İçeriğe Yönlendir

Petlas Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Orhan Ünsal

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Benim starmaxxlar da öyle. Düzgün zeminde herhangi bir ses yapmıyor.

Ama bozuk yolda çok fazla ses yapıyor.

İşin garip tarafı girdiğim asvalt yeni yapılmış kaymak gibi asvalt. Gerçi o sesi ben başka birşeye yordum. Gaza basınca geliyor gazdan ayağımı çekince ses gidiyor. Çok rahatsız etmiyor. Bozuk yolda gelen sese ben Lassa ve muhadilinden alışkınım :D

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

İşin garip tarafı girdiğim asvalt yeni yapılmış kaymak gibi asvalt. Gerçi o sesi ben başka birşeye yordum. Gaza basınca geliyor gazdan ayağımı çekince ses gidiyor. Çok rahatsız etmiyor. Bozuk yolda gelen sese ben Lassa ve muhadilinden alışkınım :D

Mehmet hocam hayırlı olsun lastikler inşallah sorun çıkarmaz ben pirelliler ile 600 km yaptım yorumlarım pirelli sayfasında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet hocam hayırlı olsun lastikler inşallah sorun çıkarmaz ben pirelliler ile 600 km yaptım yorumlarım pirelli sayfasında.

Furkan ben aldığımdan beri 150 km kadar kullandım.Islak ve kuru zemin testi yaptım. Dünden beri yağmur yağıyor. Sabah 80 km hızla su birikintilerine girdim araç çizgisindan sapmadı. Su tahliyesi hoşuma gitti. Yani lassayı aratmadı.

Hatta 100-110 km hızla yağmurda seyehat ettim hiç tedirğin etmedi. Birşey dikkatimi çekti yüksek hızlarda(70-80 km hızlarda) ani frenlerde bile ABS devreye girmedi. kızaklamadı. Yola yapıştı. Ancak ses yok ama bazen biraz uğultu geliyor bu çok dikkat ettiğimden duyuyor olabilirim. Ama yol sesi gelmiyor araç içine eskisi gibi. Ama Mehmet Özyürek abim 1000 km devir ondan sonra daha net sonuçlar ortaya çıkar diyor. Bende net yorum yapmak için bekliyordum sen sorduğun için yazdım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Eklemeyi unuttum. Daha önceki aracın arkasını attığı kavşaklarda aynı hızlarda deneme yaptım şükür beni korkutmadı. İlk başlarda sıkıntı oldu onun nedenide lastikçi 50 bar hava basmış. 32 bara düşürünce düzeldi.

Bu arada ben aracın bu şekilde limitlerini çok zorlamam. Bunlar bende üst limitler yani. Ama yağmurda otobanda 120-130 km hızlarda giderim. En tehlikeli yaptığım bu :)

Pirelli P7 alacaktım 330 tlden ağızlarını açıyorlar. O kadar para veremezdim şu an. Bu lastikleri bir yıl kullanırsam gerisi sorun değil.

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

50 Bar değilde sanırım PSI olacaktı ama bu basınç lastiği patlatmaz mı, benim lastiklerde max 46 PSI yazıyordu.

ikincisi lastiğe 50 PSI hava basıp seni gönderen lastikçiye bir daha uğrama hocam.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

50 Bar değilde sanırım PSI olacaktı ama bu basınç lastiği patlatmaz mı, benim lastiklerde max 46 PSI yazıyordu.

ikincisi lastiğe 50 PSI hava basıp seni gönderen lastikçiye bir daha uğrama hocam.

Doğru diyorsun PSI. Valla onu nasıl vurduğunu gördüm. Lastiğin janta oturması için çok fazla bastılar sonra indirmediler. Çırak bastı. Acelem vardı. Bir sonraki gün gittim kendi lastikçime lastiklerin havasını kontrol ettirdim. Ayda bir kontrol ettiririm. Basınçları ayarladı şimdi çok şükür iyi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arkadaşlar ben geçen hafta 195/60/15 imperium 88h petlas aldım ama lastikler çok fazla ötüyor çok fazla uğultu var hiç memnun kalmadım

Siz söyledikten sonr aracaı tekrar ve dikkatli dinlemeye başladım. Bu sabah eşimi bırakıp kendi okuluma geri dönerken 15 km yolda 3 çeşit asvaltta kullandım. Sadece yeni dökülmüş gözenekli asvaltta uğultu geldi.(Tam tarif edememiş olabilirim) Oda teybin sesini açtım içerde pek duyulmadı. Ama diğer asvalt türlerinde uğultu duymadım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Güleç

Siz söyledikten sonr aracaı tekrar ve dikkatli dinlemeye başladım. Bu sabah eşimi bırakıp kendi okuluma geri dönerken 15 km yolda 3 çeşit asvaltta kullandım. Sadece yeni dökülmüş gözenekli asvaltta uğultu geldi.(Tam tarif edememiş olabilirim) Oda teybin sesini açtım içerde pek duyulmadı. Ama diğer asvalt türlerinde uğultu duymadım.

Valla hocam benim lastikler her tür asvaltta acayip uğultu yapıyor.Dedimya hiç memnun değilim heralde değiştiricem

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Olabilir. Peki lastiçiye gittinmi bu niye uğultu yapıyor diye. Lastik basınçlarını kontrol et (pek alakası yok ama yinede sen kontrol et zarar gelmez.) Ben birşey itiraf edeyim. Benim lastikçi belli jantlarda belli modelleri ve ticari araç lastiklerini tavsiye etmemişti. Ancak o yanaktan parçalanmadan falan bahsetmişti. Hatta yanımda bir müşteriye (tanımıyor adamı) petlasın ticarisini tavsiye etmedi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Güleç

Olabilir. Peki lastiçiye gittinmi bu niye uğultu yapıyor diye. Lastik basınçlarını kontrol et (pek alakası yok ama yinede sen kontrol et zarar gelmez.) Ben birşey itiraf edeyim. Benim lastikçi belli jantlarda belli modelleri ve ticari araç lastiklerini tavsiye etmemişti. Ancak o yanaktan parçalanmadan falan bahsetmişti. Hatta yanımda bir müşteriye (tanımıyor adamı) petlasın ticarisini tavsiye etmedi.

Hocam lastikçi aynen dediğin gibi havaları kontrol et dedi yaptım ama nafile son çare lastikler sökülüp fabrikaya teste gidecekmiş ordan ne sonuç gelirse ona göre hareket edilecekmiş.Yani iş uzun bakalım müsait olunca tekrar gidip bi görüşecem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Geçmiş olsun. İnşallah olumlu bir netice alırsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Güleç

Geçmiş olsun. İnşallah olumlu bir netice alırsın.

Eyvallah hocam

Yorum bağlantısı

Evren abi abi frende cıykk sesi çıkması iyi değil mi ? annemin focusda hiç ses çıkmaz da benim taunus ani frenlemede ıyyyyyyy yapıyor 2008 model 20 binde michelın energy lastik var 185 70 13normalda 28 psi lazımda ben kara direksiyon olduğu için 32 33 basıyorum acaba ondan mı yapıyor

Bahtiyarcım, hiç kaydırmadı manasında cıyk sesi çıkmadı. Frene bastığım anda yola yapışıyor hissi alıyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Güleç

Arkadaşlar benim lastikler aklandı :) problem; benim arabanın sol arka teker bilyası bozulmuş bundan dolayı uğultu yapıyormuş

tamir edildi şu an bi şikayetim yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Arkadaşlar benim lastikler aklandı :) problem; benim arabanın sol arka teker bilyası bozulmuş bundan dolayı uğultu yapıyormuş

tamir edildi şu an bi şikayetim yok.

Geçmiş olsun.Sorunun çözülmesine sevindim :)

Senden sonra paranoyak oldum :) Sürekli aracı dinler oldum. Şu anladım aldığım ürün marka olunca insan sorgusuz güveniyor. Ancak marka tanınmamışsa gerçekten korkarak kullanıyor. 1 haftadır kullanıyorum birkez beni korkutmadı (1000 km sonra karar verilecek bir konu ama) Çok sert kullanımlarım olmasına rağmen yapmayacağım şeyleri yaptım :) Ama hala tedirginlik var. Bakalım ne zaman geçecek :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Güleç

Geçmiş olsun.Sorunun çözülmesine sevindim :)

Senden sonra paranoyak oldum :) Sürekli aracı dinler oldum. Şu anladım aldığım ürün marka olunca insan sorgusuz güveniyor. Ancak marka tanınmamışsa gerçekten korkarak kullanıyor. 1 haftadır kullanıyorum birkez beni korkutmadı (1000 km sonra karar verilecek bir konu ama) Çok sert kullanımlarım olmasına rağmen yapmayacağım şeyleri yaptım :) Ama hala tedirginlik var. Bakalım ne zaman geçecek :)

Hocam dün son anda aklıma geldi yani bu uğultu başka bi şeyden olabilirmi diye ve aynen öyle oldu iyikide lastikçiye gitmeden usataya gittim yoksa bi sürü iş demiştim ya lastikler sökülecek teste gidecek falan neyseki halloldu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cem Morel

Mehmet hocam;

Benim de bu aralar lastiklerimi değiştirmem gerek üzerinde pirelli p7 var fakat bu sefer fiyat avantajından dolayı petlas almak istiyorum , bu lastikle ilgili son yorumların nelerdir tavsiye edermisin ve alırsam hangi modelini almalıyım siz maraş ta nerden aldınız , lastik konusunda pek bilgim olmadığı için yardımcı olursanız memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Necati Dur

Eski aracımda aldığımda arkada petlas'lar vardı. Hangi modeli bilmiyorum. Bana çok pahallıya mâl olmuştu. Lastikler çok sertti. Araç 60'la bile arkadan resmen kayıyordu ve kaydıda zaten. Sonra bridgestone takınca 90'la geçtim oradan ve en ufak kayma olmadı

Yorum bağlantısı
Cem Morel

Merhaba Arkadaşlar ;

205/55/16 olan lastiklerimi değiştirmem gerek fiyat ve kalite yonunden araştırdığımda alabileceğim 2 model var petlas a 160 tl diyorlar pirelli p7 ye 180 tl diyorlar seçmekte zorlanıyorum bu lastiklerde tecrubesi olan arkadaşların seçmemde yardımcı olmasını rica ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Merhaba Arkadaşlar ;

205/55/16 olan lastiklerimi değiştirmem gerek fiyat ve kalite yonunden araştırdığımda alabileceğim 2 model var petlas a 160 tl diyorlar pirelli p7 ye 180 tl diyorlar seçmekte zorlanıyorum bu lastiklerde tecrubesi olan arkadaşların seçmemde yardımcı olmasını rica ederim.

Fiyat yaklaşık aynı olunca ikisi arasında seçim yapacak olsam p7den yana olurdu seçimim. Ben Petlas pt515 kullanıcısıyım ve çok memnunum. Ama ben 185 tl aldım 205-50-17 ancak p7 330 tl istemişlerdi Fiyat farkı çok fazla olduğu için ben petlası seçtim. Şu ana kadar yakşalık 4000 km yol yaptım hiç bir sıkıntı yaşamadım ve beni tehlikeye sokmadı. Ancak gönlüm p7 almak isterdi ama o kadar para vermem. Bundan sonra kesinlikle lastiğe yüklük paralar verme taraftarı değilim.

Fiyat farkı yoksa p7 alın derim. Kullanan arkadaşlar çok memnun ve hatta Çağlar abi bu konuda çok fazla teste tabi tutmuş lastiği ve hakkını verdiğini söylüyordu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet hocam;

Benim de bu aralar lastiklerimi değiştirmem gerek üzerinde pirelli p7 var fakat bu sefer fiyat avantajından dolayı petlas almak istiyorum , bu lastikle ilgili son yorumların nelerdir tavsiye edermisin ve alırsam hangi modelini almalıyım siz maraş ta nerden aldınız , lastik konusunda pek bilgim olmadığı için yardımcı olursanız memnun olurum.

Kusura bakmayın Cem bey ben bu mesajı görmemişim kusura bakmayın özelde telefonumu gönderdim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Özkan Pehlivan

Ben petlasları balans tutmadığı için 1 sene içinde söktüm attım. Denemediğim rot balansçı kalmamıştı. Araca üzerinde balans yapmadan olmuyordu bir türlü. Her halukarda 100'ü geçince direksiyonda da titreme yapıyordu. Sonra goodyear aldım ve arabadan yeniden zevk almaya başlamıştım. Bu sebeple aman abi almayım. 2 kuruş fazla vereyim mühim değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben petlasları balans tutmadığı için 1 sene içinde söktüm attım. Denemediğim rot balansçı kalmamıştı. Araca üzerinde balans yapmadan olmuyordu bir türlü. Her halukarda 100'ü geçince direksiyonda da titreme yapıyordu. Sonra goodyear aldım ve arabadan yeniden zevk almaya başlamıştım. Bu sebeple aman abi almayım. 2 kuruş fazla vereyim mühim değil.

Benim araca petlas takalı 10bin km oldu. Araçta 120-125 arasında bir titreme oluyor.Ama bu aracı çok sallamıyor.

Bayiye götürüpte balans yaptıracak vaktim olmadı. Ama dönüşte bir balansa girdireceğim bakalım sonuç ne çıkacak.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Fiyat yaklaşık aynı olunca ikisi arasında seçim yapacak olsam p7den yana olurdu seçimim. Ben Petlas pt515 kullanıcısıyım ve çok memnunum. Ama ben 185 tl aldım 205-50-17 ancak p7 330 tl istemişlerdi Fiyat farkı çok fazla olduğu için ben petlası seçtim. Şu ana kadar yakşalık 4000 km yol yaptım hiç bir sıkıntı yaşamadım ve beni tehlikeye sokmadı. Ancak gönlüm p7 almak isterdi ama o kadar para vermem. Bundan sonra kesinlikle lastiğe yüklük paralar verme taraftarı değilim. Fiyat farkı yoksa p7 alın derim. Kullanan arkadaşlar çok memnun ve hatta Çağlar abi bu konuda çok fazla teste tabi tutmuş lastiği ve hakkını verdiğini söylüyordu.

Mehmet Hocam, mesajı yeni gördüm, fakat bahse konu olan Çağlar abi test ettiği ve benimde şu an kullandığım lastikler P7 değil P7 Cinturato dur belirtmek isterim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet Hocam, mesajı yeni gördüm, fakat bahse konu olan Çağlar abi test ettiği ve benimde şu an kullandığım lastikler P7 değil P7 Cinturato dur belirtmek isterim.

Doğru benim bahsettiğimde aynı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...