İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Yakıt Tüketimi

Tufan Efe

Recommended Posts

Sani Gerşon

s.a arkadaslar aracim fiesta 1.4 tdi .2 kez hesap yaptim.yaklasik 7.5 litre yakiyorum sizce nasil . bana biraz fazla geliyor.

Sürüş güzergahınız nasıl? Aracınızın bakımı nasıl?

Yorum bağlantısı
kadir emin civelek

gebzede yasiyorum dur kalk biraz fazla . ara sirada olsa agresif kullandigim da oluyor . bakimini yaptirali 1000 km falan oluyo ama sonuc ayni. bu degerler normal mi .s

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

gebzede yasiyorum dur kalk biraz fazla . ara sirada olsa agresif kullandigim da oluyor . bakimini yaptirali 1000 km falan oluyo ama sonuc ayni. bu degerler normal mi .s

Fazla değil diyebilirim.

Yorum bağlantısı

Kısa mesafe mi kullanıyorsunuz ?
Yorum bağlantısı
kadir emin civelek

Kısa mesafe mi kullanıyorsunuz ?

Genelde eet kisa mesafe . ama bana yinede fazla geliyo diger arkadaslara gore

Yorum bağlantısı

Genelde eet kisa mesafe . ama bana yinede fazla geliyo diger arkadaslara gore

Kışın motor ısınmadan 5-10 km dur kalk yapınca fazla oluyor maalesef. Ben 1 hafta boyunca o şekilde kullandım 6.5 lerdeydi. Su an kısa uzun mesafe karma 5.8 civarı. Yazin 5.3-5.5 arasi geziyordum 1.6tdci fiesta ile
Yorum bağlantısı
kadir emin civelek

Kışın motor ısınmadan 5-10 km dur kalk yapınca fazla oluyor maalesef. Ben 1 hafta boyunca o şekilde kullandım 6.5 lerdeydi. Su an kısa uzun mesafe karma 5.8 civarı. Yazin 5.3-5.5 arasi geziyordum 1.6tdci fiesta ile

seninki iyi yakiyormus ya 7.5 ten asagiya inemedim ben acaba aracin biyerinde siknti mi var ki .s

Yorum bağlantısı

seninki iyi yakiyormus ya 7.5 ten asagiya inemedim ben acaba aracin biyerinde siknti mi var ki .s

Biraz yüksek gibi sorun neyden kaynaklanır bilemedim ama
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Sarıca
(düzenlendi)

Yol bilgisayarında şöyle bir sıkıntı var.

Araç dururken ortalama tüketim kendiliğinden artıyor.

Ortalama tüketimi sıfırlayın bir miktar yol gidin ve durun tüketim kendiliğinden artıyor bu yüzden fazla gösteriyor bu yazılımsal bir sorun mu anlam veremedim.

Yol bilgisayarında ortalama tüketim  şehir içinde 6.8 den 7 den aşağı inmezken depo ölçümlerime göre 38 lite yakıt ile şehir içinde 680-690 km yol katediyorum bu da 5.5 litre ortalama tüketim yakaladığım anlamına geliyor.

Bu arada aracım 2008 Fiesta Collection 1.4 TDCI

tarihinde Ali Sarıca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Yol bilgisayarını yakıt alınca sıfırlayın depo bitince yakıt alınca karşılaştırın. En doğru kıyaslama öyle olur.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Ortalama tüketimi sıfırlayın bir miktar yol gidin ve durun tüketim kendiliğinden artıyor bu yüzden fazla gösteriyor bu yazılımsal bir sorun mu anlam veremedim.

Yol bilgisayarında ortalama tüketim  şehir içinde 6.8 den 7 den aşağı inmezken depo ölçümlerime göre 38 lite yakıt ile şehir içinde 680-690 km yol katediyorum bu da 5.5 litre ortalama tüketim yakaladığım anlamına geliyor.

dururken derken rolantide beklerken mi? 

Yorum bağlantısı
Ali Sarıca

dururken derken rolantide beklerken mi? 

Evet rolantide beklerken ortalama yakıt kendiliğinden artıyor.

Sizlerde böyle bir sorun var mı ? 

Düzlükte giderken sıfırlıyorum durur vaziyete geçince rolantide yani tüketim yükseliyor.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

E normal. Bedavaya çalışmıyor ya araba[emoji3]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yalçın Sarıkaya

ben her depoda kntrol ediyorum 0,3 lük hata payıyla tutuyor yol bilgisayarı depoyu dibine kadar kullandığımda bile 36lt ile en fazla 520 km gidebildim şehir içi çok dur kalk yapıyorum belki ama yinede fazla 

ankarada enjektörlerin düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol ettirebileceğim bir yer varmıdır en azından onu kontrol ettireyim diğer herşey tamam çünkü cc ile bile bi düşüş yaşamadım çünkü

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Abdullah Hayırseven

geçen hafta depoyu fullemiştim.bu hafta aracın çok yaktığından şüphelendiğim için 200 km yol yaptıktan sonra tekrar fulledim.depo 12 litre mazot aldı.kullanımın tamamına yakını şehiriçi ve kış mevsimi olduğunu da göz önüne alırsak %6 yakması normal gibi.

Yorum bağlantısı
Yalçın Sarıkaya

çok normal çok :) 7.8 lt ye çıktı benim yakıt git gide artıyor...pompacıya telefonda sordum hava akış metresini değiştir öyle dene düzelmezse enjektörlere bakalım dedi...sanki hava akış metre çok ucuz bir malzemeymiş gibi böyle dedi kardeşimin şirket arabası aynı olduğu için onun akışmetreyi taktım biraz kullandım ama ne çekişte ne yakıtta bi değişiklik olmadığını gördüm...benim aracın asıl probleminin çekişte olduğunu düşünüyorum artık enjektörler buna etki edermi emin de değilim...araç vites değişimlerinde çok zor toparlıyor kendini bu yüzden yakıta yükleniyor ve haliyle fazla yakıyor başka nereleri kontrol ettirsem turbo hortumlarına felan baktım sıkıntı yok gibi turbonun kendisi ile alakalı bir durum olabilirmi ? 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...
Nevzat YÜKSEL
(düzenlendi)

Aylık bir depo yetiyor bana şehir içi kullanımda 140 liralık yakıtla 650 km yaptım maksimum bazen action dolu bir ay olunca 580 kmlere geriliyor..

şehirdışı kullanımda rekor diye düşünüyorum 750 km yaptım yine 140 liralık full depo ile..

tarihinde Nevzat YÜKSEL tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Aylık bir depo yetiyor bana şehir içi kullanımda 140 liralık yakıtla 650 km yaptım maksimum bazen action dolu bir ay olunca 580 kmlere geriliyor..

şehirdışı kullanımda rekor diye düşünüyorum 750 km yaptım yine 140 liralık full depo ile..

normal değerler bu ay kar vs fazla yaktım ben bi depo 625 km 140 lira ile Nevzat bence rekor dediğin km uzun yolda çok değil daha iyilerini yaparsın ben yarı depo ile 511 km yaptım geçen yaz full doluyken araç :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nevzat YÜKSEL

normal değerler bu ay kar vs fazla yaktım ben bi depo 625 km 140 lira ile Nevzat bence rekor dediğin km uzun yolda çok değil daha iyilerini yaparsın ben yarı depo ile 511 km yaptım geçen yaz full doluyken araç :D

kullandığın devir aralığı nedir :)

Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş
(düzenlendi)

benim fiestaya 100 liralık alıyorum sadece 100 km uzun yol gidiyorum gerisi hep şehir içi normal kullanıyorum 400 km gidiyo ne artıyo ne eksiliyo :) ama mazot 4 liraya yakınken balayına gittim antalya'dan marmarise gittim gezdim geldim 18 krş yakmıştı çok mutlu etmişti :)

tarihinde Ramazan Altıntaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali CAN_2

herkese iyi akşamlar.

az önce hesaplamamı yaptım 100 km 6.5lt yakıyor tamamen şehir içi hatta bol viraj ve rampalı şehir içi. yazın aynı kullanımda 100 km 5.8 lt hesaplamıştım. üstelik şimdi baskı balat da değişti. fazla mı yakmaya başladı yoksa normal mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Bir iki yaz önce 90-95 hız ile 900 kilometreye yakın yol yaptım ışık yeni yanmıştı.

Yorum bağlantısı
Misafir

Fullledikten sonra 680 km yapıp tekrar fulledim 140 TL aldı.

Kmde 20 kuruş görünüyor maşallah diyelim :) ve bu km tamamen şehir içi hatta çok yoğun trafikler içinde diyebiliriz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...