İçeriğe Yönlendir

15.000 Km. Periyodik Bakım

Selçuk Ayoğlu

Recommended Posts

Sadullah Aysu
(düzenlendi)

ben Isparta da yaptırdım çok memnun kaldım

tarihinde Sadullah Aysu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yılmaz Ertek

merhaba,

aracım 2013 Fiesta 1,6 Powershift. 11.000km'de

geçen sene temmuzda almıştım, yılı dolmadan servise bırakayım dedim, bugün bıraktım.

az önce aradılar, bakım bedeli 640TL dediler. çok değil mi ?

sormak istediğim, yapılacak işlemler (değişecek parçalar) standart mıdır ?

dolayısı ile bu fiyat standart mıdır ? başka servisten fiyat almama gerek var mı ?

teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

2 gün önce 2013 Fiesta 1.6 Tit. x paket Powershift aracımı 15.000 km bakımı için servise götürdüm. Polen filtresi değişimi yapılmadı gerek duyulmadığından. 405 TL ücret ödedim. Birkaç sıkıntım daha vardı onlarıda gösterdim. Fren pedalı cik cik ses çıkarıyordu ve arka camlar tek dokunuşla kapanmıyordu.Direksiyon derisi çok çabuk yıprandı hemen parlamaya başladı. Direksiyon için yapılacak birşey yok dediler hemen. %99 red gelir dediler. Ona ok. dedim peki. Arabamı teslim almaya gittim. Camlar ve fren pedalını hallettik dediler. Yola çıktım fren pedalındaki ses hala var. Arka camlar tek dokunuşla kapanmıyor hala. Becerememişler. Yahu böyle servis mi olur Allah aşkına. Bu markaya böyle servisler yakışmıyor. Hiç memnun kalmadım. Sadece bakımı yapıp gönderdiler. Hiçbir sorunumu çözemediler. Ford servisleri yüzünden markadan soğudum resmen.

merhaba,

aracım 2013 Fiesta 1,6 Powershift. 11.000km'de

geçen sene temmuzda almıştım, yılı dolmadan servise bırakayım dedim, bugün bıraktım.

az önce aradılar, bakım bedeli 640TL dediler. çok değil mi ?

sormak istediğim, yapılacak işlemler (değişecek parçalar) standart mıdır ?

dolayısı ile bu fiyat standart mıdır ? başka servisten fiyat almama gerek var mı ?

teşekkürler.

Çok istemişler. Yukarıdaki mesajda sizinle aynı özellikteki araçtan 400tl istemişler.

Yorum bağlantısı
İbrahim Akasoy

merhaba arkadaşlar. garanti süresince aracın bakımlarını serviste yaptırmak zorunda mıyız? yada hangi işlemleri dışarıda yaptırırsak garanti bozulur? aracın garantiden çıkması için ne olması lazım?

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Çok istemişler. Yukarıdaki mesajda sizinle aynı özellikteki araçtan 400tl istemişler.

polen filtresi de değişecek bende :)

o kadar yoğun bir dönemdeyiz ki, başka servis araştırıp götürmek mümkün değil gibi.

paşa paşa ne isteseler vereceğim sanırım :(

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

o kadar yoğun bir dönemdeyiz ki, başka servis araştırıp götürmek mümkün değil gibi.

200TL'lik polen filtresi yok :shok:

Bence bekleyin. Daha 1 senesini bile doldurmamış. Temmuz ortası bir daha bakarsınız derim.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

200TL'lik polen filtresi yok :shok:

Bence bekleyin. Daha 1 senesini bile doldurmamış. Temmuz ortası bir daha bakarsınız derim.

sabah erkenden bıraktım, ramazan sonrası tatile çıkacağız. ramazanda da bırakamam...

başka servis aynı işlemleri farklı fiyata yapabilir mi ? standart mıdır fiyat listesi ?

bu arada koç çalışanı olduğum için indirim yaptılar 560TL oldu...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

sabah erkenden bıraktım, ramazan sonrası tatile çıkacağız. ramazanda da bırakamam...

başka servis aynı işlemleri farklı fiyata yapabilir mi ? standart mıdır fiyat listesi ?

bu arada koç çalışanı olduğum için indirim yaptılar 560TL oldu...

Yaparlar başka fiyat. Aynı parçaların kullanıldığı bir çok farklı fiyatın çıktığını gördük forumda.

Sabah bırakmışsınız zaten, elden ne gelir ki burada :)

Yorum bağlantısı
Bülent Serdar

Benim aracımda 07/06/2014 tarihinde Ankara Otokoç'ta bakıma girdi. 4800 km olduğu için polen filtresi değişmedi.Toplamda 373 Tl tuttu. İlk başta 500 küsür fiyat çıkardılar. İndirim hediye derken bu fiyata geldi.

İlgili Konu

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Yaparlar başka fiyat. Aynı parçaların kullanıldığı bir çok farklı fiyatın çıktığını gördük forumda.

Sabah bırakmışsınız zaten, elden ne gelir ki burada :)

ilk yıl, ilk bakım olduğu için mecburen servise götürecektim, fiyatlar da standarttır diye hiç araştırmadan sabah bıraktım.

önceki arabam focustu, 300-350TL vermiştim. şok oldum.

neyse, kısmet :(

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

Benim aracımda 07/06/2014 tarihinde Ankara Otokoç'ta bakıma girdi. 4800 km olduğu için polen filtresi değişmedi.Toplamda 373 Tl tuttu. İlk başta 500 küsür fiyat çıkardılar. İndirim hediye derken bu fiyata geldi.

İlgili Konu

başka servisten fiyat aldım 480tl dediler. verdiğim servisi aradım, biz de görüşelim dediler.

görüştüler, biz de o fiyattan verelim o zaman dediler. (önce öteki servisi kötülediler, kullandıkları polen filtresi 2.kalite felan dediler)

koç indirimi ile 430 oldu  :) bakımı da tamamlanmış zaten.

uzatmadım...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

başka servisten fiyat aldım 480tl dediler. verdiğim servisi aradım, biz de görüşelim dediler.

görüştüler, biz de o fiyattan verelim o zaman dediler. (önce öteki servisi kötülediler, kullandıkları polen filtresi 2.kalite felan dediler)

koç indirimi ile 430 oldu  :) bakımı da tamamlanmış zaten.

uzatmadım...

Süper :)

Demek ki keptirebildiklerine :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Emre Saka

Merhaba Ford Fiesta 1.4 Dizel 2004 model araca sahibim. Aracımın yağ değişim zamanı geldi. Hangi yağı koymam gerektiği konusunda tereddütte kaldım. Servisi aradım 5w/30 olacak diyor. Aşağıda vereceğim castrolün linkinde de aynı çıkıyor, fakat kitapcıkta benzinli araçlarda 5w/30, dizel de 10w/30 yazıyor. Ustaya sordum oda ikide olur fark etmez dedi. Sizlerin önerisi nedir acaba ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhaba Ford Fiesta 1.4 Dizel 2004 model araca sahibim. Aracımın yağ değişim zamanı geldi. Hangi yağı koymam gerektiği konusunda tereddütte kaldım. Servisi aradım 5w/30 olacak diyor. Aşağıda vereceğim castrolün linkinde de aynı çıkıyor, fakat kitapcıkta benzinli araçlarda 5w/30, dizel de 10w/30 yazıyor. Ustaya sordum oda ikide olur fark etmez dedi. Sizlerin önerisi nedir acaba ?

Konunuzu birleştirdim.

5-30 kullanmanız gerekmektedir.

Yorum bağlantısı
Emre Saka

Teşekkür ederim. Magnatec 5W-30 A1 uygun olur mu ?

Yorum bağlantısı
Huseyin Yilmaz

herkese hayırlı gunler.bu yıl temmuz ayında fiesta powershıft aracımızın 9000 kmde bakımını yaptırdık kırsehır servısınde.sımdı aradan 4-5 ay gectı 14000 oldu 15 bin bakımını yaptırmak zorundamıyım? cunku 9000 kmde yapılan bakımda yagı suyu fıltresı vs degıstı.birde bıze bayı ya 15 bin yada 1 yıl dedı bakım ıcın(ılk bakım ıcın heralde) bızde aldıktan 1 yıl gectıgınde araba 9 bindeydı bakıma soktuk sımdı ne yapmalıyız?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Teşekkür ederim. Magnatec 5W-30 A1 uygun olur mu ?

en uygun olur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Fatih Dursun

Tam birinci yıla denk gelen günde ilk bakımıma girdim.

Dizel focus 3. 

Adana Gizerler Ford Servisinde yaptırdım.

321,00 TL tuttu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Serdar Samancıoğlu

15000 bakımı için B sınıfı araca 400-500 tl gibi fiyatlar..

Diyecek birşey bulamıyorum.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Serhat ipeksoy

4 ocak 2014'te trafiğe çıkan 2013 fiesta 1.6 powershift aracımı 22 aralık 2014 pazartesi günü antalya otokoç'ta 1.yıl bakımına sokacağım daha 6220 km.de 

bakalım bize ne kadar fatura çıkaracaklar.

buradan paylaşırım bilgileri

400-640 tl gibi rakamları görünce gözüm korktu açıkçası  :shok:

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

4 ocak 2014'te trafiğe çıkan 2013 fiesta 1.6 powershift aracımı 22 aralık 2014 pazartesi günü antalya otokoç'ta 1.yıl bakımına sokacağım daha 6220 km.de 

bakalım bize ne kadar fatura çıkaracaklar.

buradan paylaşırım bilgileri

400-640 tl gibi rakamları görünce gözüm korktu açıkçası  :shok:

200-300 lira civarı bir fiyat çıkar.

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

bugün 09:30 servise bıraktım aracımı 11:30 da aradılar hazır diye, 

önce 385 lira tuttu işlemler dedi eleman. ben indirim isteyince bir bakalım deyip 358 lira faturalandırdılar, bir de üstüne 3 taksit aldım.

hediye yok mu dedim olumsuz cevap aldım   :)

sonra netten fiyatlara baktım

orijinal hava filtresi vergi dahil 35.tl   :angry: servis 68.tl 

mobil motor yağı vergi dahil 65.tl   :angry: servis 169.tl 

neyse ilk bakım ilk heyecan haydi hayırlısı, gene de ucuz atlattım sayılır

vQRArr.jpg

Yorum bağlantısı
Cüneyt Demir

Bosch servisinden bakim ve triger değiştirmek garantili diyorlar.bilginiz var mı.teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...