İçeriğe Yönlendir

Ustaeller Ford Servisi

Caner Kardeşseven

Recommended Posts

Yasin Erbakılı

Eşimin kullandığı, 2004 model otomatik vites benzinli-lpg fiesta'da çok garip bir sorun yaşıyoruz. Yağmur yağan gecenin sabahında, araç normal bir şekilde çalışıyor fakat vitese geçmiyor. Birkaç kez kontak kapatıp açtıktan sonra araba bu sefer hiç çalışmıyor, marş basmıyor. Çok ilginçtir bu durum sadece yağmur yağdığında oluyor. Arabayı yıkadığımda böyle bir sorun ile hiç karşılaşmıyorum. Biraz önce Ustaelleri aradım, kısmetse cumartesi günü hem bu arızayı göstereyim, hem de foruma nam salmış ustalarımız ile bir tanışma şansını yakalamış olayım. :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Yusuf Taş

Kısmetse cumartesi günü aracımın 45.00 bakımı için gideceğim Ustaellere.Yolumuz uzun olacak ama Sabri Abim ve Ustaellerle tanışmaya değer. :)

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
ÖZGÜR ÖZGÜZEL

Öncelikle herkese merhaba,

Forumu uzun zamandır takip ediyordum ama yaklaşık 1 sene önce aldığım 2011 model Ford Focus 1.6 TDCI Collection sonrası daha bir ilgiyle takip etmeye başladım ve bir süre önce foruma üye oldum :)

Açıkçası aracımın performansından oldukça memnunun, aldığımda 77.000 km idi ve bakımlarını hemen yaptırdım, şimdi yaklaşık 86.000 km'de.

Ustalarıma sorum bakım için ne zaman gelmeliyim ve tahmini olarak neler değişmeli, biliyorum bakılmadan birşey söylenmez ama en azından km'ye göre neler değişir merak ettim doğrusu.

Bu arada forumda yazılanlardan sonra aracımda bir bahane bulup ustalarımla en kısa sürede tanışmak ve bir çaylarını içmek için Ustaellere uğrayacağım :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emre Sirkeci

Geçen sene ta Kütahyadan kalkıp gittiğim oldu. Saolsunlar çok iyi misafir ettiler. İzmirliler için bulunmaz bir yer.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ali ÇELİKSES

19/02/2015 tarihinde nasipse sabah Ustaeller'deyim Ustalar ile tanışalım,Ford'um nihayet usta görsün.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali ÇELİKSES

Bugün gittim,aracıma bakım yapıldı.Sabri ve Salih ustaya teşekkürler.Okulumdaki ford sahibi öğretmenlerim artık Ustaellere.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Benimde sağ elim kırıldı araba kullanamıyorum. Bir türlü gidemedim Salih Ustamın çayını içmeye. 

Yorum bağlantısı

Benimde sağ elim kırıldı araba kullanamıyorum. Bir türlü gidemedim Salih Ustamın çayını içmeye. 

Geçmiş olsun Ahmet. 

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Ahmet kardeşim, geçmiş olsun. Elini nasıl kırdın ya? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Ahmet kardeşim, geçmiş olsun. Elini nasıl kırdın ya? :unsure2:

Saolasın Murat Abi.

Fabrikada bir inşaat yapıyorum. Herkese iş güvenliği diye diretmekten ah aldım galiba. Evde banyoda lamba sökmek için sandalyeye çıktığımda sandelye kaydı, lavabonun mermerine düştüm. Kırıldı. 5. kez kırığım olduğundan deneyimli bir şekilde hemen  buza koydum ne şişti ne ağrıdı. Baktım hareket çok iyi etmiyor. Atladım arabaya acile gittim. Ağrı sızı şişlik kızarıklık olmadı ama film çekilince kırık çıktı. Dişimi sıktım kemikleri yerine oturttular.18 gündür alçıda komple kolum. bir hafta sonra çıkıp çıkmayacağı belli olacak gibi. Daha geçmediğini hissediyorum. Sağ el olunca sıkıntı oluyor az.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Saolasın Murat Abi.

Fabrikada bir inşaat yapıyorum. Herkese iş güvenliği diye diretmekten ah aldım galiba. Evde banyoda lamba sökmek için sandalyeye çıktığımda sandelye kaydı, lavabonun mermerine düştüm. Kırıldı. 5. kez kırığım olduğundan deneyimli bir şekilde hemen  buza koydum ne şişti ne ağrıdı. Baktım hareket çok iyi etmiyor. Atladım arabaya acile gittim. Ağrı sızı şişlik kızarıklık olmadı ama film çekilince kırık çıktı. Dişimi sıktım kemikleri yerine oturttular.18 gündür alçıda komple kolum. bir hafta sonra çıkıp çıkmayacağı belli olacak gibi. Daha geçmediğini hissediyorum. Sağ el olunca sıkıntı oluyor az.

Off, mermer... Kötü olmuş. Çok geçmiş olsun Ahmet.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Gecmis olsun. Hala daha etkisini yasayan kirik magduru olarak cok iyi anliyorum su anda.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Geçen sene ta Kütahyadan kalkıp gittiğim oldu. Saolsunlar çok iyi misafir ettiler. İzmirliler için bulunmaz bir yer.

gecmis olsun allah tez zamanda şifa versin

Saolasın Murat Abi.

Fabrikada bir inşaat yapıyorum. Herkese iş güvenliği diye diretmekten ah aldım galiba. Evde banyoda lamba sökmek için sandalyeye çıktığımda sandelye kaydı, lavabonun mermerine düştüm. Kırıldı. 5. kez kırığım olduğundan deneyimli bir şekilde hemen buza koydum ne şişti ne ağrıdı. Baktım hareket çok iyi etmiyor. Atladım arabaya acile gittim. Ağrı sızı şişlik kızarıklık olmadı ama film çekilince kırık çıktı. Dişimi sıktım kemikleri yerine oturttular.18 gündür alçıda komple kolum. bir hafta sonra çıkıp çıkmayacağı belli olacak gibi. Daha geçmediğini hissediyorum. Sağ el olunca sıkıntı oluyor az.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali ÇELİKSES

Geçmiş olsun Ahmet kardeş,Allah şifa versin

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Demir

23/02/2015 tarihinde forumda yazılanlardan yola cıkarak gittigim usta eller ford servisi ve sabri ustaya cok tesekkur ederim,forumda yazılanların bir şişirme veya abartı olmadıgını gordum.Bir sorunum oldugunda tek adres artık sabri usta.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
ALİ TAKIMCI

19/02/2015 tarihinde nasipse sabah Ustaeller'deyim Ustalar ile tanışalım,Ford'um nihayet usta görsün.

Sayın şefim, sana burada da rahat yok..nereye gitsen bulurum ona göre..Ayrıca benim de Usta Eller vaktim geldi sanırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Coşkun Gündoğdu

Bugun arabami ustaellerden teslim aldim gercekten bidaha adres degistirmeyi dusunmedigim bi yer hem iscilik hem alaka ve fiyat cok iyi ilerde forddan baska arabam olsa gine salih ustaya gotururum..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Bugun arabami ustaellerden teslim aldim gercekten bidaha adres degistirmeyi dusunmedigim bi yer hem iscilik hem alaka ve fiyat cok iyi ilerde forddan baska arabam olsa gine salih ustaya gotururum..

Bugün ben de oradaydım, sizin araç siyah Fiesta mıydı?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mahir isin

Merhaba,

Forumda ilk mesajımı Sabri ustaya teşekkür için atmak istedim. Lastklerimdeki sıkıntı ve aracımdaki ufak tefek işlemler için götürdüğüm aracımla gerçekten çok ilgilendiler. Aradığım adresi bulduğumu düşünüyorum.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ender Şen
(düzenlendi)

selam sabri ustam bende eskı focus musterınız olarak sıfır focus aldıgım 2010 subat  ayından berı gorusemıyoruz ama artık vaktı geldı heralde :) en son balatalar ıcın gelmıstım gerek yok fabrıka cıkısı balataları nekadar kullanırsan kardır dıyerek cay ıkram edıp gondermıstın benı sımdı aracım 47000 de 1.6 tdcı focus trıger setı km dolmadı ama kımılerı 5 sene olmus trıger setı devırdaım pompası v kayısıyla bırlıkte komple degıstır dıyor sence napmalıyım abı bı tek sana guvenıyorum bıde sızde ıslem yaptırsam trıgerde bı sorun olursa garantı verırmısınız abı senın sozun yeter zaten yoksa onemlı parca servıs garantısındemı degıstırıyım  yada beklıyımmı 

tarihinde Ender Şen tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

selam sabri ustam bende eskı focus musterınız olarak sıfır focus aldıgım 2010 subat  ayından berı gorusemıyoruz ama artık vaktı geldı heralde :) en son balatalar ıcın gelmıstım gerek yok fabrıka cıkısı balataları nekadar kullanırsan kardır dıyerek cay ıkram edıp gondermıstın benı sımdı aracım 47000 de 1.6 tdcı focus trıger setı km dolmadı ama kımılerı 5 sene olmus trıger setı devırdaım pompası v kayısıyla bırlıkte komple degıstır dıyor sence napmalıyım abı bı tek sana guvenıyorum bıde sızde ıslem yaptırsam trıgerde bı sorun olursa garantı verırmısınız abı senın sozun yeter zaten yoksa onemlı parca servıs garantısındemı degıstırıyım  yada beklıyımmı 

Hocam günaydın, Hocam aracın trıger için km dolmamış ancak yıl olarak ömrünü tamamlamış değişmesini tavsiye ederim. Garanti konusunu devamlı anlatıyoruz yine anlatalım, nerede ne işlem yaptırırsan yaptır faturanı al bir problem olursa atölye kabul etmezse tüketici hakları mağdur için çalışır :)

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Ender Şen

Tesekkurler sabri ustam ayarlayip gelicem yag degisimi hava filtresi balata ve trigeri hep beragber hallederiz insallah baya masrafim var anlasilan

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Turhan Barutçuoğlu

Merhaba arkadaşlar,bende 04.04.2015 tarihinde 98 model Ford Ka sahibi oldum ve forumdan edindiğim bilgiler doğrultusunda aracımı dün ustaeller'e götürdüm.Salih usta'nın babacan tavırları ve güven veren duruşu gerçekten beni etkiledi.araçta yapılacak işler ,kilometre bakımları,arka iki amortisör değişimi,genel motor bakımları ve birkaç elektrik işi.Ancak beni en çok korkutan gösterge paneli ve araç içi tepe lambasının çalışmıyor oluşu.Umarım basit bir sigorta arızasıdır,çünkü bu arıza hakkında pekte iyi olmayan yorumlar da duydum.Ama ustalarımıza güveniyorum anlattıklarınıza göre,perşembe ya da cuma günü nasipse alacağım arabamı bakalım nasıl bir sonuç olacak bekleyip göreceğiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Merhaba arkadaşlar,bende 04.04.2015 tarihinde 98 model Ford Ka sahibi oldum ve forumdan edindiğim bilgiler doğrultusunda aracımı dün ustaeller'e götürdüm.Salih usta'nın babacan tavırları ve güven veren duruşu gerçekten beni etkiledi.araçta yapılacak işler ,kilometre bakımları,arka iki amortisör değişimi,genel motor bakımları ve birkaç elektrik işi.Ancak beni en çok korkutan gösterge paneli ve araç içi tepe lambasının çalışmıyor oluşu.Umarım basit bir sigorta arızasıdır,çünkü bu arıza hakkında pekte iyi olmayan yorumlar da duydum.Ama ustalarımıza güveniyorum anlattıklarınıza göre,perşembe ya da cuma günü nasipse alacağım arabamı bakalım nasıl bir sonuç olacak bekleyip göreceğiz.

Yapılacak tek şeyi yapmışsın zaten Turhan, düşünme gerisini. ;)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...