İçeriğe Yönlendir

Trend Focus'a Hız Sabitleyici (Cruise Control)

Özgür İncigülcan

Recommended Posts

Önder Kuru

Ben dedim o direksiyon bana yâr olacak diye :p

Sabri abiyi arayıp bi sor derim ;) Buna yakın birşey onun da başından geçmişti :)

Sabri ustayla görüştüm. Direksiyon içinden gelen kablolarda eksiklik olmuş onun aracında kablo çekmişler olmuş. İyi bir elektrikçi lazım dedi. Benim de bir arkadaş var burada. Onunla bakıp gerekirse Gürkan ustala telefondan irtibata geçeceğiz, daha da olmadı İzmir Ustaeller yolları taştan... Yani Sana yar etmeyeceğim o direksiyonu!!! :beee:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cengiz özdemir

Arkadaşlar bu hız sabitleme aktiflestirmeyi  istanbulda hangi servis yapıyor bilgisi olan varmı

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Fatih Ünal

göksel bey 2006 TDCİ trend- x focusumun direksiyonu kötü durumdaydı deri cc lü deri direksiyon aldım değiştirdik cc olursa bonus olur diye Antalya da araştırmalara göre bir özel servise gittik sağ olsun ilgilendi uğraştı gemden aktif etti fakat çalışmadı ustaya göre, trendlerde cc ışığı olmadığından gösterge sinyal kolu ve dış hava sıcaklık sensörü değiştirilerek gem e  tanıtılıp sonra aktif edilmesi lazım diyor. fakat formdaki bazı arkadaşlarda gösterge değişimine ihtiyaç olmamasına rağmen  2006 kasa trendlerde çalışıyor enterasan bir şekilde aynı kasa aynı paket ve aynı model aracın birinde çalışırken diğerinde çalışmıyor.bendeki araçtaki beyin kodu 4M5T-14A073-CH sice bu değişikleri yapmalı mıyım. bilgilendirmeniz için şimdiden teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Fatih Ünal

antalyadan onur dye bir arkadaş var o çok ugraştı gemdeki pinler boş oldugu için tesisat çekti yine olmadı gem modulunu değişti yine olmadı o yüzden zaman kaybı yaşarsın 

aynen 

mondeo far anahtarı derken mk3 mü olmadıysa ben talip olabirim anahtara

Çetin bey Antalya da onur dediğiniz arkadaşın arabası nedir bende 2006 trend tdci var bir haftadır bende uğraşıyorum aktif edemedik ne işle meşgul kendisiyle görüşme şansım var mı .kolay gelsin

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Gösterge ile hiçbir alakası yoktur. Tamamen ECU uyuşmazlığı ile alakalı.

Sorunsuz olarak 3m51 kodlu ECU'larda çalışıyor.. Sizin ECU'da maalesef bizde aktifleştiremedik..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tamer Terzi

Forumda focus trend lere, cruise control lu direksiyon monte edilerek kullanılma imkanı olduğunu okuduğumdan beri uzun süredir, (yaklaşık 3-4 yıldır) bu direksiyondan edinme arzusundaydım. 2 yıl önce bir kaç gün, ankarada hurdacılar sitesinde yoğun bir araştırmada gönlümce temiz ve uygun fiyatta bulamadığımdan edinme ümidim azalmış ama bir gün bulacağımın hayaliyle yaşarken o dönemdeki 2008 focus tren aracım şehir içi bir kaza neticesinde ağır hasar alınca aracı satmıştım.

Yeni araç arayışımda da yine focus olması ümidiyle araştırıken, bu sene Temmuz ayında gönlümce 2011 tdci tren buldum ve aldım. Tabi aracı alınca yine hız sabitleyici direksiyon hayalim tekrardan canlandı.

Bu gün dışarıda vakit harcamam gerektiğinden, hız sabitleyici li direksiyon araştırmak için az bir ümitle hurdacılar sitesine gittim, ilk olarak formumuzun anlaşmalı (tavsiye edilen) iş yerlerinden olduğunu okuduğum ELVAN ford yedek parça, çıkmacısına uğrayayım dedim, ve buraya hız sabitleyicili direksiyon sorduğumda ellerinde olduğunu söylediler ve göterdiklerinde temiz ve düzgün olduğunu görünce fordclobtr forumdan tavsiye ile geldiğimi söyleyerek fiyat istedim. Burada tanıştığım Ahmet bey ile biraz sohbet sonrasında anlaştık. Ahmet beye anlaştığımız fiyattan ödeme yaparken, forum sebebi ilede sembolikte olsa bir indirim daha yapması güzel bir jest oldu.

Çocuklar gibi mutlu olarak, hız sabitleyicili direksiyonu kaptığım gibi tuncay ustaya koştum, sağ olsun Tuncay usta da kısa sürede diresiyonu monte ederek cruise controlü aktif hale getirdi.

Şimdi benim mutluluğum temelini oluşturan benim için güzel olan bu hadise için;

1, hız sabitleyicili direksiyon monte edilebileceğini ilk bu sitenden öğrendiğim için gerek bu konuda, gerekse başka konularda paylaşımda bulunan tüm forum dostlarına ve forumu bu düzeyde olasını temin eden forum yöneticilerine,

2, hiç ümidim yok iken, gönlümce temiz bir direksiyon sağlayan, samimi tavırlarına ilave olarak birde sembolikte olsa bir indirim yaparak güzel bir jest yapan ELVAN ford tan Ahmet beye,

3. Son olarakta, her zamanki samimi tavırları ile karşılayan ve direksiyonu monte ederer aktif hale getirilmesini sağlayan Tuncay ustaya,

ayrı ayrı teşekkür ederim,

Sizler benim mutluluğuma vesile oldunuz ya, Allah ta size gönlünüzden geçen güzel şeyleri nasip etin.

• Beğen 19
Yorum bağlantısı
Tamer Terzi
(düzenlendi)

İlk fırsatta resim de eklemeye çalışacağım,

tarihinde Tamer Terzi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Güle güle kullanın, Rabbim olmayanlara (bana) da nasip etsin. ;)  toplam maliyeti paylaşırsanız mahsuru yoksa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Karaçolak

Güle güle kullanın,Kazasız belasız sürüşler inşallah....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.. Her ne kadar bu aracımda olmasa da hız sabitleyici candır..  :)

Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

Hayırlı olsun güle güle kullanın size toplam maliyeti ne oldu parça ve işçilik.

Forumda düşünen arkadaşlarımız için yardımcı olacaktır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Hayırlı olsun,güle güle kullanın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Terzi
(düzenlendi)

hayırlı olsun.gözünüz aydın

Hayırlı olsun,allah kaza bela göstermesin inşallah..

Güle güle kullanın,Kazasız belasız sürüşler inşallah....

Hayırlı olsun, güle güle kullanın...

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.. Her ne kadar bu aracımda olmasa da hız sabitleyici candır.. :)

Güzel olmuştur ben inanıyorum :) güle güle kullanın..

Hayırlı olsun,güle güle kullanın.

Tüm güzel temennileriniz için teşekkür ederim.

Bir mahsuru yoksa, ne kadara aldınız direksiyonu öğrenebilir miyim?

Mesajda belirtiğim üzere direksiyonu ELVAN yedek parça, çıkmacıdan aldım, fiyat ta 300 tl ye anlaştık, bu anlaşma sonrasıda cüzide olsa ayrıca küçük bir indirim yapıldı, Ancak hurdacılarda fiyat biraz da parçanın durumuna göre belirleniyor, benim aldığın bana göre yeterliydi, daha iyisi (bulunursa tabi ki ) daha iyi fiyat, biraz daha kötüsü de durmuna göre fiyat belirleniyor,

İşçilik maaliyetini hiç konu etmeye değmez, ankaralı dostların çoğu tuncay ustayı (öner oto ) bilir, tuncay usta oldukça cüzi bir bedel karşlığı monte etti sağolsun. Ancak benim araçta tesisat mevcutmuş, tesisat olmasa ve çekilmesi gerekse sanırım fiyat biaz daha değişir di sanırım.

Arzu eden tüm dostların bulması temennisi ile..

tarihinde Tamer Terzi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tamer Terzi

Resim...

Resim için ilk fırsatta demiştim, ancak araçsız olarak şehir dışına çıkıyorum, 3, 4 günden önce dönemeyeceğim üzgünüm :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Tüm güzel temennileriniz için teşekkür ederim.

Mesajda belirtiğim üzere direksiyonu ELVAN yedek parça, çıkmacıdan aldım, fiyat ta 300 tl ye anlaştık, bu anlaşma sonrasıda cüzide olsa ayrıca küçük bir indirim yapıldı, Ancak hurdacılarda fiyat biraz da parçanın durumuna göre belirleniyor, benim aldığın bana göre yeterliydi, daha iyisi (bulunursa tabi ki ) daha iyi fiyat, biraz daha kötüsü de durmuna göre fiyat belirleniyor,

İşçilik maaliyetini hiç konu etmeye değmez, ankaralı dostların çoğu tuncay ustayı (öner oto ) bilir, tuncay usta oldukça cüzi bir bedel karşlığı monte etti sağolsun. Ancak benim araçta tesisat mevcutmuş, tesisat olmasa ve çekilmesi gerekse sanırım fiyat biaz daha değişir di sanırım.

Arzu eden tüm dostların bulması temennisi ile..

Tuncay ustanın yeri tam olarak nerde?

Yorum bağlantısı
Tamer Terzi

Tuncay ustanın yeri tam olarak nerde?

Öner otomotiv

Yıldırımlar sanayi, sitesi 1746/1 sokak, no 15 şaşmaz ankara

Navigasyon ile rahat bulunuyor

Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

Öner otomotiv

Yıldırımlar sanayi, sitesi 1746/1 sokak, no 15 şaşmaz ankara

Navigasyon ile rahat bulunuyor

Sizin şansınıza tesisat varmış eğer olmasaydı nasıl olacaktı zor birşeymi yani direksiyonu aldık diyelim sonrasını halledebilirmiyiz?

Yorum bağlantısı
Tamer Terzi

Sizin şansınıza tesisat varmış eğer olmasaydı nasıl olacaktı zor birşeymi yani direksiyonu aldık diyelim sonrasını halledebilirmiyiz?

Yanlış bir şey söylemek istemem ama, tuncay usta bunun tesisat çekerek mümkün olduğunu ama biraz uğraştıracağını söyledi, ancak benim cevabımdan ziyade işi yapan ustaların vereceği cevabı esas alamanız daha doğru olur,

Yorum bağlantısı
Gürkan Çakıroğlu

Benim bildiğim tüm araçlarda tesisat var.

2009 yılında 2008 C-max için CC direksiyon almak istedim. 1250 tl + kdv fiyatı pahalı geldi.

Nihat ustanın (Herford) fikri ile Transit CC direksiyon bu arabaya uyar diyerek 350 tl fiyata sıfır Transit direksiyonu alıp taktık ve

sorunsuz çalıştı. :)

Düşünen arkadaşlar güncel Transit CC li direksiyon fiyatını sorsun derim :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...