İçeriğe Yönlendir

Petlas Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Orhan Ünsal

Recommended Posts

Güray Taşkan

205/40/17R kullanıyorum sıkıntı yok gibi. gayet iyi. ön arka takas oldu da sanırım 2 lastik almam gerekicek kış için ne aynı marka mı almak gerek yada değiştirsek mi markayı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

205/40/17R kullanıyorum sıkıntı yok gibi. gayet iyi. ön arka takas oldu da sanırım 2 lastik almam gerekicek kış için ne aynı marka mı almak gerek yada değiştirsek mi markayı.

Memnunsanız aynı markadan devam edin.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

711 çok yol sesi yapıyor ve ıslak zeminde tutunma zayıf denilmişti. 741 İ. Göksel kullanıyor ancak onun 15 ebatının olmadığını biliyorum.

711 V desenli bir lastik olduğu için, yapısından dolayı ıslak zemin yol tutuşu ve özellikle Frenlerde uğuldama ve yol sesi yapar. Bu sadece Petlas'ta değil her markada olan birşeydir. Bundan dolayı çoğu firma V desenli lastik üretmiyor..

Eğer ki Petlas alınacaksa Ebatı varsa PT741, yoksa PT515 İmperium alınmalı..

Ben 225/40/18 ebatında PT741 kullanıyorum 2 kez piste çıktım. Genel anlamda sert araba kullanırım. Lastik sağlamlık konusunda çok iyi. Özellikle bu ebatta bu kadar sessiz be konforlu lastik kullanmamıştım. Beni çok şaşırtti. Bu fiyata, fazlasını sunuyor..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben PT511 kullanıcısıyım ve okulunda 5 arkadaşta kullanıyor. Şu ana kadar hiç bir şikayet duymadım. Ben 35 bin km kullanıyorum 1.5 yıl oldu. Sıkıntısız.

İlteber senin nasıl araba kullandığını çok iyi gördüm :D Ben Hakan'ın arabasında sayende yolcu koltuğunda nefessiz gaz fren yaptım :D :D :D

711 V desenli bir lastik olduğu için, yapısından dolayı ıslak zemin yol tutuşu ve özellikle Frenlerde uğuldama ve yol sesi yapar. Bu sadece Petlas'ta değil her markada olan birşeydir. Bundan dolayı çoğu firma V desenli lastik üretmiyor..
Eğer ki Petlas alınacaksa Ebatı varsa PT741, yoksa PT515 İmperium alınmalı..
Ben 225/40/18 ebatında PT741 kullanıyorum 2 kez piste çıktım. Genel anlamda sert araba kullanırım. Lastik sağlamlık konusunda çok iyi. Özellikle bu ebatta bu kadar sessiz be konforlu lastik kullanmamıştım. Beni çok şaşırtti. Bu fiyata, fazlasını sunuyor..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

İlteber senin nasıl araba kullandığını çok iyi gördüm :D Ben Hakan'ın arabasında sayende yolcu koltuğunda nefessiz gaz fren yaptım :D :D :D

Abi her zamanda öyle kullanmıyorum yahu

Ogün senin gelme şerefine pasımı alayım dedim :)

Vesile ile ben Yokohama'cı bir adamım, bir önceki Yokohama Advan Sport bana dayanmadı bütün lastiklerde balon yaptı ve diş kalmadı.

Ama daha Petlas PT741 serisinde en ufak balon v.s yok. Sağlamlık konusunda ve konfor'da çok iyi bir lastik..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Abi her zamanda öyle kullanmıyorum yahu

Ogün senin gelme şerefine pasımı alayım dedim :)

Vesile ile ben Yokohama'cı bir adamım, bir önceki Yokohama Advan Sport bana dayanmadı bütün lastiklerde balon yaptı ve diş kalmadı.

Ama daha Petlas PT741 serisinde en ufak balon v.s yok. Sağlamlık konusunda ve konfor'da çok iyi bir lastik..

PT741-751 sadece 205-55-16'da var,

ayrıca topuk koruması var ve çok iyi işe yarıyor jantların kenarlarını bizim hanım bile çizemedi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

ayrıca topuk koruması var ve çok iyi işe yarıyor jantların kenarlarını bizim hanım bile çizemedi...

Abi güldürdün beni :D

Keşke benimki o kadar yanaşsa bırak jantlar çizilsin :D yarım metre boşluk var kaldırımla arasında :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Pt741 çok seride var genellikle 16" sonrası 741 üretiliyor. 16" aşağısı PT 515 İmperium

Petlas, Çankırı'da Japon ortaklı lastik üretim fabrikası temelini attı bugün.

TOYO'yu üretecek. Geçen sene almıştılar..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Pt741 çok seride var genellikle 16" sonrası 741 üretiliyor. 16" aşağısı PT 515 İmperium

TOYO'yu üretecek. Geçen sene almıştılar..

PT515'te 205-50-17 de var. Benim aracın üzerindekiler.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

PT515'te 205-50-17 de var. Benim aracın üzerindekiler.

Abi senin aldığında 741 serisi yoktu.. Şuan'da var mı ?
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

PT751 yol tutuş açısından gayet başarılı, ancak sert bir lastik ve de çok dayanıklı bu lastiğin normal şartlarda balon yapacağını hiç düşünemiyorum.

Abi güldürdün beni :D

Keşke benimki o kadar yanaşsa bırak jantlar çizilsin :D yarım metre boşluk var kaldırımla arasında :D

Birkere 30 cm dışarda bırakmış, vatandaşın teki galiba aynasını vurmuş, buralarda pek olası bir durum değil.

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben Mart 2012 de aldım. 205/50/17 PT515 modeli vardı. Şimdi de var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Yanlış anlaşımasın ama bu tip sarf malzemeleri bile yerli üretim alsak cari açık yavaş yavaş kapanır, hatta koka kola yerine ayran içsek bile faydası olur. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yanlış anlaşımasın ama bu tip sarf malzemeleri bile yerli üretim alsak cari açık yavaş yavaş kapanır, hatta koka kola yerine ayran içsek bile faydası olur. :)

Abi ben niğde gazozu içiyorum. Olur mu :D :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Abi ben niğde gazozu içiyorum. Olur mu :D :D

Onu da yabancılara satmadılarsa sorun yok. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Onu da yabancılara satmadılarsa sorun yok. :)

Ortaklarından biri EMMİ :D

Forumu bağımlı yaptı :D

Yorum bağlantısı

Evet suan pt 741 var abi onerilerin uzerine cok merak ettim bana yakin buyuk bir petlas bayii ne gittim bizzat yakindan gordum pt 741 i ve pt 711 i lastik saticisinin da yorumu ayni senin gibiydi pt 711 sadece gorsel amacli uretilen frenlemede ugultu yapan bir lastik dedi senin de dedigin gibi pt 741 i onerdiler 205 50 17 serisinden bir adet getirdiler sagolsunlar lastigi inceledigimde ilk olarak yanaklarinin yumusak tabaninin sert ve su kanallarinin gelis olduguydu farkettim bu durumda ilk aklima gelen yanaklarinin yumusak olmasinim konfor saglayacagini sert tabanin ise yol tutus saglayacagina kanaat getirdim ki lastikcilerde ayni benim dusuncelermi telaffuz ettiler. Bu vesile ile hem kullanici olarak ilk kendisine danistigim goksel abi ve incelemem sonucu petlas pt741 almaya karar verdim. Suan aracimin uZerinde 215 45 17 kumho var ve gercekten cok sert bir lastik. V desen olmasindan dolayida cok ses yapiyor.
Yorum bağlantısı

ah ah şunun 195 50 16 sı yok :D ki :D seneye bakalm :D

Ugur gulucuge bogdun ortaligi bea ;) cikar insallah ugur bizzat gittim baktim cok guzel lastikler kullanmak ta nasip olacak allah in izniyle
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Ugur gulucuge bogdun ortaligi bea ;) cikar insallah ugur bizzat gittim baktim cok guzel lastikler kullanmak ta nasip olacak allah in izniyle

nedn la :D :D gülüçüğe boğuldunki :p

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Metehan Özçelik

Evet aracına lastik almayı düşünenler için bir fikir vereyim istedim ve birkaç araştırma inceleme karşılaştırma sonucunda edindiğim fikirleri sizinle paylaşmak istedim.. Aracımıza lastik alacağımızdan değil can sıkıntısından Hepsiburada'dan lastik fiyatlarını inceliyordum ve C-Max 17inç jant için lastiklere bakınırken Petlas'ın yeni bir lastiğini gördüm ve fiyatının diğer markalara oranla makul geldiğinden biraz araştırayım fikir edineyim istedim.. Petlas'ın Velox Sport PT741 modelini biraz inceledim ve desen olarak hoşuma gitti kaliteli geldi eski nesilleriyle karşılaştırdım ve bir önceki Velox Sport neslini incelediğimde V desenli olduğunu kullanıcılarının genelinin lastikten memnun olduğunu fakat V desenli olması sebebiyle lastik sesinin fazla olduğunu ve şikayetçi olduklarını öğrendim. Yeni neslini bu yüzden lastiği V desenli olarak üretmemişler. V desenli lastikler bence de hoş ve güzel dursa da yağmurlu havalarda suyu yeterince gözeneklerden atamıyor ve ses yapıyormuş yüksek hızda uğultu gibi.. PT741 modelinin AB etiket değerini incelemeye ve diğer bir çok meşhur markayla karşılaştırmaya başladım. Good Year Efficientgrip lastiği ile (bizim aracımızın üstünde olan lastik) karşılaştırdığımda ıslak zemin fren performansında PT741'in 1 sınıf önde olduğunu gördüm. Bridgestone lastikleriyle karşılaştırdığımda bu markanın bu sınıfta 2 lastiği AB değerleri olarak PT741'in altındaydı. Ve devam ederek PT741'in kullanıcı yorumlarını okudum henüz yeni çıkmış bir lastik olması dolayısıyla pek kullanıcı yok fakat kullananlar konforlu ve sessiz lastik olduğunda fren performansınında iyi olup F/P olarak alınacak lastik olduğundan bahsetmişler. Lastik benim hoşuma gitti ve bilip görmeyenler için edindiğim bilgileri paylaşmak istedim. Kış lastiği olarak Petlas markasından çoğu kullanıcı çok memnun. Yaz lastiklerinde ıslak zemin fren performansından şikayetçi olanlar var ama yeni çıkan nesilleriyle eskilerinin AB değerlerini karşılaştırdığımda ve kullanıcı yorumlarını okuduğumda markanın kendini geliştirdiğini görüyorum... Forumda da bu lastiğin kullanıcıları varsa zaten yorumlarını yazarlar benim edindiğim bilgiler ve düşünceler bunlar. Bu arada benim üstünde durduğum ölçüler 215/50/17 95w

AB etiketi

http://www.petlas.com.tr/tr/etiket.php?i=5191&l=8

Yorum bağlantısı
Turgut Bakar

Bende tam bu lastiği araştırıyordum denk geldiği çok iyi oldu valla emeğnize sağlık:)diğer marka lastikler çok pahalı,bunun da performansı tutuşu iyiyse düşünmem alırım yani.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...