İçeriğe Yönlendir

306 Için Modifiye Öneri Ve Uygulamaları

Akan Belen

Recommended Posts

Uğur Çınar

çağlar abi bu kişinin montajıda iidir temiz ve dogru yapar kasap değildir :D o gün gelen megane aracın tesisati bu kişi yapmıştır :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Yani ürün seçerken 1 adet olarak seçmemiz yeterli gelen kutunun içinden 2 tane çıkacak.Hoparlörleri iptal için mesaj attım.bakalım ne olacak artık.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Sadece hoparlörler için mesaj attım iptal edilsin diye.Valla Ahmet ikinci el baktım oldukça ama denk gelen birşey olmadı.ya çok kötü durumdalar yada fiyatları yüksek.Açıkçası sıkıldım da bakmaktan birde hiç anlamadığım konu olunca daha kötü oluyor :D aman dedim verdim gitti siparişi.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Resim yok ama kargo siparişlerim geldi ve dün akşam teyp takıldı.Montaj yapan yerden 2 adet hoparlör ve montaj için 100 tl ödedim.Yanlız 306 larda okuduğum kadarıyla kronik sorun olan sürücü tarafı elektrik sorununu bende yaşadım.Sağ hoparlör takıldı sorunsuz çalıştı.Sürücü tarafı takıldı çalışmadı.306 larda kapı ve gövde arasındaki bağlantı noktasını soketli.Soketi söktük kasada kalan körüğü söktük oradaki kablolar nanay olmuşlar.Muhtemelen zaten ucu ucuna tutuyorlarmış ki birkaç kablo kopmuştu açtığımızda.saat geç olduğu için usta yarın komple kabloları değiştirelim dedi tamam dedik tam çıkacağım camı kapamaya çalıştım cam kapanmıyor.Cam düğmesine bastığım zaman bütün kapılar kilitlenmeye çalışıyor ama kilitlenmiyorda.Klik Klik ses yapıyor.Neyse tekrar söktük 2 kabloya ek yaptık camlar çalışmaya başladı.Eve geldim kapıları kilitleyeceğim kumandadan bu seferde bu çalışmıyor kilitlenip açılıyor yeniden.Manuel kilitledim.yarın ustaya gideceğim burdaki kablolar yenilenece.Bana söylediği bütün kablolara lehimle ek yapılıp uzatılacak ve izole edilecek.bu yaklaşım doğrumudur acaba.Şu an sadece kapılar kilitlenmiyor ama ordaki kabloların durumu kötü idi illaki elden geçmesi lazım.Başka tarafa sıkıntı vermiş olabilir mi.Birde anlamadığım konu o kadar kablo ne iş yapar orda sonuçta kapıya geliyor nerdeyse 15-20 tane kablo var demet olarak.

Plakamızda değişti maalsef ki tc serisi kalmamıştı :( sonu 306 da yoktu :biggrin: en son Bari Karabük olsun dedik 67 TN 778 aldık.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hayırlı olsun abi, güle güle kullan.

Tesisata ne yapılmak istendiğini hiç anlamadım.

Ama bağlantılar zayıflamışsa, arıza vermesine izin vermeden yaptırmakta elbette ki yarar var.

Evet Ahmet.Aslında çok basit ama görsel olmayınca anlatmak zor.Bugün resimlerim daha net anlaşılır zaten.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Akan Belen

Biliyorsunuz ufak bir kaza sonucu aracım da işlem yapılacak ve bu arada ön tampon boyanacak.Bu arada bende acaba tamponları gövde rengi yapsam mı diye bir fikir oluştu.bu konuda sizin fikirlerinizi almak istiyorum gövde rengi yaptırayım mı yaptırmayayım mı.Ayrıca shop olayını forumdan beceren bir arkadaş bunu yapabilirmi zahmet olmazsa acaba aracım üstünde

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Biliyorsunuz ufak bir kaza sonucu aracım da işlem yapılacak ve bu arada ön tampon boyanacak.Bu arada bende acaba tamponları gövde rengi yapsam mı diye bir fikir oluştu.bu konuda sizin fikirlerinizi almak istiyorum gövde rengi yaptırayım mı yaptırmayayım mı.Ayrıca shop olayını forumdan beceren bir arkadaş bunu yapabilirmi zahmet olmazsa acaba aracım üstünde

Akan abi bence boyatmakla iyi edersin platinium gibi durur. :good1:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bende o niyetteyim ama.Aracı boğar orjinalliği gider falan dediler aklım karıştı.98 model araba sonuçta ama kafam karıştı yani biraz

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Boyat boyat.. :)

Boyatam demi virüsçü. :biggrin:

Erkan yav kardeşim bakınsana oralardan çıkma mıkma sis farı oval olanlardan temiz sağlam bişi.Tanesine 55 tl diyorlar yahu 2 sis farına 110 gayme vermiyek olmaz mı ;)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ne ballı adamsın varya sen... :D

Sabah çıkmacılara gidecem,Can Uzunefe'yede 307 traves bakacam onuda aradan çıkartırım.. ;)

:biggrin: Şansımı seveyim ben.Yuvarlak olanından değil ha ona göre resimleri var konuda.Bulursan çok sevinirim valla.Tampon falan sökülmüşken o işde çıksın aradan da rahat etsin kafam.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Erkan sipariş ekleyelimmi? :D Yarın çalışmasam sana eşlik ederdim valla.Ama bu ara cumartesilerim full. :angry:

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Eyvallah kardeşim.Siz kendi işinizi halledin.Eğer Focus 1 direksiyon simidine denk gelirsen bir fiyat al bakalım.Deri döşeme, siyah renk temiz bi şey olursa alıcam.Ebayde cruise conrollü olanları set halince maliyeti 200$ oldu.En iyisi ben burdan çıkma alayım.En olmadı İlker abiye kaplatıcaz. :D :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bu kaplama işi kaç mani oluyor yahu 150-200 falan diye duymuştum ama o kadar varmıdır

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Abi kaplama işi ortalama 100 tl ye yapan yerler var.Fazla etmez çünkü.60 dan başlar 300 e kadar yapan yerler var.Senin direksiyonda da mı yıpranma var?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Abi kaplama işi ortalama 100 tl ye yapan yerler var.Fazla etmez çünkü.60 dan başlar 300 e kadar yapan yerler var.Senin direksiyonda da mı yıpranma var?

Evet yıpranmış biraz aslında belirli bir yerinde var ama ben sevmiyorum bu şekilde olmasını.Orta halli birşey olsa işimi görür sanırım.Şevkatli admin bilir bu işi bir danışmak lazım

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Erkan yurtdışında genelde cc li direksiyon var.O yüzden almışken set halinde alayım montajını yaparız diye düşündüm.Ama fiyat yüksek geldi.En azından kargo ücreti öyle diyelim.Ama sen sadece Focus 1 deri direksiyon (ghia larda) olan deri kaplama modeli.O şekilde bak bakalım.Temiz var ise ve fiyat 150 yi geçmiyorsa hemen alıcam.Ancak 150 yi geçerse kaplama yapıcaz.İlker abi kaplama yapmıyor da,bi şekilde yardımcı olurum dedi. :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Mehmet beni de haberdar et kaplama işine girersen

Abi sen dediğim yerdeki modelleri incele kafana yatarsa sök gönder burda hallederiz.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Abi sen dediğim yerdeki modelleri incele kafana yatarsa sök gönder burda hallederiz.

Pazartesi aracı teslim edeceğim ustayla konuşayım olmadı söker gönderirim Mehmet

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Abi her türlü hallederiz.Arabayı kullanmayacağın bir zamanı belirle işlem 3-4 saate bitiyor zaten.Bi akşam kargoya versen ertesi gün hallederiz aynı gün kargo yaparız.1 gün sonra tertemiz kullanırsın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...