İçeriğe Yönlendir

Siyah İncim Ghia-X Mondeom

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Bunu denemem lazım :D

Tam bana göre ;)

Vereyim birgün dene :) Tırt ama idare et :D

Yorum bağlantısı
Mustafa AKTÜRK

Bunu denemem lazım :D

Tam bana göre ;)

Tavsiye ederim abi :biggrin:Resmen çılgına dönüyor araba.Amcamın arabasıyla denedim.Performansı sonuna kadar hissettiriyor.Daha önce otomatik megane 2 de denedim ama ford mondeonun tadı bambaşkaydı.Yayalar arabaya bakıyor arabalar yol veriyor :D.Ama en çokta benim 1.2 fiestaya güldüm.Hava filtresinin kutusunun ön tarafını birazcık açtım.Arabaya gaz verdiğimde süper bir ses veriyor.Kırmızı ışıkta debriyaja basılı tutarak gazı verdim araba sağa yanaştı bir ses veriyor araba :) adam arabayı görünce şaşırdı :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Kaya

Aracımdaki stop etme sorunundan dolayı subap değişikliği gerçekleşmişti. Ancak bu işi yapan usta subap yatakları(Dernek mi tam adını bilmiyorum) onları değiştirmemiş topu topu (60 tl kadar bir fiyatı var) ve araçta aşırı derece subap sesi vardı. Usta ses olduğunu kabul ediyor. Araç salı gününden beri iki kez üst kapak açıldı ikisinde usta en son yaptığında bir hata yaptı neredeyse araç motor yiyordu. Ancak başka bir usta bulduk..Başka usta subaplara ayar yaptı çok şükür bugün saat akşam 10 da bitirdik aracımı teslim aldım. Şükür ses kesildi.

Bu arada sökülmüşken aşağıdakileride değiştireyim dedim.

1-avara bilyasi (bunuda 45 bin km önce değiştirmiştim) 35 tl

2-Gergi bilyasi (bunuda 45 bin km önce değiştirmiştim ses yapıyordu) 30 tl

3-Devir daim (48 bin km önce değiştirmiştim ve hafif boşluk vardı.) Yan sanayi 80 tl orjinali 120tl dedi ama 150 tlyazmış (Konuşacağım)

4-termostad (Daha önce tadilat görmüş) içime simediği için değiştirdim. (%100 yan sanayi dedi :D 90 tl)

Sırada soldaki motor kulağı var onda da hafif boşluk var. Fiyatı biraz dudak uçuklatıyor :D orjinali 350 tl dedi 300 tl son oluru dedi :) 1000 km sonra 5. yağ değişimi gelecek o sırada bunuda değiştireceğim inşallah.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Buna ek olarak 450 tl subap ayarı için giden gereksiz masraf bunun yarısını eski ayarı yapan (yapamayan ustaya yükleyeceğiz kendine dedim bu sesi kesersem sesi kesen adam sen vereceksin parasını dedim tamam dedi bakalım pazartesi büyük harp var) Bunların yanında motor ustası hesap çıkarmadı çıkarmaya yüzüm yok hata bizim ne diyeyim diyor.

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Bakımlar yapılmış.Paracıklar gitti Mehmet hocam.Güle güle kullan...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bakımlar yapılmış.Paracıklar gitti Mehmet hocam.Güle güle kullan...

Biniyoruz hocam ya. 23 ay olmuş 49 bin km yol yapmışız bugün bakım defterini kontrol ettim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hey Maşallah yarasın. :nazar:

Hocam aileler farklı noktlarda abi kardeş farklı noktada olunca böyle oluyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Hocam aileler farklı noktlarda abi kardeş farklı noktada olunca böyle oluyor.

Yapacak bişey tabi. Bizimde öyle. Yalova'da bir biz varız herkes Bursa'da. Ömrümüz yollarda geçiyor. Sağlık olsun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yapacak bişey tabi. Bizimde öyle. Yalova'da bir biz varız herkes Bursa'da. Ömrümüz yollarda geçiyor. Sağlık olsun.

Seninki yine yakın.

Biz Maraş'tayız. Ailem İskenderun'da eşimin ailesi Ankara'da abisi Yozgat'ta.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Biniyoruz hocam ya. 23 ay olmuş 49 bin km yol yapmışız bugün bakım defterini kontrol ettim.

Dizel aracı olup daha az gezen kişiler gözlemliyorum. İyi ki LPG var.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Dizel aracı olup daha az gezen kişiler gözlemliyorum. İyi ki LPG var.

Abi aracın km yükselmesinden korkuyorlar.

Çünkü Türkiye'de 100bin km geçmiş dizel riskli mantığı var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlker Yalçın

Maaşalllah. Hem Mondeo hem de siyah. Daha ne olsun :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Maaşalllah. Hem Mondeo hem de siyah. Daha ne olsun :bravo:

Hemde GhiaX :)

Hemde benzili ve otomatik :(

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Abi aracın km yükselmesinden korkuyorlar.

Çünkü Türkiye'de 100bin km geçmiş dizel riskli mantığı var.

Km konusunda hurafelerimiz söz konusu ne yazık ki. 400-500 bin km gezilebilen araçlar için kuş serisinden kalma algılarımız devam ediyor. Benzer şekilde kirlenmesin, temiz satalım diye orjinal kılıf kullanmayıp, kılıf geçiririz ya! :)

Hemde benzili ve otomatik :(

Sonuçta araba keyifle binmek içindir. Yoksa zaten taksi daha ucuza geliyor. Vergisi, sigortaları, bakımı, benzini, otoparkı ya da yıpranma payı v.b. maliyetleri yok....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hallettin yani :D

Güzel güzel.

Çok şükür :)

Kafanız rahat bir şekilde binersiniz, hayırlı olsun.

İnşallah.

Hayırlı olsun hocam :)

Teşekkürler.

Bugünde motor kulağını değiştirdim :) Çünkü yağı boşaltmış. Motordaki titreme araca etki ediyordu. Değiştirdim.

Arkadaşlar biliyorum içinizden geçenleri yeter hoca diyorsunuz ama bindiğim arabaya bakmak zorundayım arkadaşlar. Aylık min 800 km yol yapıyorum şehir dışına çıkmazsam.

Aracımdan ses gelsin istemiyorum ve beni yolda bıraksın istemem. Aracın bir yerinden ses geldimi rahatsız oluyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Karadağ

Uzun süredir bakıyordum ama mesaj yazamıyordum kısmet bu güneymiş ;)

Abi aracın çok güzel ama benim de takıldığım kısım otomatik olması :(

Allah kazasız belasız cezasız düşük yakıtlı( :)) binmeler nasip etsin, maşallah :nazar:

Bi gün deneriz :)

Bir gün Hakan'a ver denesin de zaten çok olan yakıt daha da çoook olsun :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Bende konu başlığını görünce gene stop etmeye başladı sandım :p

Allah korusun :nazar::)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Uzun süredir bakıyordum ama mesaj yazamıyordum kısmet bu güneymiş ;)

Abi aracın çok güzel ama benim de takıldığım kısım otomatik olması :(

Allah kazasız belasız cezasız düşük yakıtlı( :)) binmeler nasip etsin, maşallah :nazar:

Bir gün Hakan'a ver denesin de zaten çok olan yakıt daha da çoook olsun :p

Vallaha bilmiyorum ali,BU araba benimkinden her türlü üstünmüş.

Yol tutuşundan hızlanmasına kadar...

Bi yerde denk geldince alacam arabayı bi tur için :D

Haa bi tur kaç tur olur onu bilmem :p

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Vallaha bilmiyorum ali,BU araba benimkinden her türlü üstünmüş. Yol tutuşundan hızlanmasına kadar... Bi yerde denk geldince alacam arabayı bi tur için :D Haa bi tur kaç tur olur onu bilmem :p

Ben istanbul'a benim ufaklığı almaya gittiğimde TDCi Jatco'ya binme şansı buldum, içimden dediğim cümle: "böyle bişey olamaz yaa" :D

Çok konforlu, virajlara deli giriyor ve girdiği gibi de çıkıyor, basınca ciğerlerini sırtında hissediyosun öyle deli bişey'di benim bindiğim, bunu bilemem binmek görmek lazım :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...