İçeriğe Yönlendir

Muayene Hakkında Bilmek Istedikleriniz

Evren Barış Özbek

Recommended Posts

Sani Gerşon
(düzenlendi)

bi tandığım gidecek şu günlerde, istanbul'da en az sıra olan yer hangisidir acaba? ya da gidipte "çok az bekledim" diyen?

tarihinde Sani Ger?on tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
tuzla yolları göründü size :)

pendik istasyonu oluyor herhalde?

başka bir tanıdığım silivri'ye gitmiş, yani en uzak merkeze, 3 saatte çıktım, o da silivri'ydi diye dedi...

Yorum bağlantısı
Sina Güran

Bu 2 hafta sonudur midillimin bakımı için sanayide zaman geçiriyorum. Midillimi gören her ustanın sorduğu banko soru şu oluyor: "Bu araba muayneden geçti mi?" Bende evet geçti hatta ruhsatta imza yeri kalmadığından yeni çıkan ruhsatlardan çıkarttırdım diyorum ve herkes nasıl yani diyorlar. Yeni bir uygulama başlatıldığını duydum muayne istasyonlarında fakat bu denli insanların azına ve aklına takılması garip geldi. 2 far ampulunun orantısız yanmasından dolayı bile muayneden geçemezsin diyenler oldu. Düşününki benim arabamın orjinallik ile alakası yok, ne olacak muayne zamanı gelince merak etmeye başladım şimdiden...

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
(düzenlendi)
Bu muayeneden geçemeyen araba trafiğe çıkmasın.. :seytan:

+1

katılıyorum ,stopları kırık ,ışığı yanmayan ,lastiği kabak,freni tutmayan veya sağa sola çeken o kadar serseri mayın varki ,bizim can güvenliğimizi tehlikeye atıyorlar.

yakında ehliyetleri yenileme zorunluluğu çıkacak ,inşallah agresif insanlarıda elerler ...

tarihinde U?ur Aksoy tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

denizli'de tüvtürk'te saatlerce sıra bekleyenler basına şikayet etmişler, tüvtürk çalışanları da basına gerekli(!) cevabı vermişler.

Burada

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

daha çok muayene istasyonu kurulmalı,bu kadar ince eleyip sık dokunuyorsa ,haklı olarak uzun kuyruklar oluşması normal

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu
Etsinler... Kalanların can sağlığı bir nebze teminata alınır...

+1.

Yorum bağlantısı
Kurtuluş Karatay

bu sabah muayene için saat 06.00 da tuvtürkteydim, sıramsa 63 idi, izlenimlerim:

1. kesinlikle randevu (tlf.-internet) sistemi oluşturulmalı, o kadar insan saatlerce sırada, müthiş bir iş gücü kaybı ve eziyet,

2. arabasını akşamdan sıranın başına koyup evde güzelce uykusunu çekip 8.00 de sıraya gelen mi ararsın, aynı şekilde yapıp sırasını 30 ytl ye satan mı ararsın, ne ararsan var,

3. istasyon civarına ya da içine bir büfe-kantin ve de en önemlisi dışarda sıra bekleyenler için WC şart, açıkçası özellikle yazın Lale evlerinde oturanlar burunlarına mandal takmadan oturamaz,

4. istasyon içine girince sistemi oturtmuşlar, gayet profesyonel bir şekilde kayıt işleri yapılıp araç dışarda sıraya alınıyor(vergi dairesine gitmeye gerek yok, pc den bakıyorlar, ama sürprizle karşılaşmayın, önümdeki vatandaşa plakaya ceza çıktı, kontrol ederek gidin,

5. sıranız gelince önce ekipmanları sizle beraber kontrol edip aracı içeriye alıyorlar, 30 dk. kadar sonra işlem bitiyor,

6. forumlarda bu muayene konusundaki yazılanları okudukça ben de strese girmiştim ama bence çok abartılmış, sonuçta canınızı emanet ettiğiniz arabanız her yönüyle güvenilir olmalı, aracınız bu açıdan güvenilir ise zaten muayenede sorun yaşamazsınız,

7. evet, gelelim saadede; kusursuz olarak geçtim :)

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

Peki abilerim muayeneye giden bi abim sırayla yapılan işlemleri sayabilirmi nelere dikkat etmeliyiz.Vede beylikdüzündeki istasyon hala duruyormu?

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
Hayır durmuyor, Çatalca gişelerinin yanındaki kullanılıyor işlemleri bilemiyorum.

Orası neresi yaa ohoooo poff

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sırayla yapılacakları yazıyorum Sinan...

1.Sıraya gir, sıran gelince güvenlikçi işaret ediyor içeri giriyorsun,

2.İçeri girince sıraya gir, muayene harcını yatır. (110,90 Ytl.)

3.Sıran gelince hangi peronda sıraya gireceğini söylüyor,

4.Sıran gelmeden arka ve ön emniyet kemerlerini takılı hale getir, kontrol edilecek.

5.Bagajda sağlık ve trafik setin yangın söndürücü ile tam ve kutuları açık olsun.

6.Arabanın silecekleri ve su fıskiyeleri, kornası kontrol edilip içeri alınıyor,

7.Frenler ( ön, arka ve el freni ) dönen rulolar üstünde kontrol edilip araba kanala alınıyor,

8.Yağ sızıntısı falan yoksa arabanın motor ve şasi numaraları bulunup kontrol ediliyor.Benim arabanın motor numarasını okuyamamışlar ama muayeneye engel değil.Hafif kusur sayılıp geçiyorsun,

9.Lastik diş derinliği kontrol ediliyor ve bir bilgisayar çıktısı ile adam arabayı getirip plakana pul yapıştırıyor.

10.Eksiğin varsa söylüyorlar, eğer muayene tekrarı gerekiyorsa sıraya tekrar girmeden muayene tekrarı diyorsun araya alıyorlar.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
bu sabah muayene için saat 06.00 da tuvtürkteydim, sıramsa 63 idi, izlenimlerim:

1. kesinlikle randevu (tlf.-internet) sistemi oluşturulmalı, o kadar insan saatlerce sırada, müthiş bir iş gücü kaybı ve eziyet,

2. arabasını akşamdan sıranın başına koyup evde güzelce uykusunu çekip 8.00 de sıraya gelen mi ararsın, aynı şekilde yapıp sırasını 30 ytl ye satan mı ararsın, ne ararsan var,

3. istasyon civarına ya da içine bir büfe-kantin ve de en önemlisi dışarda sıra bekleyenler için WC şart, açıkçası özellikle yazın Lale evlerinde oturanlar burunlarına mandal takmadan oturamaz,

4. istasyon içine girince sistemi oturtmuşlar, gayet profesyonel bir şekilde kayıt işleri yapılıp araç dışarda sıraya alınıyor(vergi dairesine gitmeye gerek yok, pc den bakıyorlar, ama sürprizle karşılaşmayın, önümdeki vatandaşa plakaya ceza çıktı, kontrol ederek gidin,

5. sıranız gelince önce ekipmanları sizle beraber kontrol edip aracı içeriye alıyorlar, 30 dk. kadar sonra işlem bitiyor,

6. forumlarda bu muayene konusundaki yazılanları okudukça ben de strese girmiştim ama bence çok abartılmış, sonuçta canınızı emanet ettiğiniz arabanız her yönüyle güvenilir olmalı, aracınız bu açıdan güvenilir ise zaten muayenede sorun yaşamazsınız,

7. evet, gelelim saadede; kusursuz olarak geçtim :D

ne kadar sürdü, kaçta çıkabildiniz?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Fren test cihazı var ise, lastik havalarını kontrol ederek gidin, test sonuçları boşuna dert açmasın başınıza. Farklı ve az-çok hava basıncı var ise, bu makinede farklı yüzdeler çıkabilir, aracın kullanma kılavuzundaki değerlerde hava bastırın.

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg
(düzenlendi)

Avrupa yakasındaki istasyon nerde peki. :D

En yakını esenyurtmuş.

tarihinde Sinan Akg tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bende bir Crv ye fren testini gördüm.Arka tarafta açık havada yaptılar.Adam hızlanıp aniden el frenini çekiyordu.Tek lastik kayıyor diye geçirmediler galiba.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Otomatik 4 çekere geçen araçlarda, 4 lü cihaz gerekir, şasen böyle cihazı yoksa, açık havada el freni ile aracımı cıyaklattırtmaz, gerekirse şikayet bile ederdim. Türkişi iş yapmaya ne meraklıyız.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yarın (Salı) günü muayene gideceğim. Biraz da sıfır kıvamında 96 Mondeo görsünler bakalım. Muayenesi dün bitmiş yeni fark ettik, gitti %5 :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yarın (Salı) günü muayene gideceğim. Biraz da sıfır kıvamında 96 Mondeo görsünler bakalım. Muayenesi dün bitmiş yeni fark ettik, gitti %5 :rolleyes:

Muayeneden geçmiyormuş bir de... :nazar:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Abi %5 nasıl olsa gitmiş artık.Yılbaşından sonra götür bence.Şimdi şirket arabası kaynıyordur oralar.Zaten zar zor geçersin, vaktini boşa harcama. :nazar:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yılbaşı mılbaşı, çevirme falan olur, kuşluk vakti gidelim bakalım, tüvtürklenelim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yılbaşı mılbaşı, çevirme falan olur, kuşluk vakti gidelim bakalım, tüvtürklenelim.

2 saat sonra git. .sıra al... Gel yat... Saat 9 da git...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...