İçeriğe Yönlendir

Petlas Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Orhan Ünsal

Recommended Posts

Mehmet Kaya
Bugün 2013'ün 7 Hafta çıkışlı 195x60x15 Petlas PT515 İmperium modelini 2006 Honda Civic'de deneme şansım oldu.. Agresif bir sürüş tarzı sergiledim.. Tutunması çok çok iyi.. Özellikle Kurudan Hafif ıslak zemine geçişlerde lastiğin kalitesi bize ipucu verir. Özellikle dönüşlerde tam gaz yaptım en ufak bir şikayetim olmadı..

Bozuk zeminde ise db. olarak sessiz, konfor sunan bir lastik...

90km/h gibi 15 derece sıcaklıkta kuru zeminde dip fren'de ise ABS tık demedi..

Yakıt tasarrufu olarak E serisi bir lastik, Kıyas yapabilmeniz için Michelin Enerjy Saver C serisidir..

Benim izlemimim fiyatına göre alınabilecek bir lastik...

Hep diyorum dinleyen yok :)

Kullanmadan karar verip milleti yanılmamak gerek.

Sağol kardeşim agresif test sürüşün için.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İ.Göksel Yaman

225x40x18 Petlas Velox Sport PT741 f/p olarak uygun olması nedeniyle denemek istediğim bir lastikti..

Yumuşak yapısı nedeniyle inanılmaz derecede bu ebatta beklediğimden daha sessiz ve konfor'lu bir lastik.. Zaten AB etiket statüsüne göre bu ebatta 71db. ile rakiplerine göre çok iddialı durumda..

Islak zemin ve Kuru zemindeki fren performansı'nın emsallerine göre çok geri kalacağını düşünmüyorum.. Ama istenileni veriyor gibi..Viraj içlerinde ve dönüşlerde ani direksiyon hareketleri ile birkaç denemem sırasında yolu tuttuğunu fakat yumuşak yapısı nedeni ile lastiğin çok esnediğini ve buna bağlı olarak salınım'ın fazla olduğu hissettim..

Henüz yorum yapmak için erken ama ilk izlenimlerim fiyatı ve verdiği performans bakımından hiç pişman olmayacağınız bir lastik gibi gözüküyor zaman ile daha sağlıklı bilgiler vereceğim...

rNlQclN.jpg

hvT5uOg.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bro buraya lastiğin diş derinliğini ve aracının km bilgisini yazar mısın ;)

Not: ince yanaklı lastik ebadlarında lastik yanaklarının mümkünse xl olmasına dikkat edin. Eğer bu şekilde değil ve lastik yumuşak ise jantlarda eğilmeler başlar lastik telleride zarar görür balon yapar ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
Bro buraya lastiğin diş derinliğini ve aracının km bilgisini yazar mısın ;)

Not: ince yanaklı lastik ebadlarında lastik yanaklarının mümkünse xl olmasına dikkat edin. Eğer bu şekilde değil ve lastik yumuşak ise jantlarda eğilmeler başlar lastik telleride zarar görür balon yapar ;)

Güzel Fikir Bro hiç aklıma gelmemişti aşınma süresinide böylelikle öğrenmiş oluruz :)

Petlas'ta XL yerine ReinForced (ektstra Takviyeli) ibaresi yer alıyor.. Zaten yanağa bakınca belli ediyor kendini..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Göksel Bey hayırlı olsun güle güle kullanın. Sizin yorumlardan sonra ben de biraz araştırdım ancak 205/50/17 ebatını bulamadım bu lastiğin. 711 modeli çokça var ancak bu modeli pek bulunmuyor. Rica etsem aldığınız yerden varsa fiyat bilgisi alabilir misiniz bu ölçü için?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

225x40x18 Petlas Velox Sport PT741 f/p olarak uygun olması nedeniyle denemek istediğim bir lastikti..

Yumuşak yapısı nedeniyle inanılmaz derecede bu ebatta beklediğimden daha sessiz ve konfor'lu bir lastik.. Zaten AB etiket statüsüne göre bu ebatta 71db. ile rakiplerine göre çok iddialı durumda..

Islak zemin ve Kuru zemindeki fren performansı'nın emsallerine göre çok geri kalacağını düşünmüyorum.. Ama istenileni veriyor gibi..Viraj içlerinde ve dönüşlerde ani direksiyon hareketleri ile birkaç denemem sırasında yolu tuttuğunu fakat yumuşak yapısı nedeni ile lastiğin çok esnediğini ve buna bağlı olarak salınım'ın fazla olduğu hissettim..

Henüz yorum yapmak için erken ama ilk izlenimlerim fiyatı ve verdiği performans bakımından hiç pişman olmayacağınız bir lastik gibi gözüküyor zaman ile daha sağlıklı bilgiler vereceğim...

Kardeşim hayırlı olsun.

Güle güle kullan. Birde performanslı kullanımında görelim şu Petlası :)

Göksel Bey hayırlı olsun güle güle kullanın. Sizin yorumlardan sonra ben de biraz araştırdım ancak 205/50/17 ebatını bulamadım bu lastiğin. 711 modeli çokça var ancak bu modeli pek bulunmuyor. Rica etsem aldığınız yerden varsa fiyat bilgisi alabilir misiniz bu ölçü için?

Sen PT515 modeli alcaksın.

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Kardeşim hayırlı olsun.

Güle güle kullan. Birde performanslı kullanımında görelim şu Petlası :)

Sen PT515 modeli alcaksın.

Niye bundan alamıyor muyum :(:)

175 liraya buldum abi pt515 i nasıl? 2013 tarihli.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Maalesef istediğiniz ebatta PT 741 serisi üretilmiyor :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Niye bundan alamıyor muyum :(:)

175 liraya buldum abi pt515 i nasıl? 2013 tarihli.

PT515 kullanıyorum. Çok sert kullanmıyorum. Tam 1 yıl oldu. Şükür sıkıntı yaşamadım. 20bin km den fazla oldu kullanımım.

Bazı modelleri her ebat için üretmiyorlar.

Yorum bağlantısı
Cem Dilmen

İnsigniam da kışlık lastiklerini kullanmıştım PETLAS'ın kesinlikle tam not almıştı benden. Aldıktan 1 hafta sonra Ilgaz'a çıktık 2 aile. Tamamen altı buz üzeri kar olan zeminden çıkıp otele varınca vale çocuk şöyle dedi: Abi 4 çeker farkı sanırım ha? . Halbuki araç 2 çekerdi :) Bence kesinlikle yaban atılır bir marka değil. Hele fiyatı gözönüne alınınca...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

PT515 kullanıyorum. Çok sert kullanmıyorum. Tam 1 yıl oldu. Şükür sıkıntı yaşamadım. 20bin km den fazla oldu kullanımım.

Bazı modelleri her ebat için üretmiyorlar.

Biliyorum abi senin tavsiyelerinle alacağım bu lastiği zaten. Sadece bu model için de iyi yorumlar okudum da o yüzden acaba dedim :)

175 tl iyidir değil mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

İnsigniam da kışlık lastiklerini kullanmıştım PETLAS'ın kesinlikle tam not almıştı benden. Aldıktan 1 hafta sonra Ilgaz'a çıktık 2 aile. Tamamen altı buz üzeri kar olan zeminden çıkıp otele varınca vale çocuk şöyle dedi: Abi 4 çeker farkı sanırım ha? . Halbuki araç 2 çekerdi :) Bence kesinlikle yaban atılır bir marka değil. Hele fiyatı gözönüne alınınca...

Cem bey ticariler için aynı kalite söz konusu değilmiş maalesef. Satıcı ben ticari modelini satmıyorum ve çok ısrar ederse müşteri öyle veriyorum dedi. Çoğu yanaktan dolayı geri dönüyor diyor (Yaz lastiği için konuşuyorum)

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Biliyorum abi senin tavsiyelerinle alacağım bu lastiği zaten. Sadece bu model için de iyi yorumlar okudum da o yüzden acaba dedim :)

175 tl iyidir değil mi?

Bridgestone , michelin , good year gibi markaların fiyatları ne civarda?Fiyat olarak çok büyük farklılıklar yoksa yazlıklarda tercihinizi onlardan yana kullanmanızı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bridgestone , michelin , good year gibi markaların fiyatları ne civarda?Fiyat olarak çok büyük farklılıklar yoksa yazlıklarda tercihinizi onlardan yana kullanmanızı tavsiye ederim.

Benim aldığım zamanda petlas bu fiyattı. O dönemde Lassa 330-continantal 380- michelin 500 tl civarlarındaydı.

Yorum bağlantısı
Misafir

En ucuz olanı 330 tl den başlıyor ne yazık ki. Yoksa benim de tercihim nokian ya da michelin olacaktı.

17" jantlar biraz keyif işi olduğu için lastik fiyatları neredeyse 2,5-3 kata çıkabiliyor 16" nazaran.

Yorum bağlantısı
Misafir

Benim aldığım zamanda petlas bu fiyattı. O dönemde Lassa 330-continantal 380- michelin 500 tl civarlarındaydı.

En ucuz olanı 330 tl den başlıyor ne yazık ki. Yoksa benim de tercihim nokian ya da michelin olacaktı.

17" jantlar biraz keyif işi olduğu için lastik fiyatları neredeyse 2,5-3 kata çıkabiliyor 16" nazaran.

Geçen yaz 205/55/16 için benzer bir durum yaşadık iki araç için.Fiyatlar çok farklı değildi.biri petlas tercih etti diğeri turanza.petlas tercih eden bu yazdan sonra hemen lastikleri değiştirecek.Ancak kışlıklarda petlas ın performansı gayet iyi

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Geçen yaz 205/55/16 için benzer bir durum yaşadık iki araç için.Fiyatlar çok farklı değildi.biri petlas tercih etti diğeri turanza.petlas tercih eden bu yazdan sonra hemen lastikleri değiştirecek.Ancak kışlıklarda petlas ın performansı gayet iyi

İlk bahsettiğiniz markalarda 205-55-16 lastikler ciddi anlamda ucuz 205-50-17 ile arasında.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

İlteber hayırlı olsun kaç lira adeti ?

225x40x18 ebatı 200TL Gökhan.. Standart 14-15-16" fiyatları diğer markalar ile birbirine yakın.. Bu ebatta diğerlerinin yarı fiyatı olmasından dolayı tercih sebebim oldu...

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Fiyat cidden süper 20 bin yap eskisin bir daha al.Mis gibi güle güle kullan..

Fiyatı gibi, Kaliteside iyi ama yorum yapabilmek için erken daha Gökhan.. Şuanlık kullanımların soncunda beklediğimden daha iyi..

Kardeşim tavsiyen üzerine bende aldim PT 741 ;)

225-40-18

Hayırlı Olsun Bro ;) Üzerindeki Michein Primacy HP'lerden yol tutuş performansının daha iyi olacağının garantisini veririm ;)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

primacy hp den iyi :i-ih: derken :unsure2: yokohama advan mı ?

Abi erkana söyledim 215x55x16 ya göre :good1:

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tama orjinal ebada göre yazmıştım zaten :mangal: rakamı nefis ama, temkinli olmalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

tama orjinal ebada göre yazmıştım zaten :mangal: rakamı nefis ama, temkinli olmalı

Ebata göre değerlendirirsek iş değişir.. 205x55x16 Primacy HP nin sessizliğine, uzun ömürlülüğüne, hiçbirşey diyemem ama Yol tutuşunda focus'ta ciddi sorunları olduğunun gayet bilincindeyim abi...

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...