İçeriğe Yönlendir

Focus II - Yakıt Tüketimi - Benzinli

Yavuz Serhat Karanaz

Recommended Posts

Samet Yarın

yanlış anlamazsanız bilgiyi nereden aldığınızı sorabilir miyim?

daha önce bir yerde okumuştum ama bulamadım detaylı bakmam lazım ancak deneyerek kendimde gördüm diyebilirim

km sıfırladım 100 gittim 8.9

200 oldu 9.1

300 de 9.0

yazdı özellikle takip ettim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Onur BOYACI

2 ay önce yazmışım güncelleyeyim :) havaların soğumasıyla benim ortalama tüketim yine çıkışa geçti şu an 9.7 oldu

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Edip Demir

2 ay önce yazmışım güncelleyeyim :) havaların soğumasıyla benim ortalama tüketim yine çıkışa geçti şu an 9.7 oldu

yakıt değerlerin çok iyi ben 1 hafta oldu aracı alalı 31.000 km de araç sert kullanmam 3000 deviri geçmem kolay kolay. bilgisayarın göstergesi 13.7 lt arabanın ilk sahibi extra garanti yaptırmış haziran 2013 te bitiyor garantisi ozamana kadar lpg takmayı düşünmüyorum. araçtan memnunum gayet güzel ama yakıt değerleri cok yüksek bu arada aracım 2009 titanium hatcback 100 ps benzin otomatik. 10-11 lt ye razıyım.

Yorum bağlantısı
Halil Yavuz42

yakıt değerlerin çok iyi ben 1 hafta oldu aracı alalı 31.000 km de araç sert kullanmam 3000 deviri geçmem kolay kolay. bilgisayarın göstergesi 13.7 lt arabanın ilk sahibi extra garanti yaptırmış haziran 2013 te bitiyor garantisi ozamana kadar lpg takmayı düşünmüyorum. araçtan memnunum gayet güzel ama yakıt değerleri cok yüksek bu arada aracım 2009 titanium hatcback 100 ps benzin otomatik. 10-11 lt ye razıyım.

Fabrika çıkışı 10 lt dir yazıyor şehir içi kullanımda. Bizim burada benimki de ş. içi 10 lt civarı lpg de 11 lt gibi. Tabi havalar soğuyunca yakıt tüketimi biraz arttı şu sıralar.

Yorum bağlantısı
Edip Demir

Fabrika çıkışı 10 lt dir yazıyor şehir içi kullanımda. Bizim burada benimki de ş. içi 10 lt civarı lpg de 11 lt gibi. Tabi havalar soğuyunca yakıt tüketimi biraz arttı şu sıralar.

Aracınız otomatikmi

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erhan Kılıç

herkese merhaba bende manuel 2001 GHİ vardı 8 sene kullandım yakıttan çok memnundum. yakın bir zamanda otomatik 2007 focus colletion aldım, gerek İstanbul da gerekse amasya da sürekli takip ediyorum şehir içinde 100 km ortalaması 15 litrenin altına düşmüyor. Servise baktırdım hakikaten çokmuş yazılım güncellemesi yapalım dediler. Ancak elle tutulur bir iyileşme olmadı. Ford Genel Müdürlüğüne sorunu ilettim. Bana araca biraz daha biniver mutat bakım zamanı gelsin tekrar gözden geçirelim tarzında bir şeyler söylediler. Forumda şehir içinde 10-11 yakıyor diyenlere hem hayret ediyor hem de eğer gerçekse imreniyorum.

Yorum bağlantısı
Can Yalçın

Merhaba arkadaslar 2011 focus 1.6 benzinli 115 hp titanium aracim var.aracimin gostergesine gore 100km de 10.2lt yakiyor.gecen benzin aldim kendi olcumlerime gore de km de 45kurustan fazla yakiyor artik dayanamiyorum garantili oldugundan lpg de dusunemiyorum bi caresi olan varmi acaba.carbon clean diye bi teknik varmis ise yararmi acaba

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

İstanbul trafiğinde normal gibi. Hangi güzergahlarda kullanıyorsunuz? Trafik durumu nasıl?

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Benzinin 5 tl olduğu bir zamanda kilometrede 45 kuruş normal bir ölçümdür. lpg nin litresi 2,850 tl benim aracım km de 35 ile 40 kuruş yakıyor.... :unsure2:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Erkan Aktaşgül

Bu devirde benzinli arabaya binilmez.. Hele ki ortalaması 10'ları buluyorsa!

Benim araba da 2011 ama garanti bozulup lpg takıldı. Yoksa 1 senede benzine vereceğim ekstra para en az 2.000tl olacaktı..

Yorum bağlantısı

Dizel bir araç ile istanbul trafiğini ortalama 6.0 ile gezerken,benzinin bu rakamlarda olması normal...

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Yakıtı daha fazla düşüremezsiniz, daha az ödemek için 3 şıkkınız var, 1. araç satılıp aynı fiyata dizel araç alınacak, 2. Garanti göz ardı edilip LPG takılacak, 3. eğer mümkünse toplu taşıma kullanılacak... Bunun dışında yapacağınız bir çok işlem boşun uğraş olur, farklı performans bujisi, carbon clean (ki aracınız yüksek km'li değilse hiç faydası yok) vs. çok çok az fark yaratır. LPG'de yakıt nasıl olur diyorsanız çok basit bir işlemle 11 litre LPG yaksanız 2,71(Balıkesir fiyatı) 0,298 TL yapar. Aylık bir miktarda benzin harcasanız ilk çalışmalarda ort. 0,31 kuruşa tekabül eder.

Yorum bağlantısı
Gürhan Selami Yolcu

1-araç otomatik vitesmi?

2-düz vites ise baskı balata durumundan bilginiz varmı kaçırıyor olabilir

3-yol bilgisayarındaki bilgi kaç km nin ortalaması

4-düz vitesin fabrika verisi 7.7 lt

5-bence çok yakıyor(bmw 530 d tiptronic le şehir içi 8.5-9 lt arası kullanıyoruz)

6-motor silk denen üründen kullanmanızı tavsiye ederim...

Yorum bağlantısı

Bence tüketim çok normal..LPG de 35 kuruş yakıyoruz..

Lpg de bu miktarı buluyor mu abi?Bizim tüketim çok çok iy o zaman :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Lpg de bu miktarı buluyor mu abi?Bizim tüketim çok çok iy o zaman :)

ee tabi buluyor..Araç otomatik,kullanım mesafesi kısa, birde benzin sarfiyatını ekle.Al sana 35 kuruş değer :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Yakıt normal değerlerde.Benzinli 1.6 araçta yapacak birşey yok benzin açısından

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

2.0 lt araçla 12 lt ortalama yakıyorum . 1.6lt için normal değer bencede .

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Benzinin 5 tl olduğu bir zamanda kilometrede 45 kuruş normal bir ölçümdür. lpg nin litresi 2,850 tl benim aracım km de 35 ile 40 kuruş yakıyor.... :unsure2:

abi hangi firmadan alıyorsun gazi istanbulda 2,52 lira :D şu an

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Samet Daş

Araca servis takarsa lpg garanti bozulmuyor diye bilmekteyim. Yanlışım var ise bilmemekteyim :biggrin: Müsriflik 10 lt . Kardeşim gidin kendinize şehir içi kullanacak düşük hacimli benzinli yada dizel araç alın. Focus garaja çekilse günde yapılacak 20 lira kar ile ikinci otomobil alınır şehir içi kullanım için. Çekersin kredi alırsın 1.2 benzinli yada 1.4 dizel ikinci el . Focus a yatırdığın her 10 lt nin 6 sını harcar kalan 4 lt ile çektiğin kredinin taksitlerini ödersin.

Günde İstanbul gibi bir yerde 100km garanti. 100km 10lt yakarsan yapar günde 48 lira. Alırsan ufak araç, 100km de 6 yakarsın, artan 4 litre aşağı yukarı 20 tl yapar günlük. 20x30= 600 lira kar. Alır bu 600 ü 400-450sini krediye verirsin 150 si yine cebine kalır. Demedi demeyin :p:crazy: :crazy: :crazy: Psikolojim mi bozuk benim azıcık :unsure2: Çok mu kafaya takıyorum ne :blush:

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

LPG ile 35 kuruş çok fazla değil mi? :s

Hepimiz fordcuyuz ama dünyanın en pahalı benzininin kullanıldığı bir ülkede ekonomi sevginin önüne geçiyor. 1.4 TSI 122'lik motorlar zaten benzinle 30-35 kuruş yakıyorlar. Vialle LPdi kitleri çıktı daha yeni, onunla birlikte yakıt 15-20 kuruşa düşüyor. Daha mantıklı bir ekonomi 2013 itibariyle yok. İlerde olursa bilemem.

Değil Sefa..lpg de 1.6 motor zaten kış mevsimi 12-13 lt yakıyor buna birde benzin sarfiyatını ekle..Benim araç otomatik nerden baksan %10-15 daha fazla yakıyor.Yani şu mevsimde 35 kuruş çok normal yani düz vites olsun 28-30 kuruş olsun..Daha aşağısı olmaz.Şehir içinde daha az yakıyorum diyen varsa ya hesap yanlış yada karma tüketim..

Adam çıkıyor ben şehir içinde 25 kuruş yakıyorum diyor.Güzergaha bakıyorum otobandan bozma :)

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Bu değerler LPG için mi? Abovvv, o zaman Allah LPG'siz araç sahiplerinin yardımcısı olsun...

abi bende 30 kuruşun altında inemedim gazda benzini hesaba katmıyorum 1,6 motor için

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...