İçeriğe Yönlendir

306 Için Modifiye Öneri Ve Uygulamaları

Akan Belen

Recommended Posts

Misafir

306 hayırlı olsun.İyi günlerde kazasız,arızası,cezasız, kullanmanı diliyorum. :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

İş yerimdeki arkadaşımda kırmızısı var bence ne yapsan gitmez bu araca dersem kızma zaten bu tip yorumlarda gelmiş.Sade hali cidden çok iyi.Eğer dış görünüşte değişim düşünüyorsan ayna dış kapagı rengi gövde rengi olsun,Kapı kollar falanda gövde rengi olsun.Mercekli far güzel oluyor bunlara,sis lambasının içini aliminyuma boyatman yeterli bence uğraşma yenisiyle boyanınca havası değişir aracın.İçerde ise kesinlikle aydınlatmalara el atmalısın derim.Ayak altı aydınlatma şart.Hoparlör değişimi yap yeterli üzerindeki teybin ses kalitesi güzel kasetçalar yerine olan adaptör cihazlardan kullan bence kafi yada varsa teybin cd playir aux girişi varsa kontrol edilmeli o vakit küçük bir medya player yeterli olur kanısındayım.Bence yay ile falan uğraşma.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Oktay abi teşekkürler yorumun için.Tamponlar boyanacak.Sis lambalarının içi nasıl boyanıyor ilk defa duydum benim yapabileceğim bir durum mudur.Buralarda yapan olmaz sanırım biraz bilgi verirsen sevinirim.Ön kapılarda hoparlör bozuktu yenisiyle değiştirdim.Net üstünden uygun fiyatlı bir teyp aldım şimdilik idare ediyor gibi.

Dediğin gibi aracın iç aydınlatma olayı oldukça kötü durumda.Klimalardaki lambalar patlak sanırım 2 si yanmıyor.Ayak aydınlatma yok.Bu işler benim elimden gelen şeyler değil.Ankaraya geldiğimde bir ara şu işleri halledebilir sanırım zamanın olursa.Benimde içim rahat etmiş olur böylece.

Yorum bağlantısı
Misafir

Sis farı içindeki ayna camlar şekilli oldugu için resimde öyle gördüm yarın arkadaşın arabada varmıydı hatırlamıyorum incelerim,düz aliminyum boya diye düşünüyorum o nedenle boyanabilir.Dikkat edilecek nokta pürüz kalmayacak şekilde ayna içi komple o boyadan arınacak ince zımpara sonrasımda yüksek basınçla aliminyum boya atılacak.

Multimedya setin hayırlı olsun iyi günlerde kullan.Önceden haberleşirsek ben sürekli müsaitim geldiğinde elimden geleni yaparım :good1: Aklımda bir kaç şey daha var onları netleştireyim yazarım burdan. :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Erkan saolasın .Ben haftaya zaten gelip bakıcam oralara doğru.Cep telimi ö.m atıyorum kardeşim.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Sis farı içindeki ayna camlar şekilli oldugu için resimde öyle gördüm yarın arkadaşın arabada varmıydı hatırlamıyorum incelerim,düz aliminyum boya diye düşünüyorum o nedenle boyanabilir.Dikkat edilecek nokta pürüz kalmayacak şekilde ayna içi komple o boyadan arınacak ince zımpara sonrasımda yüksek basınçla aliminyum boya atılacak.

Multimedya setin hayırlı olsun iyi günlerde kullan.Önceden haberleşirsek ben sürekli müsaitim geldiğinde elimden geleni yaparım :good1: Aklımda bir kaç şey daha var onları netleştireyim yazarım burdan. :good1:

Anladım.Tamam abi yazarsın burdan.

Bu arada aracım bugün çıktı resimlerini çeker koyarım güzel olmuş bence tamponlar boyanınca

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen
(düzenlendi)

İster istemez 14 e göre pahalı olacaktır ama şimdi alacağım lastik parasına jant-lastik almış olacağım eh kendi üstündeki jantları da satarsam oldukça ucuza gelmiş olacak gibi.Zaten şu anki jantlarıma talip var sattığım zaman.Sorun ilandaki jantlar yakışırmı ve uygulama da bir sıkıntı çıkarmı acaba

195 50 16 ile 196 55 16 arasındaki fark nedir yanak kalınlığı mı

tarihinde Akan Belen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Üstünde ki 14 jantlarla devam et sadece lastik al mı diyorsun sen şimdi ;)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hımmm.Kafam karıştı gözüm alışkın olmadığı için lastikler çok küçük geliyor gözüme.O bakımdan demiştim.İlanda ki takımda fiyat olarak oldukça uygun gibi gelmişti bana değerlendirsem mi diye düşünmüştüm ama sonuçlarını kestirmek zor tabi.16 kullananlar sorun yaşamıyoruz diyor ama bu göreceli bir kavram olduğu için şimdiden bilmek çok zor.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Hakan'a katılıyorum.

Eyvahlar olsun... Yine mi başlıyoruz...

Yorum bağlantısı
Misafir

Yanımdaki arkadaşım pazartesi günü aracını satmış.Üzerinde çalışacaktım ama kısmet olmadı yinede en kısa sürede netleşsin düşüncelerim paylaşacagım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talip Eren

Orjinal lastik ölçüsü 185-65-14 idi,ben 15 jant 195-55-15 lastik kullanmıştım,çok rahatsız etmemişti ama 16 jant a çıkacaksanız 50 hatta 45 yanağa düşmeniz lazım,sert olur gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Genelde bakıyorum 50 yanak kullanıyorlarmış.Ve sorun olmadığını yazmışlar ama bilmiyorum.Sanırım sadece lastik almak daha mantıklı gibi

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Zaten korkum o yönde aslında hele ki bu aralar İnanılmaz bozuldu yollar.Dediğim gibi uygun bir takım bulursam alırım olmadı bu jantlarımla lastik alır devam ederim.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Araç üstünde böyle bir görüntüsü oluyor kafam karıştı yahu.Satıcıyle görüştüm lastikler yarım durumda diyor.Jantlarda da sadece ufak tefek çizik var diyor.Büyük hasar yada tamirat olmamış

0806101227437890.jpeg

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Birde bunları plasti-dip ile siyah yaptık mı nasıl olurdu ki gri araçta :fiuw:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Yaylar alındı zaten apex 3.5 mm ama takılmadı daha.Bagajda benimle geziyorlar :fiuw:

Yorum bağlantısı
Talip Eren

Araç üstünde böyle bir görüntüsü oluyor kafam karıştı yahu.Satıcıyle görüştüm lastikler yarım durumda diyor.Jantlarda da sadece ufak tefek çizik var diyor.Büyük hasar yada tamirat olmamış

0806101227437890.jpeg

Bu jantlar 16 olması lazım,gerçekten 306 ya çok yakışıyor,lacivert bir sedan da görmüştüm çok hoş duruyordu.16 jant olunca yanak mecburen en fazla 50 olmalı.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

benim verdiği ilandaki jantları diyorsun değil mi Can.Ondaki lastiklere mi baktılar eğer 20.000 gideri varsa direk alayım ben bunları.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Tamam o zaman alayım ben bunları.Acaba kargosu kaça mal olur bunların bana.Bu konuda fikri olan varmı acaba.100-150 de kargo parası vermeyelim şimdi.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Anladım Can olmadı yine Mustafa dan yardım isterim.Aracı alacağım zamanda saolsun çok yardımcı olmuştu.Ona da yakınsa belki kargo işini de ucuza getirmiş olurum.Ben bir Mustafa ile görüşeyim. ;)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Evet bu tamponu çok beğeniyorum.İlerde değenlendirebilirim.Zaten daha yeni boyandılar gövde rengine :biggrin:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bugün jantların sahibine ulaştım ama maalesef kaçırdım.Dün söz vermiş ve bu sabah teslim etmiş jantları :(

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Sorma Can ya çok uyguna denk gelecekti jantlar bana. :( Şans işte artık bakınmaya devam edeceğiz yapacak birşey yok

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...