İçeriğe Yönlendir

F Kasko'Dan(Allianz) Servis İndirimi Ve Hediyeler

Mehmet Temel

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Biz Ustaeller olarak Allianz Sigortanın anlaşmalı servisiyiz pazartesi günü Allinz Fiat Kasko poliçeli bir araç geldi

Biz dosyayı açamadık sebebini araştırdığımda Fiat Kaskonun belirli yetkili servisler dışında hasar tamiri

Yapıldığında %30 muafiyeti olduğunu öğrendim bu uygulama sadece Fiat tamı var yoksa Ford uda kapsıyormu

Bilmiyorum

Abi Fiat kaskoda şöyle bir kloz var..

"Yetkili Servis Klozu

Allianz Sigorta A.Ş. ile Fiat Kasko anlaşması olan Fiat servislerinde eksiksiz hasar ödenmekte olup, anlaşma olmayan servislerde hasar tazminatının %30'luk kısmı sigortalı tarafından karşılanmaktadır. "

Bu ihale işini Anadolu Sigorta uygulamaya başladı. Diğer şirketlerin böyle bir uygulamasını duymadım. Siz duydunuz mu? Başka hangi şirket bu uygulamayı yapıyor?

Ben de Anadolu'yu duydum.. başka duymadım..

Yorum bağlantısı
Aziz Türkmen

Kaskonun anlaşmalı olduğu cam servislerinde de orjinal camı taktırabiliyorsunuz. Ben daha yeni değiştirdim, gitti Pilkington geldi Pilkington... Sadece Pilkington'un yanında Ford amblemi yok, e olmasın o da...

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör
Bu arada; Sabri Ustam, Hayırlı olsun...

Teşekkür ederim ama ne için anlıyamadım :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Teşekkür ederim ama ne için anlıyamadım :)

Allianz anlaşması için...

Yetkili servisler haricinin anlaşmalı olması yeni bir uygulama ve siz de muhtemelen yeni anlaşma yaptınız...

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Evet Allianz Sigortayla ve Yapı Kredi Sigortayla yeni anlaşma yaptık dediğiniz gibi her iki sigortada

Yetkili servis harici anlaşma yapmıyordu emeği geçenlere burdan teşekkür ederim

Ayrıca size takibinizden dolayı teşekkür ederim

Yalnız şunuda söylemeden geçemiyeceğim siz hayırlı olsun deyince heyecanlandım

Acaba dedim beni yeşil renkmi yaptılar sonra fıs :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yalnız şunuda söylemeden geçemiyeceğim siz hayırlı olsun deyince heyecanlandım

Acaba dedim beni yeşil renkmi yaptılar sonra fıs :rolleyes:

E hayırlı olsun o zaman.. ;)

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör
E hayırlı olsun o zaman.. ;)

Sağolun en kısa zamanda avatar yükleyicem :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Süleyman Çetin
Sağolun en kısa zamanda avatar yükleyicem :rolleyes:

Ustam yeşil rengin hayırlı olsun. ;)

Yorum bağlantısı
Bir de ihale işi çıktı Evren, bunu duydun mu hiç, yada yaşadın mı...

Aracı servise bırakıyorsun, eksper geliyor, fotoğraf çekiyor, parça listesi çıkarılıyor..

Araç tamiri ihale ediliyor.. Kim ucuz fiyat verirse aracın onarımı için araç oraya çekiliyor.. Eğer sigortalı bu ucuz fiyat veren tamirciyi kabul etmez ise sigorta şirketi son fiyatı ödüyor sigortalıya, git aracını istediğin yerde yaptır diyor ama dediğmi gibi son fiyatı ödüyor, ilk servisin yada eksperin ödediği fiyatı değil...

İlk defa senden duydum Mehmet Bey.

Bu tür farklı uygulamalar daha çok düşük prim politikası ile müşteri sayısını arttıran ve sonucunda bozulan hasar prim dengelerini düzeltmek isteyen şirketlerce tercih ediliyor. Sektör liderleri firmalar farklı arayışlara giriyorlar. Sigorta sektörü çalışanı olarak değil müşteri gözü ile bakarsam, yukarıdaki uygulama müşteri nezdinde hoş bir uygulama değildir. Sektördeki bu tip uygulamalar maalesef güvensizliği de beraberinde getiriyor. Hasar anında yaşanan sıkıntılar, en çok müşteri kaybına neden olan durumlardır. İlk üçte bulunan firmaların, sektörün prestiji açısından uygulamalarında biraz daha dikkatli olmaları gerekiyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör
Ulen kapı gıcırtısına ayran arıyorsunuz be :) :) :)

Hakan Beyciğim sizi bekleriz ama ayran olur ama sarıkız artık bilemem :)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Sani Gerşon

Önemli olan tarafsız olabilmek memet beeey :D

Mehmet abi, o zaman şöyle soralım, forum kullanıcılarına önerir misin, önermez misin fkaskoyu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önemli olan tarafsız olabilmek memet beeey :D

Mehmet abi, o zaman şöyle soralım, forum kullanıcılarına önerir misin, önermez misin fkaskoyu?

Farklar bunlar...

1- Standart poliçelerdeli depremdeki % 5 muafiyet bu poliçede yok..

2- Bu yıl için 2000 modele kadar olan araçlara teminat verilebiliyor. (2000 model dahil)

3- Rent-a CAr araçları teminat dışı

4- Cam kırılmasında; 1 cam yetkili serviste orjinal cam ile değiştirilebilecek.. Ancak birden fazla hasarlar hasarsızlığı bozacak... Diğer poliçelerde, cam kırılması sınırsız ama anlaşmalı cam servisi zorunluluğu var...

5- Autoking yok, bunun yerine akıllı mini onarım var.. Yetkili servislerden faydalanılacak.

6- 1000 TL'ye kadar hasarlarda eksper istenmeyecek.. (Gerekli görülürse şirketin eksper gönderme hakkı var)

+ 200 lira çek varmış..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

rent a car ve cam olayı dışındaki durumlarla bence alınabilirliği yüksek.

Benim sokağımda 10 defa cam kırdıkları için almazdım, ama garajda duruyorsa benim için alınabilirliği yüksek.

Ne yapsam bi daha mı ford alsam :D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ben bu sene yine aviva dan 468 tl ye kaskomu yeniledim ; %40 hasarsızlık indirimi ve 1 yıl boyunca hasarsızlık bozmama teminatı dahil.( Bir yıl boyunca her türlü hasarı istediğim yerde yaptırabilirmişim ve hasarsızlığım bozulmuyacakmış)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ben bu sene yine aviva dan 468 tl ye kaskomu yeniledim ; %40 hasarsızlık indirimi ve 1 yıl boyunca hasarsızlık bozmama teminatı dahil.( Bir yıl boyunca her türlü hasarı istediğim yerde yaptırabilirmişim ve hasarsızlığım bozulmuyacakmış)

Niyeymişki.. ?

Bana saçma geldi..

Pert etsen de kalıyormuymuş... ?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Niyeymişki.. ?

Bana saçma geldi..

Pert etsen de kalıyormuymuş... ?

Valla banada saçma geldi tekrar tekrar sordum aynen yazdığım gibi anlattı; 2 yıldır hasarım olmadığı için şirketin bana hediyesiymiş; Aynı şekilde abimin kaskosundada var..

Pert konusu aklıma hiç gelmemişti sormadım ( Allah korusun)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
yarın aviva sigortayı arayıp bilgi edinelim bakalım. sonuçları buradan paylaşırım sizlerle.

Bu arada aklımdayken yazayım; sıfır araçlar için pert durumunda 3 yıl boyunca sıfır araç veriyorlar..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bu arada aklımdayken yazayım; sıfır araçlar için pert durumunda 3 yıl boyunca sıfır araç veriyorlar..

Bunların hepsini 468 liraya mı yapıyorlarmış.. :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay
1 yıl boyunca hasarsızlık bozmama teminatı dahil.( Bir yıl boyunca her türlü hasarı istediğim yerde yaptırabilirmişim ve hasarsızlığım bozulmuyacakmış)

Aynı uygulama Anadolu Sigorta'da da var.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Bunların hepsini 468 liraya mı yapıyorlarmış.. :)

Yok sıfır araç kaskolarında öyle ama yenilemede fiyat o rakamlara gelir.. Abiminki 2. yılı 500- 600 civarında fiyatı ve o yaptırdığında 2 yıldı şimdi 3 yıla uzatmışlar..

Ama müşteri toplamak için çok taviz veriyorlar bence.. Anahtarla çalınmada bile ödüyor :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Anahtarla çalınmada bile ödüyor :)

Bu da mı 468 lira :D

Şaka bir yana... Bunlar yanlış yollar..

Her şeyin bir bedeli vardır..

Bedeli almazsan, hizmeti veremezsin...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...