İçeriğe Yönlendir

15.000 Km. Periyodik Bakım

Selçuk Ayoğlu

Recommended Posts

Safak Acar
(düzenlendi)

Resmen sacmalik.. Kime sordular arabaya yag koyarken acik varil yahi koyuyoruz diye.. Servisten numune isteyin..

tarihinde Safak Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Çimen
(düzenlendi)

Artık servise gitmek istemiyorum şafak.bu gün saatlerce orada bekledim zaten daraldım.Ford direkt hattına durumu anllattım ve şikayet kaydı oluşturdular

tarihinde Uğur Çimen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Artık servise gitmek istemiyorum şafak.bu gün saatlerce orada bekledim zaten daraldım.Ford direkt hattına durumu anllattım ve şikayet kaydı oluşturdular

En azindan kafan rahat olur.. Sana yagı getirirken , sende beraber git varilden numune verirken gözünle gör.. yag Yeşil ise sorun olmaz inşallah.

Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

Şafak senle konuştuktan sonra yağ dolum kapağını açtım kapaga ve dolum ağzına sıçramış yağa baktım yağın rengi yeşilimsiydi.

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Şafak senle konuştuktan sonra yağ dolum kapağını açtım kapaga ve dolum ağzına sıçramış yağa baktım yağın rengi yeşilimsiydi.

Ozaman sıkma canını sorun olmaz..

Simdi biz fazla para verdik kazklandik yani... :lol:

Yorum bağlantısı
Kaya Yasak

Ben aracımın 15000 bakımını ( ilk bakım ) Bursa'da Arkas'ta yaptırdım 286TL'ya. Eskişehir'de ( Otokoç ) 500TL'dan kapı açıyor. Bursa'da Şentürkler ve Otokoç 330TL diyor. abi nedir bu ya? işlem tek, fiyatlar değişken. 

Yorum bağlantısı
Uğur Çimen

Ford müşteri hizmetlerinden aradılar.Arkasın yağ fiyatının ucuz olmasının sebebi Arkasın kurumsal bir şirket olması nedeni ile yağı kendi nakliye gemileri ve taşıtlarıyla kdv siz ve toptan alım yoluyla yapmış olmasıymış.Bu açıklamalardan sonra içim biraz daha rahatlamış oldu.İzmirden 5/20 yağ isteyen olursa yardımcı olurum.

Yorum bağlantısı
Ertuğrul Gezgin

öncelikle herkese merhaba,

2012 model Fiesta 1.4 Dizel aracım 10.000 küsür km'de ama 1. yılı dolduğu için ilk bakımını yaptırmam lazım,bu ilk arabam ve ilk bakım deneyimim olacak,yazılara bakacak olursak yetkili servisler arasında bile baya fark olabiliyor,İstanbul'da tercihen Avrupa yakasında önerebileceğiniz ve fiyatı makul olan (mümkünse 400tl altı)  ve kazıklanmayacağım bir yetkili servis var mı arkadaşlar?..şimdiden teşekkür ederim..

Yorum bağlantısı
Mehmet Dmir

Ford müşteri hizmetlerinden aradılar.Arkasın yağ fiyatının ucuz olmasının sebebi Arkasın kurumsal bir şirket olması nedeni ile yağı kendi nakliye gemileri ve taşıtlarıyla kdv siz ve toptan alım yoluyla yapmış olmasıymış.Bu açıklamalardan sonra içim biraz daha rahatlamış oldu.İzmirden 5/20 yağ isteyen olursa yardımcı olurum.

bu sene kazığı yedik, ford u araması lazım 1.0 kullanıcıları ne bu yağ diye.. almanya ile türkiye arasındaki fark 5-30 yağda %20, 5-20 yağda %150..

ben aradım detayları 1.0 ecobbost 15.000 bakımı başlığında yazdım..

işin komiği bu yağı ebay de almanya daki bosch servisi satıyor 5 lt 35 euro + 17 kargo geliyor 150 tl ye :D  güler misin ağlar mısın?

Uğur kardeşim tşk ler teklifin için seneyede fiyatlar bu şekilde olursa yardımcı olmanı isteriz.. yağı bir kaba koydurursun, faturada alırsınız, bizdeki ford da faturaya "yağı müşteri getirdi" notu düşse bile ilerde sıkıntı olsa, sizin yetkili servisinizden faturalı orjinal ürün aldık deriz. alman ya dan getirtsek, mahkemelik oluruz, castrol den bu yağı tahlil ettirip bunun castrol yağı olup olmadığını tespit ettirmek gibi uzun mecralı işe kalkışmak gerekebilir.

benim ilk bakım 1.0 eb için 420 tl tuttu otokoç ta; tüm indirimlerden sonra..polen filtresi yok..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferit Karaman

arkadaşlar bugün ilk 15000 bakımını yaptırdım Mersin Ford Ergin servisinde yapıldı 307.00 TL aldılar. bir aydır direksiyon da bir ses vardı mafsal arızası varmış önce ayarlamaya çalıştıklarını olmadığı için yeni parça taktıklarını belirttiler.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

arkadaşlar bugün ilk 15000 bakımını yaptırdım Mersin Ford Ergin servisinde yapıldı 307.00 TL aldılar. bir aydır direksiyon da bir ses vardı mafsal arızası varmış önce ayarlamaya çalıştıklarını olmadığı için yeni parça taktıklarını belirttiler.

Konunuzu birleştirdim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erkam Elma

İlk bakım için 340 TL fiyat verdi servis hiç istemeden de olsa sırf garanti sebebiyle gidilecek galiba herhalde dışarda 150 TL maliyetle bitmesi muhtemel bir yağ değişimi ama servis için kazıklı voyvoda

Yorum bağlantısı
Serkan Hasturan

Aralık 2013 tarihinde Batman Oğuzcan otomotive 15000 bakımı için 200 tl ödedim.(270 istediler)

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Aralık 2013 tarihinde Batman Oğuzcan otomotive 15000 bakımı için 200 tl ödedim.(270 istediler)

fatura ayrıntıları neler?

Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Neden o kadar fark eder analaması güç

Yorum bağlantısı
Timur Oğuz

Arkadaşlar ilk servisten sizce kaça çıkarım? 2013 Trend 1.25

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

350 400 civarı diye düşünüyorum 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar ilk servisten sizce kaça çıkarım? 2013 Trend 1.25

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Kaya Özkan

Herkese iyi aksamlar arkadaslar..

Aracım 2012 model 1,25 my fıesta II Benzinli..

15,000 bakımı yaptracam ama fiat bilgisi olan varmı..?

Bir kac servise sordugumda tek fiat alamıyorum en uygunu ankarada Agaclı servisi..

Ve araca 15.000 bakımında neler yapıyorlar..?

Yorum bağlantısı
Ersin Ulupınar

Bir kac servise sordugumda tek fiat alamıyorum en uygunu ankarada Agaclı servisi..

Şaşmaz da tur-mak var orası ile görüştünüz mü benim aracımın bakımı için 350 lira fiyat verdiler diğer servisler 500 liradan aşağı fiyat vermediler hepsini tek tek aradım fiyatı uygun olan tur-mak dı 

Yorum bağlantısı
Misafir

Yağ bakımı yapılır. Yani yağ ve filtreler değişir, lambaların yanıp yanmadığı kontrol edilir.

Bunun için servis 500-TL ister. Ürünleri alıp sanayide bir ustaya yaptırsan 150-175 tl arasında masrafın olur.

Ben daha arabamın garantisi devam ederken bile yağ bakımını serviste yaptırdım. Garantisinin bozulmasını göze aldım. Ama karar senin.

Yorum bağlantısı
Atakan Özkan kurucu

merak edenler için arabamın ilk yıl bakımını (2012 fiesta dizel 1.4 titanyum x paket) tuzla musluoğlu ford yetkili servisin'de yaptırdım ve fiyat olarak 350 tl ödeme'de bulundum.. bunun için 1 hafta öncesinden uygun oldugum günü bildirmek adına randevu aldım, ve belirttigim saatte kapıdan gelip aracımı aldılar ve bakımını tamamlayıp yeniden evimin önüne bıraktılar, şahsen memnun kaldım ;)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Akan Belen

Arkadaşlar aradım ama bununla ilgili bir konu bulamadım.Malum bazı konularda net bilgiler var zaten.Yağ hangisi olsun gibi.Ancak genel olarak daha sarf malzemelerde net bilgi çok bulamadım.Bakım zamanı geldi bakıma gireceğim ama burada her istediğimi bulmak zor oluyor.O yüzden netten alarak işçilik yaptırmayı düşünüyorum.

Yağ belli zaten.Mobil1 3000 5/30 da karar kıldım.Yağ filtresi marka ne olmalı.Hava filtresinde marka ne olmalı aynı şekilde polen filtreside geçerli.

Netten baktığım zaman genelde markadan daha çok orjinal ürün yada ithal ürün yazıyor.İthal ama bununda bir markası var sonuçta yada sizlerin tavsiyesi nedir bu ürünlerin markaları hakkında.

Aslında amortisörleride değiştirmek istiyorum sachs kullanan oldukça var.Bazı sitelerde yine marka yok sadece ithal ürün diyor.

Ön balatalarda değişecek kullanıp memnun olduğunuz marka varmı.

Kafamda deli sorular :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Gerdan

Arkadaşlar aradım ama bununla ilgili bir konu bulamadım.Malum bazı konularda net bilgiler var zaten.Yağ hangisi olsun gibi.Ancak genel olarak daha sarf malzemelerde net bilgi çok bulamadım.Bakım zamanı geldi bakıma gireceğim ama burada her istediğimi bulmak zor oluyor.O yüzden netten alarak işçilik yaptırmayı düşünüyorum.

Yağ belli zaten.Mobil1 3000 5/30 da karar kıldım.Yağ filtresi marka ne olmalı.Hava filtresinde marka ne olmalı aynı şekilde polen filtreside geçerli.

Netten baktığım zaman genelde markadan daha çok orjinal ürün yada ithal ürün yazıyor.İthal ama bununda bir markası var sonuçta yada sizlerin tavsiyesi nedir bu ürünlerin markaları hakkında.

Aslında amortisörleride değiştirmek istiyorum sachs kullanan oldukça var.Bazı sitelerde yine marka yok sadece ithal ürün diyor.

Ön balatalarda değişecek kullanıp memnun olduğunuz marka varmı.

Kafamda deli sorular :D 

Balatalar için kesinlikle motorcraft diyebilirim. Daha öncesinde ithal lucas marka kullanmıştık. Motorcraft takınca farkettik ki motorcraft takana kadar frenler tutmuyormuş  :biggrin:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...