İçeriğe Yönlendir

15.000 Km. Periyodik Bakım

Selçuk Ayoğlu

Recommended Posts

Semih Güney

Yarın bizim içinde bakım zamanı,12bin km'yi devirdik 1.6 benzinli Focus 3 için bakalım ne fiyat çıkaracaklar... Eskişehir'de tek servis olduğu için başka yerden fiyat alma, gitme durumu yok ne yazık ki. Genel yorumlar 300-400 arasında ama bakalım...

Yorum bağlantısı
Semih Güney

Yarın bizim içinde bakım zamanı,12bin km'yi devirdik 1.6 benzinli Focus 3 için bakalım ne fiyat çıkaracaklar... Eskişehir'de tek servis olduğu için başka yerden fiyat alma, gitme durumu yok ne yazık ki. Genel yorumlar 300-400 arasında ama bakalım...

Bugün bakımı yaptırdım,öğlen 2'de bıraktığım aracı akşam 6'da anca alabildim servisteki yoğunluktan dolayı. Evet bu 4 saatlik bakım bana neye patladı dersek;

565 TL çıkan bakımı 500 TL'ye bağlayabildim anca.. Diğer servislere bakıyorum 400'den yukarı neredeyse fiyat veren yok ama bizimki öptü sağolsun. 

6 taksit ve iç-dış yıkama alabildim üstüne birde,he birde yeni Focus'a Kuga'ya ve ikinci el 3.20i ye bakabilme fırsatı yakaladım o kadar..

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

65TL ye mobil değil ama FMY (Ford Motor Yağ) alabilirsiniz.

hatta biraz daha ucuza motorcraft 5w30 da alabilirsiniz

bu fıyatlar ınternet alısverısı fıyatlarımıdır?

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

yedek parçacılardan bu fiyatlara almak zor, internetten bu fiyatlara bulabilirsiniz. biz toptan yedek parça dağıtımı yapıyoruz, orjinal fomoco parçaları ithal ediyoruz. isterseniz yağ bulabilirim uygun fiyata

tesedkkur ederım. 5,30 petronası denemek ıstıyorum .dukkanlarda arıyorum .

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

tesekkur ederım. fıyat ıyı  tabı orıjınal ıse

tesekkur ederım. fıyat ıyı  tabı orıjınal ıse

yagcıya  gıttım  bu urune 80 tl dedı.hava ve yag fıltresı ve degısım 110 tl .acaba yagı kendım alsammı?

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

ilanda orijinal faturalı yazıyor artık ne derece doğru bilemem. 

ürünleri kendiniz marketlerden yada internetten temin edip ustaya değiştirtmeniz daha ekonomik olur ayrıca nasıl bir yağ koydular diye aklınızda soru işareti kalmaz 

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

ilanda orijinal faturalı yazıyor artık ne derece doğru bilemem. 

ürünleri kendiniz marketlerden yada internetten temin edip ustaya değiştirtmeniz daha ekonomik olur ayrıca nasıl bir yağ koydular diye aklınızda soru işareti kalmaz 

dedıgınız dogru

Yorum bağlantısı
Olgaç Öcek

Merhabalar ,

İzmirde İzkar a götürdüm 15.000 km bakımı için. 358 TL tuttu ve 7 taksit yaptılar.

Kışlık bakım hediyeleri ve araba parfümü tarzı birşey verdiler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

triger

devirdaim

bujiler

far ampulleri

şanzıman yağı

tüm filtreler

motor yağı

patlak hoparlör değişimi

cam suyu

antifriz

değişimlerini yaptım.

950 tl

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cemal Cangöner

Kuga ecoboost 182 hp +LPG sistemi takılı.

Bakım için İzmir'deki yetkili servisleri aradığımda, araca LPG takılı olduğu için servise kabul edemeyeceklerini bildirdiler.

Otokoç/İzmir, Otokoç/Genel Müdürlük, Ford-Otosan ile yaptığım yazışmalar ve görüşmeler sonucu Otokoç İzmir Şb. servis hizmeti vermeyi kabul etti.

1-LPG sisteminin R115 sertifikası var.

2-Onaylı tadilat projesine göre LPG dönüşümü yapılmış.

3-Tadilatlar için tek yetkili kuruluş Tüv-Türk onay vermiş.

4-Garanti belgesine göre sadece LPG den kaynaklı arızalar garanti kapsamı dışında kalmaktadır.

5- Araçta LPG kaynaklı olmayan arızalar için Ford-Otosan nerede servis hizmeti verecektir ?

Son soruyu sorduğumda cevap veremediler ve aracı yetkili serviste bakıma soktum.

Yetkili servisin kapalı alan olması nedeniyle LPG yi sonuna kadar kullanıp bitirdim ve o şekilde servise götürdüm. Gaz tankını sökmeye gerek yok. Gaz tankı sökülüp tekrar takıldığında yapılmış olan sızdırmazlık testinin bir önemi kalmıyor.

LPG li araçlara servis yaptıracak arkadaşlara bu yolu öneriyorum.

Bu arada yaptığım araştırmalar sonucu Ecoboost motorlar için 5W 20 yağ öneriliyor. Alternatif 5W 30.

Servis Fiyatları:

5W 20 motor yağı (5 lt)      267,63

Yağ filtresi                           23,73

Hava filtresi                         49,47

Polen filtresi                        55,00

Tapa-yağ boşaltma              4,98

İşçilik                                 102,00

TOPLAM:                          502,81

KDV                                    90,51

G.TOPLAM                       593,32

Kredi kartına 6 taksit uygulaması yapıyorlar.

Yorum bağlantısı
Korkut Karakoç

2014 fiesta  titanyum model aracım var ,1 yaşına girdi ama 4000 km de garaj arabası , yıllık bakım olarak 10 bin km şartı konulmuş ,bakımını yaptırmak gerekir mi gerekmez mi ....

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2014 fiesta  titanyum model aracım var ,1 yaşına girdi ama 4000 km de garaj arabası , yıllık bakım olarak 10 bin km şartı konulmuş ,bakımını yaptırmak gerekir mi gerekmez mi ....

Konunuzu birleştirdim. Yıllık bakımınızı yaptırmak durumundasınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

benimde 2013 fiesta yılbaşından az önce 1. yılı dolduğu için 6450 km de ilk bakımına girdi yani her ne kadar az km yapsa da 1. yıl sonunda bakıma götürmek gerek

sonraki bakıma gene 1 sene sonra (2015 aralık) getirirsiniz demişlerdi

misal

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hakan Sarı

2013 Fiesta 1.5 Tdci aracım var. Şubat 2014 trafiğe çıkışlı. 13000 km de ama yılı dolduğu için ilk bakımına girecek. Birkaç servisten fiyat aldım. Fiyatlar şu şekilde: 

Keşan Tuzcular= yağ + yağ filtresi + hava filtresi değişecek 370 Tl 

Ümraniye Nuray Oto= yağ + yağ filtresi + hava filtresi + polen filtresi 420 Tl

İzmit Es-Oto= Yağ + yağ filtresi + hava filtresi + polen filtresi 440 Tl 

Nuray otodan randevu almıştım ancak servisi bilgi için her aradığımda saçma sapan bi oraya bi buraya yönlendirdikleri için vazgeçtim. Es-oto dan randevu aldım. Yarın servise girecek. Rot ayarı da yapıyorlarmış. Bir kaç conta gibi şeyler daha saydılar ama anlamadığım için hatırlamıyorum. Yağ olarak ford un orjinal fabrika yağını kullanıyoruz dediler. Bir de nasıl olduysa vites topuzu şemam kırıldı bir kenarından onu garantiden değiştirmeye çalışacaklar. 

Şimdi benim sorum şu: Artık uzatmadan servise sokmak istiyorum arabamı. Yoksa Edirne'den başladık Ankara'ya kadar fiyat alıcaz gibi  :) Pazarlığı da beceremiyorum zaten. Fiyatlar konusunda yorumlarınız nelerdir ve tavsiye etmek istediğiniz bir şey var mı? 

Forumda da yeniyim yardımcı olursanız sevinirim..

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ömer Ekinci

arabamın kilometresi dolmasa da yıllık bakım zamanı geldi. yakınlardaki yetkili servislerden fiyat aldım. 

keleşler: 550 tl

çetaş: 550 tl

agras: 500 tl

aydoğanlar: 450 tl

kar: nakit 400 tl ye indiririz dedi.

evime en yakın olan ve arabayı satın aldığım yer keleşler otomotiv olduğu için orada bakım yaptırmak istiyordum ama keleşler otomotiv tok satıcıymış. müşteriyi kazanma veya müşteriyi elde tutma gibi bir dertleri yok.

telefon ettikten sonra hiç üşenmedim gittim şahsen konuşayım dedim, arabayı onlardan aldığım için indirim yaparlar randevu alırım gelirim dedim, 500 liradan aşağı inmediler. kar otomotiv telefonda 400 lira dedi diyorum, onlara çamur atıyor, polen filtresi yoktur şu yoktur bu yoktur. kar otomotivin fiyatında polen filtresi var mı yok mu sormadım ama sonuçta bahsettiğimiz yer de ford yetkili servisi yani. sonra diyor polen filtresi tıkanır bi şey olur bi daha gidersin diyor. beni toy zannetti heralde. bir de en son şunu demez mi: kayıt açtıktan sonra 10-20 lira daha indirmeye çalışırım. sadaka veriyor sanki. tamam kalsın dedim gittim.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mesut Şahin

Merhaba iyi akşamlar Ford Club Üyeleri :)

Ford B-Max 1.6 TDCİ Titanium Modeli aracımı 2014 yılı Haziran ayında satın aldım. Aracım şuan 4200 Km 'de gelecek ay senelik bakıma girecek  servis ücreti ne kadar bilgisi olan var mı? Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

yeni focus tdci ye 540 lira verdim dedi arkadaşım.otokoç / samsun 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhaba iyi akşamlar Ford Club Üyeleri :)

Ford B-Max 1.6 TDCİ Titanium Modeli aracımı 2014 yılı Haziran ayında satın aldım. Aracım şuan 4200 Km 'de gelecek ay senelik bakıma girecek  servis ücreti ne kadar bilgisi olan var mı? Teşekkürler.

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...