İçeriğe Yönlendir

hTC Telefonları Genel Başlık

Zafer Ayvacı

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

sensation ile evo 3D arasında cok kararsız kaldım zafer bey kendi sitesinde sensationda 768 mb ram- evo 3D 1 GB ram olrarak gözüküyor her ikiside çift çekirdek işlemciye sahip aradaki ram farkı kullanırken cok belli olurmu .

Bence fark belli olur. Sonuçta %25 gibi bir fark var. Ama yine söylüyorum, eğer ben zaten telefonu çok zorlamam, lazım olan uygulamaları kullanırım, 3D kamera da çok lazım değil, benim için şık ve ergonomik olsun derseniz Sensation daha iyi bir seçenek. Evo3D daha kalın ve kaba.

Evo3D kullanıyorum. Eşime de Sensation aldım.

Evo3D donanım olarak oldukça dolu bir telefon.

Sensation ise kalite ve ergonomi olarak çok güzel bir telefon.

Bu arkadaş daha iyi bilir gerçi :p Sensation 'ı görünce Evo'ya bakışım değişti der :p

Evo 3D'nin fiyatı yine düşmüş. :)

http://www.hepsibura...tegoryId=371946

Metro'da 1099 TL'ymiş, Evren abi fırsat ilanlarında yazdı.

Arkadaşlar motorola atrix hakkında ne düşünüyorsunuz?

hTC 'nin Motorola diye modeli yok :p

Geçen gördüm internette yarım yamalak baktım da, "ben de varım, beni de görün" diyen bir model gibi. Atrix 3.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bu ekranın parlaması konusu göreceli bence. Ben hiç karşılaşmadım ekran parlaması. Belki de beni rahatsız etmedi.

Bu arada üzerinde hTC yazan zarf kılıf buldum Karabük'te Ahmet abi. Şok içindeyim, hatta kılıfın kutusunda da hTC logosu var. :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Zarf işte, kenarından ipi çekiyon da telefon çıkıyor ya ondan :D

Sorma hakikaten de öyle oldu. 20 TL dedi, 2 tane aldık 15 TL'den.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
(düzenlendi)

Bu zarf kılıflar çevremde çok kullanılmasına rağmen, HTC Desire Z kullanan iki arkadaşımda ilginç bir duruma şahit oldum. İp çekilirken telefona sürtündüğü bölgede muhtemelen yarattığı sıcaklık nedeniyle üç aylık kullanım sonrasında renk atmasına neden oldu. Telefonun orjinal rengi koyu yeşil gibi birşey sanırım, o bölgelerde yeşil renk düz kalın bir çizgi halinde kayboldu, sarıya döndü. Telefonlar artık Ford Mustang'lerdeki gibi düzgün, renkli çizgilere sahipler :) Tabii bunun kimin hatası olduğunu çözmek zor. Cihazın kalitesi açısından bu şekilde renk atması hoş değil ama diğer taraftan da üreticiye sorulsa, muhtemelen kullanım hatası diyecekler. Daha önceden kimseden böyle birşey duymamıştım ama kendim görünce dikkat edilmesi gereken bir konu olduğunu düşündüm. Kimse sırf bu yüzden yepyeni telefonun kasasını değiştirmek zorunda kalmak istemez.

Ben Touch HD'yi aldığımda kutunun içinden Ahmet Bey'in çorap kılıf tanımına uyan, kese olarak da tabir edebileceğim orjinal bir kılıf çıkmıştı. Kılıfın dışı da cihazın ekranını silmek için özel yapılmıştı. 3 yıla yakın süredir bu kılıfı kullanıyorum ve çok memnunum. Bu tip bir kılıf sert bir darbeye karşı diğer kılıflar kadar koruyamaz diye düşünülebilir ama ekranda parmak izinden hoşlanmayan ve arada silmek isteyenler, telefon kılıftan kolayca çıksın diyenler için biçilmiş kaftan bence. Ancak piyasada alternatif modeller için de böyle kılıflar var mı bilemiyorum.

htc-touch-hd-accessories.jpg

tarihinde Mustafa Yenigün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Okan Kılıçoğlu

Bence fark belli olur. Sonuçta %25 gibi bir fark var. Ama yine söylüyorum, eğer ben zaten telefonu çok zorlamam, lazım olan uygulamaları kullanırım, 3D kamera da çok lazım değil, benim için şık ve ergonomik olsun derseniz Sensation daha iyi bir seçenek. Evo3D daha kalın ve kaba.

Bu arkadaş daha iyi bilir gerçi :p Sensation 'ı görünce Evo'ya bakışım değişti der :p

şöyle oldu aslında ben sensation XL için gittim sonra evo3D yi gördüm ona takıldım XL de fiyatı yüksek cok aman aman özellikleri olmayınca onu direk eledim Sensation ve evo3D yan yanaydı ama sensation'na bakmak hic aklıma gelmedi :) aman aman bi 3D görüntüsü yok zaten pek alakalı degilim 3D olmuş olmamış çok lazım birsey degil açıkcası :biggrin: benim istedigim hızlı olsun zafer bey işte ram konusunda takıldım biraz cok büyük bi fark yaşarmıyım cok zorlamam telefonu cok sey yüklemem zaten genelde internet çok kullanırım extradan agzına kadar uygulama-oyun yükleyim diye bi huyum yok...intenette hızlı dolaşayım kendi icindeki uygulamalarda hızlı tepki alayım ekran hassas ve net olsun bide kamera lazım olmuyor olmuyor olacagı yerdede kötü bi kamerası olsun istemem cok seymi istedim :tongue:

Aynen öyle.

Öyle oldu. :biggrin:

Ayrıca Sensation'ın dokunmatik ekranı daha hassas gibi geldi bana.

Evo3D'deki 3D için yapılmış katman, dokunmatik hassasiyetini köreltiyor olabilir.

Eğer ki 3D önemli değil diyorsanız, kesinlikle Sensation derim.

Buram buram kalite kokuyor, hafifliği, inceliği ve ergonomisi de cabası.

Hanıma Sensation aldığıma pişman oldum diyebilirim. :D

Ayrıca, geçenlerde kar yağdığında, telefonu kısa bir süre dışarıda kullandım.

Ekranda çok fazla parlama vardı. Başka koşullarda da kullanmadan kesin bir kanıya varmak istemiyorum, ama ekrandaki 3D katmanı böyle durumlarda biraz sorun oluyor gibi geldi bana.

zafer bey ve ahmet bey bu konuda en büyük yardımcım siz olcaksınız galiba sizin oyunuzda sensation' dan yana :biggrin: halen böyle büyük bi kararsızlıgın icindeyim ne kadar kötü birsey bu durum :biggrin:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Size sensation yakışır o zaman. :)

Bence de. Size gereken Sensation. RAM farkına rağmen.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Galaxy S2 verelim diyecektim ama şu dönemde çok mantıksız :D Biraz beklerseniz yeni modellerde çıkıcak piyasaya fiyatlarda düşebilir ama kesinlikle bekleyin diyemem almak istiyorsanız alın hTc Sensation :)

Kafiyeye bak. Sende ışık görüyorum ben Mehmet :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okan Kılıçoğlu

Galaxy S2 verelim diyecektim ama şu dönemde çok mantıksız :D Biraz beklerseniz yeni modellerde çıkıcak piyasaya fiyatlarda düşebilir ama kesinlikle bekleyin diyemem almak istiyorsanız alın hTc Sensation :)

tabi S2 bu platformda en iyiler arasında diyebilirim sensation S2 ye rakip olarak cıkarıldı ama pek öyle gibi durmuyor bide ben hep samsung kullandıgım için yabancı degilim samsung'un hic bir telefonuna HTC bir cok seyi dışa bagımlı oldugu icin kagıt uzerinde gorulen ozellikleri telefonda yakalıyamıyosunuz aynı sekilde LG nin telefonları içinde gecerli ama samsung işlemcisi ekranı bi cok seyi kendi üretiyor....HTC'nin sense arayüzü cok hosuma gidiyor 2 kere hırzılık kurbanı oldugum için birde zamanının pahalı telefonlarıydı bunlar ( çalınan telefonlarım ) htc sensation ilk cıktıgı fiyatlara göre bayagı düşmüşken samsung'u aldatsammı diye gecti böyle içimden :tongue: biraz meyilliyim gibi ama :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Zafeeeer, taciz etme beni, aklımı çelmeee :)

Ayrıca sabah sabah ne yapıyorsun o saatte forumda :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Evren abi sanıyorum seni duydu hTC. :)

Endeavor kod adlı HTC One X, 134.36 x 69.9 x 9.29 mm ölçülerine ve 130 gram ağırlığa sahip olacak.

4.7 inç büyüklüğünde 1280 x 720 piksel HD çözünürlüklü "Super LCD 2" ekranın eşlik ettiği akıllı telefonun ön panelini Corning Gorilla Glass 2.5D koruyacak.

1.5GHz hızında Super 4-PLUS-1 dört çekirdekli NVIDIA Tegra 3 çipseti,

32GB dahili hafıza (26GB kullanılabilir),

1GB RAM ve 2 yıllık 25GB DropBox bulut hafıza ile donatılan One X,

1800 mAh’lik Lityum Polimer pilden güç alacak,

NFC (Google Wallet ile uyumlu), MHL port, şarj ve ses için 5 pin Pogo Pin destekleyecek.

http://www.androidturkiye.net/2012/02/25/resmi-htc-one-x-teknik-ozellikleri-ve-yeni-goruntuler-sizdi/

htc_one_x.jpg

HTC-One-X-Özellikler.jpg

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Yine bir sürü model... Bir sürü isim...

:p

:D Ya 2 aya Sensation XL 1.200-1.300 TL'lere iner, yada bu One-X 'in fiyatı iP4s'in üstünden atlar :p Bizim 3vo falan zaten yalan oldu :p

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bu beats'ten nefret ediyorum iphone gibi tipi güzel diye alıyor millet,tamam güzel ama fiyatıda gayet güzel ben kulaklıkta sennheiser'cıyım :)

Geçen internette gördüm, bildiğimiz kulaklık, 850 TL fiyatı vardı. Merak etme tutulmaz zaten, arada böyle kaynar gider :)

Yalnız ben bu hTC'yi aldatırsam, şanslı marka belli: Huawei.

Yorum bağlantısı

Zafer,

Htc'den beklenen atak geldi mi diye uzun bir yazı yazmak geldi içimden. Şaka, şaka:)

Piyasaya çıksın ki görelim marifetlerini.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Zafer,

Htc'den beklenen atak geldi mi diye uzun bir yazı yazmak geldi içimden. Şaka, şaka:)

Piyasaya çıksın ki görelim marifetlerini.

:) Hele bir çıksın, dediğin gibi görelim bakalım, kağıt üstünde mi kalacak bunca şey. Ben ümitliyim, bir de dedikodu okudum, hTC bu sene zebil miktar telefon çıkarmayacakmış :D One serisi ile yetinecekmiş. Hiç inandırıcı gelmedi ya neyse :)

Yorum bağlantısı

:) Hele bir çıksın, dediğin gibi görelim bakalım, kağıt üstünde mi kalacak bunca şey. Ben ümitliyim, bir de dedikodu okudum, hTC bu sene zebil miktar telefon çıkarmayacakmış :D One serisi ile yetinecekmiş. Hiç inandırıcı gelmedi ya neyse :)

HTC WM işletim sistemini de kullandığı sürece az model çıkaramaz. 3 model Android, 2 model WM desek yine 5 yeni model eder. Yine de Iphone 5 piyasaya çıkmadan gelen modeller ara dönemi kapma telefonları. Iphone 5 çıktıktan sonra 2 sene diğer telefon üreticileri istedikleri gibi model çıkarırlar. Mesele, donanım olarak Iphone 5'in altında kalmamak, çok da bonkör davranmamak. Tabi bir de fiyat düzeyi belirlemek var.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

One serisi için şimdiki piyasaya göre yine bence çok cüzi fiyatlar konuşuluyor abi. Dışarıdaki fiyatlar ve ülkemizdeki vergilerle bir karma yapıldığında, X için 1650, S için 1200, V için ise 750 TL gibi fiyatlar konuşuluyor. Özellikle X eğer bu fiyatlara satılırsa, iyi de bir reklam politikası belirlenirse, iPhone dahil hepsi yalan olur, demedi deme :)

MWC 2012'den.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ip zaten yalan olmadımı :) one x hakikaten iyiymiş, tegra 3 yeter, bu durumda htc ci olucam galiba :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...