İçeriğe Yönlendir

F Kasko'Dan(Allianz) Servis İndirimi Ve Hediyeler

Mehmet Temel

Recommended Posts

Bünyamin Mehan
parça alaydınız filitre felan :)

Aksesuar bölümüne gittik orada da birşey bulamadım. ford bölümü yeni açıldı. Bahsettiğim servis Maçka Gerçek oto. aynı binada opel, chevrolet servisleri faal fakat ford bölümünde pek birşey bulamadık. Çokda üstelemedim Fkasko ile ilgili pek fazla bilgi sahibi değildi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aksesuar bölümüne gittik orada da birşey bulamadım.

Aklınızda bulunsun arkadaşlar.. Ne alsam ne alsam diye düşünürseniz şunlar aklınıza gelsin..

Cam suyu, antifiriz, motor yağı, hava, yağ, polen filtreleri, hidrolik yağı, buji, balata spreyi, WD40, silecek lastiği, far, stop, sinyal ampulleri

Yorum bağlantısı
Bünyamin Mehan
Aklınızda bulunsun arkadaşlar.. Ne alsam ne alsam diye düşünürseniz şunlar aklınıza gelsin..

Cam suyu, antifiriz, motor yağı, hava, yağ, polen filtreleri, hidrolik yağı, buji, balata spreyi, WD40, silecek lastiği, far, stop, sinyal ampulleri

Biraz acemiliğime geldi ilk kez servise gittiğim için onları düşünemedim ( 15k-30k bakımlarında hep dışarıda idim ). Fakat servis görevliside iyi niyet gösterip tavsiyede bulunabilirdi diye düşünüyorum. Müteakip serviste tüm haklarımı şiddetle savunacağım :)

Saygılar...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Dün Kocaeli esoto forda gittim F kasko için hem servis bölümüne baktım hem sigortacıdan f kasko teklfii aldım. hem parçacıda 200 lira indirimi sordum.

mini onarım biraz muallak kaportadakiler F kasko mini onarım biz yapmıyoruz biz sadece axa sigortanınkini yapıyoruz dedi.sigortacı biz yapıyoruz ama auto king mini onarım gibi değil bir defaya mahsus dedi. (teklifte ekte yazılan adet demiş ama o ek yok :)

200 lira indirimi sordum 300 lira ve üzeri harcamada aksesuar ve bakım dediler :) ( lastik fiyatı alayım dedim aynı es grubun bünyesindeki 50 metre ilerdeki conti 155 e lstik bırakıyor servis aynı lastiğe 180 lira dedi :) bunu sigortacıya sordum servis fiyatı pahalı o yüzden ayrı conti bayii açtılar dedi ama orada geçerli değil kupon :p

trafikte bitiyor kaskoda bu ay. F kasko araç bedeli 17000 1500 lira aksesuar (lpg) ile 787tl dedi ben bir şey demen 750 liraya 1peşin 7 taksit yapıyor. tafik içinde 3 tane fiyat ayrı şierketten baktı axa- allianz ak. ak ile allianz aynı fiyatı verdi 180 küsürdü galbia allianzdan 160 lira da trafdik yaprız dedi. sonra hepsini 910 lira 8 ay 100 llira taksit dedi.

araç 2001 focus otomatik teminatlar 50-150-50bin şeklinde. ferdi kaza temianatları 12bin.

%60 hasarsızlık

%20 meslek indirilmli.

Düz allianz yaptıracam galiba f kasko beni Esotoya mahkum ediyor. axadan baktılar trafik ucuza çıkar dedi sigortacı şok oldu :flowers: 210 lira :D kasko da 910 gibi. axa bizi mimlemiş.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mustafa tek kaybın autoking..

Autoking yerine Ford Akıllı Mini Onarım Hizmeti

Anahtar kaybı; 500 yerine 1000 lira.

Cam; Sınırsız yan sanayi yerine 1 defa orjinal cam.

Deprem; % 5 olan muafiyet Fkasko'da yok.

+200 lira bakım imkanı.

Detaylarını netleştireceğim... Servisler bilmiyor veya işlerine geldiği gibi cevaplıyor...

Yorum bağlantısı
Kayhan Kaynak

Bende Kıbrısta mümkünmüdür diye Allianz KKTC genel müdürlüğünü aradım ama malesef yapmayacaklarmış. Buradaki Yetkili servis Otosan'a bağlı olmadığı için. Yattı bizim FKASKO işi malesef. Yoksa oldukça avantajlı bir poliçe gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şu ana kadar ulaştığım bilgi:

200 lirayı kesinlikle, serviste emanet 200 liranız varmış gibi düşünüyorsunuz..

200 liralık bakım da yaptırabilirsiniz, kaporta hasarı da yaptırabilirsiniz, 200 liralık cam suyu da alabilirsiniz..

Bunun aksini söyleyen, bilmiyor veya işine geldiği gibi cevaplıyor..

Püf noktası şu; Tek seferde kullanacaksınız... Yani, 50 liralık bakım yaptırır çıkarsanız, içerde 150 liranız kalmıyor...

Akıllı Mini Onarım Hizmeti

Akıllı Mini Onarım, kasko poliçenizin geçerlik süresi boyunca aracınızın kaporta, boya, deri, vinil, kumaş, plastik, cam aksamlarında oluşabilecek, poliçe kitapçığında ölçü ve adet limitleri verilen, küçük ölçekli hasarların Smart Repair kiti olan Ford Yetkili Servislerinde bedelsiz olarak giderilmesi hizmetidir. Hasarın onarımı için sigortalının kasko poliçesi ve sözlü beyanı yeterli olup, herhangi bir zabıt, tutanak veya ekspertiz gerekmemektedir. Bu hizmetten yararlanan sigortalının kasko poliçesi hasarsızlık indirimi etkilenmez. Hizmetten yararlanmak için poliçenizde Akıllı Mini Onarım teminatının bulunması yeterlidir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bu fordun mini onarımı için şöyle bir cetvel varmı abi? yoksa servisin insfına mı kalmış :). Valla parasız iş yaptırmak için yada misal o 200 tl için serviste ikna kabiliyetini ölçüyorlar gibi geldi bana esotoda :rolleyes:

adszwgw.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bu fordun mini onarımı için şöyle bir cetvel varmı abi? yoksa servisin insfına mı kalmış :D. Valla parasız iş yaptırmak için yada misal o 200 tl için serviste ikna kabiliyetini ölçüyorlar gibi geldi bana esotoda :D

Servis insafı olamaz.. bir ölçü var.

Pazartesi günü detaylı bilgi veririm...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Servis insafı olamaz.. bir ölçü var.

Pazartesi günü detaylı bilgi veririm...

:nazar: mini onarımın ölçülerine baktın mı abi :nazar:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

sabah 7 de çıkıyorum akşam 7 de geliyorum :) yarın gündüz girersem yazarım :)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
Mehmet Ozyurek

1 Aralık 2008 – 30 Haziran 2009 tarihleri arasında 0 (sıfır) binek araç satın almış 9.654 kişi bu günlerde otosandan bir mektup alacak..

Yorum bağlantısı
İsa Köse
(düzenlendi)

Fal gibi olmuş abi... "3 vakte kadar bir mesaj gelecek..." Medyumluk da var ha... :)

Bu arada bugün Bursa Otokoç'tan 200 TL Fkasko indirim hakkımı aldım. Dediğim gibi sadece parça aldım. Triger seti, v kayışı, polen filtresi, vs. Şimdi o parçaları alıp Fordextra'da 90.000 km bakımı yaptıracağım. (Üyelerimizden Kadir Gönül'ün özel Ford servisi) Cebimden çıkan para yetkili servise vereceğim paradan 350 TL az olacak.

FKasko önerdiğin için teşekkürler Mehmet Abi. :)

tarihinde ?sa K tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Rica ederim Hocam..

Tezim şu idi.. Bakım için yetkili servise gitmiyor olabilirsiniz, Hiç bir şey yapmazsanız bile; gidin yağ alın, filtre alın, balata alın lastik alın.. Orda pahalı da olsa 200 liranız var..

Bu mektup, F kasko ile ilgili gelecek Hocam... Ama bu sefer rakam çoook yüksek.. Kasko yaptırıp üste para alanlar bile olabilir :flowers:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
2001 modele yok yani :good1:

ı ııh... Yok.. :D

1 Aralık 2008 – 30 Haziran 2009 tarihleri arasında sıfır alınmış olmalı..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güncel bilgi..

5 Ocak 2011 – 31 Ocak 2011 tarihleri arasında alınacak F-Kasko Poliçelerine 200 lira...

Yukarda duyurduğum 1 Aralık 2008 – 30 Haziran 2009 tarihleri arasında 0 (sıfır) binek araç satın almış 9.654 kişilik kampanya ile bu kampanyanın alakası yok..

Yorum bağlantısı
İsa Köse
Güncel bilgi..

5 Ocak 2011 – 31 Ocak 2011 tarihleri arasında alınacak F-Kasko Poliçelerine 200 lira...

Yukarda duyurduğum 1 Aralık 2008 – 30 Haziran 2009 tarihleri arasında 0 (sıfır) binek araç satın almış 9.654 kişilik kampanya ile bu kampanyanın alakası yok..

Eski poliçemi iptal edip bir daha yapalım mı abi... :) Ne yapayım Türk zekası işte. :fiuw:

200 TL'lik birşeyler alırdım yahu... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bir şey gözünüzden kaçıyor.

Onlarda Türk :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Eski poliçemi iptal edip bir daha yapalım mı abi... :nazar: Ne yapayım Türk zekası işte. :punish:
Bir şey gözünüzden kaçıyor.

Onlarda Türk :bambam:

Güzel Cevap :crazy:

Yorum bağlantısı
Serkan Armahan

FKasko'da sadece yetkili servislerde onarım yapılırken(diger yerlerde muafiyet uygulanıyor) yine aynı şirketin Tümoto ürününde böyle bir kısıtlamaya gidilmemiş. fiyatlar da birbirine çok yakın

Düşündürücü..

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Mehmet Beyin öngörüsü gerçekleşti. Dün sabah Ford tan gelen F kasko davetinde tam 500 TL yanlış duymadınız Rakkamla 500 , Yazıyla BEŞYÜZ TL :lol2: indirim veya alışveriş hakkım olduğu yazıyor. 200 tl 500 tl ye yükselmiş Önümüzdeki ay hem bakımım hemde kasko yenilemem vardı . Elveda Ak sigorta merhaba F kasko Lay lay lom :lol2:)

Bir daha Lay lay lom Bir daha Lay lay lom :=)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...