İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Jatco Şanzuman, Artıları/ Eksileri

Murat Burak Aslan

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu

boşa alması ilginç Süha.

dün 2 defa denedim, manuel 2. vitesle kalkış yapıyorum. ;)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

bu resim senin aracın vites kolu ise Emmi'deki mondeodaki aynı kod olsa bile bir çok değişikliğe gidilmiş demektir diye düşündüm. 2004-2005 yıllarında 4-3-2 yada 3-2 gibi bölümler şanzımanlardan kalkmaya başladı.daha yeni nesil yazılımlar kullanılmaya geçildi diye biliyorum. Bana göre sendeki ilk versiyon üretim . Ondaki makyajlanmış hali :)

Doğrudur abim ;) çok otomatikçi değildim ama fena projelerim var ;)

Süha, sıcakta farklı çalışıyoruz..

Benimki sıcakken manuel veya otomatik fark etmez, 50'nin üstünde boşa almaz..

Abi bir yokuş düşün neyse yazmıyayım jatco bizim yerimize düşünür :)

boşa alması ilginç Süha.

dün 2 defa denedim, manuel 2. vitesle kalkış yapıyorum. ;)

Abi yol ve yük durumuna göre farklı hareket ediyor karşılıklı arabaları kullanmamız lazım ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mustafa Kayaalp1

İki aydır biniyorum Jatco şanzumanlı  Mondeo'ya. Mehmet Bey'in de dediği gibi akıllı bu alet, sert gaza sert karşılık, yumuşak gaza yumuşak karşılık veriyor. Yaptığım araştırmada da, bilenlerin beğendiği sağlam ve iyi şanzuman olduğu sonucuna vardım. Ben yaklaşık 5000 km.dir bir sıkıntı yaşamadım. İnşallah yaşamam da. Keşke 6 ileri olsaymış diye de hayıflanıyorum. Deneyimlerimi paylaşacağım zaman içinde. Hoşça kalın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Bence fazla akıllı!  Ford Galaxy 6 ileri Jatco ve özellikle yokuş aşağı pilotajınıza uyumu süper. Yine de; ekonomik kullanım sonrası ilk sert ivmelenme için spor moduna geçmek doğru olan. :(

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Alper Topkara

Hiç eksi yazan yokmu hiç Bozulmaz mi bu şanzıman. Benimki 2 gün önce arızaları anlayan birini halen bulamadım

Geri gelirken tak diye bir ses geldi ve artık geri vites tebriz hareket etmiyor.. aracım 2006 model 170 binde dizel. Trabzon dayım ve cok zor durumdayım nasıl çözeceğiz sorunu bilemiyorum. Çaresiz kaldım

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hiç eksi yazan yokmu hiç Bozulmaz mi bu şanzıman. Benimki 2 gün önce arızaları anlayan birini halen bulamadım

Geri gelirken tak diye bir ses geldi ve artık geri vites tebriz hareket etmiyor.. aracım 2006 model 170 binde dizel. Trabzon dayım ve cok zor durumdayım nasıl çözeceğiz sorunu bilemiyorum. Çaresiz kaldım

Daha önce hatalı kullanılmıştır... Jatco bozulmaz, birisi bozmuştur :)

Geçmiş olsun.. 

Benim tanıdığım, jatco tamir etmiş bir usta yok.. Kayseride bir ustanın tabelasında jatco yazıyor, onu da aradım, o da hiç yapmamış. Sadece türbin arızası yaptım dedi.. 

Ama otomatik şanzımandır sonuçta, iyi bir otomatikçi bulun, onaracaktır.. 

Yorum bağlantısı
Alper Topkara

Inşallah bulurum arıyorum acil bir şekilde.

Tarihe geçtim anladigim kadarıyla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şu an öyle görünüyor... Avatarınızın altına yazacağız bunu :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

En azından sonrası için referans okur bu durum.Ama mutlaka eğer bir tamirat görürse detayli fotolar ve anlatım isteriz cidden güzel olur

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Inşallah bulurum arıyorum acil bir şekilde.

Arabayı yükleyin bir vasıtaya Ankara' ya gelin, bir şekilde yapılır..

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Arabayı yükleyin bir vasıtaya Ankara' ya gelin, bir şekilde yapılır..

Aracı yuklmeye gerek yok ki sadece geri gidemiyormuş.Diğer viteslerde sorun yok anladığım kadarıyla
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Topkara

Evet ileri gidiyor f1 kumanda dahi sorunsuz. Dediğiniz gibi basit bir şekilde yapacak kişiler Varsa nolur adres veya tel yazın. Internet üzerinde onlar bulup aradım . 3 binden 7 bine kadar para ile gel diyorlar.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Hayırdır bozuk jatco mu varmış? Ya bozuk değildir ya da jatco değildir. :biggrin: İnşallah ciddi bir sıkıntı değildir. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Alper Topkara

Sorununu hallettim ilginize teşekkür ederim..şanzıman in geri vites girmesini sağlayan parça kırılmış artı olarak içinde bulunan filtre değişimi gerekti iki adet parça değişimi ile eski haline döndürdü çok şükür. Ortalama 900 km yol yaptım şimdiye kadar.simdilik bir sorun yok inşallah da olmaz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sorununu hallettim ilginize teşekkür ederim..şanzıman in geri vites girmesini sağlayan parça kırılmış artı olarak içinde bulunan filtre değişimi gerekti iki adet parça değişimi ile eski haline döndürdü çok şükür. Ortalama 900 km yol yaptım şimdiye kadar.simdilik bir sorun yok inşallah da olmaz.

Maliyet ?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Ünal2

Jatcoyu okudukça aklıma bazı sorular geliyor: Jatco lu araç artık üretilmiyor mu? Üretilmiyorsa nedeni ne olabilir? Eğer üretiliyorsa Kullanıcı yorumlarına göre bu kadar sorunsuz bir sistem neden iyi bir reklamla diğer kullanıcılara anlatılmaz?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Maliyet ?

Ben soracaktım.Ayrıca filtre neymiş ki orada

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben soracaktım.Ayrıca filtre neymiş ki orada

Şanzuman yağı filtresi.

Açılmışken onu da değiştirmişlerdir.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Şanzuman yağı filtresi.

Açılmışken onu da değiştirmişlerdir.

O zaman komple açıldı şanzuman yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Geçmiş olsun. Problemin çözülmesine sevindim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...