İçeriğe Yönlendir

Trend Focus'a Hız Sabitleyici (Cruise Control)

Özgür İncigülcan

Recommended Posts

Süha Demirtaş

Bro cc için direksiyon hazırlık istiyor.. Cc'nin bağlı bulunduğu tesisata Fiş yapılması gerekiyor.

Orjinalini piyasada bulamadık. Ancak çıkmacılarda bulabilirsin.. Biz el yapımı, sonradan hazırladık. Soner'in CC'yi kodlayamayınca ondaki fiş'i ben aldım :)

Kanka ben anlamam tesisattan tam yapsın göndersin aracını ;) yazılım beyin bizim işimiz ;)

Yorum bağlantısı

bro her şey tamam dedi bana Soner eksik var ise karışmam :D

abi 10 cm bildigimiz kablo sıkıntı yok hilmi ustanın yapamaması o iş yoksa düz kabloylada olur yani ben baktım sıkıntı yok sen çözersin abi büyüksün koosskocaa bixenonlar yapmış adamsın  :D  :D  :D

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

abi 10 cm bildigimiz kablo sıkıntı yok hilmi ustanın yapamaması o iş yoksa düz kabloylada olur yani ben baktım sıkıntı yok sen çözersin abi büyüksün koosskocaa bixenonlar yapmış adamsın  :D  :D  :D

Ooo gaza geldim ne yapsam eski makinalarımı ardiyeden çıkarsam mı :)

Yorum bağlantısı

Ooo gaza geldim ne yapsam eski makinalarımı ardiyeden çıkarsam mı :)

ardiyede durması zaten hata abi  :D  :D  :D

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hasan Armagan

Seninkinde tesisat yok baslamadan birak

Merhabalar... direksiyonda bulunan 6 adet kablonun yeri ve renkleri farklı olduğu için mi tesisat yok bırak dediniz. yoksa modülde 2. pin boş olduğu için mi? benim direksiyonda da 6 adet kablo var ve Çağlar Beyin yüklediği fotoğrafın aynısı. henüz modülü sökmeye başlamadım. Teşekkürler.... 

Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Merhabalar... direksiyonda bulunan 6 adet kablonun yeri ve renkleri farklı olduğu için mi tesisat yok bırak dediniz. yoksa modülde 2. pin boş olduğu için mi? benim direksiyonda da 6 adet kablo var ve Çağlar Beyin yüklediği fotoğrafın aynısı. henüz modülü sökmeye başlamadım. Teşekkürler.... 

Gem modülü de söktüm ikinci pin boş. hayal çöpe gitti. ancak anlamadığım; neden direksiyonda  herkesin gösterdiğinden farklı renkte 6 adet kablo var. hani 4 adet kablo var ise olmuyordu da 6 adet olunca oluyordu. belki c max larda hız sabitleyicinin kablosu farklı renklidir ve gem modulde farklı yere giriyordur. neyse sanırım benim arabada yok bunu kabullenmem gerekecek. :)

Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Gem modülü de söktüm ikinci pin boş. hayal çöpe gitti. ancak anlamadığım; neden direksiyonda herkesin gösterdiğinden farklı renkte 6 adet kablo var. hani 4 adet kablo var ise olmuyordu da 6 adet olunca oluyordu. belki c max larda hız sabitleyicinin kablosu farklı renklidir ve gem modulde farklı yere giriyordur. neyse sanırım benim arabada yok bunu kabullenmem gerekecek. :)

Sanırım benim şansım var gibi fotoda işaretlediğim yerde beyaz bir kablo var. Şimdi bu durumda sadece direksiyon alıp bilgisayar bağlanıp menüden CC aktif hale getirmek yetiyor mu? Eger öyleyse c-max sanırım 3 tırnak cc'li direksiyon aranıyor...:lol:

post-52005-13746838924327_thumb.jpg

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Armagan

Sizin adınıza sevindim sanırım sizin araçta olur. Sonuçtan bilgi verirseniz seviniriz. Bir şey soracağım. Direksiyon altındaki soketten çıkan kablolardan en ortadakinin rengi beyaz mı? 

Yorum bağlantısı

Sanırım benim şansım var gibi fotoda işaretlediğim yerde beyaz bir kablo var. Şimdi bu durumda sadece direksiyon alıp bilgisayar bağlanıp menüden CC aktif hale getirmek yetiyor mu? Eger öyleyse c-max sanırım 3 tırnak cc'li direksiyon aranıyor...:lol:

Kaç aydır nerdeydin abi? Ahmet Buğrak abinin direksiyonu daha geçen hafta verdik. Tertemiz direksiyon bağıra bağıra gitti :( 

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Sizin adınıza sevindim sanırım sizin araçta olur. Sonuçtan bilgi verirseniz seviniriz. Bir şey soracağım. Direksiyon altındaki soketten çıkan kablolardan en ortadakinin rengi beyaz mı? 

Fotoğraf makinemin bataryası arızalı olduğu için resim falan çekmedim o yüzden hatırlamıyorum, ama bataryayı bugün değiştireceğim, akşam fotoları eklerim birlikte analiz ederiz...

Kaç aydır nerdeydin abi? Ahmet Buğrak abinin direksiyonu daha geçen hafta verdik. Tertemiz direksiyon bağıra bağıra gitti :(

Valla sorma şu gösterge işi beni baya bi oyaladı nitekim olmadı vs. :(:vurduvara: :vurduvara: :vurduvara:

Bir bu işe bir ara merak sarmıştım hatta bu konuda bir soru sormuştum ama cevap alamadım ben de unutmuşum, dün birkaç kez konu güncellenince tekrar bi el atayım dedim, dün söktüm işte, direksiyonda 6 kablo, arkadaşlarda boş olan pini bende dolu olduğunu görünce çocuksu  :exc1:  bir heyecanla yazdım o mesajı... Bir de tabi bu işi yapabilecek birileri var mı onu araştırmak lazım burada, bilgisayarla aracıma bakan ve arıza tespit eden bir usta var ondaki cihaz bahsedilen özelliği aktif eder mi etmez mi? buradaki yetkili servis yardımcı olur mu? onları da bir yoklamam lazım yoksa gözü karartıp bu işi yapan en yakın şehirdeki ustaya gideceğim forum aracılığıyla...

Yorum bağlantısı

Fotoğraf makinemin bataryası arızalı olduğu için resim falan çekmedim o yüzden hatırlamıyorum, ama bataryayı bugün değiştireceğim, akşam fotoları eklerim birlikte analiz ederiz...

Valla sorma şu gösterge işi beni baya bi oyaladı nitekim olmadı vs. :(:vurduvara: :vurduvara: :vurduvara:

Bir bu işe bir ara merak sarmıştım hatta bu konuda bir soru sormuştum ama cevap alamadım ben de unutmuşum, dün birkaç kez konu güncellenince tekrar bi el atayım dedim, dün söktüm işte, direksiyonda 6 kablo, arkadaşlarda boş olan pini bende dolu olduğunu görünce çocuksu  :exc1:  bir heyecanla yazdım o mesajı... Bir de tabi bu işi yapabilecek birileri var mı onu araştırmak lazım burada, bilgisayarla aracıma bakan ve arıza tespit eden bir usta var ondaki cihaz bahsedilen özelliği aktif eder mi etmez mi? buradaki yetkili servis yardımcı olur mu? onları da bir yoklamam lazım yoksa gözü karartıp bu işi yapan en yakın şehirdeki ustaya gideceğim forum aracılığıyla...

Yapan birileri mutlaka vardır. Yetkili servis yapıyor ama öncesinde sormanda fayda var.  Yoksa Sabri ustamın yanına gidiver ya, hem denemiş olursun. :)

Arıza tespiti yapan cihaz bunu yapamıyor diye biliyorum.

Bende 4 tırnaklısını arıyorum, benim de niyetim var bakalım ;) Ama o direksiyonu kaçırmayacaktın :( 

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Yapan birileri mutlaka vardır. Yetkili servis yapıyor ama öncesinde sormanda fayda var.  Yoksa Sabri ustamın yanına gidiver ya, hem denemiş olursun. :)

Bende 4 tırnaklısını arıyorum, benim de niyetim var bakalım ;) Ama o direksiyonu kaçırmayacaktın :(

Deme ya valla şu dimmerli far anahtarı fiyaskosundan sonra ilaç gibi gelirdi... :( :( :(

Kaça gitti bilgin var mı? :blush:

Yorum bağlantısı

Deme ya valla şu dimmerli far anahtarı fiyaskosundan sonra ilaç gibi gelirdi... :( :( :(

Kaça gitti bilgin var mı? :blush:

Ya 200 yada 250 olmalı ;) 

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Bulursun ama gene yani inş. :p

Hakikaten ben Sabri Usta'yı unuttum İzmir'deydi değil mi o? :good1:

Geçen bacanak günü birlik İzmir'e gezmeye gidelim falan dediydi, Eğer direksiyonu bir dahaki haftaya kadar bulursam doooru İzmir'e Ustaeller'e :koskos: ordan Kemeraltı vs... :kutlama:

Yorum bağlantısı

Hakikaten ben Sabri Usta'yı unuttum İzmir'deydi değil mi o? :good1:

Geçen bacanak günü birlik İzmir'e gezmeye gidelim falan dediydi, Eğer direksiyonu bir dahaki haftaya kadar bulursam doooru İzmir'e Ustaeller'e :koskos: ordan Kemeraltı vs... :kutlama:

Her yerde söyleme böyle bak, Taşlarlar seni :D:p

Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Her yerde söyleme böyle bak, Taşlarlar seni :D:p

Bunu taşlasınlar:

:seytan:

di mi? :D

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Tolgahan;

Bizim c-maxlara focus 2 direksiyonu uyuyor mu? tırnak farkı vs. nedir tam olarak?

Daha doğrusu bizim 2006 c-maxla 2006 focus farklı mı mesela?

Yorum bağlantısı

Tolgahan;

Bizim c-maxlara focus 2 direksiyonu uyuyor mu? tırnak farkı vs. nedir tam olarak?

Daha doğrusu bizim 2006 c-maxla 2006 focus farklı mı mesela?

Evet bildiğim kadarıyla farklı. Focus 3 tırnak, C-max Kuga 4 tırnak olarak biliyorum. 

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Evet bildiğim kadarıyla farklı. Focus 3 tırnak, C-max Kuga 4 tırnak olarak biliyorum. 

Kime soralım net bilgi için? :unsure2:

Yorum bağlantısı

Kime soralım net bilgi için? :unsure2:

Ustaya :D 

Aracını ustaya götür, söktür Airbag'i kendi gözünle bak. Yoksa Buğrak abi gibi pişman olursun ;) Baksana adam öyle bir soğudu ki arabadan gitti Leon aldı :seytan: 

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Ustaya :D

Aracını ustaya götür, söktür Airbag'i kendi gözünle bak. Yoksa Buğrak abi gibi pişman olursun ;) Baksana adam öyle bir soğudu ki arabadan gitti Leon aldı :seytan:

Buğrak abi'ye bakmama gerek yok aynaya baksam yeter(c-max'a mondeo far anahtarı satın aldım) :D :D :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Buğrak abi'ye bakmama gerek yok aynaya baksam yeter(c-max'a mondeo far anahtarı satın aldım) :D :D :D

O konuyu ayrıca takip ediyorum :seytan: 

Şaka bi tarafa, %98 4 tırnak direksiyonun. Zaten çıkmacı bilir ama sen gene de işini sağlama al ;)

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

O konuyu ayrıca takip ediyorum :seytan:

Şaka bi tarafa, %98 4 tırnak direksiyonun. Zaten çıkmacı bilir ama sen gene de işini sağlama al ;)

Bi tane buldum:

ads%C4%B1z.jpg

Tabi ilanda yeni c-max direksiyonu var, mesajla sordum... 350 TL dedi...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...