İçeriğe Yönlendir

Şimdi Deprem Oldu

Uğraş Özyurt

Recommended Posts

Tahir Ak
Tatil edildiği haberini okudum, sonra oğlumu aradım okulları boşaltılmış çoğu öğrenciyi velisi almış, servisler erkenden götürmüşler öğrencileri ben de aldım okuldan.
7.dersleri sırasında olmuş.
Okullar kesinlikle çoğu evden daha sağlam. Yarın tatil etmezler umarım.
Böyle bir depremde bile binalar bu denli tahrip olmuş iken okulları tatil etmeleri bir nevi "evinizde ölün" demek.
Açıklamalar da tatmin edici değil, gece sert bir deprem vursa mantıklı bir açıklama yok.
Kamı sivil savunma yönetmeliği var. Deprem anı çök kapan tutun. Deprem bitince dışarı binadan uzakta bekle. Okul bunu yapmak zorunda.
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

Çocukları okuldan almadım ama durumlarını Whatsapp grubundan takip ettim, eşim dahil kimseye iyi misin diye sormak için telefonu elime almadım, deprem anında gayet sakin davranmaya gayret ettim, haberleri ilk andan itibaren televizyondan takip ettim. Ha neden böyle yaptım, ben çok mu duyarsızım tabiki değil durum bunu gerektiriyordu, tamam sallandık ama mecburuz bununla yaşamaya herkes telefona saldırdı şebeke çöktü medya dahil boş bir yaygara ne oluyor kardeşim deprem sadece bizde olmuyor. Sakin ve soğukkanlı olmakta fayda var internet olmasa halimiz haraptı gerçekten telefona ihtiyacı olan perişan oldu bugün. Tedbirini al gerisini Mevlaya bırak..

Konuşacak çok şey yok mu? Elbette var...

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Mehmet Göktürk yazdı:

Rezillikle ilgisi yok bu kadar telefona sarılmamak gerekiyor

Vodafonea da turkcelle de sarıldılar ama bir tek türktelekomda bağlantı sorunu vardı.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Vodafonea da turkcelle de sarıldılar ama bir tek türktelekomda bağlantı sorunu vardı.

Vodafone gebzede sustu 

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Telefonunuz hala çekmiyor ise kapatıp sim kartı söküp tekrar takınca şebeke sinyalini almaya başlayacaktır.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Şebeke sinyalinde sorun yok. Baz istasyonu üzerindeki vericiler sayı olarak yeterli değil. Türkcell dronlarının şarjı bitmiş galiba 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Şebeke sinyalinde sorun yok. Baz istasyonu üzerindeki vericiler sayı olarak yeterli değil. Türkcell dronlarının şarjı bitmiş galiba 
İstanbul ve çevresi herkes telefona yüklendiği için baz istasyonu kapasitesi dolu olduğu için çekmiyordur. Ama bizim memlekette Denizli de telefon sinyal almıyor. Türktelekom Ara ara sinyal gidip geliyor hala tam olarak normale dönmedi.
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ana dağıtım sistemi de çöktü bir anda yükleme olunca. Gördük ki 99 yılından bu güne arpa boyu yol alınmamış. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Muhtemelen öyle oldu. Cep telefonlarına çok güvenmemek gerek. Durum ortada

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Ana dağıtım sistemi de çöktü bir anda yükleme olunca. Gördük ki 99 yılından bu güne arpa boyu yol alınmamış. 

Abi normal yav. 4 şeritli yol yapılmış. Aynı anda 100 araba girmek istemiş. Bunun yurt dışında uygulaması nasıl bilmiyorum ama çözümü daha değişik yollu olmalı.  

bence bu anlarda şebeke kendi kendini kilitlemeli. İlk saatlerce sadece ambulans ve itfaiye çalışmalı. Sonradan yavaş yavaş Şebeke açılmalı. 

Mehmet Göktürk yazdı:

Aramayın kimseyi naber yaşıyo musun diye.

Okulların tatili ise tam bir aymazlık insanları sokağa dökmek. Çocuklar okulda güvende. Niye herkesi işini gücünü bırakıp çocuk almaya koşturturlar?

ne oldu okul yıkılmış mı?

okulların tatil sebebi çocuklar. Ağlayan ve titreyen çocuklar vardı. Sanırım bu yüzden de tatil yapıldı aileler gelsin diye. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Tüm Türkiye bir anda çöktü.. 

Tamam herkesin istanbulda tanıdığı vardır arayıp soruyordur ama, demekki üç koca şirket. 3-5 milyon kişiyi görüştüremedi.. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Yusuf Berke yazdı:

İleri sokağımda bazı evler yatmış. Allah göstermesin bir daha inşallah. Bunun öncü olduğu söyleniyor.

Ben çocukları aldım okuldan. 

Geçmiş olsun.

Neresi orası?

Yorum bağlantısı
Fikri Keleş

yazıklar olsun,acil durumda kimseye ulaşamıyorsam neden taşıyorum ki bunu

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bu arada millet kafayı demiş. 

deprem anında kurumdaydım. İki orta yaşlı abla inşaat yaptırdıkları arsalarında müteahhitten şikayetçi oldukları gerekçesiyle bana geldiler. Durumu inceleyip anlatırken deprem oldu. Bilgisayar ekranı, masa gidip geliyor. Bina yeni ama sarsıntı sesi var. Ben hemen yandaki yer dolabının yanına çömeldim. Abla bana bakıyor. Evladım bizim iş nolacak dedi. Çömeldiğim yerden baktım. Şaşırdım tabi. Deprem oluyor şu an dedim. Evet biliyorum deyip birbirlerine baktılar. Bana dönüp tamam ama müteahhitt hiçbir şey yapmıyor dedi. Çıktım yerimden fırladım. Deprem devam ediyor. Dedim abla başlarım sana da binana da. Deprem oluyor diyorum hala bina diyorsun. Ne kıymetli malın varmış ya hu. Al belgeler burada. İncele bak. Anlatmak zorunda değilim dedim oturdum sandalyeye. 

ağız tadıyla deprem de yaşatmadılar. 

@Servet Aydın’ın evleri önemli @Mehmet Ozyurek abi :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

98 Ceyhan depremini (6,2) yaşamış biri olarak İstanbul'da yaşayan herkese geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Kerem Kurluva
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tüm Türkiye bir anda çöktü.. 

Tamam herkesin istanbulda tanıdığı vardır arayıp soruyordur ama, demekki üç koca şirket. 3-5 milyon kişiyi görüştüremedi.. 

burası yeri mi bilmiyorum da, yazmak ihtiyacı hissettim..

zamanında asgari yatırım maliyetini öne sürdüler, karlılığın yetersiz olacağını söylediler, koca ülkeye, 3 tane operatörü kilitlediler layık gördüler .

şu anda abone sayısı 80 milyona gelmekte (belki de geçmiştir)..

avrupada, bizim ölçeğimize yaklaşan abone sayısına sahip hiçbir ülkede, operatör sayısı dörtten daha düşük değil.

operatör başına düşen abone sayısı ile en yoğun olan ülke biziz. Sonuç, biraz da bu tablonun eseri.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kemal Sunal, Şener Şen filmleri ile depremi sigara yasağını atlatıyoruz ülkece. Akılla alay etmenin bu kadar bariz olduğu bir dönem görmedim 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Surekli sallaniyor İstanbul. 1 gunde 70 tane depremmi olur bu ne boyle.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Yanlız 5.7 den sonra hiç durmamış aslında marmara denizi ve Silivri açıkları. 

Az önce de 4.3 olmuş. 

Allah yardımcınız olsun 😕

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Surekli sallaniyor İstanbul. 1 gunde 70 tane depremmi olur bu ne boyle.

Sağlam hareket var. Bir kaç gün içinde yine yüksek olur. Gölcük'te de olmuştu. 7.2, peşine bir hafta sonra 5.8 mi neydi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Allah korusun herkesi, deprem olsun ama yıkıcı olmadan enerjisini boşaltsın inşallah, daha başka ne diyebilirizki.....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...