İçeriğe Yönlendir

15.000 Km. Periyodik Bakım

Selçuk Ayoğlu

Recommended Posts

M.Fatih Yüce

Zonguldak oldukça büyük bir şehir. Özel ford servisi yada güzel bir bosch car serviste hepsini halledebilirsin. Parçalarıda görerek almak daha iyi bence...

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Zonguldak oldukça büyük bir şehir. Özel ford servisi yada güzel bir bosch car serviste hepsini halledebilirsin. Parçalarıda görerek almak daha iyi bence...

Ereğlideyim abi ben.Burda usta bulmak ciddi zor.Özel ford servisi var.Bir kere gittim focus varken ustalık olarak en zordan en kolaya gitmeye çalışıyorlar nedense.Yazsam uzun sürecek.:) Ayrıca burası pahalı bir şehir.Gidip parçacıdan alıyorlar parçaları ve burada daha pahalı.

Tanıdık niyetiyle gittim biryer var.Orada bile egzoz manifolt contası kaçırıyor diye kaç defa işlem yaptılar.Yahu diyorum bu conta değişmesi lazım bak parçada elimde.Yok ordan kaçırmıyor,yok şunu yapalım yok bunu yapılması lazım.2-3 defa aynı olay için gittim.Vidaları sıkıp tamam kaçırmaz artık diyor.10 gün sonra yine ötmeye başlıyor :) En son gittim yine kaçırma yapıyorken bu seferde bana diyorki araç bir gün kalsın bakalım.Egzoz manifolt contasını falan bir değiştireyim.Yani mutlaka iyi ustalar vardır ama cidden garip bir yer.İş yaptırmak zor burada.Birde mondeodan anlayan bulmak ayrı bir dert zaten.

Birde tamam burdanda alsam parçaları.En azından hangi marka takıldığını bilmek yada hangi marka takılsa daha iyi olur bilmek lazım.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

amortisörler orijinal veya sash, balatalar kale 7. ayda Kayseri'de taktırdım gayet memnunum. diğerleri konusunda Osman usta ne takıyorsa onu kullanıyorum. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Eline sağlık.Ancak araç modeline göre olsa çok mu karmaşık olurdu bu konular diye düşünmeden edemedim.

Motorlarda bakım aralıklarında yapılanlar sabit zaten abi. 15bin'de bir yağ ve havasal filtreler. 30bin'de bir yakıt filtresi, 90bin'de bir de kayışlar. Hepsi aynı ;)

Yorum bağlantısı
Sertaç İtgin

2012 ford fiesta  1,25 benzinli 2. yıl bakımı için 590 tl ödedim..fiyat biraz yüksek gibi ama bu indirimli hali :) fatura fiyatı 656 tl den düştü tabi bunun 116 tl si benim ekstra istediğim bir işlem için..o da olmasa 480 tl olucaktı..nasıl sizce fiyatlar..bakım eskişehir'de yapıldı

Yorum bağlantısı
Sertaç İtgin

stabdart bakım                                      119 tl

motor içi yağ kanalları temizliği              100 tl

ateşleme bujisi                                      24,76 tl

fren balata temizliyicisi (500m)              9,09 tl

filtre komple+yağ                                  27,24 tl 

mobil süper 3000x1 f.fe 5w.30(dökme) 135 tl

filtre                                                      73,68 tl

filtre * hava (eleman)                            62,92

tapa kreter yağı boşaltma                     5,07

toplamda = 591 tl ödedim                 bu yapılanlara göre sizce fiyat nasıl ?

Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Standart bakım? bu kısım gereksiz bir kalem bence ve bakımdan önce bir kaç servisten fiyat almanızı öneririm bende 80 tl farketti örneğin ;)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serkan Gülhan

aracımda ilk bakımı yaptıracağım. 15000 km ye yaklaşıyorum(bir senede dolmak üzere)

Ankara'da servisleri aradım. 

Otokoç mazot filitresini değişmesi gerekir diye konuşarak 650TL

Tan Oto mozot filitresi değişirse diyerek 500TL

Tur Oto mozot filitresi dahil olursa 335TL

Bir de Karabük Azim Oto mazot filitresi dahil 450-500 TL arası tutar dedi.(Araçın şase numarasında bakmadan net fiyat veremeyiz dediler)

Mazot filitresi değişimi 30000KM olmasına rağmen neden bu KM de değişim gerekecekmiş gibi konuşuluyor. Servis değişecek derse bende değiştirmezsem garantiden sıkıntı yaşarmıyım. ( Çünkü keyfi bir uygulama yapacaklar gibi)

Fikirleriniz nedir?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mazot filtresinin değişim periyodunu Ford'un 444'lü numarasına sormanızı tavsiye ederim. Bir çok marka 2 bakımda 1 değiştirtiyor artık.

aracımda ilk bakımı yaptıracağım. 15000 km ye yaklaşıyorum(bir senede dolmak üzere)

Ankara'da servisleri aradım. 

Otokoç mazot filitresini değişmesi gerekir diye konuşarak 650TL

Tan Oto mozot filitresi değişirse diyerek 500TL

Tur Oto mozot filitresi dahil olursa 335TL

Bir de Karabük Azim Oto mazot filitresi dahil 450-500 TL arası tutar dedi.(Araçın şase numarasında bakmadan net fiyat veremeyiz dediler)

Mazot filitresi değişimi 30000KM olmasına rağmen neden bu KM de değişim gerekecekmiş gibi konuşuluyor. Servis değişecek derse bende değiştirmezsem garantiden sıkıntı yaşarmıyım. ( Çünkü keyfi bir uygulama yapacaklar gibi)

Fikirleriniz nedir?

Tek bir konudan devam edelim lütfen.

Yorum bağlantısı
Serkan Gülhan

Mazot filtresinin değişim periyodunu Ford'un 444'lü numarasına sormanızı tavsiye ederim. Bir çok marka 2 bakımda 1 değiştirtiyor artık.

444 'lü numara servisin kontrolü sonrasında değişim istenebilmektedir dedi. Mazot filitresi içi açılıp kontrol edilebilen bir filitremi neye göre bunu isteyecekler

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

444 'lü numara servisin kontrolü sonrasında değişim istenebilmektedir dedi. Mazot filitresi içi açılıp kontrol edilebilen bir filitremi neye göre bunu isteyecekler

Kontrolü mümkün değil. Siz standart prosedürü sorun. Yani fabrika tarafından belirlenen bakım prosedüründe kaç km dayanır gözüküyor. 50bin km sonra temizse değişmeyin mi diyecekler :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Misafir

Istanbul Kelesler plazada 15 bin icin 600 lira istediler, bende yapin dedim kaziklandim sanirim :(

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

buji 80 liraydı benim bakımda. Fiyatların  aynı olması geekmez mi?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Serkan Gülhan

15000 km bakımı yaklaştı.  Servise fiyat bilgisini ve neler yapılacağını öğrenmek için uğradım. 

yağ 

yağ filtresi

hava filtresi

tapa contası

işçilik dahil 335 TL

Randevuyu aldım

Kafama takılan tek nokta 

Castrol marka yağ kullanılacak denildi. (varilden)

Ford castrol marka yağ mı kullanıyor yoksa yetkili servisten servise değişir mi?

Yorum bağlantısı
Soner İsrafiloğlu

Bugün 1.25 fiestamı 15 bin bakımına götürdüm. Yüzde 15 indirimle 475 tl ye maloldu

Yorum bağlantısı
İsrafil Kozan

Bugün 1.25 fiestamı 15 bin bakımına götürdüm. Yüzde 15 indirimle 475 tl ye maloldu

bende de 1.25 fiesta var '13 model. ilk bakımı sanırım neler değişti aracınızda ne kadar sürdü ayrıntılı anlatır mısınız? teşekkürelr

Yorum bağlantısı
Soner İsrafiloğlu

Gönderilen Resim

Yapılan işlemlerin faturası ve listesini yükledim

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Focus 3 benzinli bir yılı dolduğu için servise götürecem daha 1800 km kaç lira tutar sizce

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sadullah Aysu

arkadaşlar bende 2013 model 11.000 Kmdeki aracıma ilk bakım için 245 tl ye anlaşıp randevu aldım.Nasip olursa 17 mayısta yaptıracağım diğer arkadaşlarımın yorumlarını okuyunca iyi fiyat almışım diyorum.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
İnanç AKTI

2 gün önce 2013 Fiesta 1.6 Tit. x paket Powershift aracımı 15.000 km bakımı için servise götürdüm. Polen filtresi değişimi yapılmadı gerek duyulmadığından. 405 TL ücret ödedim. Birkaç sıkıntım daha vardı onlarıda gösterdim. Fren pedalı cik cik ses çıkarıyordu ve arka camlar tek dokunuşla kapanmıyordu.Direksiyon derisi çok çabuk yıprandı hemen parlamaya başladı. Direksiyon için yapılacak birşey yok dediler hemen. %99 red gelir dediler. Ona ok. dedim peki. Arabamı teslim almaya gittim. Camlar ve fren pedalını hallettik dediler. Yola çıktım fren pedalındaki ses hala var. Arka camlar tek dokunuşla kapanmıyor hala. Becerememişler. Yahu böyle servis mi olur Allah aşkına. Bu markaya böyle servisler yakışmıyor. Hiç memnun kalmadım. Sadece bakımı yapıp gönderdiler. Hiçbir sorunumu çözemediler. Ford servisleri yüzünden markadan soğudum resmen.

Yorum bağlantısı
Bülent Serdar

2 gün önce 2013 Fiesta 1.6 Tit. x paket Powershift aracımı 15.000 km bakımı için servise götürdüm. Polen filtresi değişimi yapılmadı gerek duyulmadığından. 405 TL ücret ödedim. Birkaç sıkıntım daha vardı onlarıda gösterdim. Fren pedalı cik cik ses çıkarıyordu ve arka camlar tek dokunuşla kapanmıyordu.Direksiyon derisi çok çabuk yıprandı hemen parlamaya başladı. Direksiyon için yapılacak birşey yok dediler hemen. %99 red gelir dediler. Ona ok. dedim peki. Arabamı teslim almaya gittim. Camlar ve fren pedalını hallettik dediler. Yola çıktım fren pedalındaki ses hala var. Arka camlar tek dokunuşla kapanmıyor hala. Becerememişler. Yahu böyle servis mi olur Allah aşkına. Bu markaya böyle servisler yakışmıyor. Hiç memnun kalmadım. Sadece bakımı yapıp gönderdiler. Hiçbir sorunumu çözemediler. Ford servisleri yüzünden markadan soğudum resmen.

Aynı model araç için, Cumartesi gününe Ankara Otokoç'tan randevu aldım. Sizin gittiğiniz servis hangisi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

müşteriye yazık, 444FORD hattını arayın taze taze, bakın nasıl kırmızı halı seriyor servis size özel randevu yazıp

Yorum bağlantısı
İnanç AKTI

Aynı model araç için, Cumartesi gününe Ankara Otokoç'tan randevu aldım. Sizin gittiğiniz servis hangisi?

Otokoç fiyatı abarttığı için Tan Oto' ya gittim. Aracıda Otokoç' dan aldığım için önceliğim Otokoç' du ama 115 TL daha yüksek fiyat verdiler.

müşteriye yazık, 444FORD hattını arayın taze taze, bakın nasıl kırmızı halı seriyor servis size özel randevu yazıp

Müşteri arayıp şikayet ettikten sonra kırmızı halı serseler neye yarar ki abi. Herkesin zamanı değerli. Çalışan bir insanım, izin günümü bunların yaptığı hatalara ayrırsam işim var demektir. Öneri için teşekkür ederim abi, arayıp sorunumu ileteceğim kendilerine.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...