İçeriğe Yönlendir

15.000 Km. Periyodik Bakım

Selçuk Ayoğlu

Recommended Posts

Serhat ipeksoy

cumartesi günü antalya otokoçta bakıma soktum mobil yağa 180 tl yazmışlar yağın piyasadaki fiyatı belli yazdıkları fiyatı görünce malesef hayır duası etmeden duramıyor insan 2016 yılında fiyatlar ne olacak acaba

iki ay sonra 2. yaş bakımına girecek benimki de bakalım ne çıkar.

yağın bir senede 10 lira artması hiçte yüksek değil ama piyasaya göre her türlü pahalı tabi.

ayrıca dizel-benzin motor yağı farkeder mi bilmem ama benimki otomatik benzinli, sizinki manuel dizel.

Yorum bağlantısı
Özgen Acar

Dün aracımla 15000 km yi devirdik,periyodik bakım 335 TL tuttu ,garantiden arka camları değiştiler,kışlık bakım paketi hediye ettiler...(Samsun)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Abdurrahman Yazdıçutan

DEĞERLİ FORUMDAŞLARIM SİZE BİRKAÇ SORUM OLACAK . ARACIM 15000 KM YE GELDİ VE BAKIM ZAMANI . SERVİSLERİ ARADIĞIM ZAMAN ADAMLAR AĞZINI 450 TL GİBİ BİR FİYATTAN AÇIYORLAR. ÖNCELİKLE ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM BU İLK BAKIMDA NELER YAPILIR? BİLDİĞİM KADARI İLE MOTOR YAĞI , YAĞ FİLTRESİ , HAVA FİLTRESİ GİBİ ŞEYLERİN DEĞİTİĞİ. BUNLAR DIŞINDA YAPILAN BİRŞEY VARMIDIR? YOK İSE 450 TL GİBİ BİR FİYAT UÇUK DEĞİLMİDİR? KENDİMİZ YAPMAYA KALKSAK NE GİBİ SORUNLARLA KARŞILAŞIRIZ VE ORTALAMA TAHİMİNİ MALİYETİ NE OLUR? ŞİMDİDEN ŞÜKRANLARIMI SUNAR İYİ FORUMLAR DİLERİM.

Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu

periyodik bakımda yağ bakımı ve filtre bakımları yapılıyor.Verilen fiyat aralığı doğrudur.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Yazdıçutan

Salim Bey verdikleri fiyatın doğruluğundan ziyade o yaptıkları işlemleri biz yapsak o kadar maliyetli olur mu ? Yani gereken değerlerde motor yağı , yağ filtresi vs. direk alıp değiştirsek ortalama maliyetin ne olduğunu merak ediyorum .

Yorum bağlantısı
Serkan Erden
(düzenlendi)

benimde aracım yeni, yetkili serviste 15000 bakımını sordum. 430 tl söylendi. şahsen ben araca lpg taktıracağım için en fazla işçilik dahil 200 tl tutacak bir bakıma o kadar para vermem. gaz takınca zaten garanti bitiyor. eğer yetkili sevis dışında yaptırısanız garanti kapsamından çıkar. aracıma güveniyorum,Allahın izini ile bişey olmaz diyosanız sanayide yaptıırın, eğer endişe varsa göz göre göre 250 tl fazla vermeyi kabullenmelisiniz. zaten değişen sadece yağ,yağ fitresi ve hava filtresi. 

tarihinde Serkan Erden tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Salim İmamoğlu

fiyat farkını yaratan motor yağının litresidir.birde bakım işçiliği.Bu işlemleri siz yaparsanız garanti zedelenecek zaten.Hasbel kader motor arızası oldu.Milyarlar ödenecek revizyon için.

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Garantili aracın periyodik bakımlarını yetkili serviste yaptırmak her koşulda iyidir. Fiyat normaldir

Yorum bağlantısı

Salim Bey verdikleri fiyatın doğruluğundan ziyade o yaptıkları işlemleri biz yapsak o kadar maliyetli olur mu ? Yani gereken değerlerde motor yağı , yağ filtresi vs. direk alıp değiştirsek ortalama maliyetin ne olduğunu merak ediyorum .

Abdurrahman Bey;

Konunuz uygun bölüm ile birleştirilmiştir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Abdullah Aladı

Garanti süresince servise gidin derim fiyat normal servisler için dışarıda yarı fiyatına hallolur. Tercih sizin.

Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Fiyat servis için normal garanti kapsamında kaçarı yok zengin değilseniz servis yolu görünür.ve genelde periyodik bakımlarda ortalama 150 TL il 300 TL arasında sadece motor yağı fiyatı çıkar işçilikler 80 TL ile 250 TL arasındadır. ki bence normal.ben daha 300 Km de 3. pistondan sekman nedeneyle motor yiyen araç gördüm dün 2015 titanyum focus şuanda serviste biraz kavga döğüş yeni mor bekleniyor yurt dışında düşünün garantinin değerini nadiren yaşanan bir olay ama ya sizin başınıza gelirse benim aracın gatantisinin bitmesine 5 ay var start stop aküsü cırtladı garantiden değişti ki bu aküler değişik cins ve baya pahalı ;) ha daha sonrasında özel servis önemli biz izmirliler talih kuşu olanlardanız bizim Sabri babamız var .  :nazar:

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serdar Samancıoğlu
(düzenlendi)

bildiğim kadarıyla motor yağını servisler varilden koyuyor ve varil fiyatı litre bazında çok daha ucuza mal olması lazım normal yağdan. halbuki dışarıda yağın 4 litresini 60 70 liraya bulabiliyorken servislerde varilden koydukları yağa en az 2 kat fiyat çıkarıyorlar. şahsen 15 bin km bakımını dışarıda özel kurumsal bir serviste yaptırdım. ford servisleri 450 tl gibi fiyat verirken, benim herşey dahil toplam maliyetim 200 tl oldu. (bu dediğim tam 1 sene önce bu arada)

tarihinde Serdar Samancıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Yığılı

Aracım trafiğe çıkalı 1 yıl dolmak üzere, 1 yıl dolduktan 1-2 ay sonra servise götürsem, garantinini bozulması gibi bir durum söz konusu mudur?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aracım trafiğe çıkalı 1 yıl dolmak üzere, 1 yıl dolduktan 1-2 ay sonra servise götürsem, garantinini bozulması gibi bir durum söz konusu mudur?

Mümkündür. Bakım periyodu için 12ay diyorlar sonuçta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Evet garanti dışı kalabilir, servislerin km ve süre bazında tolere ettikleri belli bir süre var misal 15.000 bakımı için 300-400 km kadar aynı şey süre içinde geçerlidir yani 1 seneyi fazla aşmayın belki 1 hafta 10 gün tolere ederler.

Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

2013 model 2014 ocak çıkışlı benzinli powershift şanzımanlı fiesta. 12739 km.de yıldan dolayı 2. yaş bakımına girdi. yağ, yağ filtresi, hava filtresi, değişti. standart bakım yapıldı. life card indirimi ile 357 lira tuttu. bilginize.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
ali sendur
(düzenlendi)

2014- 1.6 TDCI Ford Focus 15.000km bakımı(Otokoc):363 TL

SIVI KATI ATIK BERTARAF BEDELI

1. YIL/15.000 KM PERİYODİK BAKIMI

TAPA - YAG BOSALTMA

MOTOR IÇ TEMIZLEME 300 ML. BERNER

MOBİL SUPER 3000 X1 F-FE 5W-30 (DÖKME

CAM SUYU 4 MEVSİM 250ML.

ELEMAN KOMPLE - HAVA FILTRESI

FILTRE KOMPLE - YAG

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhat ipeksoy

atık bertaraf ve motor iç temizleme dahil, dizel bir araç için çok iyi fiyat vermişsiniz. otokoçtaki servis danışmanı, forumdan volkan doğrular beyle tanıştınız mı?

bu arada lütfen mesajları büyük harflerle yazmayın.

Yorum bağlantısı
ali sendur

SIVI KATI ATIK BERTARAF BEDELI

1. YIL/15.000 KM PERİYODİK BAKIMI

TAPA - YAG BOSALTMA

MOTOR IÇ TEMIZLEME 300 ML. BERNER

MOBİL SUPER 3000 X1 F-FE 5W-30 (DÖKME

CAM SUYU 4 MEVSİM 250ML.

ELEMAN KOMPLE - HAVA FILTRESI

FILTRE KOMPLE - YAG

atık bertaraf ve motor iç temizleme dahil, dizel bir araç için çok iyi fiyat vermişsiniz. otokoçtaki servis danışmanı, forumdan volkan doğrular beyle tanıştınız mı?

bu arada lütfen mesajları büyük harflerle yazmayın.

Düzeltme: 393 TL olacak.

Bu arada atık bertaraf bedeli 5 TL nin altında.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yığılı

Merhaba,

Gürbaşlar, 2014 Fiesta , 2015 trafiğe çıkışlı 11650 km'de polen filtresi dışında standart değişimler yapıldı: Aşağıda verdiğim rakamlara %18 kdv dahil değildir!

-Std bakım 68,60 tl

-Cam temizleme sabunu 7 tl (bu çok can sıkıcı da işte idare ediyorsunuz)

-Hava filtresi 67,37 tl

-Fren balata temizleyici sprey 12 tl

Filtre komple - Yağ: 26,54 tl

Tapa-Karter yağı boşaltma 5,58 tl

Castrol magnatec prof motor yağı A5 5W-30 - 176,40 tl

Life card indirimiyle birlikte 425 TL gibi bir rakama geldi, ford otosan geçmişim sayesinde bir tık daha indirim yaptılar sağolsunlar.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mustafa Tekin-2

15 Mondeo 1.6 TDCi 15000 km için bakım bedeli aşağıdaki gibi.

1.Y/15000 km KM Bakımı - 1.2 saat 138 TL (Ford'un kendi sayfasında 0.8 saat görünüyor)

Hava Filtresi - 53.75 TL

Sarf Malzemesi (Ticari) - 9 TL (araç ticari olmuş bizim haberimiz yok  :))

Sıvı katı atık bertaraf bedeli - 4 TL

Polen Filtresi - 71.75 TL

Fren Balata Temizleyici Sprey 500 ml - 12 TL

Conta Boşaltma Tapası - 4,85 TL

Tapa yağ boşaltma - 4.63 TL

Cam temizleme sıvısı - 8 TL. (Zaten sonuna kadar dolu olduğunu söyledim. Yine yazıldı)

Yağ Filtresi - 42.22 TL

5w30 Yağ - 46TL * 3.8lt = 174.80 TL

KDV hariç fiyatlar.

KDV Dahil 617,14 TL

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Oğuz Varhan

Arkadaşlar 1.0 EB fiesta için 15.000 km servis masrafı ne kadardır acaba teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Oğuz Varhan

Arkadaşlar 1.0 EB fiesta için 15.000 km servis masrafı ne kadardır acaba teşekkürler

Kimse yazmamış kimse de 1.0 EB Fiesta yok mu ki ya :D
Yorum bağlantısı
Okan Tansel
(düzenlendi)

Kimse yazmamış kimse de 1.0 EB Fiesta yok mu ki ya :D

Eb çok yok lakin 1.25 benzinliyle 3 aşa 5 yukarı aynıdır.350 ile 500 TL arası

tarihinde Okan Tansel tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...