İçeriğe Yönlendir

96 Mondeo Sorunlarım İçin Yapılanlar

Misafir

Recommended Posts

Çağlar Bayur

İlanda sıfır diyor, Avrupa için uyumlu mu, kontrol edin demiş, uyumludur dememiş. PArça no: RF-F73C-3550-AA (ilanda yazan bu)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Diresiyon kutusu numarası ilanda : XS7C-3289-AA , Otosan listesindeki göbek numarası 3200 , yani uyumsuz olma ihtimali %90 dır derim !

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör
Diresiyon kutusu numarası ilanda : XS7C-3289-AA , Otosan listesindeki göbek numarası 3200 , yani uyumsuz olma ihtimali %90 dır derim !

Evet Çağlar Abi Otosanda böyle bir numara yok. Verilen göbek numarası rot başı numarası olarak çıkıyor. Tamirli

Olabilir diye düşündüm, o bile bu rakama olmaz :)

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör
Evet Çağlar Abi Otosanda böyle bir numara yok. Verilen göbek numarası rot başı numarası olarak çıkıyor. Tamirli

Olabilir diye düşündüm, o bile bu rakama olmaz :)

Otosandaki bir numara dikkatimi çekti. XS7J 3289 AA Sağ rot başı olarak çıkıyor. DİKKAT:Direksiyon diye rot başı

Almayasınız

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

parçanın açıklaması google çevirisi bu.sol dan direksiyona uygundur diyor rot başları ile beraber verilecek diyor dümen sayısı rakamı vermiş oda abd sitesinde cougar countor olarak çıkıyor.bu kodları kontrol edebileceğim kaynağım yok diyor.

buğun eve gidip direksiyon kutusunun kodunu bulmaya çalışacagım.

yılbaşına ağacım olmuş olur ne güzel.süslerim anısı geçmez. :):fiuw:

RF-F73C-3550-AA bu direksiyon kutusunun kodu abd couger ve contour da çıkıyor bu kod.

digeri rot başının kodu olarak verilmiş dogru yani.

hidrolik direksiyon ile Ford Mondeo II YENİ dümen

1996 (hidrolik direksiyon) için Ford Mondeo MkII için Kullanılmayan dümen.

Ford orijinal değil, kopya.

SOL kumandalı araçlar için.

Rot ile komple biter.

dümen Cast of sayısı: RF-F73C-3550-AA

Rot Cast of sayısı biter: XS7C-3289-AA

Bu senin araban uyuyor eğer bilmiyorsanız, size Ford satıcı ile parça numaralarını kontrol edin. Ben Avrupalılar specificetion parçası kitaplar yok

Daha fazla bilgi için lütfen

787 725 5237 inci (0) 44 beni arayın

Fiyat her

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

direksiyon kutusunu tamir eden usta ile konuştum söküp takma hariç ve kutuda ciddi problem yoksa 150tl olur dedi.sökme takma dahil olursa artı 100tl olur dedi.toplam 250tl.

kutu çok sıkıntılı olursa temiz sorunsuz olanı 350tl ye takarım dedi.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

paypal kutu için hesaptan çekilecek rakamı 310tl olarak veriyor. almanyada sterlin üzeriyneymiş demekki.daha önce alman ebaydan 1 defa almııştım onda normal görünüyordu.onun mebla küçüktü.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
paypal kutu için hesaptan çekilecek rakamı 310tl olarak veriyor. almanyada sterlin üzeriyneymiş demekki.daha önce alman ebaydan 1 defa almııştım onda normal görünüyordu.onun mebla küçüktü.

Alman ebay değilki bu.. Sen ingiliz ebaydan almışsın..

Ayrıca girdiğin yerin önemi yok..

Ebay.com'dan girip, euro satışda görebilirsin..

Kısaca;

ebay.com = Amerika- Amerika ve Kanada Doları

ebay.co.uk = İngiltere - İngiliz sterlini

ebay.de = Almanya - Euro

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

şimdi farkettim.artırmaya katıldığım link almandı.aynı artırma uk sitesindede varmış.ebaydan e-mail almanca yazıyla uk sitesinden gelmiş.adamda kargo bilgilerini almanca yazmıştı.kısaca uk dan almışım.

karmakarışık.geçiyim bunları.usa dan aldığım bir ürünü sonraki dönüş e-maili uk dan gelmişti.ve parayı avro ya çevirip çekiyordu.usa sitesinde çıkan ürün aynı şekilde uk sitesindede çıkıyor.kafa yormaya değmez sanırım.

birde şu var almanlar çogunlukla türkiyeye kargo çıkarmıyor.uk olması normal galiba.

Yorum bağlantısı

bilgisayarımı formatlamıştım microcat yükleyemedim daha.kadir sagolsun şasi numaramla baktı.direksiyon kutusunun kodu bu F7RC3200LA ma ve pa olanda oluyormuş.bu koddaki direksiyon kutusu 14 jant diye geçiyor ebaydaki linklerde 14 15 jant olarak verilmiş.bu koddaki kutunun türkiyedeki en ucuz satış fiyatı 695tl artı kdv olarak bulunuyor.

bu kod ebaydada geçiyor 93 ve 96 97 ve 99 modelleri içinde satışlarında geçiyor.14 ve 15 jant olarak okudum

adamın verdiği kodda bu F73C-3550-AA 96 ve 2000 mondeolar için satışlarda geçiyor.14 15 jant olarak okudum.

bu durumda sıkıntı olurmu?

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör
bilgisayarımı formatlamıştım microcat yükleyemedim daha.kadir sagolsun şasi numaramla baktı.direksiyon kutusunun kodu bu F7RC3200LA ma ve pa olanda oluyormuş.bu koddaki direksiyon kutusu 14 jant diye geçiyor ebaydaki linklerde 14 15 jant olarak verilmiş.bu koddaki kutunun türkiyedeki en ucuz satış fiyatı 695tl artı kdv olarak bulunuyor.

bu kod ebaydada geçiyor 93 ve 96 97 ve 99 modelleri içinde satışlarında geçiyor.14 ve 15 jant olarak okudum

adamın verdiği kodda bu F73C-3550-AA 96 ve 2000 mondeolar için satışlarda geçiyor.14 15 jant olarak okudum.

bu durumda sıkıntı olurmu?

Abicim orta numaralar değişik böyle bir numara yok. Birde üstte 695tl yazmışsın hangi listeden bakıyorsun. Otosan Listesinde bu parça üçbin kusur gözüküyor

Yorum bağlantısı
Çağdaş İbiş

Oktay abi, şu cümlenin ilk harflerini büyük yaz ki bizde ilk okuyuşta anlayalım ne yazdığını, vallahi senin iletilerini üç kere okuyorum. Belki problem bendedir ama sen yinede büyük yaz ilk harfleri.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Sabri usta burda çıkıyor.Diger kod yurt dışındaki ve usa sitelerinde çıkıyor.Verdiğim linkteki firmadada yok.

http://www.gts-shop.de/div-lenkgetriebe-se...o-i-u-ii-1.html

Burdaki linkte bu kod var ve mondeo serilerine uyduğunu yazıyor.

http://www.ozzafer.com.tr/3921317/MONDEO--...LE-14-JANT-.htm

Çağdaş üstadım dikkat edeceğim.Nokta koyduğum için pek umursamıyorumdum ama artık dikkatli olacağım.

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Oktay Bey bu konu dikkatimi çektiği için biraz kurcaladım bulduğunuz site aktif değil,dolayısıyle parçada balon.

Benim naçizane fikrim siz bu yedek parçayı sponsorumuz Oto Servetle bir görüşün

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İnternette bulduğunuz rakamları, firmaya telefon açıp teyit ettiriniz, en güvenillir kaynak değildir.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...

Mondim kapalı garajda yatarken sallanan tamponu söktüm.İç köpük sol taraftan kırılmış ve hiç tamponu tutmuyordu.Tampon yan sanayi bende siyah silikon ile iyice köpüğü buladım ve tampona tutturdum.Bütün çatlak yerlere silikonu bastım.Taş gibi sertleşti yapışan kısımlar.Orjinal gibi olmasada orjinali takılana kadar en orjinali bu. :D Bu işlemleri 1.5 ay önce yapmıştım.Tamponu boyamak için güzelce zımparaladım.Çelik macun ile bir kaç dolgu yatıktan sonra kendime yaptığım boya tabancası ile boyayabilirsem işlemler bitecek.

Bilgisayarcıların toz üfletmede kullandıkları makinadan elimde düğmesi bozuk vardı 600watt güce sahip bende 25tlye boya tabancası aldım ve bir hortum aparatı ile sprey boyalardan daha iyi tazzikkli hava veren bir boyama makinam oldu.Sonra bu yaptığım makinanın benzerinin reklamlarını gördüm ulen icadımı çalmışlar diyerekten güldüm :D:p ve yaptığım makinanın işlevselliğine güvenim arttı.Fakat cidden makinayı yaptıktan sonra bu reklemları gördüm.Boyayınca resimleri bilahire ekleyeceğim.

Kopuk parça bu.

tampon.jpg

tampon3.jpg

Yapıştırılmış hali.

tampon4.jpg

tampon5.jpg

Yorum bağlantısı

Geçen yıl mondimin sanrufu üzerinde yaptığım çalışmamın tek eksiği dişli olarak hala devam ediyor.Sanrufu ileri geri çalışmasını saglayan yan mekanik kısımların pim delikleri kırıktı.Kırık bölümleri kendi yaptığım metal ile sağlamlaştırdım.Bu kısım güzelce çalışır hale geldi.Dişliyide yaptırırsam sanruf tam olarak çalışır hale gelecek. :p

sanruff3.jpg

Dişli bu şekilde duruyor bu dişli uzun bir dişli halatı ileri geri çalıştırıyor resmi vardı bulamadım.

dili1.jpg

Sanruf motoru ve dervresi bu.

dili.jpg

Kafayı sıyırmış dişli bu :D

sanruff1.jpg

Dişlinin ileri geri hareketinde sanrufun üst camını tutan yerin pimlerinin yerine yaptığım metaller.

Bence orjinalinden sağlam oldu kronik bir sorunmuş buranın kırılması.Resim kötü kusura bakmazsanız sevinirim. :D

sanruff2.jpg

Üst camın ve mekanik aksamı birleştiren ara parça.Buranında pim yerleri kırıktı metal ile yeniledim.

Yorum bağlantısı
Abi sen olayı aşmışsın artık,kendi boya tabancını dahi yapmaya başlamışsın,eğer tasarım olaylarındanda anlıyorsan tek başına overhaulin'in yaptıklarını yaparsın heralde :) Eline koluna sağlık,çok faydalı çalışmalar yapmışsın :nazar:

Sagolasın.Benim işim tamir aklımda bilgilerim doğrultusunda yettiğince öyle çalışıyor.Tasarım hiç özenmedim.Nuri usta bu işte çok iyi burdan tekrar kendisini tebrik ediyorum. :nazar:

Yorum bağlantısı
Mete Yaban
Sagolasın.Benim işim tamir aklımda bilgilerim doğrultusunda yettiğince öyle çalışıyor.Tasarım hiç özenmedim.Nuri usta bu işte çok iyi burdan tekrar kendisini tebrik ediyorum. :rolleyes:

abi benimde sanroof arızalıydı yani dişli sıyırmıştı.mersinde bunun tamirini yaptırdım yeni dişli yaptılar sorunsuz çalışıyordu ama şimdi arkaya doğru kalkmıyor geriye açılmasında problem yok.tekrar gösterdim mersine gittiğimde dişlide problem yok dediler ama benim gözlemlememde sıkıştığını farkettim ama usta denk getiremedi.bende baktım olanda bozulacak tamam öyle kalsın dedim.internette ankarada bu işle uğraşanlar olduğunu gördüm.kısmetse gittiğimde oraya muhakkak gidecem tabiki mondiyi satmazsam.

Yorum bağlantısı
abi benimde sanroof arızalıydı yani dişli sıyırmıştı.mersinde bunun tamirini yaptırdım yeni dişli yaptılar sorunsuz çalışıyordu ama şimdi arkaya doğru kalkmıyor geriye açılmasında problem yok.tekrar gösterdim mersine gittiğimde dişlide problem yok dediler ama benim gözlemlememde sıkıştığını farkettim ama usta denk getiremedi.bende baktım olanda bozulacak tamam öyle kalsın dedim.internette ankarada bu işle uğraşanlar olduğunu gördüm.kısmetse gittiğimde oraya muhakkak gidecem tabiki mondiyi satmazsam.

Kızagın yukarıya kalkması çok ilğinç bir detay daha tam çalışmasını göremediğim için bende çok kavrayamadım.Tarif ederdim ama çokta krışık değil gibi.Önce şu benim yaptıgım metal yerler varya oraları kontrol et bunlar yukarı kaldırmayada etkili kısımlar.Pinler sekman ile tutuyor sekman atmasıda olabilir.

Mondiyi neden satacaksın?

Yorum bağlantısı

Bulanıkta olsa resimleri buldum. :D

sanruf7.jpg

Bunlar kırık olan pim yuvaları için yaptığım metaller.

sanruf8.jpg

Buda sanrufun ileri geri hareketini saglayan sağlı sollu ayrı ayrı olan uzun sipiralden biri ve yaptıgım metali

taktıgım parça.

Yorum bağlantısı

Geçen yıl Mondimin yol bilğisayarının ekran temassızlığı tamirini yapmıştım yol bilğisayarı konu başlıgında yazmıştım fakat resimleri yüklememiştim. :rolleyes:

yolbil1.jpg

Yol bilğisayarının dagılmış hali bu.Mavi bantlı bölümde aydınlatma için takılı olasn mavi

ledler mevcut.Normalde ampul var iken boşluk vardı.Dış kapagın üzerinde bulunan

mavimsi tabaka ışık renğini veren kısım.Lcd ile arka perde arasına takılıyor bu kirli olunca

sayılar okunmuyor.

yolbil2.jpg

İşte yol bilğisayarı ekranının temassızlık yapan yeri işaretlediğim kısım.Bu film şeritin üzerine üstteki resimde

görülen lastikten yeteri kadar kesip devre kartı ile bu lastiğin arasına bu filmi koyarak

devre kartı kenarda bulunan tırnaklara geçirip ve lcdde hafifce yerine bastırılarak tırnaklara oturtuluyor

devre kartı üzerindeki mevcut olan vidaları sıkıyoruz.

İşlem dış kapagıda biraz sert şekilde bastırarak oturtma ile ve arkasındaki vidaları sıkarak sona eriyor.

yolbilmk2.jpg

Buda mk2 mondeo yol bilğisayarının dagılmış hali.Bunda görüldüğü üzere ledli aydınlatma var

istenilen ışık modifiyesi rahatca uygulanabilir.Renk yansıtıcı tabaka bunda beyaz.

Bu cihazda lcd temassızlığı yuvarlak halka lastik ile kökten çözülmüş.

Lastik burada kanallı oluk içersine geçirilmiş ve devre ile şerit arasını iyice pekiştiriyor.

Lcd hafifce bastırılarak tırnaklar arasındaki yerine oturtuluyor.

İşlem dış kapagıda biraz sert şekilde bastırarak oturtma ile ve arkasındaki vidaları sıkarak sona eriyor.

Yorum bağlantısı
Mete Yaban
Kızagın yukarıya kalkması çok ilğinç bir detay daha tam çalışmasını göremediğim için bende çok kavrayamadım.Tarif ederdim ama çokta krışık değil gibi.Önce şu benim yaptıgım metal yerler varya oraları kontrol et bunlar yukarı kaldırmayada etkili kısımlar.Pinler sekman ile tutuyor sekman atmasıda olabilir.

Mondiyi neden satacaksın?

abi bozarım diye korkuyorum.ama genede dediğin yerlere bakıcam.abi,hanım büyük diye kullanamıyor korkuyor işe arabayla gidemiyor.otomatik fiasta almak istiyorum tabiki mondiyi alacak iyi bir müşteri bulursam

Yorum bağlantısı
abi bozarım diye korkuyorum.ama genede dediğin yerlere bakıcam.abi,hanım büyük diye kullanamıyor korkuyor işe arabayla gidemiyor.otomatik fiasta almak istiyorum tabiki mondiyi alacak iyi bir müşteri bulursam

Burda bu mondiden bayanların kullandıgını çok görüyorum.Hayırlısı olsun fiestada iyidir tabiki.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...