İçeriğe Yönlendir

Honda 1,6 Dizel Görücüye Çıkıyor.Fotolar sayfa 6 da...

Misafir

Recommended Posts

Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

Yani anladığım Hakan'nın verdiği yakıt değerlerini sizde görmüşsünüz 2-3 bazen 4 çubuk arasında gidip geldiyse. Sizin kullanımınızda anlık yakıt 2-4 litre arasında gezinmiş.

ama zaten benim araçta da sabit hızda anlık 2,5 ile 3,5 arası gösteriyor o yolda...ben bir şey anlamadım. çocuk niye yok dedi bilmiyorum.

örneğin benim araçta ankaraya giderken 90 la 3-3,3 litre gösteriyor, 90 ı geçmezsem ankaraya varınca ortalama atıyorum 4,3 oluyor. bu araç ankaraya 90 la giderse, tahminim 3,5 gibi olur ortalaması...o zamanda 90 la anlık 2 yada 2,3 gibi göstermesi lazım ki, bu ortalamayı tuttursun. hakanın dediğine inanıyorum, mutlaka vardır ort. tüketim...

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tüketim bilgisi rakamsal olarak vardır menülerde? satıcı bilmiyordur belki?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

tüketim bilgisi rakamsal olarak vardır menülerde? satıcı bilmiyordur belki?

muhtemelen vardır. ben test aracı olduğu için, test yapmak isteyenler kuyrukta olduğu için zaman kaybolmasın diye fazla üstelemedim. vesile ile güzel araç, benim hanımla nasıl olur bilmem :D :D :D gerçi bizim hanım otm. hondayı çok sevmişti, satarken bayağı üzüldü. ben dizden ameliyatlı iken bayağı getir-götür işlerimizi halletmişti onunla... yalnız tamponlarını ve kapılardaki boyaları pek sevmiyordu nedense :fiuw:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

arka koltuk katlama düzeni ve yeni yakıt deposu yerleşimini anlattılar mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

arka koltuk katlama düzeni ve yeni yakıt deposu yerleşimini anlattılar mı?

yok çağlar, anlatmadılar, çok kalabalıktı, çocuklar tanıdık, istesem anlatırlardı ama, onlar zaten diken üstünde bunalmışlardı, patron başlarında...ben kendim inceledim aracı, tam sıra motora gelmişti, test aracı geldi hadi deyince bıraktım.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Hocam, euro normu yükseldikçe motorlarda ivmelenme süresini uzatıyorlar, emisyon tavan yapmasın diye.

Hatta, yazılım yapanların hepsi adresler ile oynarken ivmelenme zamanını kısıyor. O bile başlı başına serilik demek araç ini, güç

vermiyorlar motora :)

Eskide kaldı cart diye dip gaz yapıp fırlayan araçlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hocam, euro normu yükseldikçe motorlarda ivmelenme süresini uzatıyorlar, emisyon tavan yapmasın diye.

Hatta, yazılım yapanların hepsi adresler ile oynarken ivmelenme zamanını kısıyor. O bile başlı başına serilik demek araç ini, güç

Abi o zaman ne anladım ben 300nm torktan. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

servet, aynen öyle dedi görevli çocuk. aşırı ivmelenmeye izin vermiyor dedi. şimdi bir tespit paylaşacağım ama, bazı arkadaşlar aracı kullanmadan itiraz edebilir, maalesef öyle, ben 300 torku hissedemedim, yavaş yavaş gaz verince, uzun rampada mutlaka benden avantajlıdır ama, öyle sollama yaparken bu araba nasılsa 300 tork, konturpiye de kaldım, basayım da cart diye fırlayıp kendimi şeridime atayım dersen :i-ih: honda dizel test sürüşünden beri kendi aracımı test ediyorum balaç sırtlarına çık-in, kusura bakmayın gaza bastım mı benim araç bunun yanında 400 tork :D :D :D

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sürücüler bilinçlenmiş güzel, arkadan kimsenin gelmemesi sevindirici bir durum, yol ve zemin şartına uygun kullananalar çoğalmış

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

sürücüler bilinçlenmiş güzel, arkadan kimsenin gelmemesi sevindirici bir durum, yol ve zemin şartına uygun kullananalar çoğalmış

:)

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Elimde telefon var direksiyonu tutmuyorum diye azalttım gazı, 75 beygir 190Nm tork, kamyonlar durur gibi çıkıyor, arkamdan gelen kimse yok ki ben 132'ye sınırlandırma koydum, bastıkça hızlanıyor daha :)

Sevineyim mi üzüleyim mi bilemedim. Yinede siz bu hava şartlarında kendinizide aracınızıda zorlamayın. Zira 190 değilde 290n/m torkunuz olsaydı en ufak bir hatayı affetmezdi.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Ruhan hocam ellerine sağlık.Güzel yazmışsın.Dizel demek tork demek değil mi zaten.Anlaşılan araç biraz sınırlandırılmış.Muhtemelen bu chiple aşılır ama yinede böyle olması kötü olmuş bence.Sanırım biraz zaman tanımak lazım araç için.Zamanla bilgiler tam olarak oturacaktır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Ruhan hocam ellerine sağlık.Güzel yazmışsın.Dizel demek tork demek değil mi zaten.Anlaşılan araç biraz sınırlandırılmış.Muhtemelen bu chiple aşılır ama yinede böyle olması kötü olmuş bence.Sanırım biraz zaman tanımak lazım araç için.Zamanla bilgiler tam olarak oturacaktır

katılıyorum akan, araç hakkında tam yorum yapmak için daha erken, öyle 4-5 km lik test ile olacak iş değil tabi... ama resmen aracı dizginlemişler gibi, uzun kullanan arkadaşlar daha yerinde yorum yapacaklardır. aceleye gerek yok.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Murat Helal olsun sana Honda Civic Diesel konusunda bile Daewoo nu övdün ya :)

Civic ve ivme konusuna gelince; Kendi Civic'imden biliyorum, arka yapıştırma olayı pek yoktur hondalarda (vtecleri falan saymıyorum) Nasıl bir yapıları varsa artık, his ibre ile orantılı değil. Araç gidiyordur muhtemelen ancak çok hissettirmiyordur. Bunu en net Focus la yan yana gelip 60-120 hızlanmada anlarsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Abi o zaman ne anladım ben 300nm torktan. :)

Evren, çok gariptir, ivlenmeyi öyle bir yapmışlar ki bir anda vurmayan tork yüzünden birşey yok zannediliyor ama işin aslı fena uzuyor stabil olarak.

Abi arka taraf böyle, yanımda 110kg annem var,

Elimde telefon var direksiyonu tutmuyorum diye azalttım gazı, 75 beygir 190Nm tork, kamyonlar durur gibi çıkıyor, arkamdan gelen kimse yok ki ben 132'ye sınırlandırma koydum, bastıkça hızlanıyor daha :) (1.3 95likte 210Nm 'ye çıkıyor tork) Tork güzel bir şey.

Bolu dağını İstanbul İstikamet'ine doğru iniyorsun, 40 nm bile yeter orada, bayır aşağı Murat.

Civic ve ivme konusuna gelince; Kendi Civic'imden biliyorum, arka yapıştırma olayı pek yoktur hondalarda (vtecleri falan saymıyorum) Nasıl bir yapıları varsa artık, his ibre ile orantılı değil. Araç gidiyordur muhtemelen ancak çok hissettirmiyordur. Bunu en net Focus la yan yana gelip 60-120 hızlanmada anlarsınız.

+1

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Tekrar iddia ediyorum forumda benim kadar hız yapmayan üye yoktur.

murat, sorun sadece hız değil, aracın hızını yol-hava-sıcaklık-zemin-trafik şartlarına uydurmaktır. forumun en hız yapmayan üyesiyim diyorsun ama, yine yanılıyorsun, ben o senin 132 yaptığın yol şartlarında o hıza asla çıkmam.

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ah ! evet suni duvar solda, çıkış istikametindesin, Çıkış hızın mevcut havaya göre normal, ben daha yüksek hızlara böyle havalarda çıkıyorum, Yeter ki lastiklerim iyi olsun.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ah ! evet suni duvar solda, çıkış istikametindesin, Çıkış hızın mevcut havaya göre normal, ben daha yüksek hızlara böyle havalarda çıkıyorum, Yeter ki lastiklerim iyi olsun.

sendeki :pilot: zaten 80 den sonra ne ışık yanıyor ne de zeminle temasın kalıyor :mamba: röno da esp yi neden standart yapmaz anlamam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

sendeki :pilot: zaten 80 den sonra ne ışık yanıyor ne de zeminle temasın kalıyor :mamba: röno da esp yi neden standart yapmaz anlamam

beni kandırıyo di mi 110 u geçmiyom diye :D

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Tekrar iddia ediyorum forumda benim kadar hız yapmayan üye yoktur.

sorun sadece hız da değil. Direksiyonu tutmuyrum diyorsun, elinde telefon olduğunu belirtiyorsun ve bunu buraya yazıyorsun.

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

bazen bir yolda şartlara göre 30 km yi geçmek bile cinayetle eş değerdir, aynı yolda şartlar değiştiğinde 130 km bile az gelebilir, bu, şartlara göre değişir, kişilere göre değil :yes:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

132'ye sınırlandırma koydum diyorum abi, hız sınırını aşmam ben.

kurala uymak zorunlu, yol şartına uygun gitmek tercihe bağlı tabii, arkandan kimse gelmemiş bu sevindirici

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...