İçeriğe Yönlendir

96 Mondeo Sorunlarım İçin Yapılanlar

Misafir

Recommended Posts

Hasan Basri Bayraktar
maşşallah abi baya emek verıyon piyasadakı en temız mondeo senınkı herhalde......... :):)

En iyi mondeo şu an Adapazarında... :f1::nazar:

Yorum bağlantısı
Misafir

sana degil kimseye yetişmem mümkün degil zaten.sadece hedefim bu ve ilerliyecegim adım adım.

resim harika sen daha iyisine layıksın bütün arkadaşlar öyle.yürekten isterim bu güzelligi yaşamanı.senle beraber bizde yaşarız bunun için foruma takılıyoruz degilmi?

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
abi ben alanyadayım karıştırma yine :nazar:

:)

Yorum bağlantısı
Misafir

ben çaglar beyin mondiye hastayım.bence en temiz o şunda resimli olarakta kanıtlı forumda.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ben çaglar beyin mondiye hastayım.bence en temiz o şunda resimli olarakta kanıtlı forumda.

O kadar boyasam benimki de temiz olurdu :)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)
O kadar boyasam benimki de temiz olurdu :)

emmi senin mondi yakıt tasarrufunda birinciligi bırakmaz.bunda çaglar beyin mondi sınıfta kalır. :nazar: (döneklik olmadı degilmi iyi bagladım) :)

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

hedefimdeki renk ve far bu tarz olucak.motorumuda oldukca iyi şekilde temiz hale getirmeyi hedefledim.boya şimdilik zor. farı kaçırdım saniyelik farkla.araşştırıyorum. motor ugraştırıcak.tesisatı komple izole edicem gri renkli kıvrımlı plastikle.jant erkan senin ekledigin resimdeki jantı istiyorum ofseti olurmu bilmiyorum ama harika bi jant.spoler ise bu mondidekine bakıyorum uk.da 30avro ama kargo çok yüklü 120avro ist,yolar buda caydırıcı oluyor.burda bulmakta çok çok zor.

Yorum bağlantısı
Misafir
e benimkide fena sayılmaz :crazy:

senin mondinin forumda resimleri varmı?10ekimde nasılsa görecegimde.burda alıştırma yapıyım dedim. :p

ben arabanın poz vermesini bekliyorum bi türlü o kıvama gelemedi.malum dagınık biraz. :p

Yorum bağlantısı
Misafir

Ne mondiymiş arkadaş kimse yoğurdum ekşi demiyor. :crazy: Hangisi en iyisi acep ? En tasarruflu belli, de iyisini seçmek lazım. :p

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)
Ne mondiymiş arkadaş kimse yoğurdum ekşi demiyor. :D Hangisi en iyisi acep ? En tasarruflu belli, de iyisini seçmek lazım. :p

anket yapalım resimler koyalım.bir müddet forumda dursun belli süreye kadar hangi mondi oy fazlalıgı alırsa o mondiye bir hediye alalım. :D

hediyeyi diger kaybeden mondi sahipleri alıcak topluca. :good1:

Yorum bağlantısı
Misafir

biraz önce emminin tavsiyesini uyguladım.her kabloyu çıkardıgımda pistonlardan tıngır tıngır ses geldi.olması gereken bu sanırım.videoyada çektim ama anlaşılırmı bilmiyorum yükleme yapıcam birazdan eklerim linki.önceki bobinlede denedim ondada her kabloyu çekince tıngır sesi geldi pistondan geldigi belli idi.

sonra egsozun sesinin videosunu çektim.bir şey daha farkettim,önceden her iki egsoz agzından duman geliyordu.bu çatlak olan yer dedigim sag taraftan duman gelmiyor hiç ve egsoz seside yok.önceden geldigine eminim tamirci ustamlada baktıgımızda oda her ikiside baglı çalışıyor demişti.bu durum kötü anlama geliyor olabilir.yorumlara açık konu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim dinlediğim ses egzoz sesi değildi...

Motor bariz bozuk çalışıyordu...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benim bildiğim buji kablolarından biri çekildi mi, araç stop etmeli?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Benim bildiğim buji kablolarından biri çekildi mi, araç stop etmeli?

Etmez.. 3 silindirle çalışır..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
biraz önce emminin tavsiyesini uyguladım.her kabloyu çıkardıgımda pistonlardan tıngır tıngır ses geldi.olması gereken bu sanırım.videoyada çektim ama anlaşılırmı bilmiyorum yükleme yapıcam birazdan eklerim linki.önceki bobinlede denedim ondada her kabloyu çekince tıngır sesi geldi pistondan geldigi belli idi.

Valla Oktay, bence götür bi usta baksın.. Yürümeyi denedin mi.. Yürüyor mu araba.. ?

Yağ seviyesini falan kontrol ettin mi.. ?

Gaz yemesinde anormallik var mı ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Herhangi bir buji kablosu çekildiğinde çalışması hiç değişmediği olmadı mı? Yani her kabloyu çekince çalışma daha mı kötüleşti??????????

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

4. silindirde ateşleme zaafiyeti olduğu açık ortada.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

geç cevap için özür dilerin.ev işleri dükkan işini aratmıyor.küçük oglum gribal enfeksiyon vardı onla ugraştım.şimdi biraz iyi.

kabloda çok hafif farkediyor ama yinede pistonda tıngır sesi geliyor.buji kablosunuda degiştirdim.bütün kabloları tek tek söktügümde aynı oranda piston sesi tıngırtısını duyuyorum.araç çalışması bozuluyor uzun süre sökük bırakmadım tekrar takınca çalışma düzeliyor.hatta bunu rolanti kendini yükseltince kabloyu çekerekte yaptım cidden bozuluyor motor çalışması piston daha sert tıngırdıyor.hepsinde aynı gibi geldi bana.

eski bobinle yeni kablolarıda denedim.yeni bobin ile eski kablolarıda denedim.önceki motorcraft bobinlede denedim.her şekilde durum aynı.

sizlerin yorumuzla 4.silindirin kablosunu degiştireyim tekrardan.

emmi aracın yürümesinde hiç bir sorun yok mükemmel olmasada çok iyi yokuşlarda hiç bir şekilde yıgılma yok yaklaşık 70 derece egimli yokuşu ciddi manada devir düşürmeden çıkabiliyor araç.tek sorun soguk çalışmada bu şekilde ve gaz bıraktıgımda rolanti birden böyle düşüyor.ve bu seslerde çalışıyor.

kısaca bütün buji kablolarını çekince çalışması bozuluyor takınca düzeliyor.yürümesinde hiç sorunum yok.bayramda yag seviyesi alt çizgideydi daha önce yenilenen yag ile aynı yagdan alıp 1 litreye yakın ekledim.

yag o günden bu yana max çizgisinin biraz altında.gerçi çok km yapamadım.

dün aklıma gelen şu oldu.daha önce kim tamir etti ise benzin enjektörlerinden bobin kablosunun en uzununa gelen kısma ait enjektörün 1 tane sıkıştırma vidası yoktu.bunu tamamladım.ve bu 4 nolu enjektörmü oluyor.4 dersek 2 nolu enjektöründe tek vidası sıkılmamış yani iki enjektörün sıkıştırma vida yerleri boştu ben tamamladım güzelce sıktım.bu durum etki etmiş olabilirmi ayarı falanmı bozuldu diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Benim 4. silindirde tuyduğum tıngırtı sesi, kabloyu tam çekmediğin için elektriğin atlama sesiydi.. Ama sen çıklak kulakla duydun.. öyle diyorsan öyledir..

Enjektör işine yorum yapamayacağım..

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)
Benim 4. silindirde tuyduğum tıngırtı sesi, kabloyu tam çekmediğin için elektriğin atlama sesiydi.. Ama sen çıklak kulakla duydun.. öyle diyorsan öyledir..

Enjektör işine yorum yapamayacağım..

emmi bu hafta sonu kısmet olursa canlı olarak duyarsın sizler görmeden arabaya el sürdürtmeyecegim kimseye.kendim yine kontrol ederim muhakkakta.ondan sonra sizlerin yorumlarıyla karar veririz ne yapılması gerektigine usta bollugu olucak nasılsa.

ben sonradan rolanti yükseldigi anda çektim kabloları hemen motor düzeni bozuluyor.

videoda ses çok iyi degil bende bişi olucak diye acele ettim onunda etkisi olabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çağlar delisi geliyor.. Yaşar Usta'da gelecek inşallah...

Ama İzmir'i kandıramadık :)

Yorum bağlantısı
Misafir

daha ne isteyim.çaglar usta mıncıklayacak sen mıncıklaycan yaşar ustada yapıcak.varmı benden iyisi. :):p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...