sevinirim kullanmakta olduğum lpg kiti atiker ve ecusu interface dir yeni almış olduğum kablo ve proğram ile gaz ayarımı yapmak istiyorum aracım 2001 focus 1.6 motor  nozul ölçüleri ise 1.8 dir buna göre ayarımı nasıl yapmalıyım girilecek değerler nasıl olmalıdır tarif ile tekbaşıma yapabilirmiyim  program bilgisayara kuruludur yardımcı olabilecek arkadaşlar teamviewer ile bilgisayarıma bağlanarak ta yardımcı olabilirler gerekirse telde de görüşebiliriz izmirden yazıyorum saygılar

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Kabloyu aldığınız yer msc....... sitesi ise teknik destek veriyorlar. Ayrıca forumlarında da resimli açıklamalar var

Yorum bağlantısı
Mehmet çağıran

evet ordan aldım aradım telefonla iki dakika bağlanıp baktılar tamam yaptım dedi deneme sürüşüne çıktım araba gazda gitmiyo :) gazı köklüyom titreme yapıyo ayarı iyice bozulmuş elletmesem daha iyiydi neyse sanayinin yolunu tutcaz yine

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Önder Zengin

Beyler aracim kontagi cevirdikten 3sn sonra lpg ye gecmeye calisiyor ve dıt sesi calip tekrar benzine geciyor. Araci 2km kullanip tekrar calistirdigimda sorunsuz bir sekilde geciyor. Arac isinmadan hemen lpg ye gecme egiliminde sizce sorun nedir?

Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

araç soğukken benzinden tüpe geçiyorken tekleme veya stop ediyor.

sorun nedir acaba?

bir arkadaş regülatörü kıstım düzeldi diyor ama doğrumu bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Recep Mura

sorun nedir acaba?

Benimkinde de var hatta o kadar ki kapalı garajdan çıkarınca ya hiç çok soğuksa hafif yapıyor ama gece dışarıda kalırsa havanın soğukluğuna göre değişiyor bazen hiç gidemiyorsun bazen hafif tekliyor ısınınca düzeliyor sıcak havalarda en ufak sorun yok. Bulunduğum şehirde 5 Atiker Bayii var 3 üne baktırdım hespi de farklı farklı parçalar değiştirdiler üçü de birbirinin arkasından atıp tuttu hiçbir şey değişmedi Neredeyse sistemi yeniledik basit bir şey gibi ama bulamadılar inş. siz çözersiniz...Çözdüğünüzde bizi de bilgilendirirseniz sevinirim...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Kabasakal
(düzenlendi)

Atikerin de süper regülatörü var ama önermem.Zavoli, mgs,Landi lsı den birini taktırın fiyatına göre iyi iş yapan uzun ömürlü ürünler.Atiker sisteme üçü de uyum sağlar.

Ünal Hocam Bende atiker regülatör yada enjektör gec marş problemlerı ile ugrasıyorum gaz kesıcım degıstı yıne yapmaya basladı bır usta regulatör dıger usta enjektör muhabbetı yapmıstı ve atıkerın bu urunlerını ınceledıgımde max 40bn km ömurluk oldugunu ve yuksek devırlerde subap yakma olaylarının oldugunu defalarca okudum. Tamda bahsettıgınız gıbı uygun fıyata bu 3 regulator ek olarak romano önerıldı 10 yıl sorunsuz bınersın denıldı.Atıker Safefast kıtım mevcut. AEB yazılımlı..Sızın ve dıger arkadasların bılgısı dahılınde mıdır tekrar sorayım bu regulatörler uygun fıyattalar.MGS sahıbı ıle gorustum regulatöru bu dunyanın en ıyısıymıs gıbı bahsettı farklılıgını anlattı benzınden bıle yuzde5 daha ıyı performans dedı..

Ayrıca regulatör degıstrmısken yuksek devırlerde valteklerın yetersızlıklerınden dolayı matrıx yada kehın muadılı olan DYMCO HANA enjektör arayısına da gırdım sız ve dıger arkadaslara sorum su kı yukarıdakı regulatörlerden bırını alıp 

DYMCO HANA enjektörlerı montaj yaptırdıgımda kı sanırım nozul ölculerı farklı AEB yazılımlı ECU m uyum saglar mı? Tartarını kıtte dymco enjektör uyumsuzluk yapmıs.BAHSE KONU msc elektronık sayfalarında buna benzer uygulama mevcut ama sonucu yok..MCS elektronıkte telefonla arayın modundalar..Bu sorunum hakkında yorumlarınızı alabılır mıyım? Hem ÖN KİT değişimi ile daha ucuza toplama bir kit elde etmiş olurum hemde forumdakı arkadaslarada yararı olur.Aracım FORD FOCUS 1.6 2010 titx.

ısrarla gold kıtı urunlerı ve akl urunu onerende olmadı degıl ama atıker ve bırdaha bulasmak ıstemıyorum BRC ye de soguk bakıyorum:( .

Not:Dikkatimi Çektide hep memuruz :)

tarihinde Ali Kabasakal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Önder Zengin

Merhabalar. Aracim calisir calismaz lpg ye gecmek isitiyor motor soguk oldugundan bip sesiyle benzine geri donuyor. Arac isininca manuel gwciriyorum. Son zamanlarda ise arac benzinde isininca manuel gaza alsam bile isik yanip sonuyor ama lpg ye gecmiyor. Sorun nerede acaba. Tesekkurler

Yorum bağlantısı
Ahmet Sarıca
(düzenlendi)

arkadaşlar merhabalar öncelikle aracım 2000 focus ghia .benim aracım lpg filtre değişiminden sonra (ayarda yapıldı bilgisayardan ) silkeleme tekleme yapmaya başladı yüksek devirde olsa bile gaza sonuna kadar basarsam feci şekilde tekleme sallanma yapıyor.bugün ise sürekli benzinde gezdim gaza yüklendim ancak yapmadı gibi  geldi sorun gaz ayarından mıdır?

bu arada eskiden gelmediği kadar lpg kokusu geliyor değişimden önce bu kadar yoktu bu durum normal mi?

tarihinde Hüseyin Sarıca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serkan Erden

merhaba, daha önceki iki aracıma (fiat stilo,opel astra) atiker gaz taktırdım. ikisindede hiçbir sorun yaşamadım. sadece fiat stiloma gaz takıldıktan 2 ay sonra lpg beyni bozuldu, taktırdığım yer hiç çamura yatmadan hemen yenisi ile değiştirdi. her ikisindede 15-20000 arsı kullandım. sıfır sorun. ancak yani aracima atiker taktırmayacağim çünkü euro 5 ve 6 motorlar için uygun kiti olduğunu duymadım. elbet taktıranlar varmış, ama yinede 50000tl lik araca daha iyisini takmak lazım.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Murat TAŞ

Mrb arkadaşlar sizlere bir sorum olacak aydınlatırsanız sevinirim kullanmakta olduğum lpg kiti atiker ve ecusu interface dir yeni almış olduğum kablo ve proğram ile gaz ayarımı yapmak istiyorum aracım 2001 focus 1.6 motor  nozul ölçüleri ise 1.8 dir buna göre ayarımı nasıl yapmalıyım girilecek değerler nasıl olmalıdır tarif ile tekbaşıma yapabilirmiyim  program bilgisayara kuruludur yardımcı olabilecek arkadaşlar teamviewer ile bilgisayarıma bağlanarak ta yardımcı olabilirler gerekirse telde de görüşebiliriz izmirden yazıyorum saygılar

mscsi.net sitesine bende üyeyim . lütfen hondamurat olarak aratıp açyığım konu üzerinden gerekli detaylara bakınız. ben siteden ve destek ten çok memnnum. Ünal Doğar hocam da forumda . 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Muhammet Ergün

sorun nedir acaba?

araç geçen gün tüpe geçmemeye başladı.

garantisi var diye tanıdık yere değilde, tüp taktırılan yere gittim

pc ye bağladılar bir şey bulamadılar.

beyin değiştirtiler sorun ondan değil 

map sensörü deneyelim dediler,

sağolsun sökerken kalorifer musluğunu kırdılar, abi bu değişçek dediler elime tutuşturtular hortum eski dediler sonradan aynı hortumu taktılar.

gittik kalorifer musluğu aldım 50 tl

map sensörü değişti 100 tl dediler ee map garanti kapsamında değilmi dedim bu seferde zamanında filitrreyi değiştirmemissin diyerek garanti dışı diyerek benden 100 tl istediler. filitre kaç para dedim 50 tl dediler. 50 tl  vereyim garanti kapsamında değiştirin dedim olmaz  dediler zamanı geçmiş.

filitreyi değiştirmeyin dedim.

bu sefer  ben sana bir iyilik yapayım dedi ayar yapıvereyim dedi iyi yap dedim.

ayar yaptı sen nasılsa 100 tl vereceksin değilmi dedi evet dedim map için.

o zaman bir iyilikte yapıp filitreyi değiiştireyim dedi değiştir o zaman dedim.

böylelikle garanti kapsamına tekrar işledi.

1-kalorifer musluğunu kırdılar parasını ben verdim

2-önce 150 istedi sonra 100e tatmin oldu.

3-bizi kazıkladılar mı?

ha bu arada soğuk iken benzinden gaza geçerken stop etme olayı çözüldü gibi.

proje hazırlayacaklar pek sesimi çıkarmadım.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Semih İzgi
(düzenlendi)

Selamlar,

Eşimin aracının LPG deposunu dün doldurttum ve eve geldim.  Bugün hanım kontağı çevirince 2 3 kere bip bip bip bip yapmış. İnip baktım LPG yeşil ışığı yanıp sönüyor ve bip bip ediyor kontağı açınca veya kapatınca. 2 3 kere ötüp susuyor ama ışık yanıp sönmeye devam ediyor.

Bakım uyarısımı arıza uyarısımı ?

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bakıım uyarısı. saat mi ne sayıyor. ben de uyuz olmuştum. iptal etmem diye diretiyordular bir de servisleri. bakıma gidince iptal ettir.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

bakıım uyarısı. saat mi ne sayıyor. ben de uyuz olmuştum. iptal etmem diye diretiyordular bir de servisleri. bakıma gidince iptal ettir.

Tamamdır başka birşey olmasında :) Teşekkür ederim Musti, LPG bakımına hiç sokmamıştım planlarım arasındaydı zaten, hatırlatma oldu :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

filitreyi kendin al değiş. ayar yapacam diye kasaplık yapıyorlar sonra.

Yorum bağlantısı
Murat TAŞ

Sanal pazarda aynı filtre 6 tl bide kablo al 35 tl program ve ayar konusunda destekte veriyorlar. Ben log cinin yerini unuttum

Yorum bağlantısı

Atiker filitresi değiştirdim ayar yaptırdım 20tl verdim bilginize ama yapan asker arkadaşım öyle bi durumda var müşterisindende 30tl aldı bence Söylenen rakamlar ortalama

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...