İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - Yakıt Tüketimi

Tufan Efe

Recommended Posts

Selçuk Bakış

1.4 için bence değerler normal, bende git gel 8 km civarı yol gidiyorum, buna benzer yakıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alper Başdemir

Hergün sabah ve akşam istanbul trafiğinde kullanıyorum, 100 tl yakıt ile minimum 450 maksimum 500 km yol yapıyorum.

Yorum bağlantısı
Efe Özer

Hergün sabah ve akşam istanbul trafiğinde kullanıyorum, 100 tl yakıt ile minimum 450 maksimum 500 km yol yapıyorum.

Ama kısa mesafemı kullanıyorsun?Mesela sabah bındın arabaya varacagın yere kadar kac km gıdıyorsun aksam kac km gıdıyorsun?

Yorum bağlantısı
Alper Başdemir

Kısa mesafe değil Efe. Sabah 20 akşam 20 günlük 40 km yol yapıyorum. Sabahları özellikle full trafik, akşam bir nebze açık oluyor yollar.

Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş
(düzenlendi)

fiestanın en güzel yanı uzun yol dostu olması antalya marmaris yaptım 110 120 km hızla git gel 18 krş yakmıştı ağzım açık kalmıştı ama şehir içi için keşke tüplü araba alsaymışım bakımları ağır olmazdı dediğim çok oluyor oda 25 krş yakıyor buda yakıyor

tarihinde Ramazan Altıntaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Efe Özer

Kısa mesafe değil Efe. Sabah 20 akşam 20 günlük 40 km yol yapıyorum. Sabahları özellikle full trafik, akşam bir nebze açık oluyor yollar.

Abi ben 5 km gıdıp stop edıyorum 7 km gıdıp stop edıyorum bu nedenle cok yakıyor heralde.

Yorum bağlantısı
Yalçın Sarıkaya

Depoyu tamamen bıtırmıyorum.Mazot alırken mazotu gorene kadar yakıt alıyorum ısık yanana kadar bınıyorum.Genelde 36 lıtre yakıt alıyor hep.Sırf sehır ıcı 5km stop 10km stop seklınde 36 litre yakıt 500 km yapıyor.Yanı mesela sabah 8 km gıdıp 2 saat sonra 4 km donerım.Oglegın 6 km gıdıp 1 saat sonra 7 km donerım.Kısa mesefa kullanıyorum ama gunde bu kullanımla 80 km yaptıgımda oluyor.Yanı her seferınde motor sogukken hareket edıyorum.

Kullanım tarzım soyle.

Yokus asagı devır 2000 de, duz yolda 2500 de, yokusta 3000 de vıtes degıstırıyorum.Fırsatını bulunca hemen 90 a 100 e cıkarım.Yanı serı kullanırım genellıkle.

Senin yaptığın yol güzergahının aynısını bende yapıyorum üstüne birde yolumda 4 tane kasiste dur kalk yapıyorum. İlçede oturuyorum ayda 2 kez şehir merkezine falan gezmeye gidersem 650 700 km yapıyorum (git gel 110 km civari) gitmezsem 450 500 km yapıyor dediğin gibi ışık yanınca 35 36 lt mazot alıyor yakıtlar aynı yani dur kalkta çok yakıyor

Depoyu full doldurduğunda kalan menzil kaç gösteriyor? 5 senedir kullanıyorum daha 700km aşağısında menzil göstermedi fullediğimde. Ben mesela hep 100tl lik dolduruyorum 450-540km arası değişen yol alıyorum. Oturduğum yer yüksek biryerde eve giderken 2km yokuş çıkıyorum genelde 20km yi geçmez gittiğim yer ama izmirde trafik yok gibi bişey bunuda göz önünde bulundurmak lazım.

Burayada bir kaç kere yaptım ben aracı ya çok yaktırıyorum yada problem var diye ama sizleri gördükten sonra benimkininde normal olduğunu anladım...dün 490km de iken 34lt mazot altı genelde aynı yer ve aynı pompadan alıyorum...kuruş hesabı ile 28,5 kuruş lt hesabı ile 6,7 6,9 arası yakıt sarfiyatım var...benimkide sadece sabah ve akşam olmak üzere dur kalk trafik ve 14 git 14 gel 28km günlük...Vasfi kardeşim menzili sormuş menzil full depo ile 630-650 arası gösteriyor ama 480km civarında ışık yanıyor ve menzil 40-50 civarına düşüyor yani bilgisayar doğru çalışıyorsa 530-550 arası bitecek demektir. ful depo ile gösterdiği menzili daha hiç yapamadım :( uzun yolda yanlış hatırlamıyorsam 110-130 civarı sabit hızda 5,2 ye inmişti...tamamen aracın 1.4 olmasından kaynaklı olduğunu düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Okan Avcı

merhaba,

2006 tdci fiestam depoyu fulledigimde menzil 730 km gösteriyor yazın klimam acık....320 km de yarım depodan daha az yakıyor...

yakıtı farklı bir şirketten aldıgımda yakıt hemen degişyor daha çok akıyor genel bp ve total aracımın daha uzun menzil yol almasını saglıyor...

Yorum bağlantısı
Tanfer Katırcı

Merhabalar

Benim aracimin yakit degerini sizlerle paylasmak fikir almak istedim

Aracim 2008 fiesta 1.4 tdci

Aracimi surekli sehir ici kullanıyorum

Depomu bp den 3.71 tl ye fulleyip yola ciktim ve kullanim tarzim 2000-2500 devir araligidir surekli toplamda 661 km yol yaptim aracimla bu sure icinde ufak tefek klima acmasi oldu ama toplasan 20 km yi gecmez klima ile kullanim

33 litre mazot ile 661 km sehir ici yaptim sizce degerler nasil acaba fikirlerinizi ve onerilerinizi bekliyorum

Birde uzun yol paylasayim sizinle aracimla kontagi acip 330 km full klima ile marasa yol yaptim donuste girdim benzinlige 80 liralik mazot aldim uzun yolda 120 130 km hiz araliginda gittim bide vu degeri degerlendiriseniz sevinirim aksi bi durum varsa müdahele etmek istiyorum aracima cunku

Simdiden Teşekkürler herkese ..

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Fiesta van ile yaptığım son ölçüm, (2 kişi, hafif bagaj, klima sürekli açık)

2.063 km yol, 101,5 litre, 395 Lira

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

An itibari ile 1200 km'lik yolculuğumun yakıt detayları: İnegöl'den depoyu ilk doldurğumda 29 litre aldı. Klima açık ortalama hız 100 ve yokuşlarda sabit hız devam ettim ayrıca aracımda çip takılı. 533 km sonra depoyu tekrar doldurdum ne olur olmaz diye çünkü BP sürekli karşıma çıkmıyor süpriz olmasın diye neyse depoyu doldurduğumda 26.73 litre aldı. Daha sonra bir yer klima kapattım ama hızım yine ortalama 100'dü. Hopa'ya geldiğimde 7.5 litrelik yine mazot aldım ne olur olmaz yakıt seviyesi 3.çizgiyi gösteriyordu sınırda süpriz yaşamayalım diye. Toplam 60 litreye yakın mazot harcamış olduk.

Yorum bağlantısı
Alper Başdemir

Çok ince bir hesap yapamadım fakat, şenlik için İstanbul-Eskişehir ve çevre iller gezmemiz sonucu 113 TL yakıt ile 90-120 arası hızlarla karma kullanımda klima açık şekilde toplamda 700 Km yol yaptık. Seviyorum fiestamı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş

Çok ince bir hesap yapamadım fakat, şenlik için İstanbul-Eskişehir ve çevre iller gezmemiz sonucu 113 TL yakıt ile 90-120 arası hızlarla karma kullanımda klima açık şekilde toplamda 700 Km yol yaptık. Seviyorum fiestamı :)

Fiestanın en güzel özelliği işte uzun yolda cep dostu olması  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sinan Özvarlık

40 tl otogaz ile (1.88 LPG) 270 km yol yaptım.ayrıca 80 km kadar klima aktif ve 120-130 km devirde idi.daha ne olsun maaşallah hesaplı araç bir başka oluyor. :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haydar Güzel

merhaba herkese selamlar, fiesta 1.6 chia 2004 benzinli lpg takılmamış, pazartesi  almayı düşünüyorum fakat 1.6 sını fazala görmedim, alırsam  lpg taktıracağım  ne düşünüyorsunuz yakıt vs ?

Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

merhaba herkese selamlar, fiesta 1.6 chia 2004 benzinli lpg takılmamış, pazartesi  almayı düşünüyorum fakat 1.6 sını fazala görmedim, alırsam  lpg taktıracağım  ne düşünüyorsunuz yakıt vs ?

Fiestalar yakıt konusunda her zaman hesaplıdırlar. Birde lpg taktırırsanız baya ucuz olur. Bende 1,4 dizel 2007 vardı 17-25 kurus arası yakıyordu.

Yorum bağlantısı
Ramazan Altıntaş
(düzenlendi)

yarım depo mazotla 5 kişi 200 km klima açık (60 70 km rampa tırmanarak 3. vites genelde) 400 km yaptım 75 tl yaktı yani. hep diyorum uzun yolda aşığım ben bu arabaya  :give_heart2:

tarihinde Ramazan Altıntaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İsa Ülkümen

30 liralık lpg ile 168 km yaptım uzun yol ortalama 110 - 120 km hızla klima sürekli açık

20 liralık lpg ile 70 km yaptım şehir içi kullandım

şehir içinde çok yakıyo sanki yoksa normal mi?

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

30 liralık lpg ile 168 km yaptım uzun yol ortalama 110 - 120 km hızla klima sürekli açık

20 liralık lpg ile 70 km yaptım şehir içi kullandım

şehir içinde çok yakıyo sanki yoksa normal mi?

Şehir içi 20 liraya 90 km altına hic düşmedim ya çok agrasif kullanıyorsunuz yada hava filtresi vs bakımları eksik.. Gerçi bu şekilde hesap hic sağlıklı değil ama..
Yorum bağlantısı
İsa Ülkümen

Agresif derken ? Cok fazla kavis var ilçede yollar da cok bozuk ondan mı acaba

Yorum bağlantısı
Onur Doğan

Agresif derken ? Cok fazla kavis var ilçede yollar da cok bozuk ondan mı acaba

Devirsiz anlamında demiştim , e tabi yol koşulları kesinlikle fark yaratacaktir
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Dün gece ailem Antalya'ya doğru yola çıktı. Buradan çıkarken evimizin önünde BP'den fulledik. 440 km sonra tekrar fullemiş BP'den. 80 TL almış .

Km'de 18 kuruş. 

Motorin litresi 3.84 TL/l

Yorum bağlantısı
ibrahim turhal

Çok dur kalk yapıyorum ondan yükseliyor :( şehir içi ötesi bir yerde kullanıyorum. 5.7/100 KM 

Şehir dışı yaptımmı 5.1 i görüyorum rahatlıkla. 

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Çok dur kalk yapıyorum ondan yükseliyor :( şehir içi ötesi bir yerde kullanıyorum. 5.7/100 KM

Şehir dışı yaptımmı 5.1 i görüyorum rahatlıkla.

Şehir içinde 5.7 fazla değilki dert etmeyin ama şehir dışı süratli değilse 4 lerde dolanması lazım
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...