İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Jatco Şanzuman, Artıları/ Eksileri

Murat Burak Aslan

Recommended Posts

Fatih Orbay Sönmez

Esp ile ilgili yorum yapacak bilgi paylasacak kimse yok mu?

Yorum bağlantısı
Misafir

Gorulmeyen bir fotografa kimse yorum yapamaz ama 2006 model ama aracin trafige cikisi 2006 yili ise dolu olan yer esp'dir. 2005'te tamamen bostu, oncesinde bagaj acma butonu vardi.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Aklima birde esp takildi resimler tam net degil arac titanium modeli sony cd calarin altinda sol tarafta iki düğme var soldaki düğme bos sagdaki dolu ama ne oldugu net olmadigi icin anlasilmiyor. Şimdiki kullandigim 98 ghia mondeo da o dugmede tcs var üst kasada da aynisimi dir

Yani aslinda forumda okudum ama kimi 2006 dan sonra standart diyo kimi opsiyonel diyo hangisi dogrudur.

O kasada titanium donanımı yok. En üst donanım ghia. 

2006 ve 2007 lerde esp standart.  2005 çıkışlı ise esp olmayabilir...

Motor numarası 5 ile başlıyorsa 2005 üretimidir..

Bahsettiğiniz düğme normalde esp düğmesidir... 

Yorum bağlantısı
Fatih Orbay Sönmez

Tesekkür ederim herkese ilgilendiginiz ve yardimci oldugunuz icin pazarlikgi bitirdik hayirlisiyla pazartesi gece yola cikicam sali sabah izmitteyim alip gelicem aksama insallah

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Boşa atıldığınıda ilk defa görüyorum

Hararet göstermesinden anladığım kadarıyla aracınız henüz ısınmamış, jatco soğuk iken tam kavrama yapmaz, hıza göre devir yüksek olur ve gazı bırakınca rölantiye düşer. Şanzıman ısındıkça tam kavrama yapar ve gazı bırakınca kompresyon yapar.
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Orbay Sönmez

O kasada titanium donanımı yok. En üst donanım ghia.

2006 ve 2007 lerde esp standart. 2005 çıkışlı ise esp olmayabilir...

Motor numarası 5 ile başlıyorsa 2005 üretimidir..

Bahsettiğiniz düğme normalde esp düğmesidir...

Araç 2005 kasım üretimi aralıkta trafiğe çikmiş. Ruhsatta 2006 yaziyor. Araç ghia ve esp var. Lifte kaldırdıp altını kontrol ettim şanzımanda az bir yağ kaçağı var gibi ama emin değilim çünkü direksiyon pompasi tamir görmüş oradan akan yağları görüyor olabilirim. Usta şanzıman beyninden kaçak olabilir dedi. Yağ kaçaklarını nereden kaynaklandığını bulmak için motoru yıkatsam bir sorun yaşarmıyım.
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yağ kaçaklarını nereden kaynaklandığını bulmak için motoru yıkatsam bir sorun yaşarmıyım.

Alttan, kaçak olan yeri yıkatın... Kablo ve soketlere su değmesin... 

Yorum bağlantısı
Fatih Orbay Sönmez

Alttan, kaçak olan yeri yıkatın... Kablo ve soketlere su değmesin...

Öyle yapmayı düşünüyordum. Aklıma şanzıman beyni takıldı. Böyle bir beyin varmı? Varsa nerede? Benim gördügüm yağlı bölge şanzımanla tampon arasinda siyah 8-10 civata ile sıkılmış bir kapaktı.
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Öyle yapmayı düşünüyordum. Aklıma şanzıman beyni takıldı. Böyle bir beyin varmı? Varsa nerede? Benim gördügüm yağlı bölge şanzımanla tampon arasinda siyah 8-10 civata ile sıkılmış bir kapaktı.

Kapaktan kaçırıyordur yağı, kapağın yenisi 250 lira civarında..

Yorum bağlantısı
Fatih Orbay Sönmez
(düzenlendi)

Perşembe günü izinliyim. Bir arkadaşımın bacanağı ford yetkili servisinde çalışıyormuş Sarısu'da oraya götürücez. Tepeden tırnağa baktırıcam. Buradan gelişmeleri paylaşıcam.

tarihinde Fatih Orbay Sönmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Fatih Avcı

Merhaba arkadaşlar benim bir sorunum var sanırım hava -3 derecede istanbul anadolu yakasından avrupaya geçene kadar viteste birşeyler oldu vites d konumunda iken ekranda d yazması gerekirken hangi viteste oldugu yazıyordu bazen d yazdı bazen vites sonra manuele aldım tekrar d konumuna getirdim yine aynı sey oldu yaklaşık 15 km manuel kullandım sonra d konumuna getirdim düzeldi. Arabanın çekisinde bir problem yok aracım mk3 2005 sizce ne olmuş olabilir

Yorum bağlantısı
Fatih Avcı

Birde arkadaşlar benim jatko arada ayağımı gazdan çektiğimde veya nasıl anlatsam rampa bir yoldan inerken araba kendini sanki boşa alıyo rölantiye düşüyo narmalmi bu ? Arabayı aldığımdan beri var bu

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Motor soğukken rampa inerken boşa alır.

Sıcakken 50 km altında boşa alır.

50 Km üstünde boşa almasın istiyorsanız az bişey frene dokunun. Bu durumda gerekiyorsa vites düşürür.

Vites göstergesi sorununu anlamadım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Haşim

selamlar. bugun 2006 model dizel otomatik ford mondeo icin bir saticiyla anlastim. allah nasip ederse pazartesi devir alacagim. aklima takilan bi sorum olacakti:

arabanin sanzimaninda + ve - bolmesi var. bu sanziman triptonik midir? satin aldigim adam f1 sanziman dedi. kendin de vitesi degistirebilirsin dedi. jatco sanziman dedikleri bu mudur? tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Haşim

allah razi olsun. bir de satin aldigim arkadas 6 ileri dedi ama forumu inceliyorum bu sanziman 5 ileri yaziyor. hangisi dogrudur. tesekkurler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

allah razi olsun. bir de satin aldigim arkadas 6 ileri dedi ama forumu inceliyorum bu sanziman 5 ileri yaziyor. hangisi dogrudur. tesekkurler.

Test sürüşü rica edin, manuele alıp 6. vitesi göstersin..   :)  5 ileridir D konumunda bazen 6-7 kez vites değiştirdi sanılabilir..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Misafir

Test sürüşü rica edin, manuele alıp 6. vitesi göstersin.. :) 5 ileridir D konumunda bazen 6-7 kez vites değiştirdi sanılabilir..

[emoji23] Abi 6 yı gördüm yokuştan 6 ya geçemiyor galiba der kesin [emoji16]
Yorum bağlantısı
Mustafa Haşim

adam araba alip satan bir memur buyuk ihtimal arabayi tam tanimiyor. cunku ben bu jatco mu dedigim de 'bu triptonik f1 vites' dedi. yanitlar icin tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

F1 vitesin tek benzerliği direksiyondan vites değiştirme imkanı vermesi. Onun haricinde zaten tüm ilanlarda F1 vites yazıyor. Satıcının arabayı tanımadığı fikrinize katılıyorum..

[emoji23] Abi 6 yı gördüm yokuştan 6 ya geçemiyor galiba der kesin [emoji16]

Dizel Mondeo yokuşları düz yol düz yolları bayır aşşa kabul ediyor.. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Haşim

arkadaslar bir sorum daha olacak daha once 2007 focus trend bir arabam vardi onda kapilari icerden kilitme ozelligi yoktu. 2005 dizel otomatik mondeo'da bu ozellik var midir. bir de arka park sensoru standart mi? tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Park sensörü standart değil.

Trendi bilmem ghiada kapıları içten kilitleyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Misafir

Park sensörü standart değil.

Trendi bilmem ghiada kapıları içten kilitleyebilirsiniz.

Abi trend'de standart değil dimi ? Ghia'larda park sensörü var.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Abi trend'de standart değil dimi ? Ghia'larda park sensörü var.

Orijinal park sensörü yok hiçbirinde Burak..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...