İçeriğe Yönlendir

Trend Focus'a Hız Sabitleyici (Cruise Control)

Özgür İncigülcan

Recommended Posts

Önder Kuru
(düzenlendi)

4 Tırnak ;)

Çetin bey, 3 deyince tekrar sorma ihtiyacı duydum, neyse söker bakarım olmadı... Ama sen eminsin galiba Tolgahan? :B)

Resmini verdiğim direksiyonun sahibinden bilgi aldım 2008 model c-max'tan çıkmış... Heralde 2006-2008 farketmiyordur... :unsure2:

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Çetin bey, 3 deyince tekrar sorma ihtiyacı duydum, neyse söker bakarım olmadı... Ama sen eminsin galiba Tolgahan? :B)

Benim bildiğim, gördüğüm 4 tırnak. Çetin bey belki yanlış söylemiş olabilir, belki de onun aracı 3 tırnaklıydı. Ama benim olay sıcak daha biliyorsun, benim araç 3 tırnak. C-max'ler Kuga'lar 4 tırnak  ;)

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Benim bildiğim, gördüğüm 4 tırnak. Çetin bey belki yanlış söylemiş olabilir, belki de onun aracı 3 tırnaklıydı. Ama benim olay sıcak daha biliyorsun, benim araç 3 tırnak. C-max'ler Kuga'lar 4 tırnak  ;)

Haklıymışsın kusura bakma:

direksiyon.jpg

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

pedallardaki tesisat var yarın direksiyona bakarım 6 kablo varsa mezarlıkları gezmeye başlarım :)

Benim için de gezsen? ;)
Yorum bağlantısı
Çetin Özkan
(düzenlendi)

model model fark ediyor olabilir benimki de dört tırnakdı

tarihinde Çetin Özkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

pedal muşürleri var, tesisatta çekili 6 kablo var geriye direksiyonu takıp pc den açtırmak kaldı :)

uwad.jpg

Aracım 2007 1.6 100ps benzinli trend modeli

Ben hiç bakmadım pedal müşürlerine, direk direksiyon aldındaki ve sigorta kutusuna giren mavi sokete baktım, orada kabloları görünce oldu bu iş dedim ben de...

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

haydaaa bide gem modülü çıktı orayadamı bakıcaz tesisat varmı diye :yildizlar: inşallah şu beyaz kablo çıkar oradan

Forumdan Erkan bey'le konuştum direksiyonda ve sokette kablo varsa tesisat vardır dedi, ben göstergeye baktım km/h saatinin alt ortada sis farı sembolünün yanında CC sembolüde vardı.(göstergeyi sökmüştüm başka bir iş için, rakamların olduğu pedi ışığa tutunca göründü...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

şimdi focusun direksiyonu 2 kasa için 4 tırnakmı 3 tırnakmı tam netleşmemiş

Tolgahan yeni bakmış focus 3 tırnak demişti. Ben satışta olan direksiyon sahiplerine falan sordum, kendi aracımın direksiyonuna baktım c-max 4 tırnak, zaten arkasından da belli oluyor nasıl dersen;

3.jpg

İşaretlediğim delikler tırnaklardan hava yastığını çıkartmak için. Yani her tırnağın arkasında 1 delik var,

Bu focus direksiyonu:

direksiyon-focus.jpg

Zannedersem sen de bir şekilde direksiyonu çevirerek bu tırnakların arkasındaki delikleri görürsün... Artık nasıl olduysa Çetin bey'in aracındaki direksiyon 4 tırnak çıkmış...

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Tolgahan yeni bakmış focus 3 tırnak demişti. Ben satışta olan direksiyon sahiplerine falan sordum, kendi aracımın direksiyonuna baktım c-max 4 tırnak, zaten arkasından da belli oluyor nasıl dersen;

İşaretlediğim delikler tırnaklardan hava yastığını çıkartmak için. Yani her tırnağın arkasında 1 delik var,

Bu focus direksiyonu:

Zannedersem sen de bir şekilde direksiyonu çevirerek bu tırnakların arkasındaki delikleri görürsün... Artık nasıl olduysa Çetin bey'in aracındaki direksiyon 4 tırnak çıkmış...

bu tırnak meselesi sadece airbag için. yani Airbag'i tırnak sayısına göre değiştirdiğinde de sorun çözülüyor. Sadece mailiyetli oluyor, hepsi o ;) 

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

bu tırnak meselesi sadece airbag için. yani Airbag'i tırnak sayısına göre değiştirdiğinde de sorun çözülüyor. Sadece mailiyetli oluyor, hepsi o ;)

BEn dün söktürürken airbag tamiri yapan usta da öyle söyledi "komple alırsan sıkıntı olmaz" dedi ama ben "sadece simidi alacağım" deyince "tamam o zaman tırnak sayısına dikkat etmek lazım" dedi... :good1:

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

arkadaş arabada sökmediğim yer kalmadı. ayak üstü geminide söktüm orada da kablolar var yani tesisat %100 çekili şükürler olsun iş direksiyonda bitiyor bakalım..

Ayak üstü gemi de ne?:rolleyes:

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

arada virgül koymamışım, gem modülünü söküp baktım

Gem modülü dediğin şu sağ tarafta sigorta kutusuna giren soket mi yoksa başka birşey mi? Foto falan varmı?

Yorum bağlantısı
Çetin Özkan

evet o mavi soket

sz0OCJr.jpg

hayırlı olsun sizinki tamam sadece simit ve serviste aktifleştirmek ondan sonrası kullanmak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tamer Terzi
(düzenlendi)

öncelikle tüm arkadaşlara çok tşk ederim. :bravo:

bu konu başlığında önerilen tüm kontrolleri yaptım.

- debriyaj pedalı soketi

- fren pedalı soketi

- direksiyon altındaki sokette 6 kablo

- sigorta kutusundaki gem sokettindeki beyaz kablolar,

aracımda tümü mevcut........ :fiuw:  :nazar:

( bu kadar detay bilgiyi bu form dışında para ile bile edinmek mümkün değil, tüm paylaşımlar son derece faydalı herkese tekrar teşekkür ederim.) :bravo:  :good1:  :flowers:

şimdi ankarda cc li direksiyon bulma çabasına başlayacağım.. bu konuda tavsiyeleriniz varsa öğrenmek isterim.

ankarada bu yazılımı açtıran, gem modülünü açtıran arkadaşlar varsa servis ve usta önerilerinize ihtiyacım var.

şimdiden herkese tekrar tşk ederim. :yes:

tarihinde Tamer Terzi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

öncelikle tüm arkadaşlara çok tşk ederim. :bravo:

bu konu başlığında önerilen tüm kontrolleri yaptım.

- debriyaj pedalı soketi

- fren pedalı soketi

- direksiyon altındaki sokette 6 kablo

- sigorta kutusundaki gem sokettindeki beyaz kablolar,

aracımda tümü mevcut........ :fiuw:  :nazar:

( bu kadar detay bilgiyi bu form dışında para ile bile edinmek mümkün değil, tüm paylaşımlar son derece faydalı herkese tekrar teşekkür ederim.) :bravo:  :good1:  :flowers:

şimdi ankarda cc li direksiyon bulma çabasına başlayacağım.. bu konuda tavsiyeleriniz varsa öğrenmek isterim.

ankarada bu yazılımı açtıran, gem modülünü açtıran arkadaşlar varsa servis ve usta önerilerinize ihtiyacım var.

şimdiden herkese tekrar tşk ederim. :yes:

Direksiyonu Yildiz sanayi sitesinden bulabilirsiniz. 3 tirnakli olmalı direksiyonunuz. Size tavsiyem çok Saglam bir pazarlık yapmanız.. Max. 250 TL'ye alınır. O da çok temizse.

Sasmazda Ford cilinic aktiflestirmeyi yapıyor diye biliyorum. Ama ilk tercihleriniz yetkili servisler olmasını öneriyorum.

Şimdiden hayırlı olsun :)

Yorum bağlantısı
Abdullah Örer

Benim iyice kafam karıştı, :unsure2:  :unsure2:  :unsure2:  2 tane ilan gördüm sanırım tırnaktan kasıt bunlar;

Focus "3 tırnak" görünüyor:

direksiyon-focus.jpg

C-max "4 tırnak" görünüyor:

direksiyon-cmax.jpg

Şİmdi benim araç 4 mü 3 tırnak mı?

En iyisi söküp bakmak galiba... :unknw:

Üstteki ilan benim hala yayında.. CC li direksiyon taktığım için satıyorum ilgilenen olur ise yardımcı olurum.  ;) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Üstteki ilan benim hala yayında.. CC li direksiyon taktığım için satıyorum ilgilenen olur ise yardımcı olurum.  ;)

Ben o resmi örnek olsun diye koyduydum oraya tesadüf olmuş... CC'niz hayırlı olsun, sanırım Bursa'da yaptırdınız montajı, kaç TL'ye maloldu acaba?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Önder Kuru

Balıkesir ve BAndırma'daki servislerden umduğum cevabı alamadığım için gül gibi CC'li direksiyonum bagajda bekliyor... :( :( :(

Yorum bağlantısı

Balıkesir ve BAndırma'daki servislerden umduğum cevabı alamadığım için gül gibi CC'li direksiyonum bagajda bekliyor... :( :( :(

Bana gönder de bi ise yarasın, yaziktir, günahtır :seytan:

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Bana gönder de bi ise yarasın, yaziktir, günahtır :seytan:

Az Önce başka konuda da yazdım buradaki bir özel serviste IDS varmış versiyonunu yükseltecek 15 eylül gibi ara beni dedi o da olmazsa izmir yolu göründü... Artık orası da çözemezsek sana yollarım...
Yorum bağlantısı

Az Önce başka konuda da yazdım buradaki bir özel serviste IDS varmış versiyonunu yükseltecek 15 eylül gibi ara beni dedi o da olmazsa izmir yolu göründü... Artık orası da çözemezsek sana yollarım...

Çözemez çözemez boşa umitlenme :p

Hiç uğraşma gönder bana :seytan:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...