İçeriğe Yönlendir

Honda 1,6 Dizel Görücüye Çıkıyor.Fotolar sayfa 6 da...

Misafir

Recommended Posts

Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

Fabrikanın verdiği değer bu :D

aynen öyle :)

şimdi siteye baktım, evet böyleymiş...tdci efsanesi biterrr...

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

7 sayfayı okudum. Hondayı o kadar yerden yere vuran mesajlar varki :) Ama bu golf olsaydı :D (Klimasız olan dahi ) Yorumları görmek isterdim.

Hocam yalan yok bende,direksiyondan kaybetti,çok ayıpladım bu durumu... :i-ih:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Cidden çok saçma bu durum.O kadar para ver hemde honda olsun ama deri direksiyon olmasın.

Yorum bağlantısı

Hk direksiyon deri değilmi ? benmi yanlış gördüm yoksa...

Evet, Deri direksiyon anlamında demiştim :D

dolusu deri,boşu değil :)

Yanlış anlaşılma olmuş:)

BU arada,fabrikadan çok güzel videolar geldi.

tasarım ve yapım aşamaları.

:)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Yanlış anlaşılma olmuş :)

Haa düzelmiş şimdi durum.Bak gördün mü ufak bir yanlış anlaşılma bile nelere mal oldu.Hemen alıcılar vazgeçti.Satış temsilcilerinin konuya hakim olması ne kadar önemli bir durum :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

sadece tüketim açısından bakarsak, hali hazırda ki dizeller ortalama ş.içi+ş.dışı karışık 6 civarında yakıyor, bu araç aynı şartlarda 4 litre civarında yakıyor, 2 litre fark var. 100 km de 8 lira yapar, 1000 km de 80 lira, 20.000 km de 1600 lira eder. yani güncel dizellerle arasında senede 1600 lira yakıt avantajı olur. 10 yılda 16.000 TL eder. elimdeki aracı satıp yaklaşık 25.000 TL üstüne koyup bu parayı çıkarmak biraz mantıksız ama, yeni dizel araç alacaklar kesinlikle değerlendirmeli...yılda 1600 liralık ekonomi, işletme gideri+kasko priminin yüksekliğini, fazlasıyla karşılar ve kara geçer. yanında da 300 tork ve 120 ps+sessizlik+konfor+kalite+uzun parça dayanımı+sorunsuzluk gibi artıları koyarsanız, iyice incelenip yollarda da biraz görülüp dedikoduları çıktıktan sonra alınabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Tabi bu tüketim değerleri yola yansırsa :D Genelde fabrika verilerini tutturmak pek kolay olmuyor.Yada kasmak gerekiyor o değeri yakalamak için.

Yorum bağlantısı

O zaman anlaştık,güzel araba yapmışlar helal olsun :tongue:

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Tabi bu tüketim değerleri yola yansırsa :D Genelde fabrika verilerini tutturmak pek kolay olmuyor.Yada kasmak gerekiyor o değeri yakalamak için.

ben kendimden örnek verdim mesela...aracımın katalog değeri 5,8 iken kendime has güzergahım da 5,1-5,3 yakıyorum. o zaman bu aracın katalog değeri 4 olduğuna göre bununla da 3,7 civarında yakılır. eski benzinli otomatik 7 yaşındaki 113 beygir hondamın katalog değeri 9,8 iken, ist. gibi dur-kalk soğuk motor 11 litre yakardım. yani honda diyorsa doğrudur.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bir deri direksiyon kılıfı yok diye arabadan vazgeçen arkadaşlara soralım 60 bine aldığınız her araçta direksiyon derimi. :)

Arabayı mındar etmek için ne kadar çabalıyorsunuz :D

Haaa ben japon araba sevmem ama arabayada hakkını veririm. Sağlamlılık konfor ve sorunsuzluk deyince ilk akla gelen Honda ve toyota geliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Deri direksiyon var zaten :)

Tasarım videolarını bi ara ekleyebilirsem,ekliyicem.

Direk fabrikadan geldi elimize,bugün.

Yorum bağlantısı
Hakan Kozanoğlu
Deri direksiyon var zaten :)

Tasarım videolarını bi ara ekleyebilirsem,ekliyicem.

Direk fabrikadan geldi elimize,bugün.

neden deri direksiyon yok yazilmis aracta var giris vers haric.

hakan bey benim gordugum en buyuk sikinti arka taraftaki sihirli koltuk meselesi icin yakit deposu one tasinmis

ve on koltuklar yukselmis binerken sikinti yasaniyor

bir de tr ye gelen araclardaki lastik ne bilmiyorum ingilterede 17inc conti 16inc michelin gordum

Yorum bağlantısı

Bir deri direksiyon kılıfı yok diye arabadan vazgeçen arkadaşlara soralım 60 bine aldığınız her araçta direksiyon derimi. :)

Arabayı mındar etmek için ne kadar çabalıyorsunuz :D

Haaa ben japon araba sevmem ama arabayada hakkını veririm. Sağlamlılık konfor ve sorunsuzluk deyince ilk akla gelen Honda ve toyota geliyor.

Varmış işte sözümü geri aldım,daha ne yapayım :biggrin: güzel araba bende sevdim... :biggrin:

Yorum bağlantısı

neden deri direksiyon yok yazilmis aracta var giris vers haric.

hakan bey benim gordugum en buyuk sikinti arka taraftaki sihirli koltuk meselesi icin yakit deposu one tasinmis

ve on koltuklar yukselmis binerken sikinti yasaniyor

bir de tr ye gelen araclardaki lastik ne bilmiyorum ingilterede 17inc conti 16inc michelin gordum

Herhangi bi sıkıntı yok.

Önede arkayada indim,bindim.

Sport modeli 225 45 17

Comfrt. modeli 205 55 16

Şuanda michlein geliyor...

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Cidden çok saçma bu durum.O kadar para ver hemde honda olsun ama deri direksiyon olmasın.

HK kusura bakma burda hata sende :):crazy:

verdiğin kısa cevap,ben de dahil yanlış anlaşılmaya sebep oldu.

ben de tam sipariş verecektim,deri yok diye vazgeçtim.noolacak şimdi :crazy:

Yorum bağlantısı

hahaha :D

Türkçe bu abi,nereye çeksen gidiyo mübarek :D

Tmm,Dolu paketi sipariş çektim senin adına,deri direksiyonlu olanını :p

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Ön taraftan bakınca Cıvıc, arkadan bakınca Type R karışımı yeni bir kasa meydana gelmiş gibi bir his oluşturdu bende ama hem yakıt hemde görsellik olarak hoşuma gitti. Tutacaktır bu araba çünkü Honda'nında kendi müşteri potansiyeli dört gözle bekliyor bu arabayı, bir de dizel olunca tutar tutar :yes::good1: Fotoğraflar ve bilgiler için teşekkürler HK :bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

HK kusura bakma burda hata sende :):crazy:

verdiğin kısa cevap,ben de dahil yanlış anlaşılmaya sebep oldu.

ben de tam sipariş verecektim,deri yok diye vazgeçtim.noolacak şimdi :crazy:

Aynen abi yıkıldım bir anda,bende siparişi iptal ettim. :biggrin: neyseki hemen farketti hk ortayı bulduk :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Keşke Focus için de donanımlar böyle basit olsa, trend, trend x, style, titanium, titanium x, titanium x smart, titanium x smart+tekno... Boşuyla dolusu arasında 20-25 bin fark var, koy iki paket titanium ve trend diye biri tam dolu diğeri boş olsun.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Keşke Focus için de donanımlar böyle basit olsa, trend, trend x, style, titanium, titanium x, titanium x smart, titanium x smart+tekno... Boşuyla dolusu arasında 20-25 bin fark var, koy iki paket titanium ve trend diye biri tam dolu diğeri boş olsun.

Ford herkesin bütçesine göre paket yapıyor. GSM Operatörleri gibi. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Amaç farklı gibi sanki titanium alan x, smart, tekno alabilir demek biraz donanıma önem verenlerden olabildiğince çok para kazanmalıyız fikrine işaret ediyor. Yeni Honda iki seviye belirlemiş ve bence isabet olmuş. Bu seviyedeki otomobiller içinde en çok seçenek Focus'ta x, smart, tekno, metalik renk ve sunroofla müthiş bir yelpaze mevcut fakat bunlar için (dizelde) 60 bin seviyesi yani titanium baz duruma düşüyor. C-max bu açıdan gayet ideal, keza Civic'de şu aşamada bana daha makul geldi.

Yorum bağlantısı

Ford herkesin bütçesine göre paket yapıyor. GSM Operatörleri gibi. :D

Aynen hocam,2 seçenek bizi kesmez en az 6-7 model olmalı... :biggrin:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Hah ford sadece donanım belirlese yine iyi.Farklı zamanda gelen aynı donanım adı altında bile fark oluyor. :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...