İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Yakıt Tüketimi

Tufan Efe

Recommended Posts

ibrahim turhal

Şehir içinde 5.7 fazla değilki dert etmeyin ama şehir dışı süratli değilse 4 lerde dolanması lazım

Şehir dışı dediğim biraz yokuş inişli çıkışlı düz yol değil. 

Yorum bağlantısı
Muhammet Selman Nesne

ş.içi 100 km de 7.5 litre yakıt tüketiyor 2004 1.4 benzinli fiesta :D  oda km de 35 kuruşa denk geliyor 50 kuruşa kadar benzine devam sonrası allah büyük :biggrin: :biggrin: :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Vasfi Gişten

İzmir ege üniv. karşısındaki shell kapandı tp oldu bende denemek için fulledim 330km kullanıp tekrar fulledim 18lt mazot aldı. 100km de 5.45lt yakmış oluyor performans ve sesde bir farkda hissetmedim opet ve shelle göre indirim kartıda verdiler bundan sonra buradan almayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Vasfi Gişten

En son ölçümüm 505km 24.8lt 100km de 4.91 lt 100km si uzun yol gerisi izmir trafiği sevdim bu tp yi.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sinan Özvarlık
(düzenlendi)

G.antep-K.maraş-Silifke arası gidiş geliş toplam 750 km=100 liracık gitti  :biggrin:

Klima pasif- hız 90-110- LPG- 2.05- Fiesta

tarihinde Sinan Özvarlık tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Belen

En son ben de 100 Tl Ye 765 km yol yaptım :D lpgnin gözünü seveyim. Kokluyor resmen :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

En son ben de 100 Tl Ye 765 km yol yaptım :D lpgnin gözünü seveyim. Kokluyor resmen :D

100kmde 12 kurus    cok az degılmı?

Yorum bağlantısı
Fatih Belen

100kmde 12 kurus    cok az degılmı?

Benim araba maşallah çok az yakıyor. LPG kitini ben taktırdım yaklaşık 3-4 ay oldu. Markası AKL ve çok memnunum. Hele uzun yolda bedava seyehat ediyorum resmen. Şehir içi de yaktıgı 15-16 kurusu geçmiyor.

Yorum bağlantısı
Sinan Özvarlık

Benim araba maşallah çok az yakıyor. LPG kitini ben taktırdım yaklaşık 3-4 ay oldu. Markası AKL ve çok memnunum. Hele uzun yolda bedava seyehat ediyorum resmen. Şehir içi de yaktıgı 15-16 kurusu geçmiyor.

Fiesta-LPG candır... :)  :)

Yorum bağlantısı
Muhammet Selman Nesne

maaşallah kardeşim aman nazar :nazar:  değmesin :biggrin:   bende mi lpg taktırsam ne yapsam yarı yarıya düşüyor yakıt  :D 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Rahmi İdrisoğlu

Benim aracımda 2008 1.4 benzin + tüp sakin kullanımda 6 l/100 yakıyor, normal kullanım da 6,5 L /100 km yakıyor

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Caner AKYOL

2007 model 1.4 tdci var bende şehir içi 17 krş/100 km şehirdışı 15 krş/100km yakıyor seviyorum fiestayı

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

En son ölçümüm 505km 24.8lt 100km de 4.91 lt 100km si uzun yol gerisi izmir trafiği sevdim bu tp yi.

Enjektöre dikkat et ama, 4 enjektör memesi değişimi 800 tl.  komple çıkma sağlam enjektör seti (4 adet) 1200 tl. tabii bulabilirsen,  yok sıfır alacaksan tanesi 1000 tl. den fazla :)

Sakın tırt mazota denk gelme ve asla mazotun ucuzunu alma.

Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

benim fiesta genelde şehir içi  24 25 krş yakıyor birde sesli çalışıyor artık eskilere göre noluyor buna acaba birde bunun 200 km 40 km gidiş geliş ana yolda gidip geliyorum yoksa sadece ş.içi 30 krş yakıcak galiba. Araba 110.000 km yakıt sürekli shell nitro dizel  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Vasfi Gişten

Enjektöre dikkat et ama, 4 enjektör memesi değişimi 800 tl.  komple çıkma sağlam enjektör seti (4 adet) 1200 tl. tabii bulabilirsen,  yok sıfır alacaksan tanesi 1000 tl. den fazla :)

Sakın tırt mazota denk gelme ve asla mazotun ucuzunu alma.

Ali abi bugüne kadar hiç ucuz mazot almadım hep opet yada shellden alıyordum. Forumda bir konuda tp yi övdüklerini gördüğümden beri izmir bornovada shellin yerine açılan tp istasyonundan alıyorum. Sermayesi devlet filan dalavere olmaz dedikleri için oradan almaya başladım yaklaşık 5 6 depo almışımdır bir fark hissetmedim önermiyorsan tekrar opete yada shelle dönelim  ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ali abi bugüne kadar hiç ucuz mazot almadım hep opet yada shellden alıyordum. Forumda bir konuda tp yi övdüklerini gördüğümden beri izmir bornovada shellin yerine açılan tp istasyonundan alıyorum. Sermayesi devlet filan dalavere olmaz dedikleri için oradan almaya başladım yaklaşık 5 6 depo almışımdır bir fark hissetmedim önermiyorsan tekrar opete yada shelle dönelim ?

Sıkıntı yoksa devam et, önemli olan istasyon, birde bazılarında 2 tip yakıt var tp de de varsa ucuzunu alma yeter.
Yorum bağlantısı
Onur Çelebi

benim fiesta genelde şehir içi  24 25 krş yakıyor birde sesli çalışıyor artık eskilere göre noluyor buna acaba birde bunun 200 km 40 km gidiş geliş ana yolda gidip geliyorum yoksa sadece ş.içi 30 krş yakıcak galiba. Araba 110.000 km yakıt sürekli shell nitro dizel  :unsure2:

Bakım zamanı yaklaştıysa hem yakıt artımı hemde ses artımı olabiliyor. Ve artık kesin kanaat getirdim Shell nitro araba daha gürültülü çalışıyor. Bir kez deneme amaçlı Petrol ofisinden alın içinde az mazot varken nasıl sessizleştiğini göreceksiniz  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

egzozdan çıkan kokuda insanın genizini yakan cinsten olmaya başladı enjektörcüye gitçem artık 

Yorum bağlantısı
Muammer Tok

Herkese merhaba

Foruma yeni katıldım. Yaklaşık 1 ay önce fiesta 1.4i comfort aldım. Sadece şehir içi kullandım ve yaklaşık 11 lt/100 km yaktı, normal midir?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Erol Okcu

Herkese merhaba

Foruma yeni katıldım. Yaklaşık 1 ay önce fiesta 1.4i comfort aldım. Sadece şehir içi kullandım ve yaklaşık 11 lt/100 km yaktı, normalkış

kış aylarında normal bence şehir içinde .1-1.5 lt kadar değişiyor yaz aylarına göre ama standart da yanlış hatırlamıyorsam 8-9 litre şehir içi . araç yıpranmış vs katkı paylarını da koyarsak birde kış olasıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Onur SÖNMEZ

281 Km yolu,  120 km yi  hiç düşmedim

gidiş dönüş 95 tl  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Erol Okcu

281 Km yolu,  120 km yi  hiç düşmedim

gidiş dönüş 95 tl  :biggrin: 

biraz fazla gibi bence bende kutahya -ısparta arası gider gelirim yaklaşık gidiş dönüş 500 km ye yakın 100-110 tl arası benzinde yakıt tüketimi oluyor. aracım 1,4 benzinli fiesta 2004

Yorum bağlantısı
İsa Ülkümen

en güzel yakıt tasarrufu nasıl yapılır mesela şehir içi yada uzun yol yani herkes bişi söylüyo benim aracım lpg li mesela 3000 deviri görüyo ibre öyle vites atıyorum ama bazıları gecsin öyle at diyo bazıları da 2500 lerde vites at Diyo en doğrusu hem yakıt tasarrufu yapmak hemde aracı yıpratmamak adına nedir ne nasıl yapılmalıdır teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İsa Ülkümen
(düzenlendi)

20 tl + 20 tl tüp attım 50 km şehir içi olarak toplam 176 km gitti normalde daha az yakıyordu sebebi ne olabilir

Yeni bakım yaptırdım arabaya

tarihinde İsa Ülkümen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...