İçeriğe Yönlendir

Honda 1,6 Dizel Görücüye Çıkıyor.Fotolar sayfa 6 da...

Misafir

Recommended Posts

Ruhan Sorgun

Yarısı olduğu doğru bak...benim arabanın yarısı kadar araba... :D:p

zürafada da boy var ama? özele bak :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Redline ve 4.1 pek yan yana olmamis bence :)

Ben suruyum soz redlineyede sokmam 7litreden az yaksin sehiricinde öpüp basimiza koyalim

Hakanın nasıl araba kullandığını forumca iyi biliyoruz. Ayağının ayarı olmayan bir sürücüdür kendisi. :)

Arabadan iner inmez aradı inanamıyorum dedi. Acımasızca gittim geldim diyor. 4.1 yazıyor diyor. 30 km kadar yol yaptım diyor.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

zürafada da boy var ama? özele bak :D

Boyuna ne zaman geldik...yarısı derken kalitesinden bahsetmiştim... :p:biggrin::fiuw:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Yakında daha net belli olur tüketim değerleri o zaman.İleride listeme girebilir eğer ki oturuş pozisyonu hoşuma giderse.Biraz detaylı yaz deneyimleri yahu :D

Abi tam deneyim yapınca emin ol yazıcam :D

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

samsunda ki plaza bana 4 km, yarın işim çıkmazsa bir gidip bakarım ama, bana iç hacmi dar gibi geldi, focus 2,5 hb den 3-4 cm kısa, bagajı focus hb den 22 litre büyük, demek ki iç hacim biraz küçük, yarın bakınca anlaşılır...

Yorum bağlantısı

Redline ve 4.1 pek yan yana olmamis bence :)

Ben suruyum soz redlineyede sokmam 7litreden az yaksin sehiricinde öpüp basimiza koyalim

30 km'de tam anlamıyla bi ortalama vermez zaten.

Tahminim 7 8lerde kalır gibiydi,ama :D çıkmadı o kadar.

Bunu tam anlamıyla ,yarınki test arabasına akşam saatlerinde bakmak.

Çünkü yarın çok kişi test edecek arabayı :)

Basanda,yormayanda olacak.

samsunda ki plaza bana 4 km, yarın işim çıkmazsa bir gidip bakarım ama, bana iç hacmi dar gibi geldi, focus 2,5 hb den 3-4 cm kısa, bagajı focus hb den 22 litre büyük, demek ki iç hacim biraz küçük, yarın bakınca anlaşılır...

Abi önde arka koltuklarda,bence rahat,tabii bi dene önce...

Yorum bağlantısı

Yarın videoları eklemeye çalışacam (fabrikadan gelen,tasarım videolarını vs...)

Bi araç için nelere dikkat ediliyor,yakıt için neler hesap ediliyor,aerodinamik için neler kuruluyor, vs.. vs..

Türkçe alt yazılı 3 5dakikalık Fragman şeklinde...

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Yarın akşam yolbilgisayarı fotosu isteriz artık

ya benim gibi bi çatlak illede test sürüşünden önce yol bilgisayarını sıfırlıycam diye tutturursa :D

Yorum bağlantısı

ya benim gibi bi çatlak illede test sürüşünden önce yol bilgisayarını sıfırlıycam diye tutturursa :D

O zaman hemen alma :D Bekle, arabalar 1000 bakıma gelince(ücretsiz bakım) ben o zaman bakarım ortalama tüketimlere :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

O zaman hemen alma :D Bekle, arabalar 1000 bakıma gelince(ücretsiz bakım) ben o zaman bakarım ortalama tüketimlere :)

Bakıyorsunuz sadece değil mi :)

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Bakıyorsunuz sadece değil mi :)

Kıskandın mı :D

Amaç müşterinin ayağı alışsın hacı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sizinki test etmiş bugün yayınlamış :)

açık ve net, distribütör desteği ile çekilmiş video, honda halkla ilişkiler perma mı yaptırır, çilek mi eker, inek mi besler pc de ne yaparda bunlara izin verir, ben anlamam, hızlı çekimle viraj tatmini......

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sizinki test etmiş bugün yayınlamış :)

Çok fena kullanmış. O yolda o hızlarda o araç iyi yol tutmuş.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1. lastik sesi duyamadık, dingiliz bunu bulamamış

2. ingiliz bir küsür saklama gözü keşfetmiş onu da bizim ülke vatandaşı videosunda bulamamış

3. A4 bizde mi pahalı, civic onlarda mı pahalı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Cerci

hondanin civic modelinde 2.2 ctdi 140 bg dizel moturu avrupada 2006 yilindan beri satiyor . sunu rahatlikla soyleyebilirim ki japonlar dizel motorda hicte iyi degiller.2.2 dizel siviclerde volan ve debriaj arizasi kroniktir, partikul filtresi olan modellerden asiri sikayet aldi yag yakmadan sikayetci olanlar var boyasinin cok zayif oldugu soyleniyor kapi kollari problemli 1.6 dizelin ne oldugunu daha bilen pek yok almadan once biraz beklemek iyi olur alacak arkadaslar icin .su bir gercekki yeni cikan hemen her motor ve modelde birtakim problemler olur bazi markalar duzeltir bazilarida duzeltmez hondanin duzelttigide pek soylenemez 2006 modelde ayni sorunlar var 2009-2010 yili uretimlerde ayni sorunlar devam ediyor. dizelin motorda en basarili ulke almanlar gerisi bosch :)

Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)

Turbosu Garrett, püskürtme sistemi Bosch, pek sorun çıkaracağını sanmam.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Davetim var Pazar günü 25km'lik test sürüşü için. Gidebilirim. 3 litre ile gezeceğim, maymun edeceğim satışcıları :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Davetim var Pazar günü 25km'lik test sürüşü için. Gidebilirim. 3 litre ile gezeceğim, maymun edeceğim satışcıları :)

Gelecek olan CR-V den,kısa bi fragman atıyorum :D

Başka isteme,atmıyacam :D

Zamanı gelince,onlarıda atacam :) Fotolarla beraber :p

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

evet, şimdi test sürüşünden geldim,

henüz hakanın attığı videoları izlemedim. daha önce 3 yıl otm. honda kullandığım için plazadakiler bana yabancı değil ama, yine de bazı elemanları zor tanıdım,(ehtiyarlamışım) sağolsun çocuklar karşıladılar, kokteyl vardı ama :D fındık, fıstık, pasta, meyve suyu gibi iç gıcıklayıcı şeylere uzaktan bakmakla yetindim :biggrin: plaza yoğundu, eski mezun öğrencim satış elemanı, servis müdürü arkadaşım, teknik servisten elemanlar ilgi gösterdiler sağ olsunlar. test sürüşü yaparım diye gitmedim ama, hemen ehliyetimi alıp teste çıkardılar. test yaklaşık 4-5 km sürdü. istesem daha fazla kullanırdım ama, bekleyenlere saygısızlık yapmak istemedim, sonuçta merakımı gidermek için bakıyorum, almak gibi bir niyetim yok. neyse, izlenimlerimi aktarayım:

plazaya gelirken test sürüşüne çıkan bir aracın dönel kavşaktan seri bir şekilde viraj alışına şahit oldum, mükemmel bir görüntü ve mükemmel bir viraj kabiliyeti, çizgisini hiç bozmadan düz yolda ivmelenir gibiydi... showroom daki aracın sürücü koltuğundayken öğrencim motor kaputunu açıp aracı çalıştırmamı istedi, çalıştırdım ama hemen şüpheye düştüm, ülen gidip benzinlinin içine oturmuşum görüyo musun dedim içimden :D maalesef dizel... :unsure2: motor kaputu açık, sürücü kapısı açık, kapalı mekan olmasına rağmen, rölantide ki motor sesi, bir çok benzinliden sessizdi. :D teste başlarken yanımdaki görevliye ort. tüketimi sıfırlayabilir miyiz dedim, hocam bunda göstermiyor dedi(oysa hakan kurt 30 km lik kullanımda 4,1 yaktığını söyledi, bilemiyorum, belki uzun dönemdeki değeri ölçmek için elletmediler.) sadece anlık tüketimi izleyebilirsiniz dedi çocuk ve ikinci şok... :yildizlar::nea: anlık tüketim focustaki gibi 3,7-4,8 şeklinde ondalıklı değildi.,. çubuklar beliriyor, her çubuk 1 litreye karşılık geliyor, çubuklar artıp eksiliyordu. yani ya 2 litre gösteriyor, ya da 3 arası maalesef yok. öyle olunca da baştan tadım kaçtı. :D ben şok rakamlar vermek üzere hazırlık yapmışken hevesim kırıldı.

neyse kalktık, motor sesi gayet az geliyor içeri, lastik sesi focusla kıyaslanmayacak kadar az...ancak devir yükseldikçe focus kadar olmasa da motor sesi rahatça duyuluyor. dönel kavşaktan bende seri döndüm, gayet güzel, ancak düze çıkınca gaza yapıştırdım o ne :shok: maalesef benim araçtaki koltuğa yapıştırma yok. 300 torkun hayali ile gelmiştim ama, bir şok daha...her viteste ve bir çok devir kombinasyonunda(1500-2000-2500-3000-3500) dip gaz ya da ona yakın yüklenme yaptım ama, cık, kesinlikle benim 109 luk gibi yapıştırmıyor koltuğa...tabi yanımda ki görevli anladı. yola çıkmadan sormuştu şu anda hangi aracı kullandığımı...hemen açıkladı: hocam bunda sizin focusun koltuğa yapıştırmasını bulamazsınız, bunda kalkış desteği var, arac müdahale edip aşırı ivmelenmeye izin vermiyor, dedi. bilmiyorum hakan ne diyecek buna...eco modu iptal ettiğim halde sonuç böyle...tamam çok berbat değil ama, 240 torkluk focus gibi koltuğa yapıştırmıyor kesinlikle... hele 6.viteste gaz pedalı iyice sağır, cc 1 km 1 km ilerliyor. bir kaç defa sabitleyip bakayım dedim ama, yol tam düz olmadığı için hafif aşağı 2 litre, hafif yukarı 3-4 litre gösterdi. virgülden sonrasını göstermediği için hiç bir yorumum yok maalesef...ş.içi olduğu için 100 km hızı geçmedim. bu hızda lastik sesi çok az, motor sesi iyice kesiliyor,(devirlenince iyice geliyor)

kokpit tamamen sürücü odaklı, km göstergesi yukarıda, tam yolu takip ettiğim noktada olduğu için, yoldan hiç gözümü ayırmadan izleniyor. tüm düğmeler el altında, en az hareketle en fazla işi yapıyorsunuz, çok ergonomik...direksiyon biraz küçük. iç hacim biraz dar. her tarafınız sarılmış hissi veriyor, ön ve arka koltuklar çok rahat, arka koltuklarda diz mesafesi fena değil ama, uzun boylular biraz zorlanır, arkada 3 kişi biraz sıkışır, focustan dar. kabin, önden arkaya, sağdan sola focustan küçük ama, idare eder, bagaj 407 litre ama, 4 kişilik aileye yetmez, bana hiç yetmez. 4 kişi 15-20 günlük tatile çıkılmaz bununla...elbise ve ayakkabıdan, birde hediye götürdüklerinizden biraz tasarruf etmek gerekir ki, bana göre değil. ancak çocuklar bizden iyice sıyrıldıktan sonra olabilir :D sert direksiyon hareketlerine güzel cevap veriyor, hemen düzeltiyor kendini. yolda su gibi akıyor. arka koltukta oturanların işi zor, cam çok yüksekte, koltuğun minderini almışlar da oturmuşum gibi :D arka dış kapı kolu gıcık :angry: kapı kapanma sesi güzel, aracın kalitesini ortaya koyuyor. üzerinde bayağı ar-ge çalışması yapıldığı belli...kalite detaylarda gizli, işçilik çok güzel, teyp daha iyi olabilirdi. gömme navi olsaydı keşke...

ben 6 vites kullanamıyorum, bana göre değil, tüm kullandığım 6 vites araçların gaz pedalı 90-100 km civarı epey sağır...birde sürekli vitesle oynamanız gerekiyor. büyük konuşmayayım ama, manuel 6 vites araç almayacağım, değiştirirsem ya dizel otomatik, bulamazsam otomatik benzinli ecoboost...(o da ilerde ecoboost un yakıt tüketimlerini az daha düşürürlerse)

ancak gelelim can alıcı soruya, sürüş dinamikleri, ferahlık, bagaj hacmi, koltuğa yapıştırma, güven hissi açısından kendi aracınla karşılaştır derseniz, focus... sessizlik, konfor, yakıt tüketimi, ergonomi derseniz bu araç...kullandığım en dolu paketti. eğer yeni araç olacak olsam fiyatları hemen hemen aynı olan F3 titanium ile bunun arasında kesinlikle hondayı seçerdim. ama benim aracımla bunun sıfırı arasında yaklaşık 25.000 TL var. benim görüşüm arada bu kadar fark yok. ancak bir araba alacağım, 10 yıl değiştirmeyeceğim diyorsanız, honda dizel. tabi hele bir yollara çıksın, arızalar bir başlasın o zaman daha iyi yorum yapılır. 4-5 km de anlayabildiğim bu kadar, her ne kadar bu kısa kullanımda arabayı etiketlemek mümkün olmasa da, yılların verdiği tecrübe, his, kulak hassasiyeti ile kısa bir miktar izlenimim bunlar...yazmayı unuttuğum ve soracağınız bir şey varsa cevaplarım.

• Beğen 9
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yani anladığım Hakan'nın verdiği yakıt değerlerini sizde görmüşsünüz 2-3 bazen 4 çubuk arasında gidip geldiyse. Sizin kullanımınızda anlık yakıt 2-4 litre arasında gezinmiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...