İçeriğe Yönlendir

Android Uygulamaları Ve Diğer Gelişmeler

Misafir

Recommended Posts

Misafir

Hasan sen yenisin galiba :D resim yuklemesini bi ara anlatalim sana :p o oyunda hep ani. 100 e falan geldigimde sıkılmıştım. kirmiziyi geriye cekip usttekini asagi indir sag usttekini sola...

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Geçtin mi? :D

Yok abi gecemedim. :p

Hasan sen yenisin galiba :D resim yuklemesini bi ara anlatalim sana :p o oyunda hep ani. 100 e falan geldigimde sıkılmıştım. kirmiziyi geriye cekip usttekini asagi indir sag usttekini sola...

Valla cok tesekkur ederim. :)

Fotoğraf yukleme konusunda ne tavsiye edersiniz? :))

Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

21e kadar geldim. :p Yine takıldım yaww. :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Tablet' e navigasyon yüklenebiliyor mu? tablette GPS modülü yok belirteyim

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Tablet' e navigasyon yüklenebiliyor mu? tablette GPS modülü yok belirteyim

gps modülü yoksa nasıl çalışacak alet? Navigasyon yüklenir de iş yapmaz heralde.

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

ben

gps modülü yoksa nasıl çalışacak alet? Navigasyon yüklenir de iş yapmaz heralde.

bende anlamadım ama yazıyor bazı yerlerde internetsiz navigasyon diye acaba yükleyen oldumu diye sormuştum

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

ben

bende anlamadım ama yazıyor bazı yerlerde internetsiz navigasyon diye acaba yükleyen oldumu diye sormuştum

Bildiğim; internetsiz navigasyon navigasyon cihazlarında kullanılan tip yani gps modülü üzerinden uydu ile haberleşip igo, rooute66 vs gibi programlar vasıtasıyla yön tayini ve tarifi yapıyor.

İnternet bağlantısına ihtiyaç duyan navigasyon ise gogıl tarzı haritayı net ten yükleyen nav programları. yani her halükarda tablette GPS alıcısının bulunması gerekli

"Yanlış bilmiyorsam"

Yorum bağlantısı
Serdar Güngör

Bildiğim; internetsiz navigasyon navigasyon cihazlarında kullanılan tip yani gps modülü üzerinden uydu ile haberleşip igo, rooute66 vs gibi programlar vasıtasıyla yön tayini ve tarifi yapıyor.

İnternet bağlantısına ihtiyaç duyan navigasyon ise gogıl tarzı haritayı net ten yükleyen nav programları. yani her halükarda tablette GPS alıcısının bulunması gerekli

"Yanlış bilmiyorsam"

Tamam teşekkür ederim biraz daha araştırayım ben

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Zaten navigasyon olayı internetsiz. Oda gps uydularından aldığı sinyal yardımı ile. Gps olmayan ürünlerde navigasyon olmaz. Ha nasıl olur. Şebeke üzerinden goggle maps gibi haritalar üzerinden sallama olur. Şebeke üzerinden yaptığından dolayı kesin konum bulamaz ve doğru olmaz. En azından eskiden öyleydi şimdi baz istasyonlarının yardımı ile ne kadar hassas yapar onu bilemem. Sağlıklı bir navigasyon en az 4 uydudan alınan sinyal yardımı ile yapılır. Tek bir baz istasyonundan zaten olmaz. Yada ne kadar olur teknik boyutunu bilemem. Ama olmaz heralde.

tarihinde Necati Öner tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Telefonlarda gps modülüne destekleyici olarak şebeke üzerinden navigasyonun çalışmasına yadımcı olunur. Şebekeden de kordinat bulunması için en az 3 baz istasyonundan veri alır ama hiçbir zaman gps alıcısının verdiği koordinatın doğruluğuna erişemez. Telefonda iki sistemin beraber kullanılması zaten şebeke çekimi olduğu için, gps uydularına bağlanma aşamasındaki zaman kaybını önler.

Tablette ise doğal olarak gps modülü olması lazım. Gps modülü olmadan google maps çalışır ancak o da yol tarfini konuma göre değil, tayin edilen iki nokta arasında yapar. İzleme yapamaz, bilgi vermeden öteye de gidemez.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bende amarikan Mali bir tablet var nasil Turkce yapabilirim

Yazidan anlamissinizdir zati,

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Şimdi bu 29 sayfayı baştan okursam, her şeyi öğrenir miyim... ?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Şimdi bu 29 sayfayı baştan okursam, her şeyi öğrenir miyim... ?

Bildiğini unutursun :D

Okuma, sor özet geçelim :p

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Ben de Ali Cihangiroğlu gibi oldum len. :D

:D Bence daha değil, epey var.

Ama şimdilik :

sCfzwej.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

"mobile webcam" tavsiye edilir.

DroidSound tavsiye edilir. Eski Amiga Muzikleri mevcut. (ayarlardan indiriliyor).

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Rehberi açtığımda, hızlı erişim harfleri telefonun sağında çıkıyor...

Eski samsungumda, telefonu sol elle kullan gibi bir özellik vardı, onu seçip rahat etmiştim çünkü sol elle kullanıyorum...

Huawei ideos X5 androidde böyle bir özellik bulamadım...

Bir çaresini bilen var mıdır... ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...