İçeriğe Yönlendir

hTC Telefonları Genel Başlık

Zafer Ayvacı

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

Abi yazdıkların hTC'nin ülkemizdeki durumu için geçerli. Memlekete gelmeyen, bizim görmediğimiz ne ürünler var piyasada. Türkiye'ye gelen modellerin hiç birine elindeki tüm teknolojiyi sokup getirmedi. Daha Türkiye'de doğru düzgün orijinal aksesuar satışı yok.

Yorum bağlantısı

Evren bey

iPhone ile Galaxy S serisi eşit telefonlar olabilir. Yoruma açıktır. Belki Galaxy S daha iyidir. Bilemem. Kullanmadığım için ne desem yalan.

Ama heyecan ve beklenti yaratmada Apple açık ara önde...

Aslında yazmak istediğim ölçülebilir veya derecelendirilebilir bir beklenti değildi Alper Bey. Sadece tespit olarak kullanıcı kitlesi ne bekliyorsa iki markadan bekliyor anlamındaydı yazdıklarım. Samsung'un pazarda Nokia'yı geçmesinin en büyük nedeni çıkardığı çok fazla model oldu. Fakat üst sınıf telefon pazarında durum tam tersi. Apple'ın stratejisi yani tek modelle de çok büyük satış rakamları yakalanabileceği ispatlanınca(bunu yapmaya hiçbir marka cesaret edemezdi), Samsung gendi satış politikasına konuyu uyarlayarak elindeki tüm serilerden daha üst bir model şekillendirdi. Bu modeli de devam serileri ile senede bir desteklemeye başladı. Bu seri tahmin edeceğiniz üzere "S" serisi. Aslında birebir Iphone stratejisini görebilirsiniz bu seride. Hem satış stratejisi hem de ürün olarak çok benzeşir. Yılda bir çıkan modelle piyasada beklenti uyandıran seri oldu. Bu yüzden akıllı telefon pazarını belirleyen aktörlerden biri olarak adını zirvedeki markalar arasında yazdırdı Samsung. Şu anda tüm elektronik dergileri, forumlar S2'yi bıraktı yeni gelecek S3 için varsayımda bulunuyorlar ama büyük ihtimal ara model olan S2 plus çıkacak. Yani yine Apple taktiği uygulanacak gibi. Dİğer konuda yazdım. Samsung Iphone 5'i görmeden model çıkartmak istemiyor.

Zafer doğru HTC'nin çok fazla modeli var. Fakat Iphone gibi bir rakibin tek modelle piyasada olması markaların da en üst ürün gamını tğm dünyaya taşıması zorunluluğunu getiriyor. Eskiden tüm modeller gelmez ya da çok gecikmeli gelirdi. Ancak Iphone gibi üst seviye teknoloji deneyimi sunan cihaz sadece tek modelle satılınca işler değişti. Bu markaya rakip çıkarmazsan, pazarı kaybedersin. Bu nedenle gelmesi gereken modeller geliyor fakat sorun şu ki; HTC know how'larla elde ettiği başarıyı, çizgisini değiştirmeden bekle gör politikalarıyla ve iyinin bir alt seviyesinde kalarak gerçekleştirmeye çalışıyor. Yani, piyasada ilk varoluşu aslına huwaei ile aynıdır HTC'nin. Operatör firamalara markasız telefonlar üretirken gerçekten derslere konu olacak bir marka değeri yaratılır. Ancak nedense çıkardığı hiç bir modelde ön planda olmak istemiyor. Ticari anlamda ilk 3d telefonu Samsung çıkarsaydı etkinin nasıl olacağını düşünüldüğünde, ne demek istediğim daha iyi anlaşılacaktır. Elinizdeki Evo 3D Galaxy S2'den geri kalacak cihaz değil ama kırpılmış saçma sapan bir 1gb dahili hafıza var. Tamam harici bir kart hafızayı arttırır fakat piyasada dahili hafızası 8gb'ın altında akıllı telefon sınıfına sokulmuyor. Yine 3d işleyecek bir yazılım olan telefonda grafik işlemci standart tutuluyor. HTC klasik anlayışdan vazgeçmediği müddetçe kullanıcıları da hep sınırlandırılmış telefonlar kullanacaklar. Mesela şimdilerde LG geliyor. Dİkkatle izlenmesi gereken bir marka. Çok ciddi bir modelin sinyalini veriyorlar fakat marka güçleri yetmediği için şimdilik pazarı yokluyorlar. Samsung'un alacağı bir darbede LG hemen yerini dolduracaktır. Fakat HTC'de bu agresiflik yok. Bugüne kadar hiç HTC kullanmadım. İnşallah birgün rakiplerine göre eksiği olmayan bir model getirir de kullanma fırsatı bulup, bu sayfada el ele, kol kola yazarız HTC maceralarımızı.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ahmet Akdeniz

bende HTC Desire Z kullanıyorum geçen gün önüme koydum telefonu bilgisayarda bakıyorum öyle bişilere ikidebir ekran ışığı yanıyo kapanıyo bi zaman sonra tekrar yanıyo kapanıyo bunun bir ayarı mı var abaca anormal bir durum mu ?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ahmet eğer hava durumu kilit ekranı kullanıyorsan olabilir o durum. Tamamen atıyorum. Ben telefonu kilit ekranına aldığımda hemen açılıp hava durumu gösteriliyor sonra tekrar kapanıyor. Ancak kendi kendine tekrar açılmıyor. Her hava durumu güncellemesinde açılıyor olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Akdeniz

yok internet bağlı olmadığı durumda yapıyo bunu internet olmadığı zaman hava durumunu güncelleyemez heralde.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Yeni yüklediğin bir uygulama neden oluyor olabilir. Hiç karşılaşmadım.

Videoyu izlemeye başladım.

Desire Z şirkette bir çok arkadaşımda var ancak benim aradığım, cebime sığan ve hafif olmalı. Ayrıca ince olmalı. e71'le aynı özelliklerde olmalı tip olarak. Yoksa imate KJam kullanmış adamım, kalınlıktan gına geldi :)

Mesajını anlamışim Sani kusuruma bakma. Bence sen ChaCha'ya bir bak. Yoksa bizde qwerty işi sakat. Ama Desire z cepte taşınmaz. :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Samsung'un qwerty klavyeli, dokunmatik ekranlı ve android işlemcili model gamı var Sani Bey. Ekibimde tavsiye istiyen bir arkadaşıma önerdim. Çok memnun. Şu an belki yeni modeli de çıkmıştır. Açıkçası tam ekran klavyeli telefonlardan sonra 320*240 dikdörtgen ekranlar tatmin etmiyor. Hatta şu anda kullandığım telefonu dahi yan tutarak kullanamıyorum.

Bu arada HTC'nin XL ve XE'si sanırım yeterli ilgiyi görmüyor. XL gibi bir modele çift çekirdek işlemci koymayarak HTC Nokia politikası uyguladı. Günümüzdeki başarılı modeller artık tüketiciden teknolojiyi sakınmayarak piyasayı ele geçirmeye çalışırken, HTC'nin geri adım atması biraz garip geldi bana. Oysa birçok kullanıcı şu an S2'den menun olsa da sıkılmaya başladığı için yeni model arayışında fakat ortadaki en yeni modeller HTC'ye ait olmasına rağmen, büyük ekranlı modeli , tek işlemcili, küçük ve sevimsiz modeli XE ise çift işlemcili. Bu nedenle de istediği sıçramayı gene yapamayacak HTC.

Şu en üst seviye segmentte piyasda iki aktör var. Apple(Iphone) ve Samsung(Galaxy S serisi). Bu iki marka kadar hiçbir marka yeni model çıkarırken heyecan ve beklenti yaratamıyor. HTC'nin bunu yapacak potansiyeli var ama sanki hedefi değişen bir birinciliktense sabit bir üçüncülük gibi.

Saygılarımla.

Samsung'un o modeli hangisidir?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Apple açık ara önde ama ondan sonrada Galaxy geliyor bence Evren abinin dediği gibi bunun dışında da heyacan aratan birşey yok.Hoş ben bile daha çok merak ediyorum iphone5'i...

Tamamen reklamla alakalı bir durum. İnsanlar bilirsiniz gizli olanı sever. İphone ha çıktı ha çıkacak ha çıktı ha çıkacak sonra 4s çıkıyor. Hayal kırıklığı. Tekrar büyük reklamlar sonra Iphone 5 çıktığına insanlar 1. İphone hastalığından(Nasılki ford bir hastalıksa) 2. Meraktan alıyor.

Iphone4 estetik olarak yazılım olarak güzel. Ancak bazı durumları bana hitap etmiyor. Galaxy s2 Aveadan alırken Iphone4 16 gb bana daha karlıydı. 1 gb internetle beraber S2'ye 97 tl ödüyorum. Iphone 4 de 4gb internetle 109tl ödeyecektim. Ama benim kıstaslarıma s2 daha uygun geldi.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Flaş gözükmüyor? HaTiCe'de flaş vardı en azından :)

Bi de ekran boyutları aynı?

Yorum bağlantısı
Hasan Varnalı

burda konu oldugunu bilsem daha ilk günden yazardım :D htc desire s var bu kadar aglam telefon daha önce hiç kullanmadım en az 5 sefer düştü en son düştügünde telefon 3 bolundu kendısı bı yere bataryası bı eyre arka kapagı bı yere dedım kesın gıttı bi taktım açıldı :Dbirde birşey sormak boot kilidi nasıl açıcam htc nin bot kilidi açma sayfasında htc desire s yok :( nası yapıcam bide yasal mı ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Varsa yoksa andro ve zamsung-motorola-htc-lg ve sony apple ı saymam, o amatör oyuncak gibi, heyecan uyandırıyor evet, o fiyata duymayıpta ne yapacağım, sonra jail yapıp bakıyorumki hala aynı, heyecan yerini nasıl yedim kazığı çaktırmasama bırakıyor :) bu üstteki markaların sa vizyonu farklı, kıyaslama artık yapmıyorum, ip olayı şuan için anlamsız, hem geri hem zayıf hem ağır hem radyasyonlu hem sıkıcı hem kazık= güle güle ip :D :D :D

Şuan htc yi lg yi ve s3 ü bekliyorum, bakalım neler olacak...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
İCS diyorum,sene sonu diyorum,evo3d diyorum :D

Evo3D model bir telefon. 3D var gerisi hikaye :p Sensation için ICS Mart sonu denmiş, ancak 3VO için de yıl sonuna kalmayacağını düşünüyorum. Daha erken gelecektir.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Süpersin Ali Bey... :bravo:

Yorumlarının hastasıyım. :D

Bir tane de sana FanClub açmalı... :)

Hasta olursun tabii, zayfon olup hasta oldun, al bir andro, bak nasıl iyileşiyorsun, hem durumu görüp bile bile inatla şu aleti tutma, gerçekleri gör artık, diğerlerine karşı 1 tane bile artısı yok, fiyatının ultra kazık olması dışında tabii (bizim ülkede tabii), ha birde raflarda üst taraftaydı değilmi :D:p

http://www.concept-p...-quad-core-cpu/

f2553422a11df2b57c523ad20572.jpg

Biz işimize bakıyoruz... Ya siz?

htc-launches-multi-million-ad-campaign-about-you-m.jpg

Yok ayfon bundan daha iyi, on basar :D

Yorum bağlantısı
Okan Kılıçoğlu
(düzenlendi)

htc sensation xl düşünüyorum nasıldır sizce :) daha önce samsun wave ve galaxy s kullandım akıllı telefon grubunda malesef hırsızlık kurbanı oldum htc'ciler yardım :)

tarihinde Okan Kılıçoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Kullandığım Touch HD'nin artık yetersiz kalması nedeniyle Ebay.de'den Sensation modelini alarak HTC sevdamı devam ettirdim :) Cihaz bana 320 Euro'ya geldi. Bu cihazların Türkiye'de yurtdışındaki fiyatların neredeyse iki katına satılmasından nefret ediyorum.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

htc sensation xl düşünüyorum nasıldır sizce :) daha önce samsun wave ve galaxy s kullandım akıllı telefon grubunda malesef hırsızlık kurbanı oldum htc'ciler yardım :)

Para varsa sorun yok. :) Ama daha düşük fiyatlı modellere de yönelebilirsiniz. Sizi çekecek bir özelliği yoksa.

Kullandığım Touch HD'nin artık yetersiz kalması nedeniyle Ebay.de'den Sensation modelini alarak HTC sevdamı devam ettirdim :) Cihaz bana 320 Euro'ya geldi. Bu cihazların Türkiye'de yurtdışındaki fiyatların neredeyse iki katına satılmasından nefret ediyorum.

Gümrük ve garanti konularında bilgi verebilir misiniz Mustafa Bey?

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Gümrük ve garanti konularında bilgi verebilir misiniz Mustafa Bey?

Ebay'de aldıktan sonra Almanya'da bir arkadaşıma gönderdim, kendim iş için gittiğimde teslim alacaktım. Başka bir arkadaşım benden önce gitti, Pazartesi o getirecek. Pasaportuma kaydettirip kullanacağım.

Garantisi Türkiye'de geçerli değil, Almanya'da geçerli. Daha önceki HTC telefonumu da bu şekilde almıştım, 2.5 yıldır hiç sorun çıkarmadı, aldığımdan beri custom romlarla kullandım. Markaya duyduğum güvenden dolayı aldım diyebilirim. Tabii elektronik şans işi biraz, sorun çıkarırsa yine Almanya'da garantiye göndermem gerekecek. Yine de fiyat karşılaştırması yapınca yarı yarıya olduğundan garantisine hiç takılmıyorum.

Yorum bağlantısı
Okan Kılıçoğlu

az önce electro world de HTC evo 3D ile tanıstım bu üründe gayet basarılı sayın moderatörümünde dedigi gibi sensation XL'ye 2200 tl fiyatı var o fiyata gore aman aman özellikleri yok evo 3D nasıl sizce?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

az önce electro world de HTC evo 3D ile tanıstım bu üründe gayet basarılı sayın moderatörümünde dedigi gibi sensation XL'ye 2200 tl fiyatı var o fiyata gore aman aman özellikleri yok evo 3D nasıl sizce?

Okan bey konu içinde yazdıklarımız da vardır. Evo3D teknik detayları açısından gayet yeterli bir telefon. 3D kamerası yeterli. Fiyatı da bu piyasaya göre bence kaymak. Ancak şıklık arıyorsanız, Sensation da 100-150 TL farka değer. Tercih meselesi.

Yorum bağlantısı
Okan Kılıçoğlu

sensation ile evo 3D arasında cok kararsız kaldım zafer bey kendi sitesinde sensationda 768 mb ram- evo 3D 1 GB ram olrarak gözüküyor her ikiside çift çekirdek işlemciye sahip aradaki ram farkı kullanırken cok belli olurmu .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...