İçeriğe Yönlendir

Trend Focus'a Hız Sabitleyici (Cruise Control)

Özgür İncigülcan

Recommended Posts

Aytaç Tan

Hayırlı uğurlu olsun abi en kısa zamanda fotoğrafları bekliyorum. Darısı benim başıma :)

Yorum bağlantısı
Tamer Terzi

Bende aldim bugün ama montaj ne zaman olur bilmiyorum080d3a3d654d224cfd597886da3c91d8.jpg

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın,

Ben daha almadan ustayı aramıştım montaj için :) ,

Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

Hayırlı olsun, iyi günlerde kullanın,

Ben daha almadan ustayı aramıştım montaj için :) ,

Tesekkur ederim aynisini bende yaptim uyarmi uymazmi öğrenmek lazim...
Yorum bağlantısı
Mehmet Kenan Kabalar

Direksiyon simidini alabileceğimiz online satış sitesi linki var ise burada yayınlayabilir misiniz? Benim aracım 2008 TDCI makyajlı kasa Trend. Daha önceki araştırmalarımda beyin seri numarasına göre takılamayacağını öğrenmiştim. Yeniden ümitlerim yeşermeye başladı. :)

Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

Direksiyon simidini alabileceğimiz online satış sitesi linki var ise burada yayınlayabilir misiniz? Benim aracım 2008 TDCI makyajlı kasa Trend. Daha önceki araştırmalarımda beyin seri numarasına göre takılamayacağını öğrenmiştim. Yeniden ümitlerim yeşermeye başladı. :)

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-ford-focus-deri-direksiyon-simidi-cruise-kontrollu-186928204/detay/

Yorum bağlantısı
Mehmet Kenan Kabalar
8mIbOI.jpg

V5pjzU.jpg

Üstteki resim debriyaj pedalı alttaki ise fren pedalı resmi. Bu tesisat olduğu anlamına geliyor mu?

Yorum bağlantısı
Tamer Terzi
(düzenlendi)

[quote name="Mehmet Kenan Kabalar"

Üstteki resim debriyaj pedalı alttaki ise fren pedalı resmi. Bu tesisat olduğu anlamına geliyor mu?

Tabletten baktığım için link atamadım ama tesisat olup/olmadığına ilişkin en iyi bilgiyi,

Onur URHAN beyin " Adım Adım Tren'deHız Sabitleme"

Mesajında gayet detaylı olara anlatılıyor, forumdan bulursan net öğrenirsiniz

tarihinde Tamer Terzi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kenan Kabalar

Tamer Bey ,

Fren ve debriyaj pedalındaki switchler bahsettiğiniz Onur URHAN beyin mesajdakiler ile örtüşüyor. Direksiyon ve gem modülünü kontrol edemedim. Araç eşime lazım oldu. Yarın fırsat bulursam o kontrolleri de yapıp (Eğer onlar da örtüşürse) direksiyon temini için iletişime başlayacağım. Elinde fazladan direksiyon olan Ford severler varsa iletişime geçebiliriz. :)

Yorum bağlantısı
Tamer Terzi

Tamer Bey ,

Fren ve debriyaj pedalındaki switchler bahsettiğiniz Onur URHAN beyin mesajdakiler ile örtüşüyor. Direksiyon ve gem modülünü kontrol edemedim. Araç eşime lazım oldu. Yarın fırsat bulursam o kontrolleri de yapıp (Eğer onlar da örtüşürse) direksiyon temini için iletişime başlayacağım. Elinde fazladan direksiyon olan Ford severler varsa iletişime geçebiliriz. :)

Mehmet bey bir önceki aracım 2008 focus trend tdci idi ve hız sabitleyici için alt yapısı mevcuttu, sanırım sizinkinde de vardır.

Umarım gönlünüzce bir direksiyon bulursunuz

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Direksiyon takılı. Ford servisinden bir usta çok uğraştı ama aktiflestiremedi. Başka konuda kontrol edin denilen yerleri kontrol ettim fakat şu an aktif değil. Kontrol ettiğim yerler direksiyon milinin altında yani teyp kumandasinin yan alt tarafı ve yolcu tarafında bulunan sigorta kutusu(paneli) üzerinde bulunan mavi sokette beyaz kablo... Bakmam gereken başka bir yer var mi?

Yorum bağlantısı
Tamer Terzi

Direksiyon takılı. Ford servisinden bir usta çok uğraştı ama aktiflestiremedi. Başka konuda kontrol edin denilen yerleri kontrol ettim fakat şu an aktif değil. Kontrol ettiğim yerler direksiyon milinin altında yani teyp kumandasinin yan alt tarafı ve yolcu tarafında bulunan sigorta kutusu(paneli) üzerinde bulunan mavi sokette beyaz kablo... Bakmam gereken başka bir yer var mi?

Önder bey yukarıda da belritiğim üzere aracınızda tesisat olup/olmadığına ilişkin en iyi bilgiyi,

Mesajında gayet detaylı olara anlatılıyor, forumdan bulursan net öğrenirsini

Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Önder bey yukarıda da belritiğim üzere aracınızda tesisat olup/olmadığına ilişkin en iyi bilgiyi,

Mesajında gayet detaylı olara anlatılıyor, forumdan bulursan net öğrenirsini

Ben de zaten o konudan gaza gelerek giriştim bu işe. Orada kontrol edilecek 4 yer var demiş. Fren pedalı debriyaj pedalı direksiyon altı ve sigorta panosu. Sizin işi yapan usta ekstra birşey dedimi yada sorabilirmisiniz diye rica edecektim... tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aytaç Tan
(düzenlendi)

Bende aldim bugün ama montaj ne zaman olur bilmiyorum

080d3a3d654d224cfd597886da3c91d8.jpg

Vay arkadaş aylardır bir ben bulamadım millet çatır çatır alıyor   :D  Bu arada hayırlı olsun abi bugün sahibindende gördüm 300 liraya adamlar satmış onu senmi aldın yoksa kaç liraya aldın ?

tarihinde Aytaç Tan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tamer Terzi

Ben de zaten o konudan gaza gelerek giriştim bu işe. Orada kontrol edilecek 4 yer var demiş. Fren pedalı debriyaj pedalı direksiyon altı ve sigorta panosu. Sizin işi yapan usta ekstra birşey dedimi yada sorabilirmisiniz diye rica edecektim...

Direksiyonu monte eden tuncay usta, yolcu kısmının altındaki sigorta panosunun kontrol ettikten sonra direksiyonu monte etti, daha sonra bilgisayarla bağlantı yaptı, sonrasında aktif hale gelmiş oldu,

Sizin durumunuzu sorsam dahi çok afaki anlatım olur ki, sanırm görmeden bir izahatte bulunabileceğini sanmıyorum :)

Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

Vay arkadaş aylardır bir ben bulamadım millet çatır çatır alıyor :D Bu arada hayırlı olsun abi bugün sahibindende gördüm 300 liraya adamlar satmış onu senmi aldın yoksa kaç liraya aldın ?

Evet ben aldim ama dükkanda birde c-max için de direksiyon vardi hatta deri kaplamasi benimkinden daha iyi durumdaydi,...[emoji15]
Yorum bağlantısı
Aytaç Tan

Evet ben aldim ama dükkanda birde c-max için de direksiyon vardi hatta deri kaplamasi benimkinden daha iyi durumdaydi,...[emoji15]

Nasip kısmet işi abi hayrını gör 300 lirayamı aldın sorması ayıp :)

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Direksiyonu monte eden tuncay usta, yolcu kısmının altındaki sigorta panosunun kontrol ettikten sonra direksiyonu monte etti, daha sonra bilgisayarla bağlantı yaptı, sonrasında aktif hale gelmiş oldu,

Sizin durumunuzu sorsam dahi çok afaki anlatım olur ki, sanırm görmeden bir izahatte bulunabileceğini sanmıyorum :)

Ustaya sorsan nereleri görmek istiyorsa foto. çekip atayım size, veya bu konuya, tabi size zahmet olmazsa?[emoji16]
Yorum bağlantısı
Erkan Uygur

Konuya eklemek daha doğru olur formu okuyan herkes bilgi sahibi olacaktir

Yorum bağlantısı
Tamer Terzi

Ustaya sorsan nereleri görmek istiyorsa foto. çekip atayım size, veya bu konuya, tabi size zahmet olmazsa?[emoji16]

söylediğim üzere resimle veya anlatımla ustanın kanaat bildireme imkanı yok. Ancak madem ısrar ediyorsunuz siz Onur Urhan beyin konudaki anlatımda resimlediği açılardan aracınızın tüm ilglili yerlerini ( debriyaj altı, sigorta panosundaki gem modülü, direksiyonun arkasındaki kablo girişler ve diğer ) resimleyin, bende resimleri ustaya göstereyim,

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ersin Özdemir

Araca sonradan cruise kontrol taktırabiliyor muyuz. Net bilgisi olan fiyat vs kaça yaptırılır yada. İnternetten gezerken böyle bir ilan gördüm bu sadece tuş takımı mıdır? taktırmak kolay mıdır bilgilendirirseniz sevinirim

http://www.aliexpress.com/item/2014-car-speed-control-switch-cruise-control-system-kit-for-ford-for-focus-st-2-2005/2049255802.html

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Araca sonradan cruise kontrol taktırabiliyor muyuz. Net bilgisi olan fiyat vs kaça yaptırılır yada. İnternetten gezerken böyle bir ilan gördüm bu sadece tuş takımı mıdır? taktırmak kolay mıdır bilgilendirirseniz sevinirim

http://www.aliexpress.com/item/2014-car-speed-control-switch-cruise-control-system-kit-for-ford-for-focus-st-2-2005/2049255802.html

Konunuz birleştirildi.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Onur Urhan

Çetin bey Antalya da onur dediğiniz arkadaşın arabası nedir bende 2006 trend tdci var bir haftadır bende uğraşıyorum aktif edemedik ne işle meşgul kendisiyle görüşme şansım var mı .kolay gelsin

alanyadayım fatih bey onurhan48@hotmail.com dan iletişime geçebilirsiniz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...