İçeriğe Yönlendir

Şehir içinde hangisi performanslı?

Bora Akbaş

Recommended Posts

Sevgin Yılmaz
(düzenlendi)
Seat leonlarda kullanılan 1.4 tsi motorun Hyundai acent era ile ara hızlanmalarda (60-120km/h gibi) yaklaşık aynı performansı verebildiğini gördük.Araçlar kafa kafaya gidiyor.Rampalarda dizel era bir adım öne geçebilir torkuyla.Şu an benzinlilerde en ideali dizele yakın olanları vw 1.4 tsi motorları bence.Tork+beygir ikisi birlikte bu araçlarda mevcut.1.6 lpg li focus kullanıcısı olarak bundan sonraki aracım inşallah Line 1.4 turbo olacak.E fiyatı uygun artı lpg takılabiliyor.Daha ne olsun
Burada dizel 1.6 turbo focus ile 1.6 benzinli atmosferik arasındaki karşılaştırmalara en yakın bunu örnekleyebildim. tarihinde Sevgin Y?lmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
(düzenlendi)

Atmosferik motorlarda rakım yükseldikçe güç azalır; 1000 m. rakımda atmosferik bir motor %10 güç kaybedip, her 1000 m' de %10 kayıp da devam eder. Turbo motorlu araçlarda bu oran çok daha düşüktür.

Performans olarak atmosferik benzinli motor ile turbo dizel motorun karşılaştırılması bence yanlıştır.

Benzinli aracın vites oranlarını tam kavrayamamış bir sürücü turbo dizel motorlar karşısında şansı yoktur. Daha öncede konuşuldu ve yazdım. Dizel ve benzinli Fiestalara sahip oldum. Benzinli Fiesta, dizelinden kesinlikle daha performanslı. Yeter ki vites oranlarını ve motor devrini iyi ayarlayın. Fordun uzun aralıklı şanzımanı buna çok elverişli.

tarihinde Tamer Topa tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...