İçeriğe Yönlendir

Plastidip Uygulamaları

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Ertan Çabuk
(düzenlendi)

Düzenleme Mert Erçetin

ertan3.jpg

ertan4.jpg

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bence jantlar beyaz olmalıydı. Siyah arabada güzel olmuyor siyah jant.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

Bence jantlar beyaz olmalıydı. Siyah arabada güzel olmuyor siyah jant.

Siyah ile beyaz ı yanyana sevmiyorum Sani :D

Bir daha düşün istersen :p

Ne güzel makineymiş bu :D

düşünecek çok vaktim var Ama siyah ta kararlıyım :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bir daha düşün istersen :p

180126_1859940139950_1284303873_32169502_6496416_n.jpg

Başbakanın koruma araçları gibi duruyor :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Benimkinin bir üst kasası bu. Siyah simsiyahsa güzeldir. Cart curt renklerle karıştırılmamalı :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benimkinin bir üst kasası bu. Siyah simsiyahsa güzeldir. Cart curt renklerle karıştırılmamalı :)

Vatandaşa cart curt yok! O kadarrr!

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
(düzenlendi)

Yukardaki 4x4 te ön ızgaraya kırmızı bir logo güzel dururmuş.

tarihinde Mehmet Pınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

ben de ilk onu düşündüm ama hem yengemin kullanması hasebiyle hem de çok klasikleşmiş bir uygulama olması nedeniyle vazgeçmiştim. ayrıca yandan resmini görünce aracın; açıkçası ben hepten vazgeçtim bu şerit düşüncemden. spor araba olsa yine hadi olabilir diyeceğim de bu araba Maaşallah upuzun kont gibi araba Abi, sporluğu filan yok bunun.! :) şu an yan profilden aklıma gelen tek düşünce kapı çıtaları. acaba ciyak olmamak kaydıyla kırmızı olsa nasıl durur?

Vazgeçtik Muhammed. Sağ ol ilgin için..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

4 gün önce spreylemiştik, bugün basınçlı suyu yakından tuttuk (abartmadan) köpüklü fırça ile yıkadık duruladık sildik, hiçbir zarar görmedi, maskeleme bantı sökerken yaptığımız hata sonucu kalkık duran yer bile yerinden kalkmadı, parmak ile dokunuca, plastikimsi bir his veriyor, boya olmadığını belli ediyor, tamamen de mat bir görünümü var.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Tamam ozaman ikinci sipariş balyası için başlık açalım :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

4 gün önce spreylemiştik, bugün basınçlı suyu yakından tuttuk (abartmadan) köpüklü fırça ile yıkadık duruladık sildik, hiçbir zarar görmedi, maskeleme bantı sökerken yaptığımız hata sonucu kalkık duran yer bile yerinden kalkmadı, parmak ile dokunuca, plastikimsi bir his veriyor, boya olmadığını belli ediyor, tamamen de mat bir görünümü var.

Güzeel, demekki dayanacak, eldivenle yıkamada hiç zarar görmez sanırım, dün gözden kaçn bir yere sonradan azıcık sprey sıktım, kuruyunca nerdeyse belli bile olmuyor, tamiride kolay bunun. :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bende ilk uygulamamı yaptım.Aracımın ön logosunu kapladım.Birkaç deneme yapmak zorunda kaldım özellikle dış çerçeve konusunda biraz elim bol sanırım fazlka sıktığım için akma yaptı.Ama sonunda fena olmadı sanırım araç üstü resimleride paylaşırım yarın.

1.resim orjinal hali

2.resim ilk uygulamadan sonra çektim ıslak ve parlak bir görünüm var

3.resim 20 dakika sonra falan

1004564y.jpg

plasitdip1.jpg

1004572g.jpg

1004573p.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

İlk fısı boşa yapıp, sonra boyanacak yüzeye azar azar, birçok defa sıkmalı, sırılsıklam yapmadan yoksa akma yapabiliyor.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Evet abi birde çok iyi karışmasını sağlamak lazım.Yoksa çok homojen püskürtmeyebiliyor.2 defa söktüm yeniden yaptım.Sonuncusunda çok az sıka sıka 3 seferde komple kapattım.Acaba cam çıtalarında ve silecek kollarında nasıl olur ki.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

plastidip spreyleri ile mi yapıldı? en üste vernik atıldı mı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

plastidip spreyleri ile mi yapıldı? en üste vernik atıldı mı?

ilk attigim siyah plastik icindi son olarakta vernikle bitirdim

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bende ön panjur ve radyatör ızgarası ile sis kapaklarını boyamıştım, işte 2 resim, siyah daha bir güzel oldu arabada :)

HD7lp.jpg

7HcWz.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Mustafa Bey siz folyo uygulamışsınız sanırım bu konu çok daha farklı bir uygulama ile ilgili paylaşımlar için.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mustafa Bey siz folyo uygulamışsınız sanırım bu konu çok daha farklı bir uygulama ile ilgili paylaşımlar için.

folyo değil, o bir boyama tekniğidir, siyah+gri/beyaz sonrasında vernik atılır, karbon kevlar görünüme kavuşulur, zaman olursa bunu da anlatımlı olarak yaparız

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...