İçeriğe Yönlendir

Şimdi Deprem Oldu

Uğraş Özyurt

Recommended Posts

Yusuf Berke
Murat Sürücü yazdı:

Yıkılan bina var mı?

Geçmiş olsun arkadaşlar

Yol kapatılmıştı, yıkılmamış ama yatmış 2 bina. Sokağın bir başında doğalgaz aracı, diğerinde polis araçları gördüm.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak
İleri sokağımda bazı evler yatmış. Allah göstermesin bir daha inşallah. Bunun öncü olduğu söyleniyor.
Ben çocukları aldım okuldan. 
Geçmiş olsun.
Geçmiş olsun foto var mı acaba? Haber de yok. Adapazarı'nda bile şu an hatlar gidip geliyor hala ilginç.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Aramayın kimseyi naber yaşıyo musun diye.

Okulların tatili ise tam bir aymazlık insanları sokağa dökmek. Çocuklar okulda güvende. Niye herkesi işini gücünü bırakıp çocuk almaya koşturturlar?

Yusuf Berke yazdı:

İleri sokağımda bazı evler yatmış. Allah göstermesin bir daha inşallah. Bunun öncü olduğu söyleniyor.

Ben çocukları aldım okuldan. 

Geçmiş olsun.

ne oldu okul yıkılmış mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva

Geçmiş olsun.
Selimiye bölgesinde, 5 saniye kadar sürdü. Sallanma şiddetli oldu.

TT hatları uzun süre çalışmadı, ancak, data/internet üzerinden, sesli görüşmek yapmak mümkün oldu.

İki gün önceki depremle ilgili olduğunu ve olmadığını söyleyen hocalar var.

bir tesbitte bulunmak için henüz erken olduğu görülüyor.

öncü deprem olduğunu söyleyebilmek için de, daha fazla done olması gerekir bence.

http://www.koeri.boun.edu.tr/bilgi/aktivite.htm

Yorum bağlantısı
Yusuf Berke
Tahir Ak yazdı:

Geçmiş olsun foto var mı acaba? Haber de yok. Adapazarı'nda bile şu an hatlar gidip geliyor hala ilginç.

Yok maalesef, çekemedim. Türk Telekom hattım sıkıntılı halen, Vodafone'da sıkıntı yok.

Mehmet Göktürk yazdı:

Tatil edildiği haberini okudum, sonra oğlumu aradım okulları boşaltılmış çoğu öğrenciyi velisi almış, servisler erkenden götürmüşler öğrencileri ben de aldım okuldan.

7.dersleri sırasında olmuş.

Okullar kesinlikle çoğu evden daha sağlam. Yarın tatil etmezler umarım.

Böyle bir depremde bile binalar bu denli tahrip olmuş iken okulları tatil etmeleri bir nevi "evinizde ölün" demek.

Açıklamalar da tatmin edici değil, gece sert bir deprem vursa mantıklı bir açıklama yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Göktürk yazdı:

Okulların tatili ise tam bir aymazlık insanları sokağa dökmek. Çocuklar okulda güvende. Niye herkesi işini gücünü bırakıp çocuk almaya koşturturlar?

Okullarına güvenmedikleri için sorumluluk almak istemiyorlar.. Onun için deprem anında hemen dışarı çıkarmışlar çocukları. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

99 depremini yasamis biri olarak tum herkese gecmis olsun.

Deprem geldi mi gelir o yuzden 20 yildir Istanbulda buyuk deprem olacak bu onun oncusu falan filan vs gibi dusuncelere kapilmayin. Rahat olun.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

TT netli olarak ilk anda hanımı aradım konuştum sonra internet vardı ama telefon çekmedi, bölümdeki birçok tt netlide internet bile yoktu, ilginç.

Mesaiye devam.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Cumleden geçmiş olsun 1999 a göre cok sürmedi sallandı sadece , hemen kızıma kosdum bende  1999 la karşılastırılamaz bu deprem ama hala telefonumda şebeke yok 99 da kesılmeyen  cep kesık suanda türkcel vodafone calsıyor telekom servıs dısı 

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
Mehmet Göktürk yazdı:

Aramayın kimseyi naber yaşıyo musun diye.

Hocam velilere anlatamadık durumu. Kapıları yumrukladılar. Duvarların üstesinden atlamaya çalıştılar. Çocuklar halbuki deprem olduktan sonra 5 dk içinde hepsi bahçede düzenli bir şekilde sırasında idi. Gayet de güvende idiler. Veliye diyorum bak çocuğun burada güvende. Bir şey olmaz. Valilikten açıklama gelmeden öğrenciyi teslim edemem. Olacaksa bir şey evimde olsun diyor. Sen var bana çocuğumu diyor. Bu bir örnek. Velhasıl çocuklardan çok veliler panik idi bizde. O ana kadar güle oynaya duran çocuklar velileri içeri aldıktan sonra ağlamaya başladılar. Anlatamadık derdimizi. Şu an boğazım ağrıyor. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen

Telekom ufak büyük fark etmiyor her depremde böyle felç oluyor rezillik abidesi resmen kaç saat geçti hayat normale döndü hala arama yapamıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
Mehmet Ozyurek yazdı:

Okullarına güvenmedikleri için sorumluluk almak istemiyorlar.. Onun için deprem anında hemen dışarı çıkarmışlar çocukları. 

Mehmet abi okullarda bu tür durumlar için tatbikatlar yapılır. Biz de her sene tatbikatlarımızı yaparız.  Deprem olup bittikren sonra 5 dk içinde hiç bir izdihama yol açmadan gayet güvenli bir şekilde toplanma alanında çocuklarımızı bahçede topladık. Olması gereken de bu. Okulumuz deprem güçlendirilmesi yapılmış bir okul. Şu an çalıştığım bölgede deprem güçlendirmesinden ve kontrolünden geçmeyen okul yok. Yanigayet güvenilir binalar aslında. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Neden bahçeye çıkılıyor tatbikatta? Gölcük depreminde çoğu kişi çöken merdivende öldü.

Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Telekom ufak büyük fark etmiyor her depremde böyle felç oluyor rezillik abidesi resmen kaç saat geçti hayat normale döndü hala arama yapamıyorum.

Rezillikle ilgisi yok bu kadar telefona sarılmamak gerekiyor

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yanigayet güvenilir binalar aslında. 

Serdar Hocam okulu boşaltıp toplantı alanına çıkarmak doğru olan. Çünkü bu bir öncü olabilir veya hasar almıştır artçısı zarar verebilir.
Burada eleştirim okul yönetimi değil.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
Mehmet Göktürk yazdı:

Neden bahçeye çıkılıyor tatbikatta? Gölcük depreminde çoğu kişi çöken merdivende öldü.

Deprem bittikten sonra bahçeye çıkılıyor hocam. Deprem anından değil. Deprem anında sınıfta sıraların altına giriyor öğrenciler. Tahliye planına uygun olarak deprem bittiğinde okulumuzda siren çaldıktan sonra sınıflar boşaltılır. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Erkan Işık yazdı:

Cumleden geçmiş olsun 1999 a göre cok sürmedi sallandı sadece , hemen kızıma kosdum bende  1999 la karşılastırılamaz bu deprem ama hala telefonumda şebeke yok 99 da kesılmeyen  cep kesık suanda türkcel vodafone calsıyor telekom servıs dısı 

türkcell kullanıyorum aynı durum onda da oldu 

Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
Mehmet Ozyurek yazdı:

Serdar Hocam okulu boşaltıp toplantı alanına çıkarmak doğru olan. Çünkü bu bir öncü olabilir veya hasar almıştır artçısı zarar verebilir.
Burada eleştirim okul yönetimi değil.

Eyvallah Mehmet abi, eleştirinin okul yönetimine olmadığını anladım zaten. Ben bugün yaşadıklarımdan sonra yazma ihtiyacı hissettim. Hem de okul binalarının güvenilir olduğunu vurgulamak istedim. Çok sıkı testlerden geçtik. Bu tabi benim ilçemde. Ama bir çok okulda bu güçlendirmelerin yapıldığını biliyorum. Yeni yapılar zaten mevzuata uygun yapılıyor. Ben insanlarımızın neden bu kadar güvensiz yaklaştıklarını anlayamadım tabi bugün yaşadıklarımdan sonra. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Geçmiş olsun arkadaşlar. Burada da cep telefonları ara ara çalışıyor. İnşallah sallantılar durur. Millet sıkıntılıymış. Üzülmemek elde değil. Fakat deprem de bu ülkenin gerçeği. Bir şekilde beraber yaşamayı öğreneceğiz. Fakat nasıl?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

ve.....

Okullar tatil değilmiş. Vali açıklamış.. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

O korkuyu bilirim. İstanbulda olsam muhtemelen deprem çantası hazırlardım. Allah yardımcınız olsun, deprem benim olduğum yerde olmayacak diye bir şey yok ama korkusu başkadır. 
Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Tahir Ak

Yazıklar olsun Adapazarı Bolu sınırındayım. 7 saattir Telekom çekmiyor ama İnternete giriyor!

İnternete de saha 1 saattir giriyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...