İçeriğe Yönlendir

Lpg Sıralı Gaz Hakkında Genel Bilgiler

Mehmet Özenç

Recommended Posts

Ömer Mıcık

Mehmet bey hoşgeldiniz. Aracımda olan sorunları biliyorsunuz ne yaptıysam tekleme,performans kaybı ve yakıt artışının önüne geçememiştim. En sonunda bir ustanın tavsiyesi üzerine NGK lpg bujilerini aldım kendim montajını yaparak bayramda 1500km yol yaptım. Kullanımım boyunca hiç teklemedi aksine çekişi inanılmaz artı klima açık iken çekişi çok düşüyor ve rolanti düzensizliği yaşıyordum ki o da geçti. Kısacası tüm sorunlarım bu buji ile sona erdi çok şükür. Ama anlayamadığım bir şey var ki 3 takım motocraft buji, buji kablosu ve bobin değiştirdim denedim hepsi 100 km gibi bir kısa sürede bozuldu teklemeler baş gösterdi. Bunu anlamıyorum neden bu bujileri takınca düzeldi acaba araca bir zarar verir mi?

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Engin Ünal

Mehmet bey , aracımda Tomasetto marka kit takılı. Aldığımda eski sistemi takılıydı , sürekli arıza yaptı tekledi vs.vs. Onu atıp yeni sistemini taktık. Araç 2005 model Focus 1 Benim sorum şu ;

Aracın kutup başını söküp aracın kendi beyni resetlendiğinde araç benzinde saat gibi çalışıyor . rolanti dengesizliği vs yok. Ancak gaza geçtiğimde motor tabiri caizse aptallaşıyor. Hem benzinde hem lpg de . Rolanti düzensizliği , ani gaz yememe vs. Bir çok kez ayara girdim , 4-5 çeşit sıfır enjektörle denendi , LPG ustam pc üzerinden genel merkezlerine bağlandı ayarını genel merkezdeki ustaları yaptı gene aynı , ustamda bende pes etmiş durumdayız. Bu arada ateşleme ile ilgili ne varsa değiştim. Halen bu şekilde biniyorum. Size 100 puanlık uzmanlık sorusu , niye böyle :)

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Ahmet Duran Çelik

Merhabalar, Ford Fiesta 2004 model 1.4 otomatik aracımda atiker sıralı lpg var. Enjektör nozul çapı ne olmalı sizce? 

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

takılan lpg kiti kaç km yada kaç yılda bir değiştirilmeli? Ömürleri ne kadar sürede dolar?yoksa arıza verene kadar kullanmak mı doğru olanı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...