İçeriğe Yönlendir

''Plasti Dip'' Güzel Bir Ürün

Mehmet Pınar

Recommended Posts

Semih İzgi

Semih Kardeşim,

43+6 mı gönderme mi gerekir, mesajları okudum karıştırıdım (yarısı geyik olunca tabiki) bişey anlamadım. :D

Sadece 43 abi :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Sadece 43 abi :)

Kargo bedelini gelince mi ödeyeceğiz, iş yerinde kargo parası ödeme sorun oluyor, güvenliğe bırakıyor da.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Kargo bedelini gelince mi ödeyeceğiz, iş yerinde kargo parası ödeme sorun oluyor, güvenliğe bırakıyor da.

Evet kargo bedeli gelince abi. anlaşmalıymış çok bişey tutmayacakmış. Sen güvenliğe h.içi 5-6 bırakırsın abicim. Ücretsiz yapmamaya direttiler elimden birşey gelmedi.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Evet kargo bedeli gelince abi. anlaşmalıymış çok bişey tutmayacakmış. Sen güvenliğe h.içi 5-6 bırakırsın abicim. Ücretsiz yapmamaya direttiler elimden birşey gelmedi.

Tamamdır, yarın EFT yapacağım.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Hüseyin hocam aklımdan geçen,seninde aklından geçti mi bilmiyorum ama bizim jantları koyu gri yapsak nasıl durur?

2 Kutu siyah 1kutu mavi yazıyorum. Siyahları sabah akşam tok karnına. Maviyi uyumadan önce aç karnına. :fiuw::pufpuf:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Hüseyin hocam aklımdan geçen,seninde aklından geçti mi bilmiyorum ama bizim jantları koyu gri yapsak nasıl durur?

Onur Hocam,

paçalıkları boyamak için düşünüyordum, ama koyu gri belki güzel durur ama bizim jant şekline gitmez diye düşündüm.

sahibinden.com da görmüştüm,

adam jantların iç taraflarını siyaha boyamış, dış kısımları aynı renk bırakmış, yani jantın kollarını ince göstermiş. fena durmamıştı.

2 Kutu siyah 1kutu mavi yazıyorum. Siyahları sabah akşam tok karnına. Maviyi uyumadan önce aç karnına. :fiuw::pufpuf:

Kırmızı mı mavi mi?

what is the matrix?

bu arda benim alt ızgaraya taş çarpması sonucu geçen yıl yaptığım boyama da dökülmeler oldu (panjurda olmuyor.) yumuşak, esnek bir kaplama iş görür diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Semih mavi olanı Tahir e yolla o içsin,adam wd40 içmekten bıkmıştır,biraz değişik tatlar denesin :)

Aslında benim araba gri olduğu için,çok yakışacağını düşünüyorum ama hala kararsızım tabi :unsure2:

Bir fotoşop yap bence bakalım nasıl olacak.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

O değilde Nevşehir hep kar,kış,soğuk olcak:D soğukta yapılan uygulama ne kadar sağlıklı olur acaba ?

Yapışma olan kimyasal uygulamaları üretici firmalar genellik ile 15-25 drece arasında sıcaklıklarda yapmayı öneriyor.

Baharı beklemek gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Benim test konum belli oldu bakalım soğukta uygulandığından nasıl bir sonuçla karşılaşılacak :D

Birkaç tiyo veriyim o zaman,

Çok soğukta vizkozite düşecektir, kürlenme zayıf olacaktır, daha az yüzeye tutunarak ileride kolay sökülecektir.

Çok sıcakta vizkozite artacaktır, kürlenme süresi olan 72 saat sınırı aşarak sertleşemeyecek dolayısı ile tutunma ve bağlanma süreci hasar alacak.

Her iki olumsuz şartta ilk tutunma değerini belirtebileceğimiz van der waals bağı zayıf olacak, oluşacak reaksiyon (kürlenme ve sertleşme) bir nevi sakat doğmuş olacak, malzeme speklerinde olşan yapışma değerlerini yakalayamayacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

4 Jant ve aynalara 1 tanesi yetiyorsa bende alacağım. :p

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ben iki kutu aldım siyah aldım.artık nereye denk getirirsem :biggrin: Aynaları ve bağlantı noktalarını boyayacağım bende bakalım nasıl olacak.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Kapatır bence;fakat boya sıkılıcak sonra hemen üstünden çekicek tarzı camdaki suyu temizlemeye yarayan şeyle silmek gerekir boşluğun dolması için,ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum ama

Anlayamadım ben bunu Mert... ?

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Ben iki kutu aldım siyah aldım.artık nereye denk getirirsem :biggrin: Aynaları ve bağlantı noktalarını boyayacağım bende bakalım nasıl olacak.

Mesela oksitlenmeyi engellemek için akü kutup başlarına sıkacağım abi. :)

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Abi nasıl anlatsamki,misal şey gibi düşün fayansın arasındaki boşluğu harç ile dolduruyorlar ya onun gibi düşün sadece çiziği doldurmak için ona göre sıkman lazım,sonuçta sprey büyük bir yüzeye etkiycek ve çizik olmayan yerleride boyamış olucak orayı temizlemen gerekiyor hemen dolmadan demek istedim :)

Benim bildiğim böyle olur başkada fikir gelmiyor aklıma :D

Bu sefer anladım Mert ama o işi yapmaya benim maçam yemez... :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Mala lazım ama kaputa sıvamak için. :)

4BMGc.jpg

tarihinde Hüseyin Matur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hayal gücüne bağlı milelletin yapılacaklar.İlginç yerlerde uygulama resimleri göreceğiz anlaşılan :biggrin:

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

:biggrin: İnşaat yapacak kadar malzemem var, sorun olmaz. :biggrin:

Mavinin tonu çok hoşuma gitti. Buradayken yapmam.

Ama denemelerim olumlu sonuçlanırsa, 4-5 kutu alıp tüm arabayı boyayabilirim. :)

Aynaları da beyaza boyarım, öf öfff. :)

4-5 kutuyla olmaz abi o iş. :p 10-12 kutu lazım en az. Ben de mat beyaza boyamayı düşündüm videoları görünce. Gelsin bakalım bi,malzemeye alışalım da. :seytan:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Araç boyamaya gidecekse iş zaten sprey almaya ne gerenk var ki.Kutuylada satıyorlar hatta istediğiniz ölçülerde alınabiliyor.Kafa bulandırmayın yafu.Ayna,panjur dan başladık iş arabaya dönüyor :D

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Hayal gücüne bağlı milelletin yapılacaklar.İlginç yerlerde uygulama resimleri göreceğiz anlaşılan :biggrin:

İlk kullanan plsdip uygulamaları diye bir konu açar paylaşır, ama benim fikrim hava sıcaklığı dışarda çok düşük verimli olmaz.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Araç boyamaya gidecekse iş zaten sprey almaya ne gerenk var ki.Kutuylada satıyorlar hatta istediğiniz ölçülerde alınabiliyor.Kafa bulandırmayın yafu.Ayna,panjur dan başladık iş arabaya dönüyor :D

Sprey kutu en avantajlısı. Bunun yoğunluyla çalışacak boya tabancası+kompresörü olan boyacı 600-700 lira işçilik ister boyamak için. Tabancayı vs biz alalım desek en kötü 2500-3000 lira vermek lazım. :)

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Cihan tiner ile inceltilebiliyor.İncelterek kullanılırsa ve 2 kat falan atılırsa olur diye tahmin ediyorum ama araştırmak lazım

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Bende hem rüzgarlıklarımı takmak için hemde jantlarımı boyamak için hava sıcaklıklarının yükselmesini bekleyeceğim

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Semih ne yaptınız ne ettiniz son durum ney? Kaça anlaştınız sipariş geçtiniz mi? Ben 2 adet beyaz alacam jantları boyamak için :p Kime yollayacağız yol yordam anlat bakam :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...