İçeriğe Yönlendir

Plastidip Uygulamaları

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Semih İzgi

Bencede kaputa uymamış, sen yapma en güzeli, bu durumda siyah spreyin artacak, birini bana yollada değerlendireyim, yazıktır :)

Şimdi anlaşıldı, Can ve Zafer abi başta olmak üzere hepiniz gözü benim 2 kutu siyah spreyime diktiniz :D Oysaki nede yakıştı siyah pabuçlar

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Beyaaaaazzz. ;)

Beyaz jant nasıl durur ki? Yakışır mı dersin abicim. Kanıma girmeyin bak. Bu arada mart ayında yeni renkler geliyor. İsteyen olursa size özel bir spariş daha ayarlarım :good1:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Şimdi anlaşıldı, Can ve Zafer abi başta olmak üzere hepiniz gözü benim 2 kutu siyah spreyime diktiniz :D Oysaki nede yakıştı siyah pabuçlar

İfşa olduk... :p

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Bordo arabaya siyah kaput ve jant yapmayın, arabayı boğarsınız.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Dayanımına bakacağız elbette ama ilk intibaa: basınçlı suyu yaslayınca, parmakla kenar kısımdan ovalayınca, çıkıp gidecek kıvamında.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bence bu malzemeyi kullanırken komple yüzeyi kaplamak lazım, bu şerit dediğin gibi ilk yıkamada soyulur gider, yapacaksan kaputu tamamen yapıp alt kısmınada sıkacaksınki suyu yiyince kalkacak uç kısım kalmasın.

Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin
(düzenlendi)

Osman abi saklamış sanırım :D. gizli gizli kullanacaklardı heralde.

Ellerinize sağlık. Havalar ısınınca bende spreyleri açacağım inşallah. :)

gardaşım haber ette bende gelip izleyim ki. olur ya yarın birgün o plasti dip benim de elime geçerse uygulamam kolay olsun. yada ne bileyim artar martar da benim yıldızın marşbiyelleri siyah plasti dipten nasibini alır. :unsure2:

tarihinde Mahmut Şahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Plasti dip'ten bir yetkilinin söylediğine göre üzerine boyada atılabiliyor. Eğer üzerine boya atılacaksa şeffaf ürünü tavsiye ediyorlar ve üzerine istediğiniz boyayı atabilirsiniz. Altta plasti dip olduğu için istediğiniz zamanda sökebilirsiniz.

Ürün uygulanırken en çok dikkat edilmesi gereken nokta kutunun çok iyi çalkalanıp uygulanması ve atılan kat kurumadan diğer katın kesinlikle atılmaması..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

+1

Semihim boyuyacaksan beyaza boya ,kaputa elleme derim.. :)

Bu arada Çağlar abi emeğine sağlık güzel iş çıkarmışsın.. :bravo:

Osman la beraber yaptık, Fatih te bize çay demledi, harbi kuşburnu çayı bile yaptı

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ben de jant icin dusunuyorum, dayaniklilik konusunda suphelerim var. Tecrubelerinizden yararlanacagiz :)

Eğer basınçlı su yediğinde bir kenarına denk gelirse soyulur, o yüzden jantı boyarken söküp iç tarafına da sıkmalısın, dıştan basınçlı su kaplamanın kenarına ulaşmamalı, yani yantın içini de kapla, kısaca komple kapla yani.

Yada basınçlı suyu unut, mikrofiber eldivenle yıka, rahat et :)

Şimdi kapladıklarımı kontrol ettim, 10 saat sonra bezle silerken eskisi gibi bez sürtünmüyor, sanırım zamanla tam sertleşip silmeye uygun hale gelecek bu plastidip.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hanım şimdi gördü fotoları. Honda'ya neler yapılabilir diye sorar.....

eski tip gaz kelebeği mesela

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

eski tip gaz kelebeği mesela

Kaplamadan bahsediyoruz

Yeryüzünde yolda kalmayan tek araçtan bahsediyoruz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hakan Honda ile ilgili sataşmalar canım sıkmaya başladı. Bilmeyenler, görmeyenler araç gerçekten yolda kalan, her an bir tarafı dökülen araç sanıyor.

Bilmeyende bizim yazdıklarımızı görüp aramızdaki hukuku bilmeden araya giriyor, saçma salak yazıyor, çiziyor...

Bundan sonrada bu tip yazımlara müsamaa göstermeyeceğim..

İşin şaka sınırı bitti...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Mert elini korkak alıştırmışsın. :D Biraz daha boyasaydın.Tam siyah olsaydı.Bence jantların tamamı için 2 kutu yeterli gelecektir.Eğer boyanacaksa krom çıtalarda boyanmalı,tamamen siyah olmalı.Tabi bana sorarsanız bu yakışıklı mondeoya hiç dokunmayın.Asaleti yeter. :nazar:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Hakan Honda ile ilgili sataşmalar canım sıkmaya başladı. Bilmeyenler, görmeyenler araç gerçekten yolda kalan, her an bir tarafı dökülen araç sanıyor.

Bilmeyende bizim yazdıklarımızı görüp aramızdaki hukuku bilmeden araya giriyor, saçma salak yazıyor, çiziyor...

Bundan sonrada bu tip yazımlara müsamaa göstermeyeceğim..

İşin şaka sınırı bitti...

Ay ay ay, çok kızmış... :p

Tamamdır abi :) Anlaşıldı :) Var ya hepsinin altında bu emmi var :D

Ayıp. :seytan:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Abi yengeme selam, ayna kapağı + benzin kapağı gibi ufak detaylara girilebilir benim anladığım. Maliyeti pahalı ve ömrü kısa malesef. Yoksa bende jantları ve ayna kapaklarını sarı yapmak istiyordum acaba sizede uyar mı ?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Tamamdır abi :) Anlaşıldı :) Var ya hepsinin altında bu emmi var :D

Onun hiç suçu günahı yok. Fırsattan istifade boyalı bıyıklıma laf etme :biggrin:

Şöyle uzunca bir süre baktım da... Yok be Abi, bulamadım yapılacak birşey, böylesi çok daha asil duruyor.

Beyaz kuşak gibi birşeyler düşündük akşam.

Servet abi araç siyah olduğu için bence elleme.

Yukarıda yazdım. Olmazmı ?

Abi yengeme selam, ayna kapağı + benzin kapağı gibi ufak detaylara girilebilir benim anladığım. Maliyeti pahalı ve ömrü kısa malesef. Yoksa bende jantları ve ayna kapaklarını sarı yapmak istiyordum acaba sizede uyar mı ?

Aleyküm Selam. Kaput üstünde işlem düşünüyoruz Süha..

Ay ay ay, çok kızmış... :p

:bomb::crazy:

Abi bu neyse sakın gösterme :p

Bak gösteririm haa :seytan:

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Onun hiç suçu günahı yok. Fırsattan istifade boyalı bıyıklıma laf etme :biggrin:

Artık plastidiple boyar ha. Nıhahahaaaa!... :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Abi inşallah olmuştur. :)

Ellerine sağlık Mert.

Aslında benim düşündüğüm, aracı komple siyah yapmak. farlara mercek modifiyesi (burda birisi yapıyordu sanırım) ve far içlerini de karartmak, jantları alt ızgarayı, (üst ızgara krom kalacak), Cam şeritlerini siyaha boyamak var aklımda. Jantlara düşüncem plastik dip uyguladıktan sonra üzerine araç boyalarında kullanılan verniklerden atmak. Belki o şekilde daha dayanaıklı hale gelebilir.

Servet arabanın yandan bir resmi varmı biryerlerde?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Siyah araca beyaz, beyaz araca siyah ve kırmızı, gri araca siyah dokunuşlar yakışır derim. İnce araç çizgilerine paralel şeritler vb.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Böyle bişeyler yapılabilir servt abi. :)

Bizi bozar ama yengeye uygun sanırım..

WjTCo.jpg

T3y6L.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...