İçeriğe Yönlendir

306 Için Modifiye Öneri Ve Uygulamaları

Akan Belen

Recommended Posts

Ercan Çakır
(düzenlendi)

Bencede Akan hocam para harcama derim , yengede kullanacak arabayı ve sanırım uxun vadeli binmeyeceksin buna..

İlerde hayalini gerçekleştiririz.. :)

Focus alıp RS yaparız.. :)

gözlerim yaşardı kardeşim :D adını görünce Akan beyin kurtuluşu yok artık dedim ama :p:D

bencede yaza girerken bir temizlik parlatma falan temiz temiz binersiniz. uzun süreli binmeyecekseniz tabi..

tarihinde Ercan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Araçtan sıkıntı duymazsam eğer.Kullanabilirim.Tam karar vermedim bu konuda yada ikinci araç için saklayıp eşime bırakabilirim

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Görende 2-3 bin harcayacağımı sanıyor yahu.Ucuz yollu ucuz :tongue: Kıskanmayın hem :p

Yorum bağlantısı
Akan Belen
(düzenlendi)

http://www.eliftunin...ti_28654.html#0

http://www.cancanoto.com.tr/Peugeot-306-Spor-Helezon-Kiti,PR-1727.html

Bunlardan hangisi daha iyi acaba.Cancan ı sanki Erkan tanıyordu.Belki bir güzellik yaparlar.Can'ında tanıdıkları vardı sanırım ama onunlada görüşmek lazım

tarihinde Akan Belen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Gayet iyi sayılır hocam hayırdır.Fazla etkilememi için zaten 3.5 mm düşünüyorum fazlası uymaz şu an bana

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Gayet iyi sayılır hocam hayırdır.Fazla etkilememi için zaten 3.5 mm düşünüyorum fazlası uymaz şu an bana

Yine de etkiler ama arabada güzel durur hani. Can can'dan alsın Erkan. Bi koşu. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Akşam gelir konuşurum onunla bir netleştireyimde hangisi olacağıı :yes:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Konuya baktım çok güzelmiş aracınız.Hangi yayı kullandınız alçaltırken.Birde sormak istediğim mesela 3.5 mm yay kullansam ben arka torsiyon düşürme kolay bir işlem mi herhangi bir usta yapabilirmi.Ve yaylara uygun olarak eşit şekilde düşüm sağlanabiliyormu acaba.Bilginiz varmı

Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

El becerisimi :D benden kötü durumda olamassım, ama ben şunu fark ettim araba söz konusu olunca 1 saat sabırla pas sökebiliyorum, el becerisi de bu zaten işte :)

tarihinde Uğraş Özyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Talip Eren
(düzenlendi)

Ben spor yay kullanmadım,çok eleştirilen bir konu olan yay kesimi yaptırmıştım,3 cm alçalttım.arka torsiyonlarıda birkaç denemeden sonra aynı şekilde düşürdük,torsiyon işlemini ehil biri yaparsa iyi olur,zor bir iş değil ama sağ-sol eşitliğini ve kaç cm olması gerektiğini ayarlamak için birkaç defa indir kaldır yapıldı.

Aracı fazla alçaltmayı pek önermiyorum,TR şartlarında sorun olabiliyor.Ben aracı alçalttığımda elemanlar az oldu abi 3 cm daha ister dediler ama yeter dedim,her tümsekte altını sürttükten sonra ne anlamı var.

Jantların altında da 1cm flanş var,lastikler dışarı çıkıyor biraz ve daha spor bir görüntü oluyor.Şahsi fikrim,arabayı gösteren jant ve tekerdir,en üst seviyede body kit yapın cılız bir jantla sönük kalır.hiç body kit yapmadan iyi bir jant arabanın tüm havasını değiştirir,şöyle hafiften dışa çıkmış dolgun jantlar güzel bir spor hava verir ki 306 nın çamurluklara doğru şişen spor kavisli tasarımına tam uyar.

tarihinde Talip Eren tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Zaten 3.5 luk yay kullanacağım ben.Fazlasına gerek yok.Jant işi biraz maliyetli olduğu için şimdilik uygulamayacağım.Zaten jantlarım gti ninkine benziyor biraz.Sadece biraz ufak :D

Yorum bağlantısı
Mustafa Karaaslan

106gti.jpg

abi bence yan aynlaradan başla bunlar senin zevkine uyar mı bilmiyorum ama orjinal yan aynalar benim hiç hoşuma gitmiyor

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ahmetim 3.5 mm yay sıkıntı olmaz sanıyorum zati 14 lastik var araçta.Çok yüksek.Zaten abartı olmayacak çok para harcamam zaten gerek yok buna.Film lazım ama illaki onu yaptıracağız.Allah nasip ederse yaz bebeği olacak.Bazı şeyleri direk yaptırmaktansa kendim yapmayı deneyeceğim basit görsellikleri.Kol dayama olmaması çok gıcık yahu.Ona basit bir çözüm bulmam lazım birde bende kaset çalar var.Cd çalar mı almak lazım yoksa basit bir uygulaması varmı bu işin müzik dinleyebilmek için.Kaset alacak halimiz yok yane :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Perdeyi nasıl yaptıracağız yahu.Cama yapışan zamazingolardan demeyin de.Kol dayama istiyorum zaten alıştık birde artık ona olmadan olmaz.Sağlam bir çözüm arayacağız artık.Cd çalar teyp mi alacağız o zaman.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hakan müzik sistemlerinden hiç anlamam.Sen din falan derken ne demek istiyorsun aklıma başka şey geldi :D

benim araçta op orjinal kaset çalar var :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Çok para verme niyetim yok açıkçası.Fiyatıda uygun olmalı zaten.Biraz iyi sesi versin mp3 çalsın yeterli olur.Daha hiçbirşeye bakamadım zaten havalar yüzünden

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Akan hocam Yusuf abiyle görüştüm gün içinde dönecek bana.. :)

Uygun fiyata alacaz inşallah.. :)

Tamam Erkan haberleşiriz dostum.

Eğer tek din ise. Maks 200 liraya, mp3'lü SD kartlı, sony falan buluruz. Ses yeterli olur.

Aklında olsun o zaman Hakan.uygun birşey denk gelirse alalım.Lazım sonuçta :biggrin:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ahmet,

Koltukların arası çok dar değil rahat rahat işlem yapılabilecek düzeyde bana kalırsa.Daha detaylı resim eklerim olmazsa.Perde işine bakacağım ya perde yada film olur artık hangisi olursa.Teyp işinide bakacağız artık

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Polis bile öyle diyor ama kendi aracında film var :D

275 gayme çok yahu.Muhtemelen önlerde hoparlör de yok benim.Yada var çalışmıyor :D onlarda işin içine girince çok mani olur o zaman.Sadece arkada bagaj üstünde 2 tane güzel bişi var.Onlarda op orjinal ama :D Sesleri fena değil hani.

Yorum bağlantısı
Akan Belen
(düzenlendi)

Arkadaşlar bu pioneer i alayım mı yoksa daha uygun birşeyler denk gelebilirmi acaba.Hiç anlamam açıkçası bu işten.Ayrıca 2 de hoparlaör lazım önler için.Bizim forumda falan yokmu kimsede uygun fiyatlı elinden çıkarmak isteyen acaba :biggrin:

ikinci el çok buluyorum ama güven olurmu netten bilmiyorum.Birde ne aramak gerektiğini bilmeyince aval aval bakıyorum sadece :D

tarihinde Akan Belen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Anladım Ahmet al diyorsun yani sen bunu.Bari almışken 2 de fazla pahalı olmayan hoparlör alayım ama sanırım önce kapıdaki yerlerine bakmam lazım büyüklük olarak değilmi.Bunun bir tekniği varmı acaba.hangi ebatlarda alacağım için yoksa standart mı bunlar

Yorum bağlantısı
Akan Belen

O zaman yarın ben önce bir ölçeyim de ona göre bakalım.

Ahmet bir ara sen folyo arıyordun ne ettin buldun mu yahu.Benimde aklımda bir uygulama var ama biano black ve gümüş gri folyo bulmam lazım.

Yada sprey boya mı daha iyi olur acaba

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ahmet amaç kendim birşeyler yapmak aslında.Uygulama yapacağım yerlerde iç kısımda kapı açma kolu ve çerçeveleri falan.uygulamak zor oluyormu acaba.Alsak elimize yüzümüze bulaştırırmıyız.Sen ebaydan mı aldın yoksa memlektimizden mi :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...